Старокостянтинівський район :Проведення акції «Готуємо дітей до школи»

Популярні

IMG_20200901_111306   Старокостянтинівський РЦСССДМ інформує, що на території Старокостянтинівського району було проведено акцію «Готуємо дітей до школи». В рамках акції 230 дітям, які ідуть до першого класу, вручено школярське приладдя.

  IMG_20200901_131756 IMG_20200901_142418Благодійна допомога від Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді була вручена дітям з сімей у складних життєвих обставинах:

  • сім’я Латюк Віти Василівни  (с.Великий Чернятин), 
  • сім’я Бовсуновської Оксани Павлівни (с.Григорівка),
  • сім’я Шахрай Світлани Миколаївни (с.Решнівка),
  • сім’я Енютіної Євгенії Миколаївни (с.Григорівка),
  • сім’я Ясенчук Неоніли Іванівни (с.Зеленці),
  • сім’я Побережної Валентини Володимирівни (с.Йосипівка),
  • сім’я Рябченюк Наталії Володимирівни (с.Малий Чернятин).IMG_20200901_111519

Профілактика негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі

3  20 червня 2019 року у дитячому оздоровчому таборі «Калинівка» с. Калинівка Старокостянтинівського району підлітки середнього та старшого шкільного віку стали учасниками цікавих та пізнавальних заходів, проведених районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі міськрайонним центром зайнятості.

  Діти підліткового віку у невимушеній атмосфері та в доступній формі обговорювали з спеціалістом районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Павліченко Наталією Анатоліївною негативні явища в дитячому та молодіжному середовищі, вчились робити правильний вибір на користь власного здоров’я і щасливого майбутнього. Діти також переглянули пізнавальний соціальний відеоролик, спрямований на пропаганду здорового способу життя.

  Спеціалістами міськрайонного центру зайнятості проведено профорієнтаційний захід для молоді «Обираємо професію разом». Проведено брейн-ринг для молоді та профдіагностичне тестування учасників заходу щодо професійного самовизначення.

11 42

Установча нарада для фахівців із соціальної роботи та соціальних педагогів Старокостянтинівського району

1  24 січня 2019 року Старокостянтинівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано та проведено установчу нараду з соціальними педагогами та фахівцями із соціальної роботи району. Метою наради було визначення основних напрямків роботи у цьому році.

  Пріоритетними напрямками є соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, з сім’ями, у яких зафіксовано випадки домашнього насильства, з внутрішньо-переміщеними сім’ями, з учасниками АТО/ООС. Також важливим напрямком роботи є контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини та допомоги одиноким матерям.

clip_image002  Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олена Романюк зазначила про необхідність контролю за сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах, належного догляду за дітьми з метою попередження соціального сирітства.

  Начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї., дітей та молоді Ірина Гусар опрацювала з присутніми порядок здійснення соціального супроводу сімей в СЖО та надання соціальних послуг пільговим категоріям сімей на загальних підставах.

  Начальник служби у справах дітей Лариса Пилипчук повідомила, що в зоні особливої уваги – опікунські сім’ї, а тому соціальним педагогам та фахівцям із соціальної роботи необхідно приділяти належну увагу цій категорії сімей щодо вивчення їх потреб, проблем, а саме: чи забезпечені діти, які виховуються в таких сім’ях, всім необхідним, чи заплановано опікунами проведення оздоровлення для підопічних, чи здійснені всі необхідні дії щодо захисту житлових та майнових прав підопічних.

Дні спільних дій в інтересах дітей

CAM01115  В рамках Дня спільних дій в інтересах дітей Старокостянтинівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей 21 листопада 2018 року організовано та проведено захід на базі Малочернятинської ЗОШ І-ІІ ступенів.

  В ході проведення заходу діти з цікавістю приймали участь у брейн-рингу та вікторині. В ігровій та доступній формі отримали інформацію про булінг в дитячому та підлітковому середовищі, як ганебне явище в українському суспільстві. Діти ознайомилися з основними положення Ковенції ООН про права дітей.

  Активні учасники заходу отримали призи та подарунки.

Відпочинок з користю.

  В рамках роботи мобільного консультаційного пункту обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із Старокостянтинівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 9 серпня 2018 року з метою проведення інформаційно-просвітницької роботи про вплив алкоголю та наркотиків серед підлітків, здійснено виїзд у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Калинівка» (с. Калинівка Старокостянтинівського району).

20180809_11041120180809_114116

  Спеціалістами обласного центру та Старокостянтинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено відеолекторій з питань профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі, ігротеку «Діти за здоровий спосіб життя», тренінгові заняття: «Статеве виховання та планування сім’ї», «Знай та поважай свої права», індивідуальні та групові консультації.

