Соціальний педагог міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провела тренінг для осіб, які знаходяться на обліку міського центру зайнятості

DSC01671  15 березня соціальний педагог міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Бабочкіна Тетяна провела тренінг «Побудова кар’єри та професійний розвиток» для осіб, які знаходяться на обліку міського центру зайнятості. В ході заняття, за допомогою тестування та вправ, учасники змогли визначити свої сильні сторони та схильності, професійні навички, окреслити для себе напрямок можливої майбутньої діяльності.

  Під час тренінгу учасники приймали активну участь в обговоренні проблеми побудови кар’єри в сучасних умовах та ділилися своїми думками і власним досвідом.

У Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» у м.Києві 14 березня 2018 року відбувся Всеукраїнський форум сім’ї

28906771_323570394832178_1299081857_n  Метою даного форуму було – привернення уваги до проблем  сім’ї та дітей в Україні, консолідація зусиль представників органів влади і громадськості – задля  захисту  цінностей української сім’ї  та  формування державної сімейної політики заснованої на українських традиційних цінностях.

  Участь у Форумі взяла психолог Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов Кирилюк.

29134776_323570444832173_1430602528_n  У рамках Форуму відбулись пленарні засідання та робота по тематичних секціях (освітні програми, потенціал церков у питанні захисту сімейних цінностей, праця в медіапросторі, громадська та політична робота, батьківство). Також на Форумі була прийнята Резолюція та представлений календарний план просімейних заходів на 2018 рік, пов’язаний з розвитком інституту сім’ї в Україні.

  У ході роботи на Форумі виносились такі тематичні запитання як: Національна сімейна стратегія в освіті (національний та місцевий рівень), національна сімейна стратегія у громадському секторі та корпоративних культурах (бізнес, спорт, шоу-бізнес), національна сімейна стратегія у релігійному середовищі, а також національна сімейна стратегія у медіа сфері.

  Також на секції освітньої програми обговорювалась необхідність навчального предмета «Основи сім’ї», автором якого є доцент кафедри культурології НПУ ім. М. П. Драгоманова Буковинський Адріан Йосипович. Основною метою навчального предмета «Основи сім’ї» є особистісний розвиток учнів, формування в них життєвої, соціальної, громадянської компетентностей з питань шлюбу, сім’ї та батьківства; підвищення цінності любові як базового почуття, що сприяє розбудові гармонійних сімейних (чоловічо-жіночих та дитячо-батьківських) стосунків. Оскільки тематика міжособистісних відносин чоловіка та жінки, а також батьківських стосунків та виховання дітей є важливою частиною роботи психолога Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, саме тому дана освітня програма є досить актуальною у практичному застосуванні.

  Під час активного обговорення за усіма запланованими секціями Форуму було вирішено провести тематичний фестиваль «Всі разом – за сім’ю» у кожному місті. Визначено, що є потреба у проведенні громадських заходів спрямованих на збереження сімейних цінностей.

  Під час проведення «Всеукраїнського Форуму сім’ї», який відбувся 14 березня у місті Києві, учасники заходу, які представляють всі області України дійшли згоди у тому, що інститут сім’ї повинен бути пріоритетним у державній політиці та стратегії.

29019921_323569894832228_2101868020_n29019751_323497301506154_811676472_n

Центром соціальних служб проведена подіумна дискусія на тему «Батьки і діти: важливі правила виховання в сучасному світі»

2018_03_15_1_2  15 березня 2018 року у читальному залі Хмельницької обласної наукової бібліотеки відбулася подіумна дискусія на тему «Батьки і діти: важливі правила виховання в сучасному світі» (в рамках роботи клубу сімейного спрямування «Людина. Сім’я. Україна»).

  Як підлітки ставляться до поняття сім’ї, в чому бачать її цінність, як планують в майбутньому створювати власні сім’ї, для чого потрібні діти і щ2018_03_15_1_3о потрібніше: діти чи авто – ось такі доволі непрості питання дискутувалися практичним психологом міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Антоніною Віговською та учнями СЗОШ № 6.

  Демонстрація відео на заданну тематику допомгла в обговоренні основних питань зустрічі.

  Під час заходу відбулася презентація книжкової виставки «Родина – нероздільна єдність поколінь».

2018_03_15_1_1

У м. Кам’янці-Подільському говорили про небезпеки нелегальної трудової міграції

Популярні

МЦЗ_торгівля  15 березня, у рамках співпраці з Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості та проведення семінару «Молодь на ринку праці», юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Вячеслав Галайбіда, провів групову консультацію для безробітної молоді на тему: «Нелегальна трудова міграція. Попередження торгівлі людьми».

  Метою зустрічі було донесення до молоді інформації про небезпеки нелегальної трудової міграції, яка нажаль, зараз трапляється нерідко.

  Говорили й про те, що ж робити у випадку, коли стався випадок торгівлі людьми, та про державну допомогу у такому разі: юрисконсульт роз’яснив молоді норми Закону України «Про протидію торгівлі людьми», а також порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

 

Центр соціальних служб провів профілактичну роботу з учнями СЗОШ №6

  15 березня соціальний педагог Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провела виховну годину для учнів 8-х класів СЗОШ №6. В ході проведеної години учні отримали інформацію про шкідливі звички, причини їх виникнення та негативні наслідки, які вони здійснюють на підростаючий організм.

  Під час заняття діти активно приймали участь в обговоренні і спростуванні міфів щодо залежності від адиктивних речовин, висловлювалися щодо того, як правильно відмовитися від пропозиції спробувати наркотики чи алкоголь, викурити сигарету. Також школярі переглянули відеоролики, в яких висвітлювалися теми шкідливих звичок та формування навичок здорового способу життя.

DSC01658 DSC01662

«У здоровому тілі – здоровий дух!!!»

clip_image002  Здоровий означає веселий, бадьорий та життєрадісний. А от найкращі друзі хворої дитини – лінь, сум та втома. Щоб завжди бути у гарній формі, потрібно турбуватися про свій організм: роби зарядку, не забувай про гігієну та корисну їжу, вчасно лягай спати. Сонце, вода та повітря – вірні помічники на шляху до міцного здоров’я.

  15 березня фахівцем із соціальної роботи Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявської селищної ради проведено виховну годину на тему «У здоровому тілі – здоровий дух!!!» серед учнів старших класів Старосинявського НВК «Загально-освітньої школи І-ІІІ ступенів гімназії імені О. Романенка». Метою заходу є спонукання дітей до активного способу життя, формування відповідального ставлення до свого здоров’я, пропаганда здорового способу життя та сприяння попередженню шкідливих звичок.1

  Учасники заходу активно брали участь у обговоренні даної теми, а також учням було роздано листівки та буклети.

У Національному центрі ділового та культурного співробітництва «Український дім» у м. Києві 14 березня 2018 року відбувся Всеукраїнський Форум сім’ї.

Популярні

IMG-a8b0d5559bb1209136bf2331a09b9fec-V  Мета Форуму – привернення уваги до проблем сім’ї та дітей в Україні, консолідація зусиль представників влади, церкви і громадськості задля захисту цінностей української родини та формування державної сімейної політики, заснованої на українських сімейних традиційних цінностях.

  Участь у Форумі взяли психолог обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Терпяк та психолог міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов Кирилюк.IMG-dc8d3a52559b6fdcc28dd54c96077faf-V

  У рамках Форуму сім’ї відбулось пленарне засідання на тему: «Українська сім’я – виклики та завдання», панельна дискусія, робота в секціях: освітні програми, потенціал громадськості та церков у захисті сім’ї, масові комунікації в питаннях сім’ї, відповідальне батьківство (робота з чоловіками), праця у робочих групах по областях та засідання круглого столу «Сімейна політика – перспективи реалізації» за участі представників органів влади, органів місцевого самоврядування та міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України».

  Учасники Всеукраїнського Форуму сім’ї прийняли резолюцію, у якій дійшли згоди у тому, що інститут сім’ї повинен бути пріоритетним у державній політиці та стратегії, щороку в кожній області України організовувати та проводити Обласний Форум сім’ї.

IMG-862c26b3ac1f1be0ead6b0e0d87562be-VIMG-c115ccdc80dabff2e413d256d9aa0848-V

Проведено засідання Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії при Славутській районній державній адміністрації

P1080903  З метою вирішення проблемних питань у сфері протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу, туберкульозу та наркоманії при райдержадміністрації створена та діє координаційна рада, роботу якої організовує Славутський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  14 березня 2018 року відбулось засідання Координаційної ради. У засіданні взяли участь представники медичних установ району, відділів та управлінь райдержадміністрацій, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, преса.

  В порядку денному заслухано ряд актуальних питань з проблем захворювання на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію.

  За результатами розгляду питань прийнято ряд рішень щодо активізації  роботи із профілактики захворювань на ВІЛ-інфекцію/СНІД та туберкульоз шляхом проведення системних заходів серед дітей та підлітків у навчальних закладах району, індивідуальних бесід з населенням, особливо серед неблагонадійних, асоціальних категорій осіб, здійснення просвітницької роботи в місцях масового збору громадян, а також визначено основні напрямки профілактичної та лікувально-діагностичної роботи.

P1080907 P1080909

Допомога для осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах

  У відділі соціальної роботи з населенням перебувають на обліку сім’ї, особи, які з тих чи інших причин опинилися в вкладних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги для вирішення відповідних питань.

  На звернення Відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ від імені вищезазначених сімей відреагували приватне підприємство ФОП «Євро Секонд Хенд».

3

2 clip_image001

Проведено інформаційно-просвітницький захід до Всесвітнього Дня по боротьбі з туберкульозом

IMG_20180314_132723  12 та 14 березня 2018 року начальником Відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ – Кравчук-Багінською Л.П. було проведено лекцію та організовано перегляд відео лекторію на тему: «Туберкульоз – соціальна проблема людства», «Туберкульоз – знай, стережись не бійся» для учнів Центру соціально – психологічної реабілітації «Щасливе дитинство», та учнів Великоберезнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

IMG_20180314_132737  Туберкульоз – це хронічне інфекційне захворювання, яке характеризується розвитком специфічних змін у різних органах і тканинах, насамперед у легенях. Туберкульоз – повітряно-крапельна, а точніше – повітряно-пилова інфекція. До неї сприйнятливі не тільки люди, а й більше 55 видів свійських та диких тварин та птахів.

  Найголовнішою профілактикою є зміцнення свого імунітету. Попередженню хвороби, – сприяє здоровий спосіб життя, дотримання гігієнічних правил. Важливими умовами, які сприяють застереженню захворювання на туберкульоз є збалансоване харчування (особливо багатою на білки їжею – м’ясні, рибні, молочні продукти), активний і здоровий спосіб життя (заняття спортом, загартування організму, відмова від вживання тютюну, алкоголю, наркотиків), позитивна суспільна поведінка.

  Намагайтеся жити у гармонії із собою, із природою та оточуючими людьми! Вчиться піднімати собі настрій, частіше посміхатися, виявляти турботу і повагу до навколишніх!

  Все це разом буде чудовим профілактичним засобом не лише від туберкульозу, а й від інших небезпечних хвороб, адже, здорова людина – найдорогоцінніший здобуток природи (Т. Карлейль).