БУЛІНГ..

  IMG-081468370aa697d87adc666cb602d688-VБУЛІНГ.. нажаль одна із найактуальних проблем сучасної молоді. Тому сьогодні 30.09.2020р. провідним психологом Центру Каритун Оксаною та лікарем- терапевтом “Клініки дружньої до молоді” Проскурович Ольгою. Було проведено бесіду для учнів групи &13 на тему: “Булінг,як його розпізнати та захиститися”. Основною метою заходу було донести учням інформацію, щодо Закону України щодо протидії булінгу, а також вміння відстоювати свої права без застосування насильницьких дій!IMG-04c9618c3a63aeb53901072faaddc9a7-V

ВІДПОЧИНОК ПІСЛЯ РОБОЧОГО ДНЯ

    usta_1_650x410Ритм життя кожного з нас настільки інтенсивний, що протягом робочого дня або всього тижня більшість практично не має можливості повноцінно відпочити. Банальна втома, яка регулярно накопичується, з часом може перейти в хронічну, а від неї позбутися буде набагато складніше. Щоб не нашкодити своєму здоров’ю і не втратити працездатність, необхідно правильно та повноцінно відпочивати. Відпочинок — це одна з найважливіших складових нашого здоров’я, яка є життєво необхідною для фізичного й психологічного стану людини. Щоб встановити оптимальний режим роботи та дозвілля, необхідно дотримуватися певних правил.
Правильний розпорядок дня Вважається, що відпочивати потрібно до того, як настане перевтома. Недарма нормою для працюючої людини є 40-годинний трудовий тиждень. Якщо ви працюєте понад міру, це може спричинити нездужання та депресію. Тому постарайтеся організувати свій графік так, щоб, повернувшись з роботи, ви не падали з ніг від втоми, а могли ще виділити час для саморозвитку, прогулянки на свіжому повітрі або легких фізичних вправ. Це сприяє підвищенню продуктивності та дає можливість перезавантажитися після робочого дня.
Відпочинок впродовж робочого дня Найефективніший спосіб розслаблятися впродовж робочого дня — робити мікроперерви. Якщо у вас є можливість вибратися на вулицю, прогулятися навколо будівлі хоча б п’ять хвилин, то це допоможе зарядитися енергією. Втім, звичайно, все залежить від того, де розташований ваш офіс. У дослідженнях зазначено, що зелень навколо допомагає мозку перезавантажитися, і не обов’язково за цим бігти у тропічний ліс. Згодиться навіть маленький міський парк або садок.
Здоровий сон Повноцінний сон приводить нервову систему та загальний стан організму людини в норму. Для відновлення сил необхідно проводити в обіймах Морфея не менше 7-8 годин на добу. Щоб добре виспатися, слід дотримуватися кількох простих рекомендацій: провітрюйте кімнату, в якій спите; лягайте відпочивати не пізніше 23:00; не думайте про проблеми і не користуйтеся гаджетами перед сном.
Рухова активність Як показали дослідження, працівники розумової праці страждають від втоми не менше, ніж люди, які займаються іншими видами діяльності. Нерідко організм людини сприймає це як важкі фізичні навантаження. З такою ілюзією слід боротися за допомогою рухової активності. Якщо ви, прийшовши додому, відразу ж комфортно влаштуєтеся на дивані, візьмете пульт від телевізора і почнете перегляд якогось фільму, то ніякої користі від цього не буде. А ось пробіжка по парку або катання на велосипеді дадуть вам необхідний прилив сил і бадьорості.
Читайте Ще один чудовий спосіб хорошого проведення часу — читання. Після трудового дня це допоможе вам відволіктися від буденних справ і турбот, а також заспокоїть нервову систему.
Не думайте про роботу Просто перестаньте думати про роботу. Це не так просто, тому не варто намагатися забути про проблеми: пообіцяйте собі, що займетеся їх рішенням завтра зранку. Велика ймовірність того, що вирішувати буде нічого. Якщо не можете перестати себе накручувати, переведіть увагу на інші справи — тільки не ті, які вимагають серйозних рішень. Наприклад, давно доведена антистресову дію має творчість. 
Прийміть прохолодний душ або теплу ванну Чудовим засобом від зняття стресу на роботі є прохолодний душ або тепла ванна. Після таких процедур ви відчуєте, як накопичена втома і весь негатив змивається водою. Після водного «очищення» не кидайтеся відразу вирішувати хатні клопоти. Краще приляжте на 15-20 хвилин або поспілкуйтесь з рідними. Перелаштуйте свої думки на цілком відмінні від роботи моменти. Робота, гроші і кар’єра не є більш важливими, ніж здоров’я та взаємини з близькими людьми. Намагайтеся проводити дозвілля з користю для себе, вчасно переключатися і правильно боротися з втомою. В результаті ви отримаєте позитивний настрій, підвищення продуктивності та хороше самопочуття, що є запорукою успішного майбутнього і великих перспектив!
Автор: провідний психолог Оксана Каритун.

