Ефективне реагування на випадки сексуального насильства дітей в Україні

Популярні

20220520_11140720 травня 2022 року відбулось друге навчання за ініціативи Міністерства соціальної політики  з метою підвищення спроможності фахівців щодо надання психосоціальної допомоги дітям, які зазнали сексуального насильства, зокрема внаслідок війни,  в рамках проекту «Попередження і подолання насильства щодо дітей та підтримка реформи системи правосуддя для дітей» .Участь у навчанні взяла психолог Хмельницького обласного центру соціальних служб Юлія Воробієвська.

20220520_111418Проект реалізується громадською організацією „Всеукраїнський громадський центр „Волонтер” за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. „Особливості

20 травня 2022 року відбулось друге навчання за ініціативи Міністерства соціальної політики   з метою підвищення спроможності фахівців щодо надання психосоціальної допомоги дітям, які зазнали
сексуального насильства, зокрема внаслідок війни,  в
рамках проекту «Попередження і подолання насильства щодо дітей та підтримка реформи системи правосуддя для дітей» .Участь у навчанні  взяла психолог Хмельницького обласного центру соціальних служб Юлія Воробієвська.

Проект реалізується громадською організацією „Всеукраїнський громадський центр „Волонтер” за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. „Особливості ефективного реагування на випадки сексуального насильства щодо дітей в Україні” (спікерки вебінару – Тамара Бугаєць, адвокат у сфері захисту прав та інтересів дітей, викладач Донецького державного університету внутрішніх справ України; Людмила Гриценко,адвокат у сфері захисту прав та інтересів дітей, лектор Вищої школи адвокатури НААУ).

(спікерки вебінару – Тамара Бугаєць, адвокат у сфері захисту прав та інтересів дітей, викладач Донецького державного університету внутрішніх справ України; Людмила Гриценко,адвокат у сфері захисту прав та інтересів дітей, лектор Вищої школи адвокатури НААУ).

Продовжується робота з внутрішньо-переміщеними особами

653A7C87-C3EC-49E5-BE70-8DE93BFB19E2Днями фахівцем із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з представниками служби у справах дітей, поліції, департаменту освіти та науки, спеціалістом управління праці та соціального захисту населення відвідано сім’ї внутрішньо переміщених осіб, що проживають у Хмельницькій міській територіальній громаді. Проведено інформаційну роботу щодо забезпечення прав осіб зазначеної категорії з профілактики та протидії вчинення насильства. D48B92D1-6510-4EC2-B8D9-C0689E0D5ABC

Психологічна підтримка

03E24B3A-BB09-4507-84DF-67D2D412D095Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує зустрічі психологічної підтримки для підлітків з психологом Аллою Кравчук. Основна мета зустрічей – забезпечення можливостей для підвищення самооцінки, розвиток навичок саморегуляції емоційних станів, в першу чергу, тривожності, розвиток комунікативних умінь.

Вчимося надавати соціальні послуги в умовах воєнного стану

Популярні

20220520_100510Працівникі Хмельницького обласного центру соціальних служб на чолі з директоркою центру Тетяною Власюк взяли участь у вебінарі організованим Міністерством соціальної політики на тему : «Організація і забезпечення надання соціальних послуг в умовах воєнного стану».
Ціль даного вебінару ознайомити учасників з особливостями організації надання та фінансування соціальних послуг в умовах воєнного стану.20220520_100315

Участь в якому взяли :
Оксана Суліма, заступниця генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики ;

Олена Фартушна, керівниця експертної групи з питань захисту прав окремих соціальних груп та людей похилого віку;
Вікторія Галайдюк, державна експертка Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики та експерти Ініціативи з розвитку послуг в громадах для дітей та сімей проєкту “Супровід урядових реформ в Україні” (SURGe), що впроваджується за підтримки Уряду Канади.
 20220520_100459
Під час проведення вебінару били розглянуті питання :

 • Організації надання соціальних послуг в умовах воєнного стану:
  -новації законодавства
  -визначення потреб населення територіальної громади в соціальних послугах в умовах воєнного стану;
  -послуги, що можуть надаватися екстрено (кризово) та
  порядок їхнього надання;
 • особливості застосування критеріїв діяльності надавачів
  соціальних послуг та державних стандартів соціальних
  послуг в умовах воєнного стану;
 • особливості проведення соціальної роботи та надання соціальної
  послуги соціального супроводу осіб / сімей, які перебувають у
  складних життєвих обставинах, в умовах воєнного стану .

В єднанні наша сила!

Популярні

IMG_20220518_153157Відбулась зустріч директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Тетяни Власюк з керівником громадської організації «Батьківська ініціатива міста Хмельницького» Ольгою Яневич-Федишиною під час якої було підписано меморандум про співпрацю в рамках проекту «Безпечна та згуртована громада» терміном на 4 місяці,який отримав перемогу у конкурсі «Швидка підтримка спроможностей громадянського суспільства України діяти в надзвичайних обставинах, що був оголошений ІСАР «Єднання».IMG_20220518_153229

Згідно меморандуму про співпрацю сторони зобов’язуються співпрацювати та спільно діяти для консолідації зусиль,спрямованих на реалізацію проєкта «Безпечна та згуртована громада» задля посилення спроможності місцевих громад IMG_20220518_153250Хмельницької області протидіяти новим викликам у зв’язку із повномасштабною військовою агресією РФ та сприяти покращенню згуртованості,єдності і безпеці їхніх членів: ВПО та членів приймаючої громади.

Особливості надання психологічної допомоги дітям внутрішньо переміщених осіб

Популярні

IMG_20220519_100052Українське суспільство сьогодні переживає черговий кризовий період, пов’язаний з війною. Найбільш руйнуючою обставиною сьогодення є збройний конфлікт в державі.   

Сьогодні,19 травня 2022 року заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник взяла участь у онлайн-семінарі який провів Хмельницький обласний навчально-методичний центр психологічної служби ХОІППО  для відповідальних за психологічну службу в територіальних громадах на тему: «Особливості надання психологічної допомоги дітям внутрішньо переміщених осіб».IMG_20220519_100129

В своєму виступі Наталія Мельник більш детально висвітлила питання надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним сім’ям з дітьми надавачами соціальних послуг Хмельницької області.

За словами пані Наталії, слід враховувати, що серед внутрішньо переміщених осіб певну кількість становлять соціально уразливі категорії населення (люди з особливими потребами, похилого віку, одинокі батьки, малозабезпечені та діти). Дитяча психіка інтенсивно розвивається, тому, з одного боку, вона лабільніша ніж психіка дорослого, а з іншого – незрілість психофізіологічних процесів у дитини не дозволяє давати стабільні прогнози щодо наслідків пережитої психотравмівної події.

IMG_20220519_100208Гарним прикладом надання допомоги є діяльность мультидисциплінарних команд, до яких долучаються психологи, юристи, соціальні працівники, медики – залежно від потреб у кожному окремому випадку.

Станом на 19.05.2022 року в області мешкає 124250 мирних жителів з них 35361 дитина, які були змушені залишити домівки задля збереження власного життя та життя своїх дітей.

Тривають заходи соціальної адаптації підлітків та молоді, що знайшли другу домівку в місті Кам’янці-Подільському

Популярні

1 (16)Наразі Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Інклюзивно-ресурсним центром Кам’янець-Подільської міської ради впроваджують заходи програми соціальної адаптації до самостійного життя дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа, які є внутрішньо переміщеними особами.

У приміщенні Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ інтерактивне заняття з дівчатами та хлопцями провів досвідчений тренер з питань профілактики ВІЛ/СНІД, вживання наркотичних та інших психоактивних речовин, зменшення ризикованої поведінки, а також формування здорового способу життя серед підлітків та молоді, волонтер Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ – Леонід Кінюк.3 (6)

Оскільки підлітки та молодь в усьому світі розглядаються як середовище можливої ризикованої поведінки, одним із чинників впливу на їх свідомість, знання і поведінку вважаються соціально-профілактичні заходи з використанням сучасних практичних методик.

4 (3)Зацікавлені інформацією тренера, підлітки активно включились у роботу та отримали відповіді на специфічні запитання, які їх хвилюють.

Заходи програми триватимуть.

Прямий ефір на Суспільне UA “Поділля центр”

Популярні

IMG_20220519_082717Що можна зробити і що робиться на Хмельниччині, аби діти, які втратили батьків чи залишилися без їхньої опіки, отримали прихисток і підтримку, а громадяни, які бажають прийняти таких діток у свої сім’ї, мали необхідні знання і навички. Про це спілкуємося у «Сьогодні. Головне» із заступницею директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталією Мельник. IMG_20220519_083949                                 https://www.facebook.com/suspilne.podillya/videos/362881815821359

Попередження і подолання насильства щодо дітей

Популярні

IMG_20220518_11313918 травня 2022 року фахівці Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Гонта та Юлія Воробієвська взяли участь у дводенному вебінарі який ініціювало Міністерство  соціальної політики України з метою підвищення
спроможності фахівців щодо надання психосоціальної допомоги дітям, які зазнали сексуального насильства, зокрема внаслідок війни.

У травні поточного року врамках проекту „Попередження і подолання насильства щодо дітей та підтримка реформи системи правосуддя для дітей” заплановано проведення серії вебінарів.
Проект реалізується громадською організацією  Всеукраїнський громадський
центр «Волонтер»   за    підтримки      Представництва      Дитячого    фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.IMG_20220518_133540_774
Вебінари проводитимуться за такими темами:
 «Особливості роботи психолога з дітьми, які зазнали сексуального насильства” (спікерки вебінару – Анна Козлова, судовий експерт, спеціаліст-психолог у сфері розслідування злочинів проти дітей  та   «Особливості ефективного реагування на випадки сексуального насильства щодо дітей в Україні» (спікерки вебінару – Тамара Бугаєць, адвокат у сфері захисту прав та інтересів дітей, викладач Донецького державного університету внутрішніх справ України; Людмила Гриценко, адвокат у сфері захисту прав та інтересів дітей, лектор Вищої школи адвокатури НААУ).

Домашнє насильство під час війни

Популярні

IMG_20220518_093400Війна, як і будь яка екстремальна ситуація, загострює проблеми людей, які були й до цього. Домашнє насильство під час війни – поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично та матеріально.

З початку війни кількість дзвінків на Всеукраїнську телефону гарячу лінію 1547 з запобігання домашнього насильства зменшилася. Але це не означає, що зменшилася кількість таких випадків. Навпаки, домашнього насильства загострюються під час війни в родинах

Причин зменшення кількості дзвінків багато. Через воєнний стан люди налякані, часто не вірять, що їхній дзвінок може щось змінити, думають, що краще терпіти. В деяких регіонах немає фізичної можливості зробити дзвінок, та й поліція і суди не працюють так, як раніше. Поліція задіяна в охороні громадського порядку й не виїздить зараз на випадки домашнього насильства, а суди не розглядають такі справи. Система реагування на випадки домашнього насильства в країні змінилася. Але це не означає, що нічого не можна вдіяти.

IMG_20220518_093356Сьогодні, 18 травня 2022 року фахівцями Хмельницького обласного центру соціальних служб Іриною Конопко та Людмилою Дідух було розглянуто дане питання на щотижневих навчаннях  фахівців із соціальної роботи/спеціалістів, які надають послуги в громадах.

IMG_20220518_093531За словами Ірини Конопко, соціальні служби працюють на місцях в своїх громадах. В регіонах, де не ведуться бойові дії, є спеціалізовані служби для підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства (в Хмельницькій області зараз функціонує 63 таких служби). На її думку,увагу треба приділити внутрішньо переміщеним особам з ними проводити бесіди, щодо насильства в сім’ї. Ніхто адміністративної, кримінальної відповідальності не скасовував. ВПО отримали соціальну допомогу і можуть вживати алкоголь, а де пияцтво там зазвичай відбувається насилля.  

Викликати поліцію зараз є сенс лише в більш-менш спокійних регіонах. Там, де ведуться бойові дії, максимум, що можна зробити, – написати заяву, щоб зафіксувати факт насильства.

IMG_20220518_093817Під час навчань фахівцем Людмилою Дідух були розглянуті приклади домашнього насильства під час військових дій на території України. За  підсумками яких була надана інформація  куди   зателефонувати людині  яка постраждала від насильства.

Хмельницького обласного центру соціальних служб (0382) 76-55-58, 65-02-38, поліції 102, служби психологічної допомоги «телефон довіри» зі стаціонарного 15-50, з мобільного 067-133-15-50, центру соціально-психологічної допомоги (0382) 74-64-72.