Про засідання комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради

1 (4)На черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Кам’янець-Подільської міської ради розглянули тринадцять питань в інтересах дітей. Серед них – подання шкіл, інформація Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і районного управління поліції, заяви батьків.

Рішенням комісії шістьох дітей взято на облік служби у справах дітей як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах. Одну матір буде притягнуто до адміністративної відповідальності. Щодо іншої – доцільно вирішувати питання про відібрання дитини без позбавлення батьківських прав. Двох батьків попереджено про відповідальність за виховання та навчання дітей. Усі родини залишено під супроводом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Питання протидії домашньому насильству знову підняли у Кам’янці

01Днями у Департаменті соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради провели засідання з представниками структурних підрозділів, які займаються питаннями реалізації державної політики щодо запобігання та протидії домашньому насильству.

А саме – з Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей Кам’янець-Подільської міської ради, начальником та дільничним сектору превенції Кам’янець-Подільського районного управління поліції.02

Було напрацьовано алгоритми подальшої роботи та оперативного реагування усіх служб. Відтак із першого березня у Кам’янці-Подільському буде сформовано окремий підрозділ національної поліції (мобільна група), який виїжджатиме на розгляд факту вчинення домашнього насильства, що надалі попередить випадки насильства у сім’ї.

З дозволу організаторів на заході були присутні слухачі «Школи волонтерів» Центру соціальних служб – студенти Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, шо навчаються за спеціальностями «Соціальна робота» та «Соціальна допомога». Адже одна з функцій волонтерів соціальної роботи полягає у розповсюдженні серед однолітків соціально-корисної інформації, яку вони отримують «з перших рук» від досвідчених спеціалістів.

Як працюють заклади для дітей з особливими потребами в Кам’янці-Подільському

1 (3)25 лютого відбулася робоча зустріч спеціалістів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) із директором інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської міської ради – Ларисою Ільніцькою.

Лариса Василівна ознайомила присутніх із діяльністю закладу та послугами, які можуть отримувати діти з особливими освітніми потребами.2 (3)

Зустріч була корисною та інформативною. Учасники мали можливість поставити запитання, які стосуються вирішення проблем утримувачів послуг, та отримати змістовні відповіді.

Також, під час дискусії були чітко визначені шляхи подальшої співпраці обох центрів.

Патронатна сім’я

 

DSCN5483Кожна дитина мріє про родину. Дитині для повного і гармонійного розвитку необхідно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та, на жаль, вони є. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.

26 січня 2016 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків.

23.02.2021 р. спеціалісти відділу соціальної роботи з населенням виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ провели захід із безробітними громадянами в Полонській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості на тему: «Патронатна сім’я».DSCN5481

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатна сім’я – тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.DSCN5480

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті  звертайтеся  до відділу соціальної роботи з населенням виконавчого комітету Полонської міської ради ОТГ за адресою: Шепетівський р-н, м. Полонне, вул. Л.Українки, 113, або за номером (0382)765558 до заступника Обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

«Геймерство, гаджетоманія, лудоманія – що потрібно знати»