Медитація

 booksl_minВсе більше людей  відкривають для себе медитацію як інструмент підвищення власної ефективності, шлях до більш щасливого, наповненого життя.
Навіщо нам медитація
Щодня наш мозок встигає обробити величезну кількість інформації. Та навіть коли вона вже не потрібна, відпустити її непросто. Причина — в слабких нейронних зв’язках у префронтальній корі мозку, які відповідають за оцінку того, що відбувається. Натомість в стресових ситуаціях запускається зв’язок з ділянкою страху та емоційності, яка й викликає реакцію «бий або біжи». Та в минулому або майбутньому, якими переймаємось, ми не здатні нічого змінити. Тому лише прокручуємо ті ж думки знову й знову, і на фізичному рівні відчуваємо тривожність. Люди, які практикують медитацію, вміють не реагувати автоматично на ці відчуття, а натомість аналізують їх та приймають більш усвідомлені рішення. Як бонус — медитуючи, ми стаємо більш емпатичними, бо також будуються міцні зв’язки з ділянками мозку, відповідальними за сприйняття інших людей.
Хибні уявлення про медитацію
Багато хто пов’язує медитацію з релігією. Або вважає, що для практики потрібна обов’язкова підготовка або якісь надзвичайні вміння. Мовляв, ми ж не є монахами в помаранчевих шатах, яка може бути медитація? Для динамічного жителя мегаполісу дивно чути про все, що стосується уповільнення. Адже ми постійно кудись поспішаємо. Потрібно бігти-досягати-вирішувати. Але ж завдяки цьому інструменту можна досягати і вирішувати набагато ефективніше. Не дарма великі корпорації, такі як Apple і Google, наймають викладачів медитації. Вони розуміють, що це підвищує продуктивність співробітників, відповідно, приносить більше доходу.
Краще фізичне самопочуття
Чим корисна медитація. По перше це краще фізичне самопочуття. Більш глибокий сон, легке пробудження, нормалізація тиску та роботи серця — лише верхівка того, що може дати щоденна кількахвилинна практика спокою.
Розвиток пам“яті
Більш ясний розум та вміння фокусуватися дозволяють запам’ятовувати більше інформації та розвивають пам’ять загалом — як короткострокову, так і довгострокову.
Цілеспрямованість
Серед тисяч щоденних думок — турботи про майбутнє, тривога щодо подій, які ще не відбулися. Вони забирають занадто багато уваги і енергії. Медитація допомагає зрозуміти важливе, перетворити на плани, а потім — на дії.
Продуктивність та креативність
Надмірна активність думок веде до відчуття, що треба кудись бігти та щось робити. Натомість спокійний розум дає змогу зробити те, на що б ми були нездатні через непосидючість. Наприклад, зрозуміти, що різні дії ведуть до різних результатів, та сформувати ефективний щоденний розклад, щоб витрачати час тільки на важливі задачі. Ясність розуму та чисте сприйняття реальності дають змогу подивитися на звичні речі під іншим кутом. Це надихає та дарує нові ідеї.
Неупередженість
Ніщо не є однозначно хорошим або поганим — лише наша свідомість робить їх такими. Відкинувши всі хибні уявлення та сприймаючи людей, події або явища, якими вони є, ми маємо змогу побачити в них щось більше. Розуміння власних емоцій дозволяє краще розуміти інших і завдяки цьому будувати з ними хороші стосунки.
Виробіть звичку
З медитацією, як і з будь-якої звичкою, потрібно дати собі час і включити самодисципліну. Наприклад, ставити будильник на 10 хвилин раніше, щоб вранці помедитувати. І зробити це не 1-5 разів, а протягом кількох тижнів. Багато хто зараз використовує додатки на телефон, які допомагають виробити звичку і нагадують про медитацію. 
Одна дія в один момент
Найпростіший спосіб почати практику – це навчитися робити одну дію в один момент. Наприклад, якщо ви п’єте каву, то тільки п’єте каву. Не перевіряєте телефон і не думаєте про справи, а відчуваєте смак, аромат напою та тепло, яке чашка віддає долоням. Ці кілька хвилин повної усвідомленості іноді більше розслаблюють і врівноважують наш розум, ніж півгодини совання на стільці в спробах його заспокоїти.
Журнал медитацій
Заведіть журнал медитацій. У ньому після практики можна записати, що ви відчували, чи було багато думок, які це були думки, наскільки вдалося заспокоїтися. Це робиться не для оцінки, а лише для того, щоб ясніше бачити, куди ви рухаєтеся, і відслідковувати прогрес. А він обов’язково буде.
Є ілюзія, що можна швидко навчитися медитувати, а потім, розчарувавшись, швидко кинути цю справу. Наприклад, хтось чекає, що після 10 хвилин практики буде відчувати себе оновленим і спокійним, а цього не відбувається. І так раз, другий, а потім людина вирішує, що це не працює. Будь-яка практика працює завжди. Головне – не мати ніяких очікувань, а просто продовжувати.
Виконавець: Провідний психолог Коцюк Олександра

