Робота служби підтримки сімей

  Протягом 08 липня – 12 липня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Божиковецьку, Зяньковецьку, Новосілецьку, Яблунівську (с. Буцнева) сільські ради. Відвідано 12  сімей, в яких виховується 36 дітей.

IMG_20190711_095917  Особливу увагу приділено сім’ї із Зяньковець, в якій нещодавно діти повернені із інтернатного закладу, та 2 сім’ям із Новосілки та Божиковець, які у судовому порядку відстоювали своє прагнення повернути дітей, які були раніше вилучені. Перевірено санітарно-гігієнічні умови проживання, забезпечення дітей продуктами харчування, одягом, спальними місцями, засобами гігієни тощо. З органами місцевого самоврядування обговорено спроможність батьків задовольняти потреби дітей та шляхи попередження складних життєвих обставин. Узгоджено спільні дії у випадках виникнення ситуацій, що становлять загрозу життю та здоров’ю дітей.

  В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства, проведено відповідно профілактичну роботу з 2 сім’ями. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, та підтримки його жертв, надано психологічну допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток.

IMG_20190711_095459P90711-112931IMG_20190711_095743 IMG_20190711_095443 IMG_20190711_095514 IMG_20190711_095732IMG_20190711_095654 IMG_20190711_095703

Робота служби соціальної підтримки сімей

  Протягом 01 – 05 липня 2019 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках діяльності спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей» здійснено виїзди у Загінецьку, Шиїнецьку сільські та Лозівську селищну ради. Відвідано 3 сім’ї, в яких виховується 17 дітей. Спільно із секретарем Лозівської селищної ради, Л. Налозінською, яка завжди бере участь у роботі із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах відвідано 4 сім’ї, в яких виховується 9 дітей.

  Під час робочого візиту заступника голови райдержадміністрації, З. Попадіної, спільно із головою села, Н. Гуменною, відвідано сім’ї, що проживають у с. Шинці. Також проінспектовано сім’ї, які проживають на території с. Загінці.

IMG-b01c426e510d915f5ea38f78f9c03201-V  Під час бесід батьків проконсультовано щодо підвищення виховного потенціалу, попередження алкоголізму, попередження конфліктів у сім’ях та домашнього насильства, раціонального використання сімейного бюджету, працевлаштування з метою покращення сімейного добробуту, дотримання санітарно-гігієнічних норм проживання. Наголошено на зміни у законодавстві щодо відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

  З головою села обговорено подальшу співпрацю щодо попередження кризових ситуацій у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Вплив казки на розвиток дитини

Популярні

  Наші предки були настільки мудрими, що знайшли унікальну форму, аби якнайкраще передавати соціальний досвід. Назвали це казкою і заповіли читати дітям, та ще й на ніч, коли вмикається права півкуля мозку, яка відповідає за образне мислення і впливає на підсвідомість.

  Моральне виховання

yak_pridumati_novi_kincivki_do_vzhe_isnuyuchih_kazok  Для дитини казка – перше джерело уявлень про те, що є добро, а що є зло, не в значенні примітивно-побутового «добре-погано» (це дитина засвоює в повсякденному спілкуванні з батьками), а саме в морально-етичному плані. Слухаючи казки, діти глибоко співчувають персонажам, у них з’являється внутрішній імпульс до сприяння, до допомоги, до захисту.

  Треба пояснювати

  «Коли дитині читають казку, вона підсвідомо ставить себе на місце того чи іншого героя. І одразу уявляє сюжет власного життя. Часто діти «приміряють» на себе ролі негативних казкових героїв. І це не погано. Таким чином малюк вивільняє свою агресію. Дітей необхідно вчити аналізувати дії героїв, а не просто ділити на хороших і поганих. Наприклад, Баба Яга стала лихою через певні життєві обставини. Вона виросла в лісі самотня, серед хижих звірів, не бачила людей, натомість спостерігала, як тварини поїдають інших тварин, тому для Яги є нормальним з’їсти когось. Дітки мають розуміти, звідки береться зло. В жодному разі не потрібно казати малюкові, що той чи інший негативний персонаж може його покарати за нечемну поведінку.

