Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

f84a1144faeb038dda6e0ac44adb76a9_XL  12 липня відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Кам’янець-Подільської міської ради. На розгляд комісії було винесено 11 питань в інтересах дітей та прийнято рішення згідно з чинним законодавством. Щодо 2 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  Зокрема, п’ятеро дітей з багатодітної сім’ї, де батьки не виконують своїх обов’язків з виховання, взято на облік служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах. Батьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків, сім’ю передано під соціальний супровід Кам’янець-Подільському міському Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. 

  Двох матерів попереджено про відповідальність за виховання і навчання дітей. Одинокій, багатодітній матері рекомендовано пройти з малолітніми дітьми психолого-медико-педагогічну консультацію та вирішити питання щодо подальшого навчання дітей. Сім’ю передано під соціальний супровід Кам’янець-Подільському міському Центру СССДМ.

  Відповідно до рішення комісії, на розгляд виконавчого комітету буде винесено пропозиції про визначення місце проживання трьох малолітніх дітей з матерями.

  Розгляд чотирьох заяв перенесено на чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини у зв’язку з неявкою сторони по справі.
Також затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Психологом Центру соціальних служб проведено тренінгове заняття в оздоровчому комплексі «Чайка»

чайка2  12.07.2018 року психологом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов’ю Панчук проведено тренінгове заняття для дітей 9-11 років у дитячо-юнацькому оздоровчому комплексі «Чайка» на тему «Сильна родина – міцна Україна».

  З родини починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Сім’я – джерело любові, поваги, солідарності і прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя сім’ї – ось мірило розвитку і прогресу країни.

  Міцна родина, повага до матері та батька – споконвічні цінності українського народу, а дружна сім’я – традиційна запорука й головна умова успішності українця. Завдяки родині міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.

  Мета тренінгового заняття: виховувати шанобливе ставлення до старших членів сім’ї, донести до дітей про важливість родинних зв’язків, пам’ятати своє родове коріння та виховувати у них любов до своїх родин та повагу до сімейних традицій.

  Учасники із задоволенням виконували різноманітні вправи, акцентували увагу на важливості дружелюбної атмосфери та підтримки в родинах.

  Захід відбувся в рамках проведення інформаційно-просвітницької виїзної акції міського та обласного Центрів зайнятості за участі Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

чайка3 чайка4 чайка5 чайка6

У м. Кам’янці-Подільському проведено вечірній рейд

f849efba8e6b73bb7496fe2d801c6030_XL  9 липня службою у справах дітей спільно з ювенальною превенцією міського відділу поліції та Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено вечірній рейд, обстежено умови проживання дітей, яким батьки не забезпечують належного догляду.

  Під час рейду відвідано багатодітну родину, що перебуває під супроводом Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у якій на вихованні п’ятеро дітей віком від 2 до 14 років. Обох батьків виявлено в стані сильного алкогольного сп’яніння. В помешканні – антисанітарія, відсутні продукти харчування. Про ситуацію в сім’ї повідомлено діда дітей, який забрав їх тимчасово до себе.

  Щодо батьків складено протокол про притягнення їх до адміністративної відповідальності за неналежне виховання дітей, обох буде заслухано на засіданні комісії з питань захисту прав дитини. Якщо батьки не змінять свого способу життя та відношення до дітей, може вирішуватись питання про позбавлення їх батьківських прав.

Година з психологом просто неба від міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує роботу

10 фраз замість НЕМА ЧОГО БОЯТИСЯ  Чи доводилось вам чути від дітей фразу «Я боюся», «Мені страшно»?

  І що ви казали у відповідь – «Не бійся!», «Нема чого боятися!», «Ти що, маленький…»

  Однак, практика доводить, що це мало заспокоює, бо, навіть навпаки – підсилює дитячу тривогу. Що ж робити? Як же заспокоїти?