Проведено засідання районної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми

  120533688_2528446377411497_4218709622403079948_oЗ метою налагодження ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі 28 вересня 2020 року заступником голови Ізяславської райдержадміністрації Павлом Ковальчуком проведено  засідання районної Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми.  У засіданні взяли участь: директор Ізяславського центру соціальних служб Світлана Косовська, начальник служби у справах дітей Ізяславської райдержадміністрації Раїса Ткаченко, головний спеціаліст відділу сімейної політики та надання соціальної підтримки  управління соціального захисту райдержадміністрації Ніна Сенюк, начальник сектору превенції Ізяславського відділення поліції Славутського відділу Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області Олександр Кашевар.

В ході засідання Координаційної ради розглянуто проблемні питання практичної реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 р. № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії  суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі», типових положень про спеціалізовані служби для постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, які потребують законодавчого врегулювання.

На виконання Указу Президента України від 21.09.2020 р. № 398/2020 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» учасниками  Коодинаційної ради розроблено та узгоджено невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, обговорено механізм взаємного інформування про факти насильства у випадках, передбачених Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». 

 

Психологічне здоров”я дитини

IMG_20200924_091901_148 (1)Психолог  Міскього Центру   Коцюк Олександра, в ефірі 33 каналу з залученям Дитячого телевізійного агенства мав нагоду поспілкуватися з підлітками про вплив комп’ютерних ігор на психоемоційний стан дитини. Скільки часу потрібно проводити дитині за екраном, щоб це не впливало негативно на психологічне здоров’я.

Правило “трьох хвилин”

IMG_20200924_155419_202Це правило працює як для подружжя, так і для дітей. Якщо його виконувати, можна побачити, що воно змінює стосунки до кращого.Правило “трьох хвилин” полягає в тому, щоб завжди зустрічати дитину з великою радістю , ніби зустрічаєте друга, якого не бачили багато років! При цьому не важливо  чи ви повернулися з магазину, чи щойно прийшли з роботи. Зазвичай, все, що хоче “видати” дитина, вона це робить у перші хвилини зустрічі, і важливо не втратити ці хвилини.
Важливим є не кількість часу, а емоційна близькість!
Для батьків і дітей поняття проводити час разом” має різне значення. 
👩 Для дорослих достатньо, щоб дитина була поруч.
👶 А ось для дітей важливим є контакт очі-в-очі. Дитина ніколи не довіриться, якщо відчуватиме, що ваші думки ще на роботі або вирішенні якихось своїх питань.
Пам’ятайте, час швидкоплинний, тому цінуйте його разом зі своїми дітьми. А правило ” трьох хвилин” вам у цьому допоможе.

