У Кам’янці відбувся черговий вечірній рейд

1Спеціалісти служби у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради, Кам’янець-Подільського відділу поліції та Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели вечірній рейд.

Комісією відвідано три сім’ї, де зростають десятеро дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Матері двох сімей не покращили свого ставлення до виховання дітей, хоча їх було притягнуто до адмінвідповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Тому цих жінок заслухають на засіданні комісії з питань захисту прав дитини, щоб прийняти відповідне рішення.

Також, було відвідано сім’ю, де виховується троє малолітніх дітей (від 1 до 3 років), яких працівники поліції влаштували напередодні в Кам’янець-Подільський перинатальний центр, оскільки вони залишилися без батьківського нагляду.

 

Участь у Всеукраїнській інформаційній кампанії “16 днів проти насильства”

1 (1)Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучитися до перегляду прес-брифінгу, присвяченого проведенню Всеукраїнської інформаційної кампанії “16 днів проти насильства” за участі Міністра соціальної політики України Марини Лазебної та заступника Міністра соціальної політики Ольги Ревук. Учасники брифінгу висловили думки, що такі масштабні проблеми, пов’язані з насильством, можна подолати лише об’єднавши зусилля, забезпечивши комплексний підхід до їх вирішення: попереджаючи наступні випадки насильства, притягуючи до відповідальності кривдників та надаючи якісну кваліфіковану допомогу тим, хто її потребує.

Сьогодні розпочинається щорічна акція «16 днів проти насильства».

1Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб розробили пам’ятку для тих, хто стикнувся з проявами насильства у власній сім’ї.

Всім, хто зазнає насильства варто пам’ятати «Береженого Бог береже». Не треба заплющувати очі на реальні факти і вмовляти себе не звертати уваги на насильство. Якщо ви зіткнулися з першими (ще «легкими») проявами насильства, подумайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей — уявіть найгірший розвиток подій і подумайте про ваші дії в таких неприємних ситуаціях:

1.Тримайте під руками телефони поліції та відповідних служб. Важливо, щоб ці номери телефонів знали і ваші діти. Не бійтесь писати заяву в поліцію про вчинення насильства у вашій родині.

2.Обов’язково зверніться до медичних установ, якщо ви отримали тілесні ушкодження, для засвідчення факту, а також для отримання медичної допомоги.

3.Якщо у вас є близькі люди, яким ви довіряєте, домовтеся з ними про спільні дії, у разі виникнення гострої ситуації.

4.Іноді єдиним виходом є втеча. Проте, цей крок має бути добре продуманим та підготовленим: сформуйте невеличку «валізу», в якій мають бути речі першої необхідності, а також копії та оригінали документів (паспорта, свідоцтв про народження дитини, свідоцтва про право власності). Запам’ятайте адреси необхідних установ, в які ви можете звернутися. Продумайте декілька варіантів місць, де ви можете сховатись. Також, копії документів можете залишити у людей, яким ви довіряєте.

5.Насильник може ставати ще агресивнішим, якщо дізнається про бажання жертви припинити з ним стосунки. Будьте готові захищати свої права та права ваших дітей. Краще відразу звернутися по допомогу до кваліфікованих юристів соціальних служб чи громадських організацій, послуги яких є безкоштовними.

6.Уявіть своє подальше життя без кривдника та шукайте в цьому позитивні моменти. А психологічну підтримку нададуть спеціалісти центру соціальних служб.

Постраждалим особам радимо звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Шевченка, 26, ІІІ поверх, тел. 9-14-29, де можна на безоплатній основі отримати психологічні та юридичні консультації, а також повну та вичерпну інформацію про права і можливості отримання дієвої допомоги.

За посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/ можна отримати психологічну підтримку та консультації в режимі онлайн на сторінці Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

 

“16 днів проти насильства”

16 daysЩорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. В Україні акція розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приєднується до участі у акційних заходах — сьогодні стартує наша інформаційна онлайн-кампанія з попередження та припинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі “Не треба мовчати — треба говорити!”. Протягом наступних двох тижнів ми публікуватимемо соціальні  відеоролики та інформаційні матеріали, спрямовані на підвищення рівня обізнаності громадян з питаннями протидії та подолання домашнього насильства. 
Висловлюємо подяку за надані відеоматеріали упралінню оганізаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області #поліціяХмельниччини.
Інформація підготована провідним юрисконсультом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Надією КРЕЩУК

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Популярні

zavantazhennya-1-1З кожним роком шокуюча статистика щодо насильства вдома невпинно зростає. У 90% випадків – це насильство чоловіків по відношенню до жінок, і лише 10 % повідомлень про насильство в сім`ї доходить до правоохоронних органів. За інформацією ПРООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає орієнтовно 1,8 мільйона жінок. В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства жінки втрачають довіру, самоповагу, а іноді й життя. Тому завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є.

Щоб привернути увагу громадськості до проблеми насильства над жінками, 25 листопада стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми. Дата 25 листопада була вибрана в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Дуже важливо, щоб кожен  з нас усвідомив, що насилля проти жінки –це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають жінки у всьому світі  Особливо вразливими до проявів насильства є сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах через низку проблем: безробіття, вживання психоактивних речовин, стрес, модель поведінки, засвоєна у батьківській сім’ї, занижена або завищена самооцінка.

 Ізяславський районний центр соціальних служб у своїй діяльності проводить активну роботу запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі. Фахівці Ізяславського районного центру соціальних служб надають допомогу жінкам, які є жертвами  домашнього насильства, зокрема:

          – проводять первинне психологічне консультування жінок, які зазнали домашнього насильства;

–  здійснюють оцінку потреб сімей, де мають місце випадки вчинення насильства в сім’ї або в яких існує реальна загроза його вчинення,

         – здійснюють соціальний супровід сімей з метою виходу родини зі складної життєвої ситуації у зв’язку із вчиненням насильства;

         – сприяють  у підготовці позовної заяви  до суду про видачу обмежувального припису щодо особи, яка вчиняє насильство у сім’ї, заяви про розлучення та стягнення аліментів;

         – організовують взаємодію організацій, що можуть надати практичну допомогу для жінок з дітьми, які стали жертвами домашнього насильства;

         –  за наявності підстав забезпечують направлення постраждалої особи

 до центру соціально-психологічної допомоги.

При Ізяславській районній державній адміністрації створена та діє Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Мобільна бригада забезпечує надання екстреної та планової соціальної, психологічної допомоги постраждалим особам, виявленим через планові виїзди, особисті звернення та повідомлення колег-партнерів. 

Куди звертатися у випадку домашнього насильства?

– Ізяславський відділ поліції Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області (м. Ізяслав, вул. Грушевського,  24, тел. 102)

– Ізяславський районний центр соціальних служб  (м. Ізяслав, вул. Незалежності, 43, тел. 4-21-38);

–  Національна «гаряча» лінія з питань запобігання насильству в сім’ї, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 116123 (короткий номер з мобільного) або 0 800 500 335;

– Єдиний контактний центр системи безоплатної правової допомоги цілодобово та безкоштовно: 0800-213-103;

– Хмельницький обласний центр соціально-психологічної допомоги (м. Хмельницький, вул. Заводська, 61/1, тел. (022) 74-64-72, 0961773761);

– Служба психологічної допомоги «телефон довіри» зі стаціонарного 15-50, з мобільного 0671331550.

 

 

