Про засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради

1 (15)Вчора відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради, на якому було розглянуто 25 питань.

15 із них стосувалися розгляду повідомлень від різних закладів інституційного догляду, де виховуються діти Кам’янець-Подільської територіальної громади. Зокрема, від Солобковецького навчально-реабілітаційного центру, ліцею «Славутинка», Кам’янець-Подільського навчально-реабілітаційного центру та Новоушицької спеціалізованої школи для дітей із вадами слуху.3 (5)

Згідно з процедурою, комісія має розібратися з причинами перебування маленьких жителів громади в цих закладах. Чи це необхідність за станом здоров’я, чи невиконання батьківських обов’язків.

Присутні детально розглянули кожну справу, заслухали всіх, хто прийшов на засідання. Питань до закладів немає. А влаштування дітей у зазначені установи було в кожному випадку необхідним кроком.

Ще 10 питань стосувалися продовження терміну перебування дітей у групі притулку ДНЗ №17. Переважно всі матері цих діток перебувають у складних життєвих ситуаціях, але працюють. Тому дехто забирає свою малечу ввечері додому, а дехто залишає на ніч, бо не дозволяє графік роботи. Проте, всі батьки задоволені роботою вихователів і гарно відгукувалися про дитячий садочок.

До розгляду Комісії Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  надав акти оцінки потреб, проведених у 15 сім’ях, в яких діти перебувають у закладах інституційного догляду та виховання. Здійснення оцінок потреб дітей, які мають особливі освітні потреби, відбувалося у тісній співпраці з Кам’янець-Подільським інклюзивно-ресурсним центром.

Кожній сім’ї роз’яснено законодавство, а також наголошено на відповідальності за виховання дітей.

 

Здійснено виїзд у населені пукти Ізяславської територіальної громади

зображення_viber_2022-01-21_10-11-18-91320 січня 2022 року фахівцями із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради спільно зі спеціалістом відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради здійснено спільний виїзд у населені пункти Ізяславської територіальної громади: села Мислятин, Лопушне, Більчин, Більчинка.

Під час виїзду фахівцями проводилася робота у 7-х сім’ях, зокрема: в опікунській сім’ї, сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, родинах, які неналежним чином виховують дітей та мають низький виховний потенціал. У зазначених родинах проводилася робота щодо підвищення рівня знань батьків з питань виховання дітей, забезпечення їхніх основних потреб (у харчуванні, одязі, увазі, турботі, ласці тощо), створенні безпечних і належних санітарно-гігієнічних умов для проживання дітей, раціонального використання коштів та ін.зображення_viber_2022-01-21_10-18-27-670

Також зосереджено увагу на профілактиці вживання спиртних напоїв серед батьків, адже зазначена шкідлива звичка не дає змоги приділити належну увагу вихованню дітей. У родинах, які мають пічне опалення, проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки при опалюванні житлових приміщень. Фахівцями перевірено наявність дров для обігріву будівель на опалювальний період.

зображення_viber_2022-01-21_10-13-05-598У відвіданих сім’ях проведено профілактичну роботу щодо попередження вчинення домашнього насильства, поінформовано членів сімей про види насильства, його прояви. Адже, на жаль, люди роками проживають в умовах вчинення насильницьких дій, але не усвідомлюють, що відносно них чиниться домашнє насильство.

За результати проведеної роботи складено акти оцінки потреб сім’ї.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

 

Відповідальності батьків за неналежне виховання дітей

1 (14)Вчора відбувся інформаційно-просвітницький захід для вчителів та батьків, діти яких навчаються в Лісковецькій гімназії Кам’янець-Подільської територіальної громади, організований Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Юрисконсульт Центру Яна Арнаутова та працівники сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського РУП роз’яснили присутнім норми чинного законодавства щодо відповідальності батьків за неналежне виховання дітей, адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх за скоєнні правопорушення тощо.2 (13)

Особлива увага була приділена шляхам вирішення ситуацій, пов’язаних із неналежним виконанням батьками своїх обов’язків, та координації спільних дій між усіма членами зустрічі в інтересах дітей.

 

Відповідальності батьків за неналежне виховання дітей

1 (14)Вчора відбувся інформаційно-просвітницький захід для вчителів та батьків, діти яких навчаються в Лісковецькій гімназії Кам’янець-Подільської територіальної громади, організований Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Юрисконсульт Центру Яна Арнаутова та працівники сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського РУП роз’яснили присутнім норми чинного законодавства щодо відповідальності батьків за неналежне виховання дітей, адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх за скоєнні правопорушення тощо.

