Робота служби підтримки сімей

  Протягом 06 – 11 травня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Гришковецьку, Згароцьку, Кальнянську та Пилипівську сільські ради. Відвідано 7 сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховується 14 дітей. Здійснено 1 перевірку використання допомогти при народженні дитини.

  В рамках робочого візиту до Гришковецької сільської ради заступника голови адміністрації, Заряни Попадіної, разом із директором центру нею було нанесено візит у сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах. Директор центру, Галина Березюк, проінформувала Заряну Попадіну про стан задоволення потреб дітей у сім’ях соціально незахищених категорій. Самі ж батьки мали можливість звернутися із запитання до влади безпосередньо вдома. Заряна Попадіна разом із фахівцями центру соціальних служб уважно вислухали проблеми сімей, і відразу ж на місці було обговорено шляхи їх вирішення.

  В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, проведено відповідно профілактичну роботу у 2 сім’ях. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв, надано психологічну допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток.

IMG_20190510_121301 60062039_2672701359681733_5795462791426998272_n IMG_20190510_120103 IMG_20190510_130903IMG_20190510_122116 IMG_20190510_122242

Відповідальне батьківство

20190508_080116  6 травня 2019 року у відділі соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ було проведено захід для сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах та перебувають під соціальним супроводом на тему: «Відповідальне батьківство». В рамках заходу для батьків було відкрито питання: прав та обов’язків батьків та дітей, шляхи взаєморозуміння та налагодження родинних відносин, психологічні характеристики дітей, любов та розуміння батьків та дітей. Батьки були задоволені проведеним заходом, оскільки пізнали нові механізми взаєморозуміння в сім’ї та налагодження сімейних відносин.

Взаємодія в інтересах дітей

нарада  8 травня відбулася робоча нарада працівників Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за участю інспектора сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського відділу поліції.

  У ході наради були обговорені механізми взаємодії з питань забезпечення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, виявлення випадків жорстокого поводження з ними, виникнення безпосередньої загрози їх життю або здоров’ю і забезпечення їх прав та інтересів.

  Особливу увагу було приділено роботі із сім’ями, де батьки неналежним чином виконують свої обов’язки, зловживаючи алкоголем та залишаючи малолітніх дітей без нагляду.

  За результатами наради було скоординовано подальші спільні дії, націлені спонукати батьків на створення безпечного середовища, належних умов для проживання та всебічного розвитку своїх дітей.

Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми

All-focus

  В рамках реалізації проекту Міністерства соціальної політики України у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні» та виконання Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильств» – 6 та 7 травня 2019 року громадською організацією БФ «Ксена» було проведено семінар-тренінг на тему «Організація роботи з постраждалими від торгівлі людьми та будь-яких форм насильства».

8 травня – День пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945. Пам’ятаємо!

  8 травня Україна разом з багатьма європейськими країнами відзначає День пам’яті та примирення. Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Назавжди у пам’яті подвиг українців на усіх фронтах – на берегах Дніпра і Донця, Волги і Ладоги, Вісли і Дунаю, на узбережжі Нормандії, островах Тихого  океану, у Червоній армії, у військовому строю країн антигітлерівської коаліції, США, Канади, а також у лавах Української повстанської армії, яка єдина виступала у цій війні під українським національним прапором.

  З цієї нагоди колектив Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли участь у покладнні квіти до меморіального комплексу на Військовому кладовищі.

20190508_095656Screenshot_20190508-104310

Як говорити з дитиною про інвалідність

Популярні

15eba9fb-14081-petition-479x334-wm_problem  Інвалідність – які почуття викликає у нас це слово? Острах, співчуття, бажання уникнути навіть розмов на цю тему, роздратування, жаль, чи ще щось? Що ми найперше бачимо: людину чи її каліцтво, несхожість на нас? Це світобачення закладається у дитинстві. Від реакції батьків залежить те, як дитина поводитиметься у ставленні до людей з інвалідністю в майбутньому. Тож сьогодні з’ясуємо, як говорити з дитиною про інвалідність.

  Розмовляйте з дитиною на цю тему

  Якщо дитина побачила людину з інвалідністю, це може стати слушною нагодою для того, щоб поговорити про відмінності між людьми. Використовуйте в розмові прості слова та фрази. Наприклад, скажіть, що жінка розмовляє мовою жестів, бо вона не чує, або чоловік використовує білу паличку чи собаку-поводиря, тому що він сліпий. Говоріть по суті. Уникайте зайвих емоцій. Це допоможе дитині приймати інвалідність як частину життя. Виділяйте спільне, що є між дитиною й людьми з інвалідністю. Уникайте некоректних слів.

  Дозвольте дитині проявляти цікавість

  Дитина повинна мати можливість вільно ділитися з вами своїми думками. Не шкодуйте часу, щоб обговорити дану тему. Маленькі діти особливо люблять ставити батькам безліч запитань. Батьки повинні заохочувати цікавість дитини і в той же час навчити її тактовності. Якщо дитина хоче знати більше, запропонуйте їй прочитати книги, у яких пояснюються відмінності між людьми. Книги повинні відповідати віку дитини.

  Пояснюйте просто

  Постарайтеся подивитись на ситуацію з точки зору дитини. Діти не можуть довго концентрувати увагу, і тому не сприймають довгі та складні відповіді. Пояснюйте чесно, але не вдавайтесь до зайвих деталей. Пояснюйте речі просто, щоб дитина могла вас зрозуміти. Маленькій дитині зрозумілим буде пояснення: «Напевно, її ноги не працюють так добре, як твої». Молодшому школяреві можна сказати: «Він може пересуватися в інвалідному візку з різних причин. Можливо, він таким народився або потрапив у аварію». Якщо ви не знаєте відповіді на питання, так і скажіть.

  Будьте позитивні в спілкуванні.

  Інвалідність часто асоціюється з негативними емоціями, такими як смуток або жалість. Привчіть дитину бачити в людині з інвалідністю позитивні сторони (наприклад, людину у веселій футболці або людину з гарним почуттям гумору). Розповідайте дитині про інвалідність у позитивному руслі, наприклад, поясніть, як інвалідне крісло допомагає справлятися з повсякденними справами.

  Прививайте дитині повагу до людей з інвалідністю

  Якщо дитина вважає таких людей неповноцінними або говорить, що вони смішно розмовляють чи ходять, виправляйте її. Поясніть, що такі слова можуть образити людину.

  Переконайтеся, що дитина розуміє, що при фізичній інвалідності людина нічим не відрізняється від інших у психічному плані. Розвивайте чутливість дитини, пояснюйте їй відмінності між людьми. Люди з інвалідністю не бажають, щоб до них ставилися з жалістю, й хочуть, щоб їх вважали рівноправними членами суспільства. Вони цінують те, що батьки вчать дітей приймати відмінності між людьми й пояснюють їм, що таке інвалідність. І найважливіше – слід пам’ятати, що у першу чергу у кожній людині потрібно бачити саме людину, а не її особливість.