Профілактичний рейд до сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах

 IMG-db61c58c8ed2753d3cf83630402f0981-V-001Днями начальником служби у справах дітей, головним спеціалістом служби у справах дітей Полонської РДА, начальником відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ та дільничним офіцером поліції  – було здійснено виїзди та обстежено житлово-побутові умови сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.IMG-bfc0aa9c54aea50e59a8aad19d2fbce7-V

Для сімей зі складними життєвими обставинами було роз’яснено щодо дотримання правил пожежної безпеки у побуті, роз’яснено щодо використання електроприладів та безпечне користування пічним опаленням в будинках. Разом з тим, була проведена профілактично-роз’яснювальна робота щодо належного виконання батьківських обов’язків, попереджено про правову відповідальність, згідно чинного законодавства та наголошено про створення сприятливих умов для виховання та розвитку дітей в родині. Під час візиту, стосовно 3 батьків, де виховуються діти були складені адміністративні протоколи, щодо невиконання батьківських обов’язків.IMG-2a143273c57a8b9d0b45fc9d116b0d3e-V

ПЛАНУВАННЯ ЧАСУ

  144Час — найцінніший дар, який дає нам життя. Головне вміти ним правильно розпоряджатися. Кожного дня ми повинні виконувати безліч завдань, що продовжують одне в інше. Досить складно зрозуміти, яке з них є більш пріоритетним, а яке може зачекати, якому потрібно присвятити багато часу, а з яким можна впоратися дуже швидко. Та якщо навчитеся всім цим керувати, то зможете жити так, як ви хочете – і в плані кар’єри, і в плані сім’ї та відпочинку. Принцип встановлення пріоритетів. Щодня визначайте цілі, які потрібно досягнути. Керувати часом — значить інвестувати час у те, що ви хочете отримати від життя. Принцип ефективності. Секрет успіху полягає у вмінні концентрувати свою увагу на найголовніших  завданнях. Старайтеся  виконати кожну задачу вчасно, не зволікаючи з її вирішенням. Дотримання такого принципу допоможе автоматично зосереджуватися на найважливіших речах.Принцип пріоритетного планування Спробуйте щодня складати список  завдань, які ви повинні сьогодні виконати, та вказувати ступінь їх важливості, використовуючи просту шкалу, наприклад: 1 — вкрай важливо, 2 — дуже важливо, 3 — порівняно важливо. Визначивши найважливіші завдання, можете зосередитися на їх виконанні, а потім, за наявності часу, й на інших, менш важливих. Принцип пошуку вигоди від управління часом Вчіться відділяти істотне від другорядного. Докладаючи свідомих зусиль і концентруючи свою увагу, ви  зможете визначити, що є найважливішим для успіху та зростання працездатності, і зосередитеся на досягненні саме цих цілей. Планувати свої завдання і цілі потрібно на рік, на місяць, на тиждень і на день. Планування на рік Кожного грудня складайте свій план на майбутній рік. Раніше це робити безглуздо, а якщо будете складати річний план в січні, то втратите час, так як рік вже почнеться. Планування на рік – це фіксація найбільш значущих цілей і подій на цей період часу. Запишіть в свій план ті види діяльності, якими ви вже займаєтеся і ті, якими ви хочете зайнятися. Позначте важливі для вас дати, і не тільки щодо кар’єри і роботи, а й особистого життя. Планування на місяць. Плани на місяць потрібно писати в один з останніх днів попереднього місяця. Зазвичай це займає не більше 2 годин. Використовуйте той же підхід, що й у річному плануванні, проте, плани на місяць повинні бути вже більш конкретизованими.  Щоб нічого і нікого не забути, використовуйте календар – вірний помічник в будь-якому плануванні. Планування на тиждень Плани на тиждень складаються в неділю ввечері. Якщо вам комфортніше планувати вранці, то робіть це в понеділок перед початком робочого дня. Те, що записано в вашому тижневику, має наближати вас до ваших глобальних цілей – тих, які ви описали в річному плані. Тому сміливо викреслюйте з тижневого плану все те, що не принесе вам ніякої користі. Особливо важливо записувати в тижневий план те, що ви ніяк не наважуєтеся зробити або лінуйтеся. Планування на день. Планувати свій день найкраще ввечері попереднього дня. Засипати знаючи, що у вас все під контролем, набагато приємніше. Список ваших справ на день повинен завжди бути у вас під рукою. Неважливо, чи будете ви писати їх ручкою в блокнот або ж записувати в додаток на смартфоні, головне, щоб ви могли зазирнути туди буквально в будь-який момент. Чому планування так важливе. Правильно спланувавши свої дії і поставивши перед собою ясні цілі, ви відчуєте внутрішній спокій, так як будете знати: ви вірно розставили пріоритети і готові до продуктивної роботи. Кожен викреслений пункт зі списку справ буде приносити задоволення, а рівень стресу стрімко піде на спад.

