Проведено інформаційно-просвітницьких захід у Центрі Пробації

Популярні

зображення_viber_2022-05-16_09-37-07-30016 травня 2022 року відбувся інформаційно-просвітницький захід на базі Шепетівського  районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області для осіб, які перебувають на обліку Центру Пробації. Участь у заході взяли старший інспектор  Шепетівського  районного сектору № 2 ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Оксана Ставнійчук,  провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк,  юрист відділу «Ізяславського бюро правової допомоги» Шепетівського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Зоя Гонтарук.

На початку заходу Оксана Ставнійчук зауважила,  що особи, які перебувають на обліку Центру Пробації, зобов’язані  вчасно та регулярно відвідувати ДУ  «Центр Пробації», стати на облік у Центр зайнятості чи працевлаштуватись,  займатися суспільно-корисною діяльністю тощо.

Зоя Гонтарук ознайомила присутніх з основними положеннями Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», зокрема із спеціальним заходом щодо протидії насильства, який застосовується відносно кривдника, який систематично вчиняє насильство в сім’ї – обмежувальним приписом. Також Зоя Гонтарук надала детальну інформацію про роботу «Ізяславського бюро правової допомоги» Шепетівського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.зображення_viber_2022-05-16_09-37-07-209

Юлія Потюк доповіла про практичну роботу КУ «ЦНСП» Ізяславської міської ради у сфері протидії домашнього насильства. Зокрема, із присутніми на заході чоловіками проведено профілактичну роботу щодо недопущення вчинення насильницьких дій відносно своїх рідних та близьких.

Особливу увагу присутніх акцентовано на тому, що у теперішній важкий час варто підставити плече допомоги тим, хто її потребує: вимушено переміщеним особам, матері та дружині воїна, старенькій бабусі. Потрібно вчитися робити корисні справи, не очікуючи за це винагороди чи оплати.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

 

Здійснення соціально-профілактичної роботи у сім’ях з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах

зображення_viber_2022-02-11_10-18-07-472Протягом 8-10 лютого 2022 року фахівцями із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради спільно із головним спеціалістом відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради Іванною Чепелюк та інспектором сектору ювенальної превенції Шепетівського районного управління поліції ГУ НП у Хмельницькій області Іллею Риголем проводилась соціально-профілактична робота у сім’ях з дітьми, що перебувають у складних життєвих обставинах та проживають в Ізяславській територіальній громаді.

За вказаний період спеціалістами охоплено 6 населених пунктів (Михнів, Клубівка, Васьківці, Більчин, Більчинка, Ізяслав) та обстежено 15 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. У зазначених сім’ях вивчався стан забезпечення батьками потреб дітей щодо здоров’я, харчування, навчання, емоційного розвитку та побутових потреб, стан батьків та їх спроможність виконувати батьківські обов’язки. Проведено роз’яснювальну роботу щодо потреб дітей відповідно до їх статі та віку, фізичного та емоційного здоров’я, мотиваційну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків.зображення_viber_2022-02-10_12-52-31-149

Батькам  надано рекомендації щодо придбання необхідних для дітей продуктів харчування, одягу, взуття, засобів гігієни, постільної білизни та ін. Особливо наголошувалось на необхідності  приведення у  відповідність санітарно-гігієнічних норм проживання сімей. Також з батьками проводилась робота щодо профілактики негативних явищ, зокрема профілактика зловживання алкогольними напоями.

273102754_240176608304545_1421312408718940912_nТакож проведено інформаційно-просвітницьку роботу щодо попередження та припинення  вчинення домашнього насильства у сім’ях, надано  рекомендації щодо поведінки під час сімейних конфліктів.

За результатами обстеження сімей складено відповідні акти оцінки потреб дитини та її сім’ї. 

 

 

 

 

У Кам’нець-Подільській міській ТГ провели вуличний рейд

273127615_1656253384740323_3478630060085146625_nСлужба у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради разом із працівниками сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділення поліції та Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели у селах Лісківці та Рихта рейд «Вулиця».