2 (13)Особлива увага була приділена шляхам вирішення ситуацій, пов’язаних із неналежним виконанням батьками своїх обов’язків, та координації спільних дій між усіма членами зустрічі в інтересах дітей.

 

 

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

1 (13)Відбулася планова нарада Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кам’янець-Подільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області.

 Під час зустрічі були підведені підсумки спільної роботи обох Центрів за 2021 рік, яку визнано задовільною.

Спеціалісти обговорили напрями та форми взаємодії сторін щодо надання соціальних послуг дітям та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Також, звернули увагу на надання необхідних послуг профілактично-виховної, психологічної, соціальної роботи, спрямованих на мінімізацію виявлених криміногенних потреб суб’єктів пробації.

Учасники  запланували і проведення групових заходів для осіб, які перебувають в конфлікті з законом, спираючись на позитивні результати роботи у цьому напрямку в 2021 році.

До відома.

Протягом 2021 року на обліку Кам’янець-Подільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області перебувало 322 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

Наразі на обліку установи перебуває 157 осіб, із них 59 молодіжного віку, які охоплені спільною профілактичною роботою обох центрів.

 

 

День наставництва

1498464799З 2017 року світовою спільнотою 17 січня відзначається як Міжнародний день наставництва. Він присвячений дню народження Мухаммеда Алі, легендарного боксера та видатного громадського діяча.

Мета цього Дня – сприяння глобальному порозумінню та підтримці наставницького руху в усьому світі.

Мета наставництва в Україні – підготувати дитину, позбавлену батьківської опіки, до самостійного життя. Стати наставником – означає бути турботливим дорослим, другом, готовим присвятити дитині з інтернату свій час, знання і досвід. Наставник повинен мати бажання допомагати іншим, слухати, бути терпеливим і, звісно, любити дітей.

 

У Кам’янці-Подільському продовжено роботу групи взаємопідтримки для прийомних батьків

банер_ПСУ Кам’янець-Подільському міському Центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжено роботу групи взаємопідтримки для прийомних батьків.

Тема зустрічі: «Міжособистісне спілкування в прийомній сім’ї».

Прийомні батьки мали змогу поділитися власним досвідом спілкування дітей з батьками та прийшли до висновку, що любов, довіра, взаєморозуміння та терпіння – є запорукою хороших взаємостосунків в родині.

До відома.

Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно  за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 01.01.2022 під соціальним супроводом Кам’янець-Подільського міського Центру перебуває 6 прийомних сімей та дитячий будинок сімейного типу.

За детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

 

Що робити, якщо ви не в змозі встати з ліжка вранці

377716_1Поняття «виспався-невиспався» ми звикли пов’язувати з тривалістю сну. Але це не зовсім вірно. Адже іноді навіть після 8-9-10 годин сну ми не знаємо, як встати з ліжка зранку. Чому так? Справа не тільки у тому, скільки ми спимо, а як саме ми це робимо. Тобто увагу варто приділяти і кількості і якості сну.
Отже, що зробити, щоб виспатись як слід. Доведено, що є люди «спрінтери», котрі сплять менше шести годин на добу і при цьому не відчувають побічних ефектів. Але це властивість їх організму і зважати на чужі відчуття не варто. Адже хронічне недосипання через цілеспрямоване урізання годин сну може спричинити депресію, ожиріння, проблеми з фізичним та психічним здоров’ям.
Часто, відкриваючи очі рано вранці, ми однаково почуваємо себе втомленими. А біль в шиї, суглобах, попереку та набрякле обличчя тільки підсилюють ці відчуття. Таке буває, якщо обрати неправильну позу для сну. Наприклад, сон на животі з повернутою на бік головою спричиняє перетискання артерії, що призводить до погіршення кровопостачання у мозок: легені стискаються, дихання стає важким, з’являються зморшки. А сон на боку збільшує навантаження на серце, викликає біль у шиї.
Щоб позитивно почати день, не потрібно хвататись за гаджети одразу після пробудження. Перед тим, як встати ранком з ліжка, варто дати собі 3-5 хвилин, протягом яких:
 • позіхнути та гарно потягнутись;
 • подумати про близьких людей, події чи місця, де були щасливі;
 • злегка помасажувати потилицю, скроні, брови та долоні для кращого кровопостачання;
 • сісти на ліжку та випити стакан води (краще приготувати з вечора);
 • розкрити гардини чи придбати нічник, на якому освітлення посилюється поступово;
 • прослухати приємну музику чи пташиний спів;
 • помріяти про щось особисто-приємне;
 • посміхнутись.
В принципі усе. Достатньо створити організму комфортні умови для сну та домовитись з ним, що ввечері він йде спати на свій розсуд, а зранку – ви встаєте раніше. І тоді кожен ранок буде добрим. І бадьорим.

