ВІДБУЛОСЬ ЗАСІДАННЯ КРУГЛОГО СТОЛУ ПРИУРОЧЕНОГО ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

изображение_viber_2020-11-27_13-21-41 26 листопада  2020 р.  відбулось  засідання круглого столу приуроченого Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка проходить з 25 листопада по 10 грудня 2020 року. У засіданні круглого столу взяли участь представники управління соціального захисту населення, служби у справах дітей, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді райдержадміністрації,  Шепетівського МРВ філії ДУ «Центр пробації», Шепетівського ВП ГУНП у Хмельницькій області, Шепетівської міськрайонної філії Хмельницького обласного центру зайнятості та об’єднаних територіальних громад району.

Учасниками заходу обговорено ряд актуальних питань щодо:

– проведення заходів Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з   25 листопада по 10 грудня 2020 року в Шепетівському районі з дотриманням карантинних вимог  в навчальних закладах, в установах культури району,

–   план невідкладних заходів із запобігання та протидії домашньому   насильству за ознакою статті; –   аналіз випадків насильства у сім’ї з початку 2020 року,

 –   узгодження та налагодження взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у  сфері запобігання та протидії домашньому насильству, механізму протидії  торгівлі людьми.

 За результатами круглого столу було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю та дотримання алгоритму дій щодо надання допомоги жертвам домашнього насильства і торгівлі людьми між спеціально уповноваженими органами, загальними службами підтримки постраждалих осіб та спеціалізованими службами підтримки постраждалих осіб  у сфері запобігання та протидії домашньому насильству

Безпечне дозвілля під час літніх канікул

     IMG_20200722_110425-001 З метою попередження дітей та їх батьків про потенційні небезпеки під час літніх розваг,  соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах,  перевірки соціально – побутових умов проживання дітей та підлітків 22 липня 2020 року начальником відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді – Андрієм Цідиком, головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації – Оксаною Федорчук та інспектором СЮП Шепетівського ВП Віталіною Ліпською був здійснений виїзд в селаГороднявка, Дубіївка, Заморочення, Червоний Цвітта Кліментовичі. Обстежено умови проживання  12 сімей, в яких виховується 2IMG_20200722_1158165 дітей,здійснено перевірку цільового використання державної допомоги при народженні дитини, використання державної соціальної допомоги багатодітними сім’ями. Надано консультацію 2 сім’ям щодо працевлаштування,проведено індивідуальну інформаційну бесіду з 1 особою, яка має намір працевлаштовуватись за кордон.За результатами перевірок складено акти обстеження умов проживання дітей. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо безпечного поводження дітей на водоймах. Одну сім’ю попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Виїзд мобільного консультпункту.

      IMG_20200721_131623
З метою перевірки житлово-побутових умов проживання і утримання дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, 21 липня 2020 року начальником відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Андрієм Цідиком, головним спеціалістом служби у справах дітей районної державної адміністрації Оксаною Федорчук та методистом з виховної роботи методичної служби Судилківської сільської ради Ольгою Вихівською був здійснений виїзд у село Жолудки Шепетівського району. 
IMG_20200721_131601Обстежено умови проживання та надано соціально – психологічну підтримку для 2 сімей, в яких виховується 12 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Також для однієї із сімей, в якій виховується 9 дітей, надано 140 одиниць одягу, взуття та іграшок.

 

Виїзд мобільного консультпункту

IMG_2-169x300         Днями, з метою соціальної підтримки сімей, які опинились у складних життєвих обставинах,  перевірки соціально – побутових умов проживання дітей та підлітків працівниками районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та служби у справах дітей райдержадміністраціїбув здійснений виїзд в село Пліщин.

Обстежено забезпечення прав дітей в умовах карантину, перевірено цільове використання державних коштів на новонароджених дітей, використання державної соціальної допомоги багатодітними сім’ями. Приємно відзначити, що в сім’ях, які відвідали, батьки працювали на присадибних ділянках, займались господарськими справами. Діти забезпечені іграшками, сезонним одягом.

IMG_20200618_144422-169x300Проведені профілактичні бесіди щодо недопущення правопорушень та злочинів у подальшому з неповнолітніми, які перебувають на профілактичному обліку у підрозділі сектору ювенальної превенції Шепетівського ВП ГУНП.


За результатами перевірок складено акти обстеження умов проживання дітей. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Черговий семінар – нарада з фахівцями із соціальної роботи

IMG_20190319_095538  19 березня 2019 року районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено семінар – нараду з фахівцями із соціальної роботи та спеціалістами, які надають соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді в об’єднаних територіальних громадах.

  На семінарі розглянуті актуальні на сьогодення питання:

  1) “Про зміни нормативно-правової бази щодо діяльності центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Підведення підсумків роботи центру за 2018 рік.” – директор центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді – Романець Лариса Яківна.

  2) “Оцінка потреб та надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам.” – начальник служби у справах дітей райдержадміністрації – Богуш Юлія Сергіївна.

  3) “Про роботу з неповнолітніми, які перебувають на профілактичному обліку. Профілактика правопорушень в молодіжному середовищі” – старший інспектор ювенальної превенції Шепетівського відділу поліції – Семенюк Ольга Іванівна.

  4) “Про роботу з засудженими до позбавлення волі, звільнених від відбування покарання з випробуванням.” – старший інспектор Шепетівського міськрайонного відділу філії Державної установи “Центр пробації” – Мазанюк Андрій Миколайович.

  5) “Про підготовку і здачу квартальної звітності” – начальник відділу із соціальної роботи центру – Цідик Андрій Степанович.

  Також присутніми обговорювались питання “Протидії домашньому насильству та насильству, за ознаками статі” та “Булінг”.

  На нараді був проведений аналіз соціальних інспектувань з метою раннього виявлення та попередження потрапляння в складні життєві обставини сімей з дітьми.

Кожна дитина має право виховуватися в родині

Популярні

DSC06210

  Пріоритетом держави для виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування є розвиток сімейних форм виховання. У пошуку кандидатів на прийомні сім’ї (ПС) та дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ), підвищення рівня виховного потенціалу діючих ПС та ДБСТ обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, активно співпрацює із службою у справах дітей. Таке навчання батьків передбачено постановами Кабінету Міністрів України від 26.04.2002 року №564-565

DSC06208  Станом на 01.11.2018р в області функціонує 21 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 151 дитина та 111 патронатних сімей, в них виховуються 203 дитини.

  6-9 листопада проводиться регіональний тренінг для прийомних батьків та батьків-вихователів, які функціонують більше 2-х років Ізяславського, Полонського, Шепетівського, Славутського районів, м. Славута, м. Шепетівка, м. Нетішин.

  Тренінг проводять заступник директора обласного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мельник Наталія та фахівець із соціальної роботи обласного центру Яцух Тетяна.

  Учасників тренінгу привітав перший заступник голови Шепетівської райдержадміністрації Сергій Пономарьов.

Зустріч з учнівською молоддю з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу

4  19 жовтня відділом освіти, культури, молоді, спорту та туризму (спеціаліст Ільчук Л.С.) та центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор Романець Л.Я.) на базі Пліщинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів було організовано зустріч з учнівською молоддю з питань профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

  Під час зустрічі було запропоновано відеофільм «Снід» та обговорено з молоддю побачене, роздано буклети з рекламою кабінету «Довіра» при Шепетівській ЦРЛ та інформацією щодо профілактики ВІЛ/СНІДу.

Профілактичний рейд

3  19 жовтня 2018 року, з метою профілактики дитячої бездоглядності та безпритульності, залишення дітей без батьківського піклування, перевірки інформації про неналежне виконання батьківських обов’язків, працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації спільно з працівниками центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, проведено профілактичний рейд «Діти вулиці», «Підліток» на території Пліщинської сільської ради.

  У ході проведення рейдів обстежено умови проживання дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, перевірено цільове використання державних коштів на новонароджених дітей. За результатами перевірок, складено акти обстеження умов проживання дітей. З батьками проведено профілактичні бесіди щодо належного виконання батьківських обов’язків.