У м. Кам’янці-Подільському продовжуються заняття для батьків

1  У новому 2020 році продовжуються заняття за «Корекційною програмою Кам’янець-Подільського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки». 22 січня заняття провели психологи Центру Тетяна Заїка та Віталій Поліщук.

  Перед учасниками виступила старша медична сестра відділення організованого дитинства КНП «Дитячий медичний центр», Лілія Басюк, яка висвітлила питання, що стосуються здоров’я дітей. Ліля Костянтинівна наголосила, що головний приклад для дітей – це їх батьки, їх поведінка, звички та спосіб життя.

  До відома.

  Навчання за програмою впроваджується з метою попередження соціального сирітства, а саме запобігання вилученню дітей із сімей та передачі їх в інтернатні заклади.

22 січня – День Соборності України

Популярні

  Спеціалісти Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли участь заходах з нагоди Дня Соборності України у с. Гусятин Чемеровецького району, що на межі із Тернопільщиною.

IMG-2f5bc17b761a0bd7e1ee237495d6cb12-VIMG-008f4634ec5a5cb22f856794bd1e4474-V

  Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Акт Злуки став історичним об’єднанням українських земель в одній державі. Він увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України Наддніпрянщини та Наддністрянщини щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення.

  Акт Злуки має велике історичне значення. Він дав змогу заявити перед усім світом про неподільність українських земель, єдність і солідарність українського народу, став прологом, дороговказом для сучасної соборної суверенної України.

  В честь дня його проголошення згідно з указом Президента України, 22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Цього дня в державі відбуваються різноманітні заходи, покликані увіковічити пам’ять про цю важливу історичну подію.

  Особливим цей день є для нашого краю, адже саме по західному кордону Хмельниччини проходила умовна межа між ЗУНР та УНР. Уже стало доброю традицією відзначати цю дату символічним єднанням делегацій Хмельниччини та Тернопілля на кордоні областей, символізуючи об’єднання українських земель в одну державу, що було проголошено у Києві Актом злуки УНР та ЗУНР.

  Вже стало доброю традицією відзначення Дня Соборності України урочистими заходами, які проходять на межі двох областей: Хмельницької та Тернопільської. Цьогоріч символічна зустріч відбулася на мосту між с.Гусятин Чемеровецького району Хмельницької області та смт.Гусятин Тернопільської області.

  Від Хмельниччини участь в заходах взяли голова адміністрації Дмитро Габінет, голова обласної ради Михайло Загородний, від Тернопілля – голова облдержадміністрації Ігор Сопель та голова обласної ради Віктор Овчарук. Всього урочистості зібрали більше тисячі учасників з обидвох областей.

IMG_5835-1536x1024  Розпочалася зустріч делегацій вже традиційним обміном хлібом-сіллю та символічним поєднанням двох половин державного стяга. Утворений стяг пронесли на центральну площу смт.Гусятин, де й продовжилося святкування. Після підняття Державного Прапора відбувся молебен за Україну та покладання квітів до монументу Незалежності. Далі очільники областей привітали присутніх з Днем Соборності України.

IMG-32f12869e765f4a9f575e727e0714c06-V IMG-a7ce7e2b40b4576a03877288002cef77-V IMG-17f5b3bec35f5ed39c54cbdf12d41009-V IMG-52a2b1607b23bbdbd8aede42725b92a6-V

Співбесіда

  16 січня на базі Міського центру зайнятості, психологом Центру Каритун Оксаною було проведено семінар з елементами тренінгу на тему: “Співбесіда з роботодавцем, як правильно її побудувати та успішно пройти”. Метою заходу було проінформувати роботодавців про всі психологічні особливості співбесіди та повправлятися її проходити.

0-02-05-2ffaf770148bca9a26f4a68b4a98ac2b2abc485ec582feb38fda9af049ecb7b8_full 0-02-05-ac361e287bba27e495ad32f752b8260f684e922e27cb14d3299caf025dadd786_full

Шопоголізм. Хвороба чи хобі?

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  Шопоголізм, а по науковому — оніоманія – психічний розлад, при якому людина відчуває себе щасливою тільки тоді, коли отримує чергову річ. Іншими словами, сама ця річ шопоголіку не потрібна, йому важливий процес придбання. Похід по магазинах, як обряд, приносить шопоголіку задоволення, є розвагою. В який момент невинне хобі перетворюється на манію? Пам’ятайте, не кожна людина, яка любить витрачати гроші, є шопоголіком. Існує багато симптомів, які допомагають розпізнати залежність від покупок.

  Ознаки шопоголізму

  По-перше — ви не маєте особливих захоплень, а тому ви готові годинами розглядати вітрини магазинів та бутиків. Якщо вас попросять розповісти, який кращий спосіб для боротьби з поганим настроєм, то ви скажете, що потрібно щось купувати кожен день. Адже ви й самі користуєтеся таким методом. Як правило, ви витрачаєте набагато більше, ніж плануєте, а тому приховуєте від близьких реальну вартість речей. У вас є кілька однакових футболок, троє кед однієї моделі і схожих сумочок. Але ви не можете пояснити, навіщо вам однакові речі. У вас не виходить накопичити на новий телефон або подорож, про яку ви давно мрієте. Адже всі відкладені гроші вимагають, щоб ви їх витратили.

  Причини родом із дитинства

  Як і більшість психологічних проблем, причина шопоголізму криється в дитинстві. Найчастіше цей розлад переслідує людей, яким в дитинстві було не достатньо батьківської любові та уваги. Наприклад, дитина зростала в сім’ї, найчастіше неповній, де матері доводилося багато працювати, щоб прогодувати родину, а брак спілкування з дітьми вона компенсувала подарунками. Як правило, вже в дорослому житті у таких людей спрацьовує стереотип, нова річ дорівнює радість щастя, задоволення.

  Розпещеність

  Крім того, якщо ви не знаєте, що таке слово «ні», то у вас просто не буде аргументів для внутрішнього голосу, який так і просить щось купити. Можливо, ви росли єдиною дитиною в сім’ї або вас дуже сильно любили, що готові були виконувати кожен каприз. Так, ви вже звикли відразу отримувати бажане і навіть незважаючи на наслідки.

  Заздрість

  У вашої подружки новий Айфон, а у вас немає? Ви думаєте тільки про те, як виправити таку несправедливість, навіть якщо не знаєте, навіщо вам цей гаджет? Може бути раніше вам доводилося доношувати одяг за сестрами, а тепер ви намагаєтеся показати, що ви можете собі все дозволити?

  Занижена самооцінка.

  Ви думаєте, що нові речі зроблять вас краще. Але, коли ви залишаєтеся наодинці, то вже не ховаєтеся від себе за речами. Ви також незадоволені зовнішністю або характером.

  Як не стати шопоголіком

  У першу чергу розпочніть зі ставлення до себе. Подумайте, чого ви насправді хочете досягнути, коли вирушаєте в магазин. Самоповага, красу, радість або щось ще? Поки проблема має місце, вона буде змушувати витрачати вас гроші.

  Підвищення самооцінки

  Далі обміркуйте, як ви можете ще підвищити свою самооцінку, хороший настрій і задоволеність собою. Може бути, ви самі вмієте створювати гарний одяг? Чи мрієте завести собаку, з якою будете відчувати себе потрібною? Може бути, варто змінити свій рід діяльності і гроші вже перестануть бути важливою необхідністю?

  Шукайте підтримку

  Обов’язково поділіться з близькими своїми складнощами. Вони можуть не зрозуміти вашої проблеми, але поки не спробуєте — не дізнаєтеся. Чітко та коротко скажіть, що з вами роблять магазини, а також поговоріть, яких дій ви чекаєте від близьких.

  Максимум захоплень

  Складіть для себе розпорядок дня. Намагайтеся максимально займати свій час, щоб не було необхідності підсолодити настрій покупками. Спробуйте створити власний блог, влаштуйте аукціон речей, стати стилістом і так далі. Можливо, це дозволить вам знайти себе і шанувальників.

  Змініть ставлення до речей.

  Проведіть експеримент. У центрі дивану розмістіть джинси, а навколо всі можливі речі, які можна одягати з ними. Можливо, навіть розпишіть ситуації, де вони можуть знадобитися. Більш того, складіть список з 20-25 речей, які будуть для вас основними в цьому сезоні, і не відхилятися від цієї кількості.

  Змініть ставлення до покупок

  Велику слабкість шопоголіки відчувають до розпродажів. Тут тільки одне рішення — важливо тверезо оцінити, чи потрібні вам пропоновані речі. Ті ж помади. Навіщо вам нова, якщо у вас вдома ще лежить? Гнатися за новинками не варто. Те, що зараз модно, через кілька місяців буде вже не актуально. Так, якщо вам хочеться купити дуже дорогий фотоапарат, який щойно з’явився, то є сенс почекати кілька місяців, поки вартість стане нижчою.

  Ставлення до грошей

  Намагайтеся збирати чеки і в кінці місяця підводите підсумки. Так ви зможете зрозуміти, що почали витрачати значно більше, ніж заробляти, і вже будете намагатися себе стримувати. Якщо ж вам просто подобається витрачати гроші, то краще віддавайте їх на благодійність, або ж відкладайте на подорож своєї мрії.

 

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

3  Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вже не один рік поспіль співпрацює із Кам’янець-Подільським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області у сфері профілактики правопорушень серед молоді та дітей, які вже перетнули межу закону та відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі.

1  17 січня, під час планової наради, були підведені підсумки роботи обох Центрів за 2019 рік, обговорені напрями та форми взаємодії сторін щодо надання соціальних послуг дітям та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Також, звернули увагу на надання необхідних послуг профілактично-виховної, психологічної, соціальної роботи, спрямованих на мінімізацію виявлених криміногенних потреб суб’єктів пробації.

  Було обговорено та ініційовано шляхи удосконалення взаємодії під час забезпечення соціальної адаптації засуджених у процесі підготовки їх до звільнення та визначені пріоритетні напрямки подальшої співпраці.

  До відома.

  Протягом 2019 року на обліку Центру пробації перебувало 162 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

  Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 36 осіб з числа молоді (до 35 років) цієї категорії, у тому числі 3 дітей.

Як відучити дитину брехати

images  Дитяча брехня. Іноді дорослим, вона здається такою нехитрою і наївною. Але причини того, що дитина починає брехати батькам, нешкідливими або незначущими назвати ніяк не можна. Не поспішайте засуджувати і карати доньку чи сина за брехню.

  Як би сумно це не звучало, але те, що дитина почала вам брехати, говорить про кризу довіри у ваших стосунках. І шукати шляхи виходу з цієї кризи потрібно саме вам, батькам, як більш досвідченим, врівноваженим, авторитетним. Причин того що діти починають говорити неправду може бути декілька.

  Надмірна суворість

  Якщо ви виховуєте дитину в строгості і караєте за вчинені проступки, то дивуватися тому, що дитина вам бреше, намагаючись уникнути чергового осуду не варто.

  Гра почуттями

  Якщо ви демонстративно засмучуєтеся, хапаєтеся за серце, звинувачуйте дитину в своєму поганому самопочутті після її витівок або поганих оцінок, ви самі провокуєте доньку чи сина всіляко приховувати свої промахи, щоб, просто, не засмучувати вас.

  Недолік уваги

  Якщо дитина вигадує і розповідає всім, хто готовий її слухати, історії про щасливу сім’ю, про те, як її люблять батьки, то, можливо саме всього цього їй не вистачає в дійсності. Дитина обманює тільки для того, щоб привернути до себе вашу увагу, якої  їй так бракує.

  Комплекс неповноцінності

  Дитина може бути незадоволена собою. Це відбувається тоді, коли батьки її часто критикують, розвиваючи тим самим у маленькій людині комплекс неповноцінності. Брехня в даному випадку – це спроба змінити, прикрасити не дуже райдужну дійсність. Стати в своїх очах і в очах оточуючих гідним поваги і захоплення. Якщо за характером брехні дитини вам вдалося визначити її основні причини, то половину шляху до викорінення цієї звички пройдено. Що ж робити далі.

  Зберігайте спокій

  Сядьте поруч із дитиною так, щоб ваші очі знаходилися на одному рівні. Спокійно скажіть, що ви знаєте, що дитина збрехала. Попросіть сказати вам правду, запевнивши попередньо, що сердитися так само, як і карати  не будете.

  Тримайте слово

  Обов’язково при цьому ви повинні підкреслити, як сильно любите дитину. І що б вона не зробила, любити менше не станете. Коли дитина перейметься до вас довірою і розповість вам правду, стримаєте своє слово – не сваріть її.

  Допоможіть розібратися

  Допоможіть дитині розібратися в сформованій ситуації. Поясніть, що вона зробила неправильно. І обов’язково розкажіть, як в даній ситуації потрібно було вчинити. Закінчіть розмову ще одним поясненням, що ви її любите  і в будь-якій ситуації готові прийти дитині на допомогу.

  Особистий простір

  Коли діти досягають підліткового віку, дуже часто причина їх брехні полягає в бажанні створити для себе особистий простір, незалежну від дорослих територію, де господарем буде тільки сама дитина. І ваше завдання – цю територію своєму тінейджеру надати. У розумних межах, звичайно. Але щоб дати дитині реально відчути, що вона перейшла на нову сходинку дорослішання.

  Окресліть рамки

 Проте більша самостійність – це не синонім вседозволеності. Тому тут важливо чітко окреслити рамки самостійності підлітка на даному віковому етапі. Та ще важливіше, щоб з цими рамками погодилася сама дитина. Дискутуйте і будьте готові до компромісів. Можете навіть укласти договір у письмовому вигляді. Пам’ятайте, брехня не зникне відразу ж після того, як ви поговорили з дитиною. Дайте на це час. Дитина буде чесною з батьками, коли не боятиметься покарань та гніву, відчуватиме підтримку, щоб не сталося, чутиме в свою адресу похвалу та заохочення, якщо у ваших стосунках пануватиме довіра та взаєморозуміння. Не менш важливий і особистий приклад. Наскільки щирі, чесні і відкриті ви самі, настільки ваші діти ці якості від вас і переймуть. Створіть атмосферу злагоди і гармонії в сім’ї. І тоді маленькі її члени не будуть шукати порятунку від страждання і самотності у брехні…

Чому виникають дитячі крадіжки

Популярні

5_prychyn_dytacoi_brehni  Коли батьки дізнаються про те, що їх чадо потайки бере у них гроші, вони обурюються і впадають у стан безвиході: що робити і чому так сталося? Дитяче злодійство може бути усвідомлене або неусвідомлене порушення кордонів інших людей, нелегальне вторгнення в їх простір і привласнення собі їх власності, спосіб сказати дорослим про якесь своє неблагополуччя, спосіб впоратися з наслідками травми або можливість отримати те, що іншим способом не отримати.

  Як розмежувати: “моє” і “батьківське”

  Приблизно в три роки у дитини відбувається формування понять “моє” і “твоє”. У цей момент вона усвідомлює, що має маленький власний простір, з яким оточуючі повинні рахуватися. І якщо в цей момент батьки не зуміли закріпити ці поняття і не навчилися коректно ставитися до особистісного простору дитини, то і вона не навчиться поважати особистий простір батьків. Підліток не зрозуміє, чому йому не можна брати гроші або речі у мами чи тата, якщо вони беруть без дозволу у нього все що хочуть. Цей аспект виховання дуже важливий, оскільки у наш час велика увага приділяється формуванню індивідуальності дитини. Якщо навчити її розуміти і цінувати свою власність, то вона буде з повагою ставитися і до чужої.

  Крім того, практика психологічної роботи з підлітками, які крадуть гроші у батьків показує, що таких дітей заставляє красти, переживання деяких емоцій і почуттів.

  Злість та агресія

  Якщо у дитини є заборона на вираження своєї злості і агресії в сім’ї, то вона буде шукати альтернативний спосіб справитись з цією емоцією. І крадіжка дуже зручний спосіб для цього. Важливий факт, що це робиться не заплановано, тобто підсвідомо.

  Образа

  Коли ваш підліток ображається і так саме не може висловити свою образу в безпечній формі. Не може розібратись, спокійно, що можна з цим почуттям зробити, якщо немає ні кого хто б допоміг йому розібратись в ситуації, це може теж спричинити бажання відновити справедливість (звісно підсвідомо). І крадіжка це зручний спосіб.

  Страх

  Це може виглядати парадоксально, але страх може бути причиною крадіжок. По типу, із 2 бід обирають менше. Наприклад, коли у дитини з’явився борг, або гроші вимагають однолітки чи старші учні у школі.

  Брак емоцій

  Якщо дитині не вистачає емоцій, вона не може встановити емоційний зв’язок із найближчими людьми, то вона буде шукати ці емоції будь-яким шляхом, в тому числі і крадіжкою. Адже підсвідомо, неважливо яку увагу дитина здобуває, позитивну чи негативну.

  Самооцінка.

  А ще може бути, що батьки сильно обмежують дитину в грошах (не важливо в яких обставинах, якщо про це не ведеться роз’яснювальна робота), і тоді дитина буде відчувати себе погано в компанії дітей, які можуть щось собі купити, а вона, ні. Або дитина загалом, відчуває себе не повноцінною, або думає, що з нею будуть дружити лише через гроші, і тоді крадіжка дає шанс, виглядати в колі своїх друзів більш значущою. І це спосіб підняти свою самооцінку й авторитет. Звісно це дуже сумнівний спосіб, але якщо це не пояснювали дитині, то вона і не знає.

  Клептоманія

  Окремим пунктом варто виділити клептоманію (схильність до крадіжки). Якщо у вас є підозра, що ваша дитина має саме такий розлад, необхідно пройти обстеження і діагностику у психіатра.

    Крадіжка як протест

  Красти гроші у батьків можуть і діти із забезпечених сімей, які ні в чому не мають потреби. Батьки купують їм все, що вони захочуть. Але при цьому підлітки відчувають себе самотніми, обділеними батьківською увагою. Тата-мами повністю поглинені власними турботами і ніколи не цікавляться, чим живе рідне чадо, що його хвилює. І тоді підліток починає у них красти гроші, щоб елементарно звернути на себе увагу та змусити батьків на розмов.

 Кишенькові важливі

Багато батьків не дають дитині гроші на кишенькові витрати, міркуючи так: “Дам їй в школу булочку, яблуко, і досить”. У молодших класах така ситуація була б цілком нормальною, а в середніх – вже ні. Дитина повинна мати можливість самостійно купити собі їжу: обід в їдальні, ту ж булочку або склянку кока-коли. Вона неймовірно страждає, коли всі однокласники йдуть в їдальню або буфет, а вона не йде, тому що мама не дала грошей. Наступного разу вона без дозволу візьме ці гроші у мами, щоб відчувати себе так само впевнено, як і решта. Якщо сім’я дійсно економить, збираючи гроші на конкретні потреби, то дитині це потрібно обов’язково пояснити. В іншому випадку батьки, не бажаючи того, самі штовхають її на крадіжку.

На що звернути увагу

  Пам’ятайте, у кого (з родини або школи) – дитина краде, тому і направлене послання дитини. Що саме вона бере і на що витрачає вкрадені гроші? Це вкаже на якийсь дефіцит, виражений символічно.Як давно дитина це робить? Якщо давно, то родина має деяку “сліпоту”, старанно не помічає труднощів, боїться з ними мати справу. Це спосіб дитини “відкрити очі” системі.

 

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

завантаження  Відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто вісім питань в інтересах дітей.

  На розгляд виконавчого комітету буде винесено пропозиції щодо затвердження висновку про позбавлення батьківських прав матір, яка, повернувшись із місць позбавлення волі, злісно ухиляється від виконання батьківських обов’язків з виховання дитини; встановлення порядку участі батькові у спілкуванні з малолітньою дитиною. На ухвал суду – про розв’язання спорів щодо участі двох батьків у вихованні та спілкуванні з дітьми. На звернення міського відділу державної виконавчої служби – про неможливість реалізації арештованого домоволодіння, право користування яким має малолітня дитина.

  На засіданні комісії заслухано дві інформації про виконання батьківських обов’язків з виховання дітей, які потрапили в поле зору служби у справах дітей. Обох батьків буде притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виховання малечі, яку взято на облік служби як таких, що опинилися в складних життєвих обставинах.

  Також, комісією влаштовано в групу притулку ДНЗ №17 малолітню дитину одинокої матері, що потребує соціальної підтримки.

  Три сім’ї комісією передано під соціальний супровід Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Мрії здійснилися! В це лише потрібно вірити!

Популярні

  Обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підведено підсумки обласної благодійної акції «Ялинка бажань». Акцію проводено з 15 по 27 грудня 2019 року за підтримки компанії FOZZY GROUP та адміністрації супермаркету «Сільпо» торгівельного центру «Оазис» за адресою м. Хмельницький, пров. Степана Бандери, 2-а.

  Мета акції – збір подарунків для дітей з багатодітних, малозабезпечених, прийомних сімей, дітей, які виховуються одним з батьків, сімей учасників АТО, переселенців та дітей з особливими потребами.

20191227_091034  Понад 250 дитячих мрій, адресованих Святому Миколаю та Діду Морозу збулись, дякуючи небайдужим відвідувачам магазину «Сільпо». Дитячих подарунків придбано на суму понад 75 тисяч гривень: одяг, взуття, рюкзаки, іграшки, солодощі, книги, санчата, вудка для рибалки, спортивний велосипед, футбольні м’ячі, тенісні ракетки, ролики, скейтборд, боксерські груші та рукавички, спортивні костюми.

  До акції долучились курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького факультету Правоохоронної діяльності. Для багатодітної родини. вони придбали намети, що дасть можливість сім’ї відпочивати на природі та подорожувати.

  Спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Хмельницької області організували передсвяткові візити в сім’ї. Кожній дитині адресно вручено подарунки, зроблено святкові світлини.

  Ініціативу обласної благодійної акції «Ялинка бажань» підтримали об’єднані територіальні громади. Зокрема: Волочиська, Дунаєвецька, Полонська, Сатанівська, Вовковинецька, Меджибізька, Понінківська, Чемеровецька, Маківська, Ганнопільська, Берездівська, Гвардійська, Гуківська. Подарунки отримали понад 800 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах на суму близько 40 тисяч. гривень.

  Колектив обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з волонтерами висловлюють щиру подяку усім людям, які творять дива, в серцях яких живе любов, добро, щедрість та милосердя. Бажаємо усім учасникам акції міцного здоров’я, безмежного щастя та справжніх чудес!

З Новим роком та Різдвом Христовим!

 20191220_092925IMG_2674 IMG_2675 IMG_25331 IMG_2535 1 Рябченюк Юлія і Софія с.М.Чернятин Старокостянт.р-н Скороход_Максим_В.Рiшнiвка Скороход_Тарас_В.Рiшнiвка Фещук_Iлля Латюки с.Малий Чернятин1

Принатчук_Мирослава._Судилкiв Принадчук_Eлизавета._Судилкiв Пипич_Iрина_Саверцi Панчук_Зоряна._Кос_кiв Михал_чук_Дарина._Жолудки зображення_viber_2020-01-02_11-12-25 зображення_viber_2020-01-02_11-12-28 зображення_viber_2020-01-02_11-12-31 зображення_viber_2020-01-02_11-12-35 Ліщуки с.Радківці

зображення_viber_2020-01-02_11-12-14 зображення_viber_2020-01-02_09-48-16 зображення_viber_2019-12-27_17-07-14 Бродавец__Свiтлана._Жолудки Бондар Андрій і Анастасія с.Григорівка Старокостянт.р-н IMG-e6d9974fa152685af370075c1db8aaf5-V IMG-ea8a24422a6ec821215c1b95011ff990-V izobrazhenieviber20200103081432 Tcentr_stattya_02.01.20 Артемчук_Лiза._Судилкiв IMG-d779a0b3faee44e07c85dbbb3bb8e54d-V IMG-d239ea5ea24876e36c0dc46f69b9f25b-V IMG-d9b986900140e45859b233bb4ab5586e-V IMG-c31dab13576d4555618f921a835961d9-V IMG-c7fbc493d1fa19c01c269bd8cdf8246d-V IMG_20200103_155220 IMG-a7fa2967659bbbeba2c8b6a34693b4fa-V IMG-b2ad6c0c25e1b93f8772e5a0ea1b6282-V IMG-ba0c6b3e1d4310de4ac0f5e2bf3b1e0a-V IMG-bf9a97ffbac5f798b47252f8eb3f89f5-V IMG_20200103_104104_Чикуленко_Денис,_Iлля,_Артем IMG_20191227_155731 IMG_20191227_095351 IMG_20191227_094945 IMG_20191226_125216_1 IMG_20191226_112731 IMG_20191226_124650 IMG_20191226_124815_1 IMG_20191226_124916 IMG_20191226_125126

IMG_20191226_112615 IMG_20191226_112448 IMG_20191226_104624 IMG_20191226_104436 IMG_2658 IMG_2537 IMG_2535 IMG_2530 IMG_2528 IMG-58984230fda7b8211c0a54e873a34d41-V_Жежел_ IMG-9203994ddf3511a8d84cf4f24ad44530-V_Жежел__Ярослав IMG-35504de93c35097118942b214f4fac59-V_Березлвс_кий_Богдан IMG-14704b4821f5a2f80e843b7247061bc5-V IMG-2959c72a56ea0ab6191f108ee94ae892-V IMG-804d40814428d303cb522d9f68826f86-V IMG-713faabbc6aec72ba64222b4e031fc0b-V IMG-160eae7cdcaa95d95f26a245f39952e5-V IMG-73be211d51549637e53f980b01d9a91f-V IMG-32d7c2091312616f36c8f5d04e0b3fcf-V_Богдан_Уляна IMG-9a93964b3172ec6d88f0df10acc2d827-V IMG-6e99648fa3afbfcc96b0a2ca247ad670-V IMG-3a03ba419c7b2d7e2437ac85e91aa847-VIMG-6c74869e04b7cd1792d4e7fba2e429f0-V IMG-5da64ddb61b75b12542e52109655c46f-V IMG-2ff089a1d600a39bac96d1378131bb69-V IMG-2e61e45979ebe075535efecdb6fce950-V IMG-2c2ab7cbba647cf6e624407a7c3e28a8-V IMG-1d7feb1857570ca1696c7180099e7b7d-V_Богдан_Олеся IMG-1b5e004aace409a4763578ab3573b714-V IMG-1af69a721a1938ccaf34155b3b0869e3-V

82606936_2445799865548364_1025096229836554240_n 82493934_2445829062212111_7743577553650057216_n (1) 82470830_2445801222214895_5637630057628303360_n 82299738_2445800832214934_3897746227722190848_n82128339_2445800755548275_7697238498658484224_n 82082045_462204861397968_7927444270368161792_n 82024438_2445800995548251_6072070200096718848_n 81981815_470089913911842_953234877149347840_n 81924794_2445800372214980_2984917848842829824_n 81733493_574215470100696_2084742963308527616_n 81728552_618838628876372_8480012488971124736_n 81706411_2445800678881616_1930181121983643648_n 81698602_2445800075548343_7135012822752165888_n 81684224_2445799922215025_5889861057287028736_n 81541694_469938496997709_1144407092719779840_n 81465121_776261649540608_3221843230031085568_n 81432218_1060625054280344_7007889384292745216_n 81318820_452340835449195_6146436197322326016_n 81210961_164256751339791_6850419704079581184_o 81158480_2461416417300696_8452300462329167872_n 81125677_744882125920681_5814628558999388160_n 80856084_521166728484960_365057088990216192_n 80850451_1045987949069358_2738011208471805952_n 80572275_480267002627288_4687640496422518784_n 80558169_532264507632957_4761209051365244928_n 80342338_468819714041740_671540835631759360_n 20200102_122757_Папук_Валерiя 20191230_16030020191230_160231 20191229_13384320191229_120453 20191229_120407 20191227_143150 20191227_095324 20191227_094920 20191227_094750 20191227_092530 20191227_092434 20191227_092145 20191227_092050 20191226_094726 14 15 111epnrgshshch 20180816_145100 13 12 11 04 03 02

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує про контроль за використанням коштів допомоги при народженні дитини

1308757996_grois-lkz-lsntq  Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

  Протягом 2019 року до Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ від Департаменту соціального захисту населення поступило 675 повідомлень про призначення державної допомоги при народженні дитини.

  Спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 515 сім’ях, що складає 76,3% від загальної кількості повідомлень. Приємно зазначити, що нецільового використання призначених коштів не виявлено.

  Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, будьте готові до того, що вас можуть перевірити. Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат зазначеної допомоги.

  Іноді, при виконанні своїх службових обов’язків, спеціалісти Центру чують незадоволення у свій бік. У цьому разі варто зазначити, що хороша мама/тато не будуть приховувати умови, в яких перебуває їх дитина. Краще навпаки, скористатися приходом соціального працівника і взнати про послуги, які надає Центр, отримати консультацію фахівця щодо догляду за новонародженою дитиною, її повноцінного розвитку та подальшого виховання, а також, за потреби, отримати роз’яснення законодавства України щодо державних соціальних допомог, пільг, на які сім’я має право.