IMG-0210409ce418a8beeeb04ef74ba4d1fa-VНа запрошення Хмельницького ВПУ №4 провідний психолог Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Джал Антоніна підготувала тему, актуальну саме в ці дні.     
Небезпечний флешмоб відомої соціальної мережі призвів до дуже невтішних наслідків для школярів у різних містах України. Чи не щороку ми стикаємося з чисельними  різновидами сумнівних розваг для молоді. Тож варто прискіпливо розібратися в цьому.  Хто вони, ці діти, які так легко потрапляють на маніпулятивний гачок потужних злочинних синдикатів, котрі розробляють і запускають  небезпечні нібито віртуальні забавки?
Перш за все це ті, хто має доступ (часто необмежений) до інтернет-контенту. Це також переважно діти з сімей, де батьківська контролююча функція або відсутня взагалі, або ж недостатня. Також це дитина із сімї, де відсутня здорова психологічна  атмосфера.  Проблема відходу дитини у віртуальний світ – це відповідальність батьків, педагогів. Такою є реакція підлітків, учнів на непотрібність та відсутність розуміння, це так дитина тікає від вас, від ваших стосунків у сім’ї.
Є й інша крайність в сучасних сім’ях. Якщо ви думаєте, що заженете дитину на безліч гуртків і вона не потягнеться до віртуального світу – це не так. Дитині потрібна емоційність батьків, а не їхні примарні обіцянки майбутнього успіху та виснажливих перевантажень.
Компютерні ігри у неповнолітніх викликають залежність в 12-19% випадках. Залежність може виникнути через комп’ютерні ігри будь-якого змісту, але найбільш небезпечними в цьому сенсі визнані «масові рольові онлайн ігри для багатьох користувачів» (англ. Massively multiplayer online role-playing game, MMORPG). Сюди ж віднесемо світ віртуальних квестів, флешмобів, віртуальних субкультур тощо.
Дитяча комп’ютерна залежність, дуже і дуже складно лікується (дехто з фахівців кажуть, що взагалі не лікується).
Надмірне захоплення дитиною компютерними іграми (доведено) призводить до виникнення аутоагресії – це активність, спрямована на завдання шкоди собі. Приміром, це може бути – самоприниження, завдання собі ушкоджень, самогубство, пияцтво, наркоманія, ризикована сексуальна поведінка інші асоціальні прояви. Надмірне захоплення комп’ютерними іграми, гаджетами також призводить до замкненості та неможливості нормальної соціалізації дитини (їй складно знаходити спільну мову з оточуючими, дружити, любити, мати ділові стосунки, навчатися, розвивати свої інші здібності і таланти).
Чи всі компютерні ігри зло? Звичайно, що ні. Є розвиваючі, освітні корисні ігри. Але щоб в цьому розібратися, варто навчитись критично мислити і не піддаватись на маніпулятивні техніки, приховану рекламу та відверте шантажування зацікавлених осіб світу віртуальних розваг.
Бесіда, надана інформація, переглянутий відеоматеріал допоможуть учням ВПУ №4 з іншого боку поглянути на ризики   віртуального світу.
Матеріал підготувала провідний психолог ХМ ЦСССДМ – Джал Антоніна.

Підписана угода про співпрацю

1 (1)У зв’язку з численними змінами у законодавстві Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підписав Угоду про співпрацю із Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості. Обидві сторони мають намір співпрацювати та здійснювати спільні заходи щодо сприяння працевлаштуванню та ефективній зайнятості різних категорій сімей та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах.

 