  Вибирайте правильний час для читання

  Для читання казок варто вибрати «правильний» час, коли дитина буде спокійна і в доброму гуморі. Можна робити це перед сном, коли є час обговорити казку. Читати потрібно із задоволенням і не відволікатися, це принесе більше користі і позитивних емоцій. Казки розширюють пізнання дітей. Роль дитячих казок не обмежується тільки приємним проведенням часу. Діти, яким з раннього дитинства читалися казки, швидше починають говорити, правильно висловлюючись. Казка допомагає формувати основи поведінки і спілкування. Дитячі казки розвивають фантазію і уяву дитини та її творчий потенціал.

  Як реагувати на страшні казки Батьків часто хвилює питання, як бути зі страшними казками, читати чи не читати їх дітям. Наші малюки не живуть під скляним ковпаком, вони не весь час знаходяться під рятівним захистом тата і мами. Вони мають зрости сміливими, стійкими і відважними, інакше вони просто не зможуть відстоювати принципи добра і справедливості. Тому, їх треба рано, але поступово і обдумано вчити стійкості і рішучості, вмінню долати власні страхи. Та діти й самі прагнуть до цього –  адже люблять складати та  переповідати один одному  страшні історії. 
  Казкотерапія

  Казка має й лікувальні цілі. Для цього є спеціальна форма роботи – казкотерапія. Це створення особливої казкової атмосфери, яка робить мрії дитини дійсністю, дозволяє вступити у боротьбу зі своїми страхами, комплексами. Казку для казкотерапії слід складати для кожної дитини окремо, з урахуванням її особливостей, відштовхуючись від тих проблем та страхів, які притаманні конкретній дитині. Така казка повинна надати малюку можливість вдатися до самоаналізу. Головний герой переживає ті ж емоції, що і малюк, долає ті ж страхи та комплекси, знаходить виходи із проблемної ситуації. Таким чином, дитина порівнює себе з персонажем, аналізує його поведінку і, як результат, вчиться долати труднощі у реальному житті.

  Кожна казка завжди має щасливу розв’язку і показує нам сценарій, який мав би бути в ідеалі. Якщо розгадати ці символи, то можна досягти успіху. Просто треба зрозуміти цей шифр.

ГОТУЄМО ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ РАЗОМ!

Популярні

image49411024bc5a840f6ab9-copy  Ось уже восьмий рік поспіль за ініціативами обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до початку нового навчального року проводиться обласна благодійна акція «Готуємо дітей до школи», яка триває з 1 серпня по 4 вересня.

  Метою акції є допомога сім’ям, які опинились у складних життєвих обставинах, сім’ям вимушених переселенців, сім’ям учасникам антитерористичної операції підготувати до школи діток, забезпечити їх шкільною формою, спортивним одягом, взуттям та необхідним приладдям.

  Цьогоріч акція стартує у середині липня. Обласним центром надіслано листи на адресу районних, міських та селищних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та об’єднаних територіальних громад, з метою охопити якомога більшу кількість сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. В рамках проведення благодійної акції колектив обласного центру  просить долучитися усіх бажаючих підприємців та громадян для допомоги дітям. Не будьте байдужими, допоможіть школярикам відчути радість зустрічі з школою та бути впевненими у собі! Контактні дані: м. Хмельницький Львівське шосе 10/1 телефони № 76-55-58, 65-02-38 контактна особа Терпяк Людмила Анатоліївна (№ тел. 097 864 71 56).

  Додаткова інформація:

  Минулоріч дана акція була активно підтримана громадянами, волонтерами, благодійниками та підприємцями. Завдяки вашій підтримці у 2018 році 867 сім’ї, в яких виховується 2489 дітей отримали необхідну допомогу.

14

3  Обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді передано на місця понад 300 одиниць шкільної форми (костюми, сарафани, брюки), 100 пар взуття та канцелярські товари (рюкзаки, зошити, ручки, олівці, фломастери). Діти також отримали гуманітарну допомогу повсякденним одягом, взуттям та іграшками. Під патронат обласного центру взято 20 родини, в яких виховується 62 дітей. Орієнтовна вартість переданих речей склала понад 160 тис. грн.

  Особливу подяку колектив обласного центру висловлює родині Луцишиних Юрію та Юлії, приватному підприємцю Бабію Валентину Степановичу та вісім благодійникам, за постійну підтримку даної акції та небайдужість у турботі про дітей.