20180809_101540  В атмосфері довіри, взаємоповаги та співпраці підлітки визначали найбільш важливі для них матеріальні та духовні життєві цінності та потреби: повага та підтримка батьків, друзів, близьких, ставлення як до дорослих, спілкування, поради, радість життя, усмішка, чуйність, вірність, щирість, любов, довіра, чесність, спільні інтереси, подорожі, базові потреби у сні, їжі, житлі, одежі і т. д. Учасники занять навчалися навичкам активного слухання, розвивали комунікативні вміння.

  Роботою охоплено 65 дітей віком від 8 до 16 років, роздано буклети кількістю 40 шт.

20180809_101658 20180809_102351 20180809_103929 20180809_10494120180809_110014IMG_20180809_111330 (1)20180809_11254720180809_11291920180809_104407 20180809_10442820180809_113644 20180809_104604 20180809_110745 20180809_110932

РОБОТА МОБІЛЬНОГО КОНСУЛЬТАТИВНОГО ПУНКТУ

  10 липня 2018 року Мобільним консультативним пунктом Старокостянтинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд у дитячий оздоровчий табір «Калинівка» с. Калинівка Старокостянтинівського району. З метою профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі директором РЦСССДМ Оленою Романюк здійснена лекційно-просвітницька робота «Профілактика комп’ютерної залежності». Фахівець з центру безоплатної вторинної допомоги Оксана Балясна, начальник служби у справах дітей Лариса Пилипчук та старший інспектор ювенальної превенції райвідділу поліції Євгенія Жомірук проводили вікторину з правової тематики з нагородженням переможців і вели розмову про права та обов’язки дітей.

DSCN6317 DSCN6321 DSCN6323 DSCN6326

1 ЧЕРВНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

3  Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Це свято стало символом дитячої щирої радості та надії на майбутнє. Адже саме в дітях ми бачимо здійснення своїх мрій і сподівань, прагнемо, щоб вони росли здоровими та мали усі умови для всебічного розвитку.

  На Старокостянтинівщині вже стало доброю традицією напередодні Дня захисту дітей вітати малечу з цим святом. Сьогодні службою у справах дітей районної державної адміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї та молоді, спільно із відділом культури національностей, релігій та туризму у кафе “Шоколад” було організовано дитяче свято із конкурсами, виступами учасників дитячої художньої самодіяльності, частуваннями. Дітки мали змогу повеселитися та пострибати на батутах у спеціальній ігровій кімнаті.

  Привітати малечу прийшла заступник голови районної державної адміністрації Людмила Гнатюк. Вітаючи учасників заходу Людмила Григорівна зазначила, що день захисту дітей – це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб у майбутньому вони стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

  Всього у заході взяли участь 90 дітей району: діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, дітки із прийомних сімей, із сімей, що потрапили у складні життєві обставини.

2 clip_image002

Родини з дітьми у центрі уваги

30-03-2018  Під керівництвом заступника голови адміністрації Людмили Гнатюк відбувся виїзд міжгалузевої групи фахівців Старокостянтинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління соціального захисту населення на територію Баглаївської та Великочернятинської сільських рад з метою контролю за умовами проживання дітей в опікунських сім’ях та сім’ях у складних життєвих обставинах.

  Під час виїзду сім’ї були проконсультовані  щодо особливостей виховання дітей в опікунських сім’ях, державних соціальних гарантій сім’ям, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах було рекомендовано скористатися послугами міськрайонного центру зайнятості щодо вирішення проблеми безробіття, а також попереджено про соціально-правові наслідки безвідповідального батьківства. Окремим сім’ям рекомендовано пройти медичне консультування у лікаря-нарколога, за потреби, пройти відповідне лікування.

Робоча нарада для фахівців із соціальної роботи та соціальних педагогів Старокостянтинівського району

  15 лютого відбулась робоча нарада для фахівців із соціальної роботи та соціальних педагогів району. У нараді взяла участь заступник голови районної державної адміністрації Людмила Гнатюк. В ході наради обговорили основні напрямки діяльності щодо соціальної роботи з пільговими категоріями населення у 2018 році, проведення профілактичної роз’яснювальної роботи щодо забезпечення належного утримання і виховання дітей, профілактики негативних явищ, правопорушень та злочинності у дитячому та молодіжному середовищі, пріоритети соціальної роботи з сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах, законодавчі зміни, спрямовані на протидію домашньому насильству.

clip_image00212