Проведено засідання Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді

зображення_viber_2021-11-26_08-16-46-812З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї, підвищення рівня обізнаності населення із зазначених проблем щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. В Ізяславській громаді дана акція стартувала 25 листопада, в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

В рамках проведення щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  25 листопада 2021 року заступником голови Ізяславської міської ради Лесею Божко проведено  засідання Координаційної  ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді.  У засіданні взяли участь представники відділу поліцейської діяльності № 2 Шепетівського районного управління поліції ГУ НП в Хмельницькій області, комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради,  відділів «Служба у справах дітей»,  освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради, Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості,  відділу «Ізяславське бюро правової допомоги» Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.зображення_viber_2021-11-26_08-16-47-233

Учасниками Координаційної ради розглянуто питання організації та проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в Ізяславській територіальній громаді. На період акції заплановано проведення ряд тематичних  соціально-профілактичних заходів щодо проблем домашнього насильства, поширення соціально-рекламної продукції (буклетів, візиток, листівок), інформування населення у місцевих  засобах масової інформації та інтернет-ресурсах тощо.

Під час засідання Координаційної ради обговорено питання доцільності створення та організації діяльності на території Ізяславської територіальної громади Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Також члени Координаційної ради отримали інформацію про стан надання соціальних послуг особам, постраждалим від домашнього насильства, в Ізяславській територіальній громаді  протягом 2021 року. Варто зауважити, що за результатами попередніх засідань Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при Ізяславській міській раді покращено взаємодію суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашнього насильства та насильства за ознакою статі, на території Ізяславської громади.

За матеріалами Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»Ізяславської міської ради

Мамина школа працює!

IMG_20210805_10201305.08.2021 року, у відділенні соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради, відбулося планове заняття з родинами, які опинилися у складних життєвих обставинах.  В основному це сім’ї,  яким не вистачає власних ресурсів і можливостей для вирішення певних проблем, проте є бажання повернутися до соціально-прийнятого стилю життя за умови надання зовнішньої допомоги.

IMG_20210805_103246Благополучна родина самостійно може вирішити складні життєві обставини, а функціонально неспроможна родина потребує підтримки та допомоги. Тому «Мамина школа» допомагає даним родинам долати складні життєві ситуації, навчає та мотивує до готовності змінити стиль життя, накопичувати внутрішні та зовнішні ресурси для здійснення позитивних змін у їхніх родинах.

IMG_20210805_100803На занятті «Маминої школи» розглядалися важливі для кожної родини питання, зокрема: причини виникнення складних життєвих ситуацій у житті людини, виховання дітей, побудови гармонійних взаємостосунків у родині, покращення житлово-побутових умов у помешканні.

Також участь у занятті взяли волонтери  громадської організації «Друге дихання», які повідомили присутнім про роботу їхньої організації, провели мотиваційне консультування жінок, які мають схильність до вживання алкогольних напоїв.

Не залишились поза увагою і найменші вихованці «Маминої школи» – вони грались, малювали, переглядали мультфільми.

Надання соціальних послуг спільними зусиллями

IMG_20210804_1129054 серпня 2021 року фахівцями відділення соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» спільно з відділом «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради здійснено спільний виїзд у населені пункти Ізяславської територіальної громади: села Васьківці, Клубівка, Мислятин, Лопушне. Виїздом охоплено 8 сімей, з них 6  – такі, що опинилися у складних життєвих обставинах, 2 – сім’ї, в яких діти перебувають під опікою.

IMG_20210804_110525У зазначених родинах проведено обстеження умов проживання, визначено стан задоволення базових потреб дітей щодо здоров’я, харчування, навчання, емоційного розвитку та побутових потреб, стан батьків та їх спроможність виконувати батьківські обов’язки. Проведено роз’яснювальну роботу щодо потреб дітей відповідно до їх статі та віку, фізичного та емоційного здоров’я, мотиваційну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків.

Фахівцями із соціальної роботи надано консультації батькам щодо налагодження взаємостосунків з дітьми та необхідності придбання дитячих книжок та розвиваючих іграшок для всебічного розвитку дітей.