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує:

2022Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

Протягом дев’яти місяців 2021 року до міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 757 повідомлень про призначення державної допомоги при народженні дитини.

Спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 659 сім’ях, що складає 87% від загальної кількості повідомлень. До Департаменту соціального захисту населення подано пропозицію щодо припинення виплати допомоги одній сім’ї.

Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, будьте готові до того, що вас можуть перевірити. Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат зазначеної допомоги.

Тому Центр доводить до відома усіх, хто отримав допомогу при народженні дитини чи буде отримувати:

 1. Будьте готові до того, що до вас прийде працівник Центру здійснити контроль за цільовим використанням коштів.
 2. У випадку, якщо ви будете перешкоджати здійсненню перевірки – інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат вищезазначеної допомоги.
 3. Спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням поставитись до перевірки.

За більш детальною інформацією щодо здійснення перевірок звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, буд. 26, ІІІ поверх).

 

 

Різдвяне диво має бути для всіх!

зображення_viber_2022-01-05_16-06-02-914У пору новорічних та різдвяних свят усі діти з нетерпінням очікують, що ось-ось трапиться диво і здійсняться найзаповітніші мрії, виконаються новорічні бажання. Але найголовніше для них – це, звичайно ж, незабутнє свято, можливість повірити у казку та отримати приємний подаруночок.

Проте, на жаль, не кожна родина має можливість подарувати справжнє святкування своїм дітям. Тому сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах Ізяславської міської територіальної громади, опікується комунальна установа “Центр надання соціальних послуг” Ізяславської міської ради.зображення_viber_2022-01-05_16-05-55-342

Фахівці центру надання соціальних послуг організували цілу низку різноманітних заходів, які не тільки створили святковий настрій та принесли радість багатьом дітям і їх родинам, а також привернули увагу громади до проблем цих сімей.

Сьогодні, в Ізяславському будинку культури відбулося новорічне свято під назвою «Різдвяне диво» для дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

зображення_viber_2022-01-05_16-05-52-709Свято розпочалося вступною промовою завідуючої відділенням соціальної роботи КУ «ЦНСП» Ізяславської міської ради Світлани Косовської, яка привітала усіх присутніх із Новорічними та різдвяними святами, розповіла про благодійну акцію «Різдвяне Диво», побажала усім гарного настрою під час святкування.

Поринути дітям у справжню казкову атмосферу допомогли працівники Ізяславського будинку культури, котрі підготували яскраву та захоплюючу новорічно-різдвяну програму з розважальними іграми, конкурсами, казковими персонажами (ельфом, дідом Морозом та Снігуронькою,  бабою Ягою).

Крім  цього на дітей чекав ще один приємний сюрприз – солодкі подарунки від діда Мороза та персональний пакунок із різноманітними іграшками, канцтоварами, дитячими книжечками тощо.зображення_viber_2022-01-05_16-06-06-868

Під час святкування заступник Ізяславського міського голови Леся Божко вручила подяки за надану благодійну допомогу дітям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, а саме колективам: магазину «Будівельний двір» м. Ізяслав, Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. № 4 ім. В.Кобернюка, Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1, Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. ім. О.Онищука № 5, гімназія».

Користуючись нагодою, хочеться висловити подяку ФОП, які надали солодкі новорічні подарунки для діток: Усенко Ганні Василівні, Шафранській Нелі Іванівні, адміністрації супермаркету «Наш край», а також усім небайдужим та чуйним людям, які подарували діткам частинку своєї душі, тепла та дива! Велика вдячність колективу Ізяславського будинку культури за підготовку та організацію дитячого свята, веселий настрій та позитивні емоції.

Дивлячись на радісні усмішки на дитячих обличчях, стає зрозуміло, що діти отримали яскраві враження, позитивні емоції та максимум задоволення від розважальної програми. Сподіваємось, що такий святковий настрій залишиться у них надовго!