Радійте життю тут і тепер

imagesЩоб радіти життю, потрібно не думати про минуле чи майбутнє, а звертати увагу на те, що вас оточує прямо тут і зараз.
Людина може бути щасливою тільки зараз і тут. Спогади і мрії – це всього лише компенсація відсутнього на теперішню хвилину щастя. Якщо ви хочете по-справжньому радіти життю, навчіться отримувати хороше від світу тут і зараз.
Гуляючи по парку, прислухайтеся до співу птахів, тепла сонячних променів, тиші або шуму міста. Перебуваючи вдома, порадійте тому, що ви перебуваєте в безпеці, затишку, теплі.
Практично всі люди стикаються з проблемою того, що вони не відчувають радість життя, а їх серце перестало випромінювати щастя. У дитинстві ніхто не замислюється про те, що потрібно радіти, як це робити і що таке щастя. Будучи дітьми, ми просто жили, раділи. Але стаючи дорослими, всі ніби забувають, що таке щастя і як потрібно радіти.
Слід зрозуміти, що життя не може складатися лише з позитивних і яскравих фарб. Необхідно вчитися не бігти від болю, не протистояти йому, а пережити ту ситуацію яка склалась. Адже якщо ви будете знати, що таке смуток, ви зможете відчути і радість. Якщо навчитеся переживати біль, зможете переживати та щастя.
Не слід бігти від протилежного боку щастя, адже тоді ви не зможете дізнатися її реальну сторону. Люди дуже часто закривають свої серця, коли потрапляють в неприємні ситуації і відчувають біль. Але саме небажання пізнати біль призводить до відсутності можливості пізнати щастя. Діти відчувають і те, і інше, розуміючи, що таке коли добре і що таке коли погано. А дорослі люди, пам’ятаючи свій життєвий досвід, бояться знову пізнати погане, намагаючись отримувати лише хороше.
У цьому весь секрет: якщо ви боїтеся випробувати біль, значить, ви ніколи не відчуєте щастя. Ваше серце закрите – і воно закрито не тільки від болю, але і від щастя. Якщо немає одного, тоді немає і іншого. Ви зможете радіти і відчувати щастя, якщо навчитеся відчувати біль. Ваше серце повинно бути відкритим. Але тоді знайте, що крім позитивних емоцій, вам доведеться пережити і негативні емоції.
Радість – це стан всередині людини, а не емоція, яка повинна керувати навколишнім світом. Безсумнівно, людина радіє і веселиться, коли навколо цьому сприяють всі обставини. Однак стан радості можна у себе розвинути: для цього пропонується навчитися мислити позитивно, бачити світ в яскравих фарбах і помічати хороше навіть у поганому. Багато з нас щосили намагаються навчитися радіти життю.
Але істина полягає в тому, що існують способи насолоджуватися життям, що вимагають лише зміни наших поглядів і коригування нашого звичної поведінки. Зрозумійте, що щастя йде зсередини Вам важливо зрозуміти, що ваше щастя не залежить від інших людей або зовнішніх обставин. Ви повинні спочатку стати щасливими, і лише потім спрямувати свій погляд на навколишній світ.
Пізнайте себе, провівши якийсь час на самоті. Зробіть те, що допоможе вам розслабитися і зосередитися на своєму тілі і розумі.
Здійсніть пішу прогулянку на свіжому повітрі, пройдіться по магазинах, прийміть ванну, послухайте якусь нову музику, випийте келих вина, подивіться своє улюблене шоу. Згодом все зміниться.
Автор: Фахівець із соціальної роботи Клепас Оксана

Бути поруч з людьми

0-02-0a-017716dd08991e3764957612519546ed12ba753021008ff18c7beec0d04f6015_full23 листопада тему “100 цілей” обговорювали в Zoom платформі з особами ,які знаходяться в пошуках роботи. Провідний психолог Хмельницького міського Центру соціальних служб Кравчук Алла спільно з провідним фахівцем відділу активної підтримки безробітних Хмельницького міського Центру Зайнятості Семенюк Валентиною провели семінар та проговорили з учасниками , що таке ціль, яка відмінність цілі від мрії. Також розглянули практичні вправи, які дозволять досягти поставлених цілей.

 

Діти – це любов, що стала зримою

FB_IMG_160607887046020 листопада Всесвітній день дитини. Свято проголошене Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй у 1954 році. Щороку воно святкується 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Всесвітній день дитини покликаний нагадати про крихкість дитинства і дітей, про те, наскільки вони цінні для нас. Слід пам’ятати, що дитинство – найніжніший та найщасливіший час у житті кожної людини, тому кожен день має бути наповненим новими відкриттями, посмішками, радістю, гарним настроєм та пригодами.Point Blur_Nov242020_135616

20.11.2020 року спеціалістами відділу соціальної роботи ВК Полонської міської ради ОТГ було проведено захід до дня дитини на тему: « Діти – це любов, що стала зримою». З однією із сімей, яка опинилась у складних життєвих обставинах було проведено заняття з елементами гри, метою якого є виявлення проблемних питання, що стосуються дітей, та знаходження шляхів їх вирішення. По завершенню заходу діти отримали символічні подарунки і фрукти.