IMG_20210804_103520Особливу увагу приділено роз’яснювальній роботі з батьками щодо безпечного поводження дорослих і дітей на водоймах у літній період.

Проведено мотиваційну роботу з батьками, що вживають спиртні напої, щодо припинення вживання алкоголю та належного виховання дітей.

 

 

Мотиваційна робота із особами, які перебувають на обліку Центру пробації

IMG_20210802_1124142 серпня 2021 року відбувся інформаційно-просвітницький захід для засуджених, які перебувають на обліку Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області. Участь у заході взяли провідний інспектор Ізяславського районного сектору філії ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Вадим Левченко, провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк, провідний фахівець профорієнтації відділу надання соціальних послуг Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Тетяна Франчук.

В ході зустрічі з обліковими особами Вадим Левченко  наголосив на необхідності працевлаштування, подолання наявних конфліктних ситуацій, пошуку свого місця у житті, незважаючи та соціальний статус та наявні життєві проблеми.

228704722_565946644563728_3537205074536970349_nЮлія Потюк розповіла засудженим, які перебувають на обліку «Центру пробації», про роботу КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради, комплекс послуг, що надаються в Центрі. Було наголошено на необхідності виготовлення документів, які були втрачені, адже на обліку Центру пробації перебувають особи, у яких за різних обставин були втрачені паспорти.

Тетяна Франчук ознайомила присутніх із роботою Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, особливості постановки на облік, можливості навчання та перекваліфікації відповідно до потреб і навичок безробітних осіб.

Захід  на базі «Центру пробації» проведено із дотриманням вимог карантину.

«Як не стати жертвою торгівлі людьми»

IMG-1b5f5f1d2f966be3bfbd1ea532797b86-V30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. На сьогодні близько 40  мільйонів людей усього світу є жертвами торгівлі, більше                 90 % осіб страждають від трудової експлуатації. Торгівля людьми – найбільша злочинна діяльність, що активно розвивається та набирає обертів щоденно. На жаль, Україна залишається країною постачання, транзиту та поступово стає країною призначення для торгівлі людьми.

IMG-6b18b8a1f919b98cd4a009066922af4e-VЗ метою підвищення інформованості громадськості з цієї  глобальної проблеми  і привернення уваги до важкого становища людей усього світу, які стали жертвами торгівлі людьми, в Ізяславській територіальній громаді проведені тематичні заходи.

Так, 29 липня 2021 року на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості було проведено семінар «Як не стати жертвою торгівлі людьми». Провідний фахівець із соціальної роботи Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк повідомила присутнім про актуальність проблеми торгівлі людьми, види експлуатації (трудова, сексуальна, використання у порнобізнесі, втягнення у злочинну діяльність та ін.). Детально було розглянуто питання вербування  людей (втягнення особи в експлуатацію у будь-який спосіб та під будь-яким приводом). Адже в умовах сучасності дуже часто людина може потрапити в пастку через оголошення про працевлаштування, туристичні, шлюбні агенції, сайти знайомств або через близьке соціальне оточення.IMG-753a2e91cbd5b7c1d6f7a5d44fc98e87-V

30 липня спільно із фахівцями Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості проведено вуличну акцію до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Біля центральної дошки оголошень м. Ізяслава було розгорнуто інформаційний куточок, підібрано інформаційні матеріали (буклети, листівки, візитки) щодо форм торгівлі людьми, безпечного виїзду за кордон з метою навчання, працевлаштування, подорожей. Люди змогли отримати інформацію щодо видів трудової експлуатації, сутності трудової міграції, відповідальності за вчинення фактів торгівлі людьми. Фахівці центру зайнятості в ході проведення акції повідомили людям про наслідки нелегального працевлаштування за кордоном, основні ризики та наслідки, з якими може зіткнутися людина в процесі нелегальної трудової міграції.IMG-7730d8af5303f8976dc77bfb127ef748-V

Учасникам акції роздано листівки щодо організацій в Україні та Хмельницькій області, які надають допомогу у сфері протидії торгівлі людьми,.

 Маємо сподівання, що проведення подібних заходів дасть змогу підвищити рівень знань населення про явище торгівлі людьми, види експлуатації та способи захисту у ситуації ризику.