Такий захід організували для того, щоб запобігти дитячій бездоглядності, перевірити, чи забезпечують батьки догляд за дітьми, їхнє харчування та навчання в режимі онлайн.

dd1a2125787c605024a3b7f38b70dd88_MПід час рейду відвідали п’ятнадцятеро дітей. Це п’ять сімей, батьки з яких періодично працюють за межами села, місяцями не бувають вдома. На період їхньої відсутності дітей доглядають родичі. В одній із сімей діти перебувають в закладі інституційного догляду, одинокої матері не застали вдома, тому їх відвідають повторно. В інших сім’ях – належний догляд за дітьми, проте умови проживання бажають покращення, на що батькам наголошено під час візиту та попереджено про відповідальність за виховання дітей.

Кожна людина – творець власного життя!

зображення_viber_2022-02-07_15-20-15-837Традиційно на початку місяця, 7 лютого  2022 року, відбувся інформаційно-просвітницький захід на базі Шепетівського  районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області для осіб, які перебувають на обліку Центру Пробації. Участь у заході взяли начальник  Шепетівського  районного сектору № 2 ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Андрій Булаєвський,  провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк,  фахівець профорієнтації Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Ольга Волинець.

Андрій Булаєвський акцентував увагу на тому, що надзвичайно важливою є співпраця фахівців різних галузей задля надання всебічної допомоги, необхідної для вирішення наявних проблем у осіб, які мають проблеми з законом. Тому інформаційно-просвітницькі заходи проводяться із залученням спеціалістів КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради, Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського  місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та ін.

зображення_viber_2022-02-07_15-20-17-447Ольга Волинець поінформувала підоблікових осіб про наявні вакансії Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості по  Ізяславській територіальній громаді. Вона також зазначила, що у центрах зайнятості розпочали роботу особисті консультанти  – кар’єрні радники, які супроводжують та підтримують осіб, що звертаються до центру зайнятості, в їх намаганнях знайти роботу чи змінити професію.

Юлія Потюк зробила наголос на тому, що в житті кожної людини може настати період, коли ми робимо невірний крок, оступаємось. Однак лише від кожного з нас залежить, який висновок ми після цього  зробимо – усвідомимо неправильний вчинок та будемо рухатися вперед до покращення життя і виправлення помилок чи скотимося вниз за допомогою алкоголю, наркотиків та сумнівних друзів.

Інформаційно-просвітницький захід проведено із дотриманням карантинних вимог.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

 

Кам’янець ділився практичним досвідом

психологДнями за пропозицією обласного центру соціальних служб, відбулось zoom-інтерв’ю із психологом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталієм ПОЛІЩУКОМ.

Інтерв’ю проводилось експертом проєкту «Попередження і подолання насильства щодо дітей та підтримка реформи системи правосуддя для дітей», що реалізується Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Інтерв’ю відбулось в рамках дослідження ключових питань щодо кримінологічної характеристики та запобігання дитячим самогубствам (за ініціативи та підтримки Офісу Генерального прокурора України).

Світліше на світі, коли радіють діти.

IMG_20220128_120213Іноді буденні для нас речі: сік чи йогурт на сніданок, батончик, щоб втамувати голод, для когось можуть бути лише мрією. Найгірше, коли такі мрії є дитячими. Ой, як хочеться спробувати те, що за яскравою обгорткою. Нажаль не всі батьки можуть купити дитині те, від чого загоряться очки і на що вказує пальчик.

Відділення соціальної роботи Деражнянського міського центру надання соціальних послуг висловлює щиру вдячність Вадиму Дащенку, директору ТОВ «СанніФуд» за надання благодійної допомоги дітям, які виховуються у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, у вигляді снекової продукції власного виробництва. IMG_9502

Дякуємо Вам за небайдуже ставлення до дитячих потреб і сподіваємось на подальшу підтримку.

 Бажаємо Вам  здоров’я, успіхів і фінансового процвітання!

 

В Кам’янці відбувся рейд «Вулиця»

6a98da60f4215d80446bf96ab65b53ed_M24 січня працівники Служби у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради,  Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді та сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського районного управління поліції відвідали десять сімей, в яких виховується 17 дітей.

Надійшла інформація про незадовільні умови проживання в цих родинах, пропуски навчання без поважних причин у школярів, вживання батьками алкогольних напоїв, схильність до вчинення насильства.

За трьома адресами не застали ні батьків, ні дітей. Їх відвідають повторно. В інших сім’ях – належний догляд за неповнолітніми, проте умови проживання необхідно покращити. На цьому батькам наголосили під час візиту.

Провели бесіду щодо необхідності працевлаштування, недопущення пропусків навчання без поважних причин, попередили про відповідальність за виховання.

