Відповідальності батьків за неналежне виховання дітей

1 (14)Вчора відбувся інформаційно-просвітницький захід для вчителів та батьків, діти яких навчаються в Лісковецькій гімназії Кам’янець-Подільської територіальної громади, організований Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Юрисконсульт Центру Яна Арнаутова та працівники сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського РУП роз’яснили присутнім норми чинного законодавства щодо відповідальності батьків за неналежне виховання дітей, адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх за скоєнні правопорушення тощо.2 (13)

Особлива увага була приділена шляхам вирішення ситуацій, пов’язаних із неналежним виконанням батьками своїх обов’язків, та координації спільних дій між усіма членами зустрічі в інтересах дітей.

 

Відповідальності батьків за неналежне виховання дітей

1 (14)Вчора відбувся інформаційно-просвітницький захід для вчителів та батьків, діти яких навчаються в Лісковецькій гімназії Кам’янець-Подільської територіальної громади, організований Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Юрисконсульт Центру Яна Арнаутова та працівники сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського РУП роз’яснили присутнім норми чинного законодавства щодо відповідальності батьків за неналежне виховання дітей, адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх за скоєнні правопорушення тощо.

2 (13)Особлива увага була приділена шляхам вирішення ситуацій, пов’язаних із неналежним виконанням батьками своїх обов’язків, та координації спільних дій між усіма членами зустрічі в інтересах дітей.

 

 

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

1 (13)Відбулася планова нарада Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кам’янець-Подільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області.

 Під час зустрічі були підведені підсумки спільної роботи обох Центрів за 2021 рік, яку визнано задовільною.

Спеціалісти обговорили напрями та форми взаємодії сторін щодо надання соціальних послуг дітям та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі. Також, звернули увагу на надання необхідних послуг профілактично-виховної, психологічної, соціальної роботи, спрямованих на мінімізацію виявлених криміногенних потреб суб’єктів пробації.

Учасники  запланували і проведення групових заходів для осіб, які перебувають в конфлікті з законом, спираючись на позитивні результати роботи у цьому напрямку в 2021 році.

До відома.

Протягом 2021 року на обліку Кам’янець-Подільського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області перебувало 322 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі.

Наразі на обліку установи перебуває 157 осіб, із них 59 молодіжного віку, які охоплені спільною профілактичною роботою обох центрів.

 

 

День наставництва

1498464799З 2017 року світовою спільнотою 17 січня відзначається як Міжнародний день наставництва. Він присвячений дню народження Мухаммеда Алі, легендарного боксера та видатного громадського діяча.

Мета цього Дня – сприяння глобальному порозумінню та підтримці наставницького руху в усьому світі.

Мета наставництва в Україні – підготувати дитину, позбавлену батьківської опіки, до самостійного життя. Стати наставником – означає бути турботливим дорослим, другом, готовим присвятити дитині з інтернату свій час, знання і досвід. Наставник повинен мати бажання допомагати іншим, слухати, бути терпеливим і, звісно, любити дітей.

 

Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує:

2022Чинним законодавством передбачено, що кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право отримати державну допомогу при її народженні. Держава надає підтримку, але і залишає за собою право перевіряти цільове використання цих грошей.

Протягом дев’яти місяців 2021 року до міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді від Департаменту соціального захисту населення поступило 757 повідомлень про призначення державної допомоги при народженні дитини.

Спеціалістами Центру проведено вибіркові перевірки у 659 сім’ях, що складає 87% від загальної кількості повідомлень. До Департаменту соціального захисту населення подано пропозицію щодо припинення виплати допомоги одній сім’ї.

Отже, якщо ви подали заяву про надання допомоги від держави, будьте готові до того, що вас можуть перевірити. Не варто перешкоджати здійсненню перевірки: інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат зазначеної допомоги.

Тому Центр доводить до відома усіх, хто отримав допомогу при народженні дитини чи буде отримувати:

  1. Будьте готові до того, що до вас прийде працівник Центру здійснити контроль за цільовим використанням коштів.
  2. У випадку, якщо ви будете перешкоджати здійсненню перевірки – інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – вас очікує припинення виплат вищезазначеної допомоги.
  3. Спеціалісти Центру виконують свої посадові обов’язки, тому просимо з розумінням поставитись до перевірки.