 

Міжнародний день відмови від куріння

    IMG-0afbd00f74775d64f7a0f18b2ecac21a-VМіжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) – відзначають щорічно у третій четвер листопада в більшості країн світу. Він встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році після того, як було визнано згубний вплив куріння на організм людини та здатність регулярного куріння провокувати розвиток раку. Кожен з нас усвідомлює всю серйозність наслідків куріння тютюнових виробів. Але, знаючи до чого призводить куріння, багато хто продовжує випалювати тютюнові “палички”. Point Blur_Nov202020_134008Стурбованість викликає той факт, що розвиток згубної звички зачіпає молоде покоління, вагітних жінок і дітей. 19.11.2020р. спеціалістами відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ для перехожих громадян, які палять було проведено акцію проти паління «Обміняй цигарку на цукерку». IMG-25266398c0a47770889285396225aae8-VМетою акції є пропаганда шкідливих звичок та розповсюдження буклетів, листівок, спрямованих на відмову від тютюнопаління.

20 листопада – День спільних дій в інтересах дітей та Всесвітній день дитини

457783Проблема  охорони дитинства є головною проблемою в усьому світі, бо діти — наше майбутнє, це маленькі люди, що теж хочуть належної уваги, опіки і тепла у ставленні до себе.
20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім’я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на гру та розвиток. Через 20 років, 20 листопада 1989 року, Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята та відкрита для підписання, ратифікації та приєднання Конвенція ООН про права дитини – міжнародний документ, який вперше в історії людства визначив повний спектр прав дитини та правові стандарти в сфері захисту прав дитини. ЇЇ називають «Велика хартія вільностей для дітей», світовою конституцією прав дитини. У Конвенції викладено, які дії та як саме повинна здійснювати держава для забезпечення дотримання прав юних громадян. Конвенцію було підписано 195 країнами світу. Вже стало традицією в день прийняття Конвенції у світі відзначати Всесвітній день дітей. 21 лютого 1990 року Українською РСР було підписано Конвенцію, а 27 лютого 1991 року Верховною Радою УРСР було прийнято Постанову «Про ратифікацію Конвенції про права дитини». Для України Конвенція набула чинності 27 вересня 1991 року. З  20 листопада 2003 року в Україні відзначається День спільних дій в інтересах дітей. Мета його проведення – об’єднання зусиль усіх громадських, державних та суспільних інституцій, засобів масової інформації, батьків, громадян України на вирішення найбільш нагальних проблем дітей, обговорення їх становища та забезпечення дотримання державою їх прав, особливо дітей вразливих категорій. Одним із пріоритетних завдань у роботі  Ізяславського районного центру соціальних служб є підвищення ролі родини у вихованні дитини, створення належних і безпечних умов для проживання дітей  у сім’ях, виховання дитини у сімейному оточенні, поруч з мамою і татом.   Спеціалісти Ізяславського районного центру соціальних служб проводять соціально-профілактичну роботу, спрямовану на запобігання потраплянню у складні життєві обставини сімей з дітьми,  профілактику раннього соціального сирітства, надають комплекс соціальних послуг зазначеним сім’ям. Увагою Центру охоплені різні категорії дітей: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти з функціональними обмеженнями, діти, які постраждали від жорстокого поводження і домашнього насильства, діти, які виховуються у закладах інституційного типу, внутрішньо-переміщені із зони проведення ООС тощо. Протягом 2020 року на обліку сімей Ізяславського РЦСС, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебувало 208 сімей, у яких виховується 490 дітей. Дітям із зазначених сімей надається адресна соціальна допомога, зокрема під час проведення акцій Центру: «З радістю в школу», «Милосердя», «Ялинка бажань». Завдячуючи чуйності небайдужих людей та благодійників діти отримують допомогу у вигляді подарунків, продуктових наборів, одягу та взуття. Лише завдяки скоординованим та узгодженим діям організацій, суб’єктів різних форм господарювання та соціальної роботи, чуйних людей та батьків можна забезпечити щасливе дитинство наших дітей.