 

У Хмельницькому відбувається мандрівна виставка свідчень «На зламі»

   FB_IMG_1600857392184Мандрівна виставка свідчень «На зламі» Східноукраїнський центр громадських ініціатив про порушення прав цивільного населення під час війни на Сході України продовжує знайомити людей зі схожими долями. Олена і Настя, як з’ясувалося, обоє з Луганська. Коли в розмові між ними прозвучало напівжартома запитання «А ким ти була в минулому житті?», я зрозуміла, що вони і дотепер ділять життя на «до» та «після»…Звісно, годі сподіватися, що пережите забудеться чи швидко трансформується. Але надія є, бо коли мова зайшла про дітей, які вже 6 років живуть у Хмельницькому, то однозначно стало зрозуміло, що вони вже сприймають місто рідним або принаймні кофмортним для життя і подальших планів. Та й дорослі вже міцніше стоять на ногах, є стабільна робота, налагоджений побут. «Я дуже люблю Хмельницький» – сказала Настя. І це мабуть є маркером того, що життя, яке було на зламі – налагодилось! Нагадуємо, що виставка триватиме ще до 17 жовтня в холі Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека. Виставка на 14 стендах демонструє особисті переживання 26 цивільних про невизначеність, життя у правовому вакуумі, руйнування сімейних зв’язків внаслідок поляризації суспільства. Інтерактивна виставка поєднує особисті історії свідків та постраждалих з інфографікою та статистичними доказами, які показують наскільки глибокі зміни відбулися у структурі суспільства після початку конфлікту на Сході України. «На Зламі» акцентує увагу глядачів на глибших проблемах, які торкнулися українців: атомізації суспільства, складній адаптації ВПО, демографічних змінах в Донецькій та Луганській областях, відсутності спільного бачення реінтеграції втрачених територій та багатьох інших. Приходьте переглянути експозицію, поміркувати, згадати, помріяти. Не бійтеся минулого, адже його прийняття допоможе впевнено жити в теперішньому часі і сміливо планувати майбутнє!

 

Реалізація себе та причини здійснення кримінальних правопорушень

 

IMG_20200922_164828  Відділом соціальної роботи з населенням спільно зі Службою у справах дітей та Полонським районним сектором філії Державної установи «Центр пробації» – було проведено захід для неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення, за участі їх батьків, на тему: «Реалізація себе та причини здійснення кримінальних правопорушень». Під час заходу, було обговорено основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку та шляхи їх вирішення. Зокрема, серед факторів, які стають причиною вчинення злочинів молоді, учасники заходу назвали – низьку трудову зайнятість, зловживання алкоголем, слабкі соціальні та сімейні зв’язки, відсутність позитивної життєвої позиції, асоціальне коло спілкування. Варто зазначити, що основна мета роботи із даною категорією молоді – виявлення причин протиправної поведінки у засуджених осіб, здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативним явищам та їх подолання, профілактика  злочинності  серед  молоді, допомогти усвідомити і визначити зроблені ними помилки, визначити суть проблем, які стоять перед ними, знайти шляхи та методи їх подолання, види та напрямки роботи в індивідуальному порядку. А найголовніше, пробудити інтерес до своєї особистості, власних позитивних якостей, задуматись про своє життя та майбутнє, налаштувати на позитив, який буде спонукати до гарних вчинків.