Про засідання комісії з питань захисту прав дитини у м. Кам’янці-Подільському

2457118821f2b4ede4cf6e849766843f_XL  11 липня, під головуванням заступника Кам’янець-Подільського міського голови, Вадима Савчука, відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянули 10 питань в інтересах дітей.

  Рішення комісії буде винесено на розгляд виконавчого комітету:

  • надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, для двох дітей, котрі зазнали психологічного насильства;
  • визначення місця проживання малолітньої дитини; 
  • затвердження висновків органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав двох батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків по вихованню дітей.

  Комісією продовжено супровід Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сім’ї, у якій виховується троє малолітніх дітей. Вони перебувають на обліку служби у справах дітей як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах.

  Комісія не погодила відрахування неповнолітнього студента з коледжу, у зв’язку з невідповідністю його інтересам. Матір попереджена про відповідальність за виховання та навчання дитини.

  Заяви, які потребують додаткового вивчення, будуть розглянуті на наступному засіданні комісії.

  Стосовно 3 сімей матеріали підготовлені Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді поспілкувались з відпочивальниками дитячого оздоровчого табору «Подолянчик»

IMG-080d71c2ef5fbde9f41e0f2fa433ef2d-V  11 липня 2019 року працівниками Красилівського районного центру зайнятості разом із провідними фахівцями із соціальної роботи Красилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Шарій І.В. та Сімчук О.В. було здійснено виїзд у дитячий оздоровчий табір «Подолянчик» Антонінської селищної ради Красилівського району Хмельницької області. З метою пропаганди здорового способу життя для відпочивальників було проведено бесіди «Шкідливі звички», «Молодь за здоровий спосіб життя», «Шануймо сімейні цінності». Заняття проходили весело, цікаво, змістовно та корисно, від спілкування діти отримали гарні враження й позитивні емоції.

IMG-7ab6e12f7acf9f553f377f7f7991b92a-VIMG-89b91c789db02fc3e73289eb5647d2a8-V

Проведено бесіду з елементами тренінгу «Протидія торгівлі людьми в Україні»

IMG_20190605_110326 (1)  10 липня  2019 року фахівець із соціальної роботи Красилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Пасічник С.І., який працює на території Митинецької сільської ради, провела бесіду з елементами тренінгу «Протидія торгівлі людьми в Україні». Слухачі дізналися про те, що сьогодні торгівля людьми є дуже прибутковим бізнесом у світі після торгівлі зброєю та наркотиками. Присутніх юнаків та дівчат було ознайомлено з  основними проблемами та помилками, які допускають громадяни України, що виїжджають за кордон, стають «живим товаром», потрапляючи в рабство, та про елементарні дії, які допоможуть убезпечити від потрапляння в тенета торгівців людьми.

Як подолати поганий настрій

mail_big  Деякі плутають поняття “поганий настрій” і “депрессія”, вважаючи, що вони взаємозамінні. Проте насправді поганий настрій на відміну від депресії носить короткостроковий характер, а депресія може тривати тижні і навіть місяці.

  Бувають ситуації, коли звичайні методи безсилі підняти настрій. У цих випадках психологи говорять про депресію – тривалий стан пригніченості, апатії, невпевненості у власних силах.

  Боротися з цим лихом можна і потрібно. У найважчих випадках, звичайно, не обійтися без допомоги фахівця. Але зазвичай, цілком вдається впоратися з власними силами. Головне – потрібно постійно пам’ятати, що погане самопочуття і невдачі не будуть переслідувати нас постійно.

  Війна з поганим настроєм передбачає «комплексну терапію». Прийнявши рішення боротися, не зупиняйтеся на чомусь одному.

  Забудьте про те, що можна лягти на диван і жаліти себе! Рухайтеся. Примусьте свій організм працювати, заряджайте його бадьорістю.

  Не важливо, який спосіб ви виберете: спорт, рухливі ігри, плавання, танці. Все це допомагає боротися з апатією і наповнює тіло енергією. Не бійтеся трохи втомитися – приємне напруження в м’язах викличе психологічне розвантаження, і ви швидко відчуєте, як поганий настрій йде геть.

  Особливо корисні в таких випадках прогулянки пішки. Вони не тільки насичують кров киснем; вони ще й проганяють похмурі думки і дозволяють відчути задоволення від життя.