 

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради

1 (15)Вчора відбулось чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради, на якому було розглянуто 25 питань.

15 із них стосувалися розгляду повідомлень від різних закладів інституційного догляду, де виховуються діти Кам’янець-Подільської територіальної громади. Зокрема, від Солобковецького навчально-реабілітаційного центру, ліцею «Славутинка», Кам’янець-Подільського навчально-реабілітаційного центру та Новоушицької спеціалізованої школи для дітей із вадами слуху.3 (5)

Згідно з процедурою, комісія має розібратися з причинами перебування маленьких жителів громади в цих закладах. Чи це необхідність за станом здоров’я, чи невиконання батьківських обов’язків.

Присутні детально розглянули кожну справу, заслухали всіх, хто прийшов на засідання. Питань до закладів немає. А влаштування дітей у зазначені установи було в кожному випадку необхідним кроком.

Ще 10 питань стосувалися продовження терміну перебування дітей у групі притулку ДНЗ №17. Переважно всі матері цих діток перебувають у складних життєвих ситуаціях, але працюють. Тому дехто забирає свою малечу ввечері додому, а дехто залишає на ніч, бо не дозволяє графік роботи. Проте, всі батьки задоволені роботою вихователів і гарно відгукувалися про дитячий садочок.

До розгляду Комісії Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  надав акти оцінки потреб, проведених у 15 сім’ях, в яких діти перебувають у закладах інституційного догляду та виховання. Здійснення оцінок потреб дітей, які мають особливі освітні потреби, відбувалося у тісній співпраці з Кам’янець-Подільським інклюзивно-ресурсним центром.

Кожній сім’ї роз’яснено законодавство, а також наголошено на відповідальності за виховання дітей.

 

Здійснено виїзд у населені пукти Ізяславської територіальної громади

зображення_viber_2022-01-21_10-11-18-91320 січня 2022 року фахівцями із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради спільно зі спеціалістом відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради здійснено спільний виїзд у населені пункти Ізяславської територіальної громади: села Мислятин, Лопушне, Більчин, Більчинка.

Під час виїзду фахівцями проводилася робота у 7-х сім’ях, зокрема: в опікунській сім’ї, сім’ях, що опинилися у складних життєвих обставинах, родинах, які неналежним чином виховують дітей та мають низький виховний потенціал. У зазначених родинах проводилася робота щодо підвищення рівня знань батьків з питань виховання дітей, забезпечення їхніх основних потреб (у харчуванні, одязі, увазі, турботі, ласці тощо), створенні безпечних і належних санітарно-гігієнічних умов для проживання дітей, раціонального використання коштів та ін.зображення_viber_2022-01-21_10-18-27-670

Також зосереджено увагу на профілактиці вживання спиртних напоїв серед батьків, адже зазначена шкідлива звичка не дає змоги приділити належну увагу вихованню дітей. У родинах, які мають пічне опалення, проведено роз’яснювальну роботу щодо дотримання правил пожежної безпеки при опалюванні житлових приміщень. Фахівцями перевірено наявність дров для обігріву будівель на опалювальний період.

зображення_viber_2022-01-21_10-13-05-598У відвіданих сім’ях проведено профілактичну роботу щодо попередження вчинення домашнього насильства, поінформовано членів сімей про види насильства, його прояви. Адже, на жаль, люди роками проживають в умовах вчинення насильницьких дій, але не усвідомлюють, що відносно них чиниться домашнє насильство.

За результати проведеної роботи складено акти оцінки потреб сім’ї.

За матеріалами КУ «Центр надання соціальних послуг»

 

Відповідальності батьків за неналежне виховання дітей

1 (14)Вчора відбувся інформаційно-просвітницький захід для вчителів та батьків, діти яких навчаються в Лісковецькій гімназії Кам’янець-Подільської територіальної громади, організований Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Юрисконсульт Центру Яна Арнаутова та працівники сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського РУП роз’яснили присутнім норми чинного законодавства щодо відповідальності батьків за неналежне виховання дітей, адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх за скоєнні правопорушення тощо.2 (13)

Особлива увага була приділена шляхам вирішення ситуацій, пов’язаних із неналежним виконанням батьками своїх обов’язків, та координації спільних дій між усіма членами зустрічі в інтересах дітей.