Вчимося дитині робити зауваження

IMG_20210222_114140_140Пояснюйте дитині, що ви сварите її за конкретний поганий вчинок, а не за те, що вона погана. Дитина не може бути поганою, вона хороша і улюблена завжди, але за різних обставин може здійснювати не зовсім правильні вчинки. Намагайтеся пояснити це малюкові, щоб він не відчував себе безпорадним і “поганим”, бо це може призвести до вкрай негативних наслідків в його дорослому житті.
Карайте заслужено. Покарання завжди має бути справедливим, а не залежати від вашого настрою. Перш ніж карати, подумайте, чи буде ваше покарання ефективним, чи почує вас малюк, чи винесе правильний урок. Якщо дитина загралася на вулиці і не хоче додому, чи потрібно на неї кричати і погрожувати якоюсь забороною? А якщо вона стрибає і бігає, потрібно її карати, тільки тому, що у вас болить голова? Часто мама стримується і контролює свої емоції, але зривається через якусь дрібницю, а дитина отримує сильний стрес і нерозуміння ситуації.
Ніколи не карайте дитину при сторонніх. Є правило, що дитина повинна отримати покарання відразу після провини, а не “заднім” числом, але ніколи не вичитуйте і не сваріть дитину при сторонніх, особливо при однолітках. Відведіть дитину в сторону і поясніть їй де і чому вона вчинила неправильно і як слід було б зробити. У дітей пам’ять коротка, тому якщо ви будете вичитувати малюка за давню провину, вона навряд чи вас зрозуміє, тому що просто не згадає.
Завжди тримайте слово. Щоб зберегти свій авторитет у вихованні дитини, завжди виконуйте свої обіцянки, це стосується і покарань. Якщо ви будете тільки погрожувати і “обіцяти”, але не виконувати, то дитина і зовсім перестане рахуватися з вашими проханнями і перестане вас слухати. Тому якщо ви пообіцяли день без мультиків або без солодкого, будьте ласкаві виконати.
Менше заборон. Забороняючи щось дитині, пам’ятайте про “правило дев’ятки” – на одну заборону має припадати 9 дозволів. Якщо життя дитини складається із суцільних заборон, є дуже висока ймовірність, що якісь з них будуть систематично порушуватися. Розставте чіткі межі і скорегуйте заборони, залишивши тільки ті, які несуть загрозу життю дитини або оточуючим. Чітко позначивши рамки, вимагайте від дитини виконання і слухняності, якщо ж вона постійно порушує кордони, тоді ви можете її покарати.
Автор заступник директора Гуранська Тетяна

Як часто люди роблять добро, і чи варто його робити?

0-02-05-171584115b78f891c6fbb9ecb5fe75f747878822678245ac754ea4a9ad8c319a_fullЗвичайно варто! Завдяки йому наш світ стає щасливішим і прекраснішим, він наповнюється любов’ю. Але робити добро потрібно від усього серця, і тільки в цьому випадку воно буде приносити радість іншим. Добро робить людей сильнішими і щасливими. Добро вчить піклуватися про свого ближнього, і не забувати про те, що навколо нас дуже багато людей, які потребують нашої допомоги.Продовжуючи започатковані традиції за сприянням Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадська організація «Територія Добра Поділля» сім’ям, що перебувають на обліку Центру надала натуральну допомогу, подарунки, канцелярію  та смачну піцу для дітвори.0-02-05-a202e52fe7c529edb215eef9a8567bcfd906339b86287ba9294b5b470f89404c_full

Малеча і батьки вдячні організаторам за приємні подарунки та з нетерпінням чекають наступних зустрічей.

Дякуємо за співпрацю!

Автор замітки: фахівець із соціальної роботи Кисіль Леся

Поділитись досвідом

FB_IMG_1613733837725Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – скарбниця живих життєвих історій, подій, людських переживань та ситуацій, що потребують професійної, соціально-психологічної допомоги…Тому спеціалісти та психологи передають практичний досвід роботи нашим  друзям, Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії, студентам спеціальності “Соціальна робота”.

 

Як часто люди роблять добро, і чи варто його робити?

0-02-05-171584115b78f891c6fbb9ecb5fe75f747878822678245ac754ea4a9ad8c319a_fullЗвичайно варто! Завдяки йому наш світ стає щасливішим і прекраснішим, він наповнюється любов’ю.

Але робити добро потрібно від усього серця, і тільки в цьому випадку воно буде приносити радість іншим.

Добро робить людей сильнішими і щасливими. Добро вчить піклуватися про свого ближнього, і не забувати про те, що навколо нас дуже багато людей, які потребують нашої допомоги.0-02-05-a202e52fe7c529edb215eef9a8567bcfd906339b86287ba9294b5b470f89404c_full

Продовжуючи започатковані традиції за сприянням Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, громадська організація «Територія Добра Поділля» сім’ям, що перебувають на обліку Центру надала натуральну допомогу, подарунки, канцелярію  та смачну піцу для дітвори.

Малеча і батьки вдячні організаторам за приємні подарунки та з нетерпінням чекають наступних зустрічей.

Дякуємо за співпрацю!

Автор замітки: фахівець із соціальної роботи Кисіль Леся