За більш детальною інформацією щодо здійснення перевірок звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, буд. 26, ІІІ поверх).

 

 

До міжнародного дня прав людини, що відзначається 10 грудня, юрисконсульт Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує

 

264657393_2495462953931555_389867708641386625_nПротягом 2021 року за консультаціями з юридичних питань звернулось 136 сімей/осіб з яких 45 сімей онлайн, яким надано 198 юридичних консультацій щодо роз’яснення законодавства, а також надана допомога в складенні 18 позовних заяв.

Приблизно 70 % громадян, які звертаються до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за захистом своїх прав, не знають елементарних правил спілкування з органами державної влади, місцевого самоврядування, установ, організацій та інше.

Тому, у разі потреби у консультуванні звертайтесь за адресою: вул. Шевченка, 26, ІІІ поверх, тел. (03849) 9-14-29. Також, пишіть приватні повідомлення на сторінку «Міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» в Facebook за посиланням https://www.facebook.com/kpmcsssdm/  з зазначеним видом та бажаним часом консультування.

 

Відзначення Міжнародного дня людини

001Напередодні відзначення Міжнародного дня людини, для учнів 9-х класів Довжоцького ліцею фахівецем із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Михайлом Коцюбанським, проведено тематичну лекцію “Основні права дитини”.

Під час заняття учні ознайомилися із Декларацією прав людини – важливим документом, в якому вперше сформулювані ті права, які повинна мати кожна людина.

004Основна увага була приділена формуванню в учнів правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов’язків перед суспільством і державою.

 

 

 

В Кам’янці-Подільському продовжуються заходи Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

263454205_606366817146498_6421879014178077190_nДля учнів Кам’янець-Подільської міської дитячої школи мистецтв спеціалістами Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Людмилою Коробчук та Тетяною Заїкою було проведене тематичне заняття під назвою “Розірви коло!”

Під час заняття була обговорена проблема існування насильства, що сягає глибокої давнини та чиниться поруч із нами.264084357_443602520502330_8847991504256618701_n

Особлива увага була приділена визначенням причин вчинення насильства над жінками і дітьми та його наслідки в статистичних даних, як для кожного особисто, так і для суспільства в цілому, а також шляхам вирішення ситуації домашнього насильства та існуючим ресурсам держави, за допомогою яких можна боротися із проявами насильства в сім’ях.

До Всесвітнього дня боротьби зі СНІД

2 (12)Колективи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та районного відділу Державної установи «Центр пробації» приєдналися до щорічної акції до Всесвітнього дня боротьби зі СНІД та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

Акція сприяє приверненню уваги  громадськості до проблеми ВІЛ/СНІД, підвищенню рівня інформованості про цю проблему, формуванню толерантного ставлення до людей, що живуть із ВІЛ/СНІД.

 

Відбулась спільна робоча нарада

1Проведено спільну робочу нараду спеціалістів Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та працівників сектору прийому громадян відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах дітей Департаменту соціального захисту населення Кам’янець-Подільської міської ради.

Тема зустрічі: державна допомога при народженні дитини та перевірка цільового використання коштів допомоги.

 Спеціалісти Центру та Департаменту прийняли рішення отримувачам послуг, які подають документи для оформлення допомоги при народженні дитини, з метою подальшої безперешкодної перевірки цільового використання коштів, надавати пам’ятки такого змісту:

ШАНОВНІ ОТРИМУВАЧІ ДОПОМОГИ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ!

Ви подали заяву на отримання державної допомоги при народженні дитини. Отримані Вами кошти підлягають перевірці їх цільового використання (постанова Кабінету Міністрів України від 30.10.2021 №623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора»):

  1. До вас прийде працівник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в період отримання Вами допомоги.
  2. У випадку, якщо Ви будете перешкоджати здійсненню перевірки – інформація буде подана до Департаменту соціального захисту населення, і як результат – Вас очікує припинення виплат зазначеної допомоги.

За більш детальною інформацією щодо здійснення перевірок звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вул. Шевченка, буд. 26, ІІІ поверх, тел. (03849) 91429.