  Про це йшлося в бесіді психолога Віговської Антоніни з хмельничанами під час чергового консульт-пункту під відкритим небом в сквері ім.Тараса Шевченко 12 липня 2018 року.

  Батьки дізналися які 10 підтримуючих фраз можна сказати у відповідь на дитяче «Я боюся..» А також які компліменти можна робити власним дітям. 

  Цією інформацією ми також люб’язно ділимося з нашими друзями.

http://conceptds.ru/forward/morshansk-kupit-kristalli-sol.html   Ще трохи компліментів вашим дітям

  Можна лише уявити, як засвітяться посмішками й радістю наші діти, коли почують, як ми робимо їм компліменти з величезною любов’ю та щирістю. Тому у процесі підготовки, навчання й корекції їх поведінки робіть дітям компліменти від усього серця.

  Ось іще десять компліментів для дітей.

 1. click Робіть компліменти про особистісні якості дітей. «Ти такий дотепний!», «Ти такий спокійний з малюками», «Мені подобається твоє завзяття!». Шукайте ті аспекти особистості дитини, які роблять її особливою й неповторною. Однак не вішайте ярлики: «О, ти у нас товариська дитина» або «У тебе такий серйозний характер».
 2. Москва Левобережный купить Героин натуральный Робіть компліменти про фізичні якості дітей. Намагайтесь не використовувати такі компліменти, як «Ти така гарна» або «Ти такий симпатичний» (хоча діти люблять слухати ці приємні слова). Зосередьтесь на конкретних фізичних рисах дитини: на її щасливих очах, привітній посмішці, сильних руках, швидких ногах. Звісно, не потрібно, щоб зовнішній вигляд дитини слугував основним приводом для компліментів, але це та нива, де кожен відчуває натхнення та підтримку.
 3. Тихорецк купить закладку MDMA Pills - RED Робіть компліменти про дитячу доброту. Звертайте увагу на ситуації, коли діти не пошкодували свого часу й доклали до виконання певної справи додаткові зусилля. «Це було так люб’язно із твого боку – принести тарілку своїй сестрі», «Ти обняв тата, коли він прийшов з роботи, і це було дійсно зворушливо», «У тебе найдобріше серце з усіх, що я зустрічала!».
 4. http://raymilano.com/shoe/moskva-koptevo-kupit-zakladku-triptamini.html Робіть компліменти про ставлення дітей, їх особистісну позицію. «Андрію, мені дуже сподобалось твоє відповідальне ставлення до домашніх обов’язків: ти виніс сміття, хоча сам хотів дивитись телевізор». «Сашко, я знаю, що не просто було зберегти хороший настрій, коли ваша футбольна команда програла, але я ціную те, як ти похвалив гравців іншої команди». Звісно, ваші діти будуть помічати й ваші взаємини, тому намагайтесь показувати їм приклад зразкового ставлення до людей і подій.
 5. http://welcome2cluj.ro/overly/zherdevka-kupit-ecstasy-yellow-stars-350-mg.html Робіть компліменти про чесність. Спонукайте дітей бути чесними та хваліть їх за такі прояви. «Семене, мені подобається, що ти не проніс потайки їжу в кінотеатр, як це зробили твої друзі. Твоя чесність вражає». «Оксано, ти молодець, що розповіла мені, що забула виконати домашнє завдання. Ти проявила себе чесною дівчинкою».
 6. go to link Робіть компліменти про почуття гумору дитини. Для початку смійтесь над її жартами! Навіть якщо ви не до кінця зрозуміли їх, підтримуйте дитину, отримуйте задоволення від її ентузіазму. Крім того, спробуйте поглянути на речі з допомогою почуття гумору дитини, навіть якщо воно відрізняється від вашого. «Олено, у тебе вийшов дотепний каламбур», «Миколо, ну й смішну ж гримасу ти зробив!».
 7. Северобайкальск купить закладку Лирика 300мг (Прегабалин) Робіть компліменти про хороші манери, вихованість дітей. Коли ви намагаєтесь навчити свого сина бути джентльменом, висловлюйте йому вдячність за прояв хороших манер за будь-якої слушної нагоди. «Величезне спасибі тобі за те, що притримав мені двері, ти такий джентльмен». «Світлано, ти така молодець, що пропустила цю літню пані вперед» або «Спасибі, діти, що були охайними за столом. Це були дійсно хороші манери!».
 8. Западная Двина купить бошки Робіть компліменти про сміливість дитини. «Ти такий сміливий хлопець. Стати перед усім класом і виголосити промову – це дійсно сміливо!». Звертайте увагу на дрібниці, які лякають вашу дитину, і хваліть її тоді, коли вона долає власні страхи на шляху до своєї мети. «Ти знаєш, Максиме, учитись їздити на роликах було дійсно страшно. Ти виявив справжню сміливість».
 9. Магадан купить закладку LSD Робіть компліменти дитині про її самовладання. Самовладання дається не просто… навіть дорослим. Тому коли ваша дитина контролює власні емоції, висловлюйте щире схвалення. «Сину, я знаю, що ти хотів сперечатись зі мною із цього приводу, тому дуже ціную, як ти проявив самовладання», «Я обов’язково розповім таткові, як ти продемонстрував хороше самовладання, коли відклав свій планшет без нагадувань».
 10. Москва Капотня купить METHADONE Робіть компліменти про дитячу винахідливість. «Синку! Я б ніколи не додумався зробити це таким чином! Ти дійсно вмієш придумувати різні нові способи». Замість того, щоб розповідати дитині, як би ви зробили щось або як зробити це «краще» або «швидше», дозвольте їй самій вирішити задачу, а потім висловіть своє захоплення: «Мені дуже сподобалось, як ти знайшов вирішення задачі крок за кроком. Ось це винахідливість!».

