Способи навчитися приймати правильні рішення

  1EF2D984-FF99-4486-842E-BBABB970E552Способи навчитися приймати правильні рішення

За інформацією Хмельницького міського центру соціальних служб

1️⃣ Скажіть “ні” перфекціонізму

У сучасному світі ми маємо практично безмежний вибір усього. А перегони за  найкращим – це  втрачений час.

2️⃣ Зробіть вибір звичкою

Хтось вирішує, що йому їсти на вечерю, і знову ж таки втрачає час. Почніть приймати рішення щодо дрібних питань. Тоді в масштабних ситуаціях ви також, виходячи зі звички, прийматимете швидкі рішення.

3️⃣ Метод 4-х питань

Це метод називається “Квадрат Декарта”. Вам необхідно поставити собі 4 питання, отримати відповіді на них. 

▪️ Що буде, