“Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми”

   123tcu4k6ve7anpgrshshchzshch Одним із найтяжчих злочинів у всьому світі є торгівля людьми. Вона є не лише сучасною формою рабства, що порушує права людини, а й тяжкою формою насильства, що спричиняє ризик для її здоров’я. Жодна країна світу не може убезпечити себе від торгівлі людьми, і Україна не є виключенням. Найважливішій проблемі громадянського суспільства було присвячено засідання круглого столу , що відбудеться 30 липня 2020 року. Під час засідання розглядалися дієві напрямки діяльності щодо запобігання торгівлі людьми у нашому районі, обговорювалися передумови виникнення і способи викорінення цього негативного явища у суспільстві, а також піднімалися питання щодо об’єднання зусиль громадських організацій та державних установ у боротьбі зі злочинними проявами сучасної работоргівлі.123tcu45knrgshshchokh В роботі круглого столу взяли участь заступник директора  ТРЦСССДМ  Людмила Барановська,фахівець із соціальної  роботи ТРЦСССДМ Ольга Трайчун, головний спеціаліст ССД Теофіпольської  районної адміністрації Тетяна Марків, інспектор ювенальної превенції Петро Яцюк та поліцейський офіцер Новоставецької громади Сергій Черепюк.

 

Проведення роботи у сім’ях з дітьми

      IMG-8f0d8ca040bc4be466617962c778c48f-V (1)Спеціалістами Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться систематична робота із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Так,  29-30 липня 2020 року (один виїзд спільно зі службою у справах дітей) здійснено виїзди у сільську місцевість (села Білогородка, Михнів, Поліське, Завадинці) та відвідано 12 сімей, з них: 1 опікунська сім’ї, 1 сім’я вимушених переселенців, 10 сімей у складних життєвих ситуаціях. 5 сімей перебувають під соціальним супроводом Ізяславського РЦСССДМ. Під час відвідування сімей фахівцями проводилася робота щодо активного розвитку дітей, належного виховання, проведення косметичного ремонту помешкання, підготовки дітей до школи тощо. Надавалася психологічна підтримка родинам, у яких існують внутрішньосімейні конфлікти, проблеми у спілкуванні батьків з дітьми тощо Особливий акцент у роботі зроблено на необхідності дотримання правил особистої гігієни, дотримання соціальної дистанції в період поширення коронавірусної інфекції. Роботу в сім’ях  проведено із дотриманням  вимог карантину.

Чужих дітей не буває

    2 Кожній дитині потрібно надати можливість повністю реалізувати свій потенціал, максимально можливий рівень фізичного та психічного здоров’я, доступ до отримання якісної освіти, безпечне життя та захист від заподіяння шкоди, пози- тивні емоційні переживання, відчуття того, що її люблять та цінують, розвиток навичок догляду за собою й вирішення повсякденних проблем, позитивне уявлення про себе саму, формування самоідентичності, розвиток навичок міжособистісного спілкування і впевненості у різних ситуаціях суспільної взаємодії. Тільки сім’я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, надавати стимули для її подальшого розвитку, створювати стабільну атмосферу. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, найкраща альтернатива – усиновлення, прийомна сім’я, дитячий будинок  сімейного типу. Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді   здійснює соціальне супроводження прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу. Проводить ряд заходів, спрямованих на забезпечення належних умов функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу. Зокрема: роботу зі зверненнями громадян, які бажають створити прийомну сім”ю, дитячий будинок сімейного типу, проводить зустрічі з кандидатами на створення  прийомної сім”ї, дитячого будинку сімейного типу, анкетування кандидатів на створення прийомної сім”ї, дитячого будинку сімейного типу, роботу з документацією, щодо  створення, поповнення, вибуття, припинення діяльності прийомних родин та дитячих буднків сімейного типу, проводить заходи  для вихованців прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу, здійснює систематичне відвідування та надання ряду соціальних послуг прийомнии родинам та дитячим будинкам сімейного типу з метою забезпечення їх належного та повноцінного функціонування.

Способи емоційного розвантаження

IMG-9bdacbf06140d92f47b73aba86a02dfa-VДля фахівців Хмельницького міського центру  із соціальної роботи   було проведено тренінг «Способи емоційного розвантаження».

Погодьтеся, неможливо не реагувати на те, що відбувається навколо. У той момент, коли наш звичний уклад життя змінюється, щодня з’являються погані новини, в масмедія цілодобово показують сюжети немов з фільму-катастрофи, стає не по собі. Але, наші емоції — абсолютно нормальні.

На тренінгу проводили аналіз власних джерел негативних переживань, обговорювали як розпізнавати і безпечно позбавляти себе від «негативних емоцій», а також про зняття напруги, що нагромадилася.

 

Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми

   IMG-d3d68b1743e414b12f5e681a25590e56-VЗ нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (Winst Trafficking in Persons), проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/68/192 у 2013 році, що відзначається щорічно 30 липня, за участі заступника голови Деражнянської райдержадміністрації, Людмили Давидович, проведено засідання круглого столу «Взаємодія суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». У засіданні взяли участь представники Деражнянського районного центру соціальних служб, служби у справах дітей райдержадміністрації, інспектор ювенальної превенції.  Було розглянуто основні пункти нормативно-правових актів: Закон України «Про протидію торгівлі людьми», Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про створення та функціонування Єдиного державного реєстру злочинів торгівлі людьми», «Про затвердження Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми». Учасники заходу обмінялися інформацією про функції у сфері протидії торгівлі людьми, які виконують їх структурні підрозділи, контактами інших держаних та недержавних установ та організацій.

Головною темою круглого столу було питання дотримання механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми та надання допомоги особі, яка постраждала від торгівлі людьми.

 

 

 

НА РОБОТУ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ

116624608_621293768494906_407272812415352996_n«Ніхто так не потребує відпустки, як людина, яка щойно з неї повернулася», – сказав якось Елберт Грін Хаббард. І навряд чи знайдеться той, хто буде йому заперечувати. Адже часто думка про те, що відпочинок завершений і потрібно повертатися в звичний робочий режим, призводить, м’яко кажучи, до погіршення настрою. Як все правильно організувати, щоб не піддатися поствідпусковому синдрому у розпал відпускного сезону .

Тривалість відпустки

 Насамперед, дуже важлива тривалість відпочинку.  Оптимальний термін відпустки – два тижні, ідеальний – три. Перші сім днів наш організм адаптується до приємного неробства або в разі подорожі – до нового клімату і часового поясу. Другий тиждень – для безпосереднього відпочинку. Третій, або принаймні кілька днів, – для реакліматизації та повернення до колишніх умов життя.

Завершіть справи перед відпусткою

Щоби легше було повертатися на роботу варто дотримуватися простих правил. Перед тим, як відправитися у відпустку, завершіть усі справи. Не варто залишати “хвости”, в надії, що “підчистите” їх після. Повертаючись після відпочинку, людина швидко втомлюється, у неї спостерігаються головні болі, порушене сприйняття. Нескладні завдання здаватимуться нездійсненними, що дуже бентежитиме.

Підготуйтесь до роботи

Крім того, в останні дні відпустки важливо висипатися і не братися за складні справи. А ще, варто потурбуватися і про свою поінформованість: переглянути документи, останні новини, згадати, чим займалися до відпустки. Бажано також поцікавитися змінами, які могли відбутися на роботі, поки вас не було.

Систематизація

Якщо у відпустці ви подорожували, сплануйте повернення так, щоб не одразу братися до роботи, а дати собі можливість 2-3 дні побути вдома. Впорядкуйте й систематизуйте – це один з найбільш дієвих антидепресантів. Допоможе будь-яка діяльність, що вимагає скрупульозності: приберіть речі у шафі, розберіть валізи, впорядкуйте фотографії, папери чи книги.

Спробуйте скучити за роботою

Налаштуйте себе на те, що вам хочеться повернутися на роботу. Розставте пріоритети. Пригадайте, для чого ви працюєте і для чого відпочиваєте. Шукайте позитивні моменти у тому, чим займаєтесь. Пригадайте, що вас найбільше тішить у роботі (окрім відпустки).
 Режим дня
У відпустці був вільний розпорядок дня, при виході на роботу – потрібно рано вставати. Отже, за декілька днів до виходу на роботу, налагодьте правильний режим – вчасно лягайте спати і рано прокидайтеся. На сон виділяйте достатньо часу.
Фізична активність – чудова допомога організму перебороти стрес.
Зарядка вранці, прогулянка увечері – найкращий метод перезавантажитися на позитивний настрій перед майбутніми робочими буднями. Навіть якщо справ накопичилося багато, не слід перший робочий тиждень залишатися в офісі після закінчення робочого дня. В іншому випадку, вже через три дні після виходу на роботу, ви навіть і не згадаєте, як прекрасно провели відпустку.

Приготуйтеся до першого робочого дня

Пережити перший робочий день після відпустки нелегко.  Ситуація ускладнюється, якщо вихід на роботу припадає на понеділок. Тому бажано повертатися посеред тижня – в середу або ж четвер. При цьому, четвер – найоптимальніший день для цього, адже всього за два дні на вас знову чекають вихідні.

Не починайте роботу одразу

Ваша психіка не готова відразу включитися у роботу, тому починати з надто важливих і складних справ не варто. Найкраще після відпустки спершу взятися за найбільш легкі й цікаві завдання – так вдастсья «розігнатися» без зайвих зусиль. Спробуйте скласти план дій. На окремий аркуш випишіть усі проблеми і задачі: виберіть у списку найбільш привабливі та легкі завдання — з них і починайте.

Плануйте наступний відпочинок

Подумайте, як відпочиватимете наступного разу. До прикладу, восени. Варто брати відпустку раз на сезон. Так легше пережити постійні навантаження. Такий відпочинок може тривати усього кілька днів, утім це має бути час для розслаблення і «перезавантаження». Не відкидайте одразу емоції, потіштеся спогадами про ваш відпочинок.Даремно більшість вважає, що після відпустки людина повна сил і енергії. Після гарної відпустки відпочинок просто необхідний, щоб увійти в нормальний ритм і повернутися думками до звичного життя.  Часті кава-брейки та прогулянки офісом допоможуть відпочити і налаштуватися на сумлінну працю.

 

Безпечне дозвілля під час літніх канікул

     IMG_20200722_110425-001 З метою попередження дітей та їх батьків про потенційні небезпеки під час літніх розваг,  соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах,  перевірки соціально – побутових умов проживання дітей та підлітків 22 липня 2020 року начальником відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді – Андрієм Цідиком, головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації – Оксаною Федорчук та інспектором СЮП Шепетівського ВП Віталіною Ліпською був здійснений виїзд в селаГороднявка, Дубіївка, Заморочення, Червоний Цвітта Кліментовичі. Обстежено умови проживання  12 сімей, в яких виховується 2IMG_20200722_1158165 дітей,здійснено перевірку цільового використання державної допомоги при народженні дитини, використання державної соціальної допомоги багатодітними сім’ями. Надано консультацію 2 сім’ям щодо працевлаштування,проведено індивідуальну інформаційну бесіду з 1 особою, яка має намір працевлаштовуватись за кордон.За результатами перевірок складено акти обстеження умов проживання дітей. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо безпечного поводження дітей на водоймах. Одну сім’ю попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Виїзд мобільного консультпункту.

      IMG_20200721_131623З метою перевірки житлово-побутових умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, 21липня 2020 року начальником відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Андрієм Цідиком, головним спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Оксаною Федорчук та методистом з виховної роботи методичної служби Судилківської сільської ради Ольгою Вихівською був здійснений виїзд у село Жолудки Шепетівського району. IMG_20200721_131601Обстежено умови проживання та надано соціально – психологічну підтримку для 2 сімей, в яких виховується 12 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Також для однієї із сімей, в якій виховується 9 дітей, надано 140 одиниць одягу, взуття та іграшок.

 

«Насильство в сім’ї як результат зловживання алкоголем»

  изображение_viber_2020-07-21_13-49-382  20.07.2020 р. фахівцем Ізяславського РЦСССДМ Євгенією Ткачук спільно із спеціалістами Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області проведено інформаційно-просвітницький захід з особами, що засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі на тему: «Насильство в сім’ї як результат зловживання алкоголем». Метою даного заходу було інформування облікових осіб щодо змісту поняття «насильство», його видів та проявів. Також в ході роботи було здійснено профілактичну бесіду щодо наслідків зловживання алкоголем, їх вплив на функціонування сім’ї та життєдіяльності людини в цілому. Також надано інформацію щодо проблеми ВІЛ/СНІДу у молодіжному середовищі.

Під час проведення заходу учасники отримали буклети на актуальні теми сьогодення: «З алкоголем дружити – недовго жити», «Правда про ВІЛ/СНІД», «Насильство в сім’ї».изображение_viber_2020-07-21_13-49-394

Інформаційно-просвітницькою роботою було охоплено 8 осіб, що перебувають на обліку Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області. Захід проведено із дотриманням умов карантину.

 

Бути поруч

     IMG_20200716_101656 Днями працівниками Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації здійснено виїзди у сільську місцевість з метою обстеження умов проживання сімей з дітьми, які пIMG_20200716_112536-001еребувають у складних життєвих обставинах. Виїздом охоплено 7 населених пунктів Ізяславського району (Тернавка, Сохужинці, Нове Село, Білогородка, Михнів, Христівка, Васьківці) та відвідано 13 сімей, з них: 3 опікунські сім’ї, 1 прийомну сім’ю, 9 сімей у складних життєвих ситуаціях. Із батьками та опікунами проведено роботу щодо створення належних умов для повноцінного розвитку та виховання дітей, дотримання санітарно-гігієнічних норм у помешканні, цільового використання коштів, отриманих на дітей тощо. Спеціалістами служб наголошено на необхідності тісного спілкування батьків з дітьми, дарування материнської любові, ласки, встановлення тісних емоційних дитячо-батьківських стосунків.IMG_20200717_081911-001

Роботу в сім’ях  проведено із дотриманням  вимог карантину.