Робота мобільного консультативного пункту

Популярні

1  В рамках роботи мобільного консультаційного пункту обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із спеціалістами психологами Кам’янець-Подільського районним та міського центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 11 липня 2018 року з метою проведення інформаційно-просвітницької роботи про вплив алкоголю та наркотиків серед підлітків, здійснено виїзд у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Еко Ленд» (с. Привороття  Кам’янець-Подільського району).

aed810b3a8bea75dc80a3c4d78f523e7_XL  Превентивна робота спеціалістів центрів включала у себе проведення: індивідуальної та групової роботи, яка спрямована на формування відповідальності за власну поведінку, перегляд відеолекторію «Профілактика впливу алкоголю та наркотиків серед молоді». Діти з цікавістю брали участь у заходах. Після перегляду відеолекторію підлітки активно обговорювали негативний вплив алкоголю та наркотиків на здоров’я молоді, ведення здорового способу життя та важливість дотримання його основних правил, ділилися ситуаціями з особистого життя, були відвертими та намагалися знайти вихід із запропонованих складних життєвих ситуаціях.

3  Актуальними проблемами для підлітків виявились питання підготовки до сімейного життя, надмірно ідеалізовані очікування від майбутньої сім’ї, відсутність уявлення про особливості сімейних ролей, важливість спілкування батьками та близькими людьми.

  Роботою охоплено 41 дітей віком від 11 до 14 років.

Домашнє насильство — відповідальність кривдника

Популярні

За Законом України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” до кривдника можуть бути застосовані наступні спеціальні заходи.

  1) Терміновий заборонний припис. Поліція може заборонити перебувати, проживати, контактувати з постраждалою людиною як на підставі її заяви, так і за власною ініціативою у разі існування загрози її життю чи здоров’ю. При цьому заборона перебувати разом кривднику і постраждалій особі не залежить від того, кому належить помешкання — постраждалому, кривднику, їхньою спільною власністю чи власністю третіх осіб. Припис залишити та перебувати у житлі разом із постраждалою особою не застосовується лише до неповнолітніх кривдників. У випадку, якщо людина відмовляється добровільно залишити житло, поліція може застосувати примусове виселення. Строк дії цих заборон — 10 днів. Заборонний припис поліції кривдник може оскаржити у суді.

  2) Обмежувальний припис. Застосовується на підставі судового рішення за заявою постраждалої особи (або її представника). Суд розглядає справу про видачу обмежувального припису в порядку окремого провадження не пізніше 72 годин після надходження до суду заяви про видачу обмежувального припису. Кривдника викликають до суду через розміщення оголошення на офіційному сайті суду. Однак судовий розгляд можуть провести і без виклику та участі кривдника, якщо того вимагає безпека постраждалої особи.

  Таким приписом людині може бути: заборонено перебувати в місці спільного проживання (перебування) з постраждалою особою; зобов’язано усунути перешкоди у користуванні майном; обмежено спілкування з постраждалою дитиною; заборонено наближатися на визначену відстань до місця проживання (перебування), навчання, роботи, інших місць частого відвідування постраждалою особою; заборонено особисто і через третіх осіб розшукувати постраждалу особу, якщо вона за власним бажанням перебуває у місці, невідомому кривднику, переслідувати її та в будь-який спосіб спілкуватися з нею; заборонено вести листування, телефонні переговори з постраждалою особою або контактувати з нею через інші засоби зв’язку особисто і через третіх осіб. Рішення суду про видачу обмежувального припису підлягає негайному виконанню, а його оскарження не зупиняє його виконання. Обмежувальний припис видається на строк від одного до шести місяців, та може бути продовжений судом ще на шість місяців.

  Крім того, усі факти домашнього насильства, інформація про кривдника (незалежно від його згоди), а також про постраждалих (за їхньою згодою) вносяться до Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

  Така інформація зберігається у базі: 1 рік у разі відсутності відкритого кримінального провадження, судового рішення про обмежувальний припис або адміністративне стягнення, обвинувального вироку суду; 3 роки, у разі наявності судового рішення про обмежувальний припис або адміністративне стягнення;10 років — у разі наявності обвинувального вироку, який набрав законної сили. Кривдника можуть взяти на профілактичний облік, проводити з ним роботи органами поліції, направити на проходження програми виправних робіт на строк від трьох місяців до одного року. Всі ці заходи — запобіжні, які дозволяють державним органам оперативно зреагувати на факти домашнього насильства, припинити його вчинення та усунути загрозу повторного насильства. Проте застосування таких заходів зовсім не означає, що кривдника не притягнуть до адміністративної або кримінальної відповідальності за наявності підстав.

  Відповідальність кривдника за вчинення домашнього насильства наразі передбачена лише у Кодексі України про адміністративні правопорушення. Ст. 172-3 КУпАП за вчинення домашнього насильства передбачає покарання у вигляді штрафу або громадських робіт на строк 30-40 годин, або адміністративного арешту на строк до 7 діб. Повторне вчинення домашнього насильства протягом року вже загрожує штрафом або громадськими роботами на строк від 40 до 60 годин, або адміністративним арештом на строк до 15 діб.

  Закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за домашнє насильство набуде чинності 11 січня 2019 року. Зокрема, почне діяти кримінальна відповідальність за вчинення систематичного домашнього насильства, що передбачатиме покарання у вигляді позбавлення волі строком до 2 років. Тож до того часу домашніх кривдників будуть притягати лише до адміністративної відповідальності та застосовувати спеціальні заходи через поліцію або суд.

  Безумовно, новий закон проти домашнього насильства має певні прогалини, пов’язані із його застосуванням на практиці. Залишається без відповіді питання місця перебування кривдника, якому заборонено перебувати у спільному із сім’єю житлі; невідома доказова база для застосування обмежувальних приписів; процедура захисту осіб, які стали свідками насилля. Але, принаймні, факт того, що наша держава виходить на новий рівень боротьби проти насильства у родині заслуговує на позитивну реакцію.

Набирає обертів наш консульт-пункт під відкритим небом:-)

246112765_223406  10 липня 2018 року темою консультацій психолога міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в сквері ім.Тараса Шевченко було: « http://interiordesign.suportdesk.com/badly/yuhnov-kupit-zakladku-amfetamin-fen.html Як привчити дитину до дисципліни».

  Психолог Віговська Антоніна під час спілкування з хмельничанами цікавилась у батьків як вони дають раду бешкетуванням своїх малюків, чи розуміються на дитячих емоціях та тому, як працює дитячий мозок і чому непродуктивно кричати і моралізувати, коли дитина збуджена. Батьки отримали флаєри з інформацією, якою ми також люб’язно ділимося.

246107682_223531  Три складові дисциплінування дітей

  Ми хочемо, щоб наші діти навчалися на власних помилках і не повторювали їх знову. Ми ставимо їх у куток або закриваємо в кімнаті, щоб вони «подумали над своєю поведінкою». Але діти продовжують чинити по-своєму, всупереч покаранням. Як же привчити свою дитину до дисципліни?

Дитячий МОЗОК  Так, ми часто вважаємо, що покарання необхідне для того, щоб дитина дотримувалася дисципліни. Однак саме слово «дисципліна» походить від латинського «disciplina», що в перекладі означає «навчання». У цьому й полягає секрет того, як можна виправити поведінку дитини – потрібно допомогти їй навчитися поводитися добре.

  Якщо ми караємо дитину, щоб вона спокутувала свою помилку, це не допомагає їй зробити правильний вибір наступного разу. Нікому не подобається, коли ним командують – покарання може призвести до протистояння, а діти можуть продовжувати поводитися погано.

  Привчаючи дитину до дисципліни, ми повинні пам’ятати про три ключових аспекти: приділити дитині увагу, якої вона домагається, навчити її гарної поведінки, встановити межі й дотримуватися їх.

 1. Приділіть увагу дитині. Діти потребують багато уваги. Коли її виявляється недостатньо, вони намагаються привернути її всіма можливими способами. Своєю поведінкою вони виводять нас із себе, оскільки вважають, що коли на тебе гніваються – це краще, ніж коли тебе ігнорують. Це не означає, що ви повинні проводити з дитиною цілий день – досить приділяти їй усього кілька хвилин протягом дня, займаючись тим, що їй цікаво, і не відволікаючись на сторонні речі. Ось побачите, це позитивно позначиться на поведінці дитини.

  Приділіть 10 хвилин у день кожній дитині. Пограйте в ігри, які вони виберуть, або почитайте їхню улюблену книгу. Не відволікайтеся на телефонні дзвінки. Коли ви приділите дітям достатньо уваги, вони легше підуть на контакт, менше будуть привертати увагу за допомогою поганої поведінки. Життя сповнене турбот, і можливо, спочатку вам буде важко знайти вільний час. Але пам’ятайте, що ви вкладаєте свій час у взаємини з дитиною та в її хорошу поведінку. Для того, щоб привчити дитину до дисципліни, важливо дати їй те, чого вона хоче, і тим самим уникнути її поганої поведінки.

 1. Навчіть дитину гарної поведінки. Як було сказано раніше, слово «дисципліна» походить від слова «навчання». Кращий спосіб привчити дитину до дисципліни – допомогти їй зробити правильний вибір. Ви можете промовляти за дитину фрази, яких хочете її навчити. Спокійним голосом скажіть: «Я хочу пограти трактором, коли ти закінчиш», «Можна мені тістечко?» тощо.

  Поміняйтеся ролями та уявіть себе дитиною. Дозвольте своїй внутрішній дитині проявити себе та зробити правильний вибір. Заохочуйте правильний вибір вашого малюка: «Я бачу, ти добре попрацював і сам прибрав у кімнаті! Ти дуже мені допоміг! Я це дуже ціную!», «Дякую, що поділився книгою з братом. Ти дуже добрий».

 1. Установіть кордони й дотримуйтесь їх. Діти добре поводяться, коли знають правила й бачать межу. Не перевантажуйте дитину сотнями правил, сконцентруйтеся на тому, що дійсно важливо для вашої родини. Чітко визначте основні правила й покарання за їх порушення. Переконайтеся, що всі розуміють правила й наслідки у випадку їх порушення. Наприклад, якщо дитина забуде прибрати за собою тарілку після обіду, вона повинна буде помити весь посуд. При цьому важливо бути послідовним, тому змушувати дитину прибирати в кімнаті за те, що вона не зробила уроки вчасно, неефективно.

  Доводьте справу до логічного кінця кожного разу, коли дитина порушує встановлені правила. Нарешті, запам’ятайте, що привчити дитину до дисципліни – означає не карати, а навчити її робити правильний вибір. Будьте послідовні, приділяйте дитині увагу, встановлюйте для неї правила й кордони, і у вас усе вийде.

Спільна виїзна акція організацій м. Кам’янця-Подільського

бесіда  10 липня в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Еко ЛЕНД» (с. Привороття) відбулась спільна виїзна акція Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості, Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Клініки, дружньої до молоді.

  Робота виїзної бригади передбачала здійснення превентивної роботи з дітьми за різними напрямками.

  Так, спеціаліст центру зайнятості, Леся Нечитайло, розповіла дітям про те, як потрібно правильно обирати майбутню професію.

  Фахівець Центру соціальних служб, Яна Арнаутова спілкувалася з дітьми про ази права, про наслідки протиправної поведінки та про переваги законослухняного способу життя.

  Лікар Клініки, дружньої до молоді, Ліана Гаспарян говорила із підлітками про відповідальне ставлення до власного здоров’я.

  Діти, що відпочивали в закладі, активно приймали участь у заходах та задавали чимало запитань.

  Подібна практика спільних виїзних акцій вже стала гарною традицією та відбувається щоліта в рамках угод про співпрацю та планів спільних заходів між організаціями.

  Учасники акції переконані, що саме завдяки спільній взаємодії та проведеним заходам можна запобігти багатьом проблемам соціального характеру та навчити майбутнє покоління відповідально ставитись до власного майбутнього.

РОБОТА МОБІЛЬНОГО КОНСУЛЬТАТИВНОГО ПУНКТУ

  10 липня 2018 року Мобільним консультативним пунктом Старокостянтинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд у дитячий оздоровчий табір «Калинівка» с. Калинівка Старокостянтинівського району. З метою профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі директором РЦСССДМ Оленою Романюк здійснена лекційно-просвітницька робота «Профілактика комп’ютерної залежності». Фахівець з центру безоплатної вторинної допомоги Оксана Балясна, начальник служби у справах дітей Лариса Пилипчук та старший інспектор ювенальної превенції райвідділу поліції Євгенія Жомірук проводили вікторину з правової тематики з нагородженням переможців і вели розмову про права та обов’язки дітей.

DSCN6317 DSCN6321 DSCN6323 DSCN6326

Уроки здорового способу життя з дітьми на вулиці

  6 липня працівники Шепетвівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зустрілися з дітьми та молоддю Коськовецької громади. Тема зустрічі – здорове та безпечне проведення дозвілля під час літніх канікул. Але цього разу не лекція в шкільному класі за учнівськими партами, а активний діалог на спортивному майданчику – канікули все ж таки!

  Приємне, невимушене спілкування про здоровий спосіб життя, безпечні ігри та розваги і звичайно футбол. Коськів – село із хорошими футбольними традиціями, в якому футбольні майданчики ніколи не заростають бур’янами. Гарний приклад для інших.

IMG_0546IMG_0535