 

«Мамина школа» розпочала свою роботу

226207400_162183345901294_4025290853285336241_nУ відділенні соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради 23.07.2021 року відбулося навчання для батьків у «Маминій школі».

В школі проходять навчання батьки, родини яких потрапили у складні життєві обставини. Згідно навчальної програми батьки отримують навички відповідального батьківства, налагодження взаємостосунків в родині, створення безпечних та комфортних умов для проживання дітей, організації побуту та харчування. Програма школи значною мірою зосередила увагу на гармонізації психоемоційного стану батьків, вмінні коригувати свої звички та потреби, узгоджувати  можливості та побажання.225582757_962103681248344_4000193478864960511_n

Поки батьки перебували на занятті «Маминої школи», фахівці із соціальної роботи організували дозвілля для дітей: малювання, роботу з пластиліном, перегляд мультфільмів, ігри, спілкування.

Школа працює два рази на місяць у приміщенні відділення із соціальної роботи КУ «ЦНСП» з 10 до 12 години.

Виїзд фахівців із соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради

221772641_355499796087947_6858845064828207018_nДнями відбувся виїзд фахівців із соціальної роботи комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради спільно із представником відділу «Служба у справах дітей» в сільську місцевість Ізяславської міської територіальної громади. 

Під час виїзду соціальною роботою охоплено 7 сімей в  двох населених пунктах – с.Білогородка,  та с. Білиженці. В 6-х сім’ях проведено обстеження умов проживання та складено оцінку потреб дітей у зв’язку із необхідністю влаштування дітей на цілодобове перебування під час навчання в Ізяславському навчально-реабілітаційному центрі Хмельницької обласної ради та Плужнянській санаторній школі Хмельницької обласної ради.

Надання соціальних послуг проводилось з метою попередження нецільового використання  виплат одиноким матерям та підвищення батьківського потенціалу сімей.  Батькам  надано рекомендації щодо придбання необхідних для дітей продуктів харчування, одягу, взуття, засобів гігієни, постільної білизни та ін. Особливо наголошувалось на необхідності  приведення у  відповідність санітарно-гігієнічних норм проживання сімей. Також з батьками проводилась робота щодо профілактики негативних явищ, зокрема профілактика зловживання алкогольними напоями.

Фахівцями із соціальної роботи надано консультації батькам щодо налагодження взаємостосунків з дітьми та необхідності придбання дитячої літератури та розвиваючих ігор для всебічного розвитку дітей під час літніх канікул.

Особливий акцент у роботі, під час відвідування сімей, зроблено на необхідності  вчасного проходження медичного обстеження дітей до початку нового навчального року та забезпечення дітей необхідним одягом, взуттям, канцтоварами на навчальний період. Роботу в сім’ях проведено із дотриманням вимог карантину.

 

Що потрібно знати про домашнє насильство

217917326_248679663421155_7336403935371612744_n13 липня 2021 року на базі Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру провідним фахівцем Комунальної Установи «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлією Потюк  проведено інформаційно-просвітницький захід «Насильство в сім’ї» для осіб, що перебувають на обліку в ЦЗ.

Згідно статистики, кожна третя родина в Україні зустрічається з насильством. Від 1 до 3 мільйонів дітей щороку стають його свідками чи жертвами. Водночас лише 10 % постраждалих звертаються по допомогу. Слід зауважити, що насильству немає виправдання, домашньому тим більше. Це злочин, про який потрібно заявляти, бо може бути пізно.

Тому метою проведеного заходу було підвищення рівня обізнаності населення із питання домашнього насилля, інформування щодо основних видів насильства та організацій, куди можна звернутися у випадку реальної загрози або за фактом вчинення насильства в сім’ї.

Присутні мали змогу отримати інформацію, що, відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», насильство є чотирьох видів: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне. Було розглянуто основні причини, що призводять до вчинення домашнього насильства, психологічні портрети жертви та кривдника. Адже  насильство в сім’ї відбувається у всіх секторах суспільства, незалежно від релігії, сексуальних вподобань, професійного та освітнього рівня людини.217440742_2997603187228960_158440921583592147_n

Окремим питанням розглянуто вчинення насильства відносно дітей з боку дорослих, адже з кожним роком в Україні частішають випадки неналежного виконання батьківських обов’язків та насильства щодо дітей. Кожен окремий випадок насильства наносить величезну травму незрілій дитячій психіці, що в майбутньому виражається у  наявних внутрішньо-особистісних та  поведінкових проблемах.

