На Хмельниччині зареєстрований перший надавач соціальних послуг недержавного сектору, який надає послуги реабілітації від психоактивних речовин

Популярні

1На Хмельниччині, за підсумками перевірок та робочих нарад з надавачами соціальних послуг недержавного сектору,  в яких надають реабілітацію  від наркотичних та алкогольних  засобів, є 13 закладів. Станом на 19.04.2021 року першим в області, з вищевказаної категорії недержавних закладів, зареєструвався Тренінговий центр «Пріоритет» в особі приватного підприємця Сергія Каркавіна.

За словами директора обласного центру соціальних служб Тетяни Власюк: «На сьогодні в області стоїть завдання аби всі недержавні заклади, які надають соціальні послуги пройшли державну реєстрацію та були зареєстровані в Реєстрі надавачів  соціальних послуг».

Внесення до Реєстру дасть можливість працювати в офіційному полі і претендувати на отримання фінансування за рахунок бюджетних коштів, зокрема через механізм соціального замовлення, – про це в бесіді з представником Тренінгового центру «Пріоритет», наголосила Тетяна Михайлівна.   

 

Продовжуємо інформувати жителів області про нову форму виховання дітей

Популярні

Що таке патронат ?

20210419_095932Про це сьогодні під час ZOM –конференція з шукачами роботи, які стоять на обліку в Хмельницькому міському центрі зайнятості. Про послугу патронату детально розповіла   Наталія Мельник – заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб з патронату .   

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

 Мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями,  якщо:

є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);

сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;

стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

є позитивний досвід виховання власних дітей;

відсутня судимість;

один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.

Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання.  Зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів,  кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року — 2 189 гривень, з 1 липня — 2 294 гривні, з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).

За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58.

 

Емоційно чутливі діти: особливості виховання

child3-001_i (1)Батьки знають, що дисципліна надзвичайно важлива для виховання здорових дітей. Але як учити бути дисциплінованою дитину, котра сприймає навколишню дійсність набагато гостріше, ніж решта?

В емоційній чутливості дитини немає нічого поганого. Крім того, чутливі діти надзвичайно добрі та співчутливі. Але у вихованні чутливої дитини можуть виникнути певні труднощі. Чутливі діти частіше відчувають емоційне перевантаження. Вони нерідко плачуть, схвильовані тим, щоб не потрапити в неприємну ситуацію, часто невпевнені в собі.

Емоційно чутлива дитина часто реагує на дрібниці, миттєво засмучується через них. У місцях великого скупчення людей (наприклад, магазині або на гамірній вулиці) чутлива дитина зазвичай тримається за мамину руку й не відходить від мами ні на крок. Якщо до вас додому приходять гості, дитина може розплакатися, побачивши багато незнайомих людей. Така поведінка дитини викликає в батьків розгублення – вони просто не розуміють, чим вона викликана.

Деякі чутливі діти не просто емоційно чутливі, а й гостро сприймають фізичні об’єкти. Гучні звуки або яскраві кольори можуть бути для них дискомфортними. Чутливі діти можуть боятися великих скупчень людей і остерігатися будь-яких змін.

Багато людей сприймає емоційно чутливих дітей як просто сором’язливих, однак, справа не тільки в цьому. Такі діти набагато глибше переживають почуття, ніж інші. Це означає, що вони можуть бути надмірно збудженими, дуже сердитися й лякатися. Тому вони не наважуються пробувати щось нове та щосили намагаються уникати емоційних розладів. Їм важко налагоджувати взаємини з однолітками, тому що їх часто сприймають як «хлопчика, який постійно плаче» або «дівчинку, яка впадає в істерики».

Хоча сувора дисципліна може допомогти дітям змінити їх поведінку, для емоційно чутливих дітей покарання приховуватимуть більше шкоди, ніж користі. Тому батькам важливо знайти відповідний спосіб виховання такої дитини, щоб вона виросла здоровою й успішною.

Чутливим дітям буває надзвичайно складно справлятися зі своїми емоціями, однак батьки, дотримуючись певних рекомендацій, можуть допомогти дитині в цьому. Батькам потрібне велике терпіння, адже емоційно чутливі діти часто примхливі й легко збуджуються. Розгляньмо декілька рекомендацій, як поводитися з емоційно збудливою дитиною:

1. Прийміть емоційну чутливість дитини. Не намагайтеся змінити природу дитини і враховуйте її темперамент. Знайдіть у темпераменті дитини сильні сторони.

2. Давайте дитині достатньо часу, щоб заспокоїтися та опанувати свої почуття. Дитину може гнітити велике скупчення людей, і тому в певних випадках вона потребуватиме деякого часу, щоб розслабитися і повернутися в нормальний емоційний стан. Не змушуйте дитину брати участь у групових іграх і заняттях, якщо їй це не подобається. Запропонуйте дитині зайнятися чимось, що її заспокоює: почитати книгу, помалювати або послухати спокійну музику.

3. Встановлюйте для дитини певні обмеження. Якщо ви будете цілковито приймати поведінку дитини, вона не захоче нічого в ній міняти. Навчайте дитину відповідальності за свою поведінку, встановлюючи для неї обмеження, учіть її взаємодіяти з реальним світом.

4. Хваліть зусилля своєї дитини. Емоційно чутливі діти можуть бути сором’язливими та невпевненими в собі. Тому хваліть дитину щораз, коли їй удається дати раду своїм емоціям. Дайте дитині зрозуміти: ви цінуєте її зусилля і вони гідні похвали. Ваша похвала мотивує дитину добре поводитися надалі й підвищить її упевненість у собі.

5. Дайте дитині почуття безпеки і мотивуйте її. Для цього дитину можна винагороджувати за досягнення в навчанні, спорті або будь-якій іншій сфері. Це підвищує її настрій і викликає позитивні емоції.

6. Розвивайте в дитини навички вирішення проблем. Це буде для неї надзвичайно корисним у майбутньому. Життєві проблеми викликають у чутливих дітей сильні негативні емоції, тому їх слід навчити ефективно вирішувати поточні питання.

7. Розвивайте в дитини навички спілкування. Емоційно чутливі діти часто відчувають проблеми зі спілкуванням і не вміють висловлювати свої почуття. Тому батькам потрібно навчити дитину виражати емоції й висловлювати свою думку.

8. Прищеплюйте дитині відповідальність за її рішення. Емоційно чутливі діти бувають надмірно залежними від батьків. Однак дитину потрібно навчити брати відповідальність за її рішення. Це дуже важливо для того, щоб дитина стала самостійною і впевненою.

Як допомогти дитині подолати страхи та фобії

scar_2332452b__1__iДеякі діти бувають надзвичайно чутливими. Їм потрібен час, щоб звикнути до нової обстановки, людей і ситуацій. Наприклад, якщо дитина вперше йде до школи або спортивної секції, вона муситиме звикнути до нової обстановки і отримуватиме насолоду від відвідин шкільних чи спортивних занять тільки через певний час.

Час від часу кожна дитина відчуває страх. Маленькі діти, досліджуючи навколишній світ, здобувають новий досвід і стикаються з певними труднощами або несподіваними обставинами, які можуть їх злякати. Це невід’ємна складова дорослішання й розвитку. Однак іноді дитина відчуває ірраціональний страх перед найнесподіванішими речами. Наприклад, боїться звуку сирени пожежної машини або швидкої допомоги, комах тощо.

Дитячі страхи – це поширене явище

Як стверджують психологи, 43 % дітей віком  6–12 років схильні боятися. Найпоширенішим у цьому віці є страх темряви, надто коли дитину залишають наодинці в темній кімнаті. Також діти часто бояться тварин, наприклад, великих собак, що голосно гавкають. Деякі діти бояться вогню, висоти або грози. Іноді діти, надивившись новин по телевізору або в Інтернеті, лякаються грабіжників, викрадення або війни. Якщо дитина недавно пережила втрату або серйозну хворобу родича, її може охопити хвилювання про здоров’я близьких. Зазвичай ці страхи минають у підлітковому віці. Більшість із цих страхів не надто сильні і поступово згасають.

Що таке фобії

Іноді страхи так загострюються, що перетворюються на фобії. Це сильні й ірраціональні страхи, що заважають у повсякденному житті. Наприклад, страх шестирічної дитини перед собаками може викликати в неї настільки сильну паніку, що вона взагалі відмовлятиметься виходити надвір. У 10-тирічному віці дитина може бути так стурбована новинами про серійні вбивства, що наполягатиме, щоб спати разом із батьками.

У деяких дітей у цьому віці виникає страх спілкування з людьми, яких вони зустрічають у повсякденному житті. Така сором’язливість може перешкодити дитині знайти друзів у школі або спілкуватися з більшістю дорослих, особливо незнайомими. Такі діти можуть навмисно уникати соціальних ситуацій (наприклад, Днів народження друзів), їм буває важко спілкуватися з будь-ким, крім членів своєї сім’ї.

Часто в дітей у цьому віці виникає страх ізоляції. Іноді цей страх посилюється, коли сім’я переїжджає в інше місто або дитина переходить у нову школу. Дитина може боятися їхати в літній табір або навіть ходити в школу. Така фобія може мати й фізичні симптоми, наприклад, головні болі або болі в животі. Усе це призводить до того, що дитина замикається в собі і стає пригніченою.

У віці 6–7-ми років дитина зазвичай уперше дізнається про смерть, у зв’язку з чим у неї може з‘явитися новий страх. Коли вона розуміє, що, в кінцевому підсумку, усі смертні – і її батьки, і вона сама – її занепокоєння може посилитися. У деяких випадках така заклопотаність смертю буває дуже болісною.

Як упоратися зі страхами й фобіями

На щастя, більшість фобій піддаються лікуванню. Фобії зазвичай не є ознакою серйозних психічних захворювань, що потребують тривалого курсу психотерапії. Але якщо занепокоєння дитини довго не минає й заважає їй насолоджуватися повсякденним життям, їй варто надати професійну допомогу психолога або психотерапевта, який спеціалізується на лікуванні фобій.

У ході лікування фобій багато психотерапевтів пропонують дитині зустрітися з джерелом своїх страхів у безпечних дозах. Наприклад, якщо дитина боїться собак, терапевт може під час розмови показати їй фотографії собак або відео з ними, а потім – запропонувати дитині поспостерігати за собаками з вікна. Нарешті, психотерапевт може в присутності дорослих погратися декілька хвилин із маленьким цуценям. Після цього дитина почуватиметься набагато краще в присутності собак.

Цей процес називається десенсибілізацією: дитина поступово стає менш чутливою до джерела свого страху щоразу, коли стикається з ним. У підсумку дитина припинить уникати ситуацій, які стали причиною її фобії. Хоча цей процес збоку виглядає як само собою зрозумілий, здійснювати його потрібно тільки під наглядом професіонала.

Іноді психотерапія допомагає дітям стати впевненішими й менш схильними до страхів. У стресових ситуаціях дитині можуть стати в нагоді дихальні вправи й техніки релаксації.

Іноді лікарі рекомендують антидепресанти як додатковий засіб, хоча їх ніколи не застосовують як єдиний засіб лікування. Вони допомагають зняти тривогу й панічні атаки, пов’язані з фобіями.

Як батьки можуть допомогти дитині

Розгляньмо декілька способів, як батьки можуть допомогти дитині впоратися зі страхами й фобіями:

  • поговоріть із дитиною про її тривоги і виявіть співчуття. Поясніть їй, що багато дітей має страхи, але з вашою підтримкою вона обов’язково навчиться давати їм раду;
  • не применшуйте страхи вашої дитини і не висміюйте їх, особливо в присутності її однолітків;
  • не примушуйте дитину виявляти хоробрість. Їй може знадобитися час, щоб упоратися зі своїми страхами. Крім того, ви можете ненав’язливо заохочувати її подивитися в очі страху й не уникати ситуацій, які її лякають. Головне – не наполягати на цьому.

Страхи – це нормальна частина життя дитини, реакція її психіки на реальну або уявну загрозу, джерело якої знаходиться в навколишньому світі. Тому батьки повинні підтримати дитину в таких ситуаціях. Розмовляючи з нею про її страхи, батьки повинні визнавати їх, але не посилювати й не применшувати. Заспокойте дитину й запропонуйте їй способи впоратися зі страхами. Довірливе спілкування та підтримка – ефективний метод боротьби зі страхами. Якщо це не допомогло, страх може перерости у фобію, і тоді кращим засобом допомоги буде залучення професіоналів.

 

Міністерство соціальної політики України провело онлайн-нараду з регіонами

Популярні

20210414_115739Сьогодні, 14 квітня 2021 року, Міністерство соціальної політики  України провело онлайн-нараду за участю заступника з питань європейської інтеграції Ольги Ревук з представниками обласних, районних державних адміністрацій  щодо реалізації Субвенції. У нараді взяла участь директор обласного центру соціальних служб Тетяна Власюк.

20210414_115728Міністерство соціальної політики як координатор взаємодії на загальнодержавному рівні у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства здійснює роботу з підготовки надання субвенції з державного бюджету місцевім бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.

За результатами наради було надано доручення у дводенний термін провести відповідні онлайн-наради з керівниками районних адміністрацій та територіальних громад щодо роз’яснювальної роботи по отриманню ними Субвенції з державного бюджету.

Інформуємо жителів області про нову форму виховання дітей

Популярні

20210414_101225 (1)Що таке патронат ?

Про це сьогодні під час ZOM –конференція з шукачами роботи, які стоять на обліку в Хмельницькому міському  центрі зайнятості. Про послугу патронату детально розповіла   Людмила Терпяк – спеціаліст Хмельницького обласного центру соціальних служб з патронату .   

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Послуга  патронату передбачена Постановою КМУ від 16.03.2017 року №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною». Мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями,  якщо:

є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);

сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;

стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

є позитивний досвід виховання власних дітей;

відсутня судимість;

один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.IMG-ed118bd83f093e2eb9205ed68e9b6f50-V

Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання.  Зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів,  кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року — 2 189 гривень, з 1 липня — 2 294 гривні, з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).

За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58.

Розпочався дводенний онлайн-семінар для фахівців із соціальної роботи в територіальних громадах області

Популярні

IMG-844fe55932ac19d386e9e560d310d868-VХмельницький обласний  центр соціальних служб  сьогодні, 14 квітня 2021 року, розпочав дводенний онлайн-семінар «Ведення випадку. Здійснення оцінки потреб. Дотримання державного стандарту здійснення соціального супроводу під час надання соціальних послуг» для фахівців із соціальної роботи/спеціалістів, які надають соціальні послуги в територіальних громадах області.

Семінар – навчання проводять фахові тренера з соціальної роботи заступник директора  центру Наталія Мельник та начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи та навчальних заходів  Наталія Гонта.

IMG-756f8e3f605c09cb5d53d0a3a24790d3-V-002Звертаючись до учасників семінару,  директор обласного центру соціальних служб  Тетяна Власюк наголосила  на чіткій системі надання соціальних послуг  в умовах реформування інститутів державного управління. Суттєвим елементом цієї системи на місцевому рівні має стати практична стандартизація конкретних соціальних послуг. На сьогодні розвиток соціальних послуг на рівні громад набув великої актуальності в ході децентралізації, у результаті якої повноваження з надання соціальних послуг населенню передають з центрального рівня на місцевий.

За словами Тетяни Михайлівни, у громадах планується провести низку навчально-консультаційних заходів щодо розвитку соціальних послуг, покращення соціальної роботи з клієнтами, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.IMG-6a72942077f461f2bef2c6a0a8d5c8f1-V

Участь в семінарі взяли 62 представника територіальних громад. За підсумками навчання учасники отримають довідки про проходження навчання.IMG-895183851b07971c636564f36e0d249a-V

У Хмельницькому відбувся інформаційний вебінар

IMG_20210413_152226_068Психолог Хмельницького міського Центру  соціальних служб Каритун Оксана взяла участь в “Інформаційному вебінарі для учасників АТО/ООС за участю юриста, адвоката та  психолога”, що організував Хмельницький міський центр зайнятості.
В процесі бесіди психологом Центру були повідомлені основні напрямки роботи та діяльності Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та надання безоплатної правової допомоги АТО/ООС.

У м. Кам’янці-Подільському підвели підсумки спільної роботи

Підвели підсумки спільної роботи

1 (9)Продовжується співпраця Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із Кам’янець-Подільським міськрайонним відділом філії Державної установи «Центр пробації» у Хмельницькій області у сфері профілактики правопорушень серед молоді та дітей, які вже перетнули межу закону та відбувають покарання, не пов’язані із позбавленням волі.

13 квітня, під час планової наради, були підведені підсумки роботи обох Центрів за перший квартал 2021 року. Цього разу особливу увагу було приділено формам та методам взаємодії сторін щодо надання соціальних послуг жінкам, які засуджені до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, та які виховують дітей.

До відома.

Протягом 1 кварталу 2021 року на обліку міськрайонного відділу «Центру пробації» перебувало 122 особи, засуджених до покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, у тому числі 6 жінок.

Спільною профілактичною роботою Центрів охоплено 13 осіб з числа молоді до 35 років цієї категорії, у тому числі 1 дитина.

 

Продовжуємо інформувати населення про сімейний патронат

Популярні

IMG-3b7ff2d59ddc8f0be9733c3640f0e0eb-VСьогодні, 12 квітня 2021 року, відбулась ZOM –конференція з шукачами роботи, які стоять на обліку в Хмельницькому міському  центрі зайнятості. Про послугу патронату детально розповіла  заступник директора Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник.   За її словами: «В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування».IMG-aeeb0ab82555def0ee2c674f8325d746-V

Послуга  патронату передбачена Постановою КМУ від 16.03.2017 року №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною». Мешканці Хмельниччини можуть стати патронатними вихователями,  якщо:

є громадянином України, має вік від 35 до 60 років (для жінки) та від 35 до 65 років (для чоловіка);

сім’я зареєстрована у шлюбі та проживає на спільній житловій площі;

стан здоров’я дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

є позитивний досвід виховання власних дітей;

відсутня судимість;

один із членів сім’ї не поєднує роботу патронатного вихователя з іншою трудовою діяльністю.

Для цього бажаючим необхідно пройти спеціальний курс навчання, а це 12 занять, та отримати довідку за результатами навчання.  Зарплата вихователя становить п’ять прожиткових мінімумів,  кошти на виховання дитини – два прожиткових мінімума (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2021 року — 2 189 гривень, з 1 липня — 2 294 гривні, з 1 грудня — 2 393 гривні – ред.).IMG-a71f773775229225d78adaadc2678658-V

За детальнішою інформацією щодо запровадження патронату або можливості стати патронатним вихователем необхідно звертатися до Хмельницького обласного центру соціальних служб за телефоном (0382)76-55-58.