Учасники інформаційно-просвітницького заходу отримали просвітницькі матеріали (буклети, листівки) із координатами щодо можливостей звернення за підтримкою щодо запобігання та протидії домашнього насильства.

8 липня- День родини

0-02-05-72e05e341890d87c19918541dcbc636b995dac22eebf57fb65b80334ad00a0ff_c67c0bc7Родина, сімейні стосунки та усміхнені дитячі обличчя – одні з найважливіших речей у нашому житті.

День родини в Україні є відносно молодим святом і відзначається з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 “Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят” був підписаний 30 грудня 2011 року.

IMG_20210708_1010338 липня 2021 року з нагоди відзначення Дня родини працівниками відділу соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради спільно з волонтерами ГО «Друге дихання», представником відділу «Служба у справах дітей» Ізяславської міської ради для багатодітних сімей, сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, проведено просвітницький захід «Мамина школа». Захід проведено з метою розширення освітніх можливостей дітей та батьків із соціально уразливих категорій населення та проведення змістовного, спільного дозвілля батьків та дітей. Структура заходу включала в себе проведення тренінгового заняття та інформативної частини щодо формування в батьків стійкого уявлення про потреби дитини, формування сімейних цінностей, профілактики домашнього насильства.

smart

smart

Поки відбувалося заняття «Маминої школи», фахівцями  КУ «Центр надання соціальних послуг організовано дозвілля для діток. Діти розповідали про себе, свої захоплення, взяли участь в конкурсі  «Малюнок на асфальті», проведенні екскурсії в БТДЮ «Веселка».

smart

smart

Під час проведення свята учасники ознайомились з діяльністю громадської організації «Друге дихання»,  діти з уразливих категорій сімей отримали в подарунок рюкзаки та іграшки. Від проведеного заходу у дітей  та батьків залишилися лише позитивні, приємні враження та побажання частіших зустрічей.

 

Спільна допомога у подоланні негативних звичок

212283972_327157545726171_9020188644583630278_n5 липня 2021 року відбувся інформаційно-просвітницький захід для засуджених, які перебувають на обліку Ізяславського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації»  у Хмельницькій області. Участь у заході взяли начальник Ізяславського районного сектору філії ДУ «Центр пробації у Хмельницькій області» Андрій Булаєвський, провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк, волонтер реабілітаційного центру с. Радошівка Благодійного фонду «Свобода-Хофеш»  Руслан Каличак.

В ході зустрічі з обліковими особами Андрій Булаєвський зробив наголос на необхідності регулярного відвідування Центру пробації, працевлаштування, зменшення вживання спиртних напоїв, серйозного підходу до власного життя.

212049615_850637979220021_7068886007599366500_nВолонтер реабілітаційного центру с. Радошівка Благодійного фонду «Свобода-Хофеш»  Руслан Каличак провів профілактичну бесіду щодо необхідності зміни власного  життя, усвідомлення скоєних помилок, формування здорового способу життя. Також він повідомив про роботу реабілітаційного центру в с. Радошівка, який приймає чоловіків із  нарко- та алкозалежністю, що не мають підтримки з боку близького соціального оточення тощо.

211380225_515381123136717_2549933121001834446_nТакож перед присутніми виступила особа, що перебуває на даний час в реабілітаційному центрі с. Радошівка і є обліковим Центру пробації, на власному прикладі розповів про процес звільнення від зловживання алкогольними напоями, процес соціалізації у мікросоціумі.

Юлія Потюк намагалася донести до свідомості засуджених, які перебувають на обліку «Центру пробації», що вирватися з виру алкоголізму, наркоманії та аморального, протиправного способу життя дуже важко. Звільнення від цього  залежить лише від кожної людини зокрема, її волі, переконань, світогляду.  Виправитись ніколи не пізно, варто лише захотіти.

Захід  на базі «Центру пробації» проведено із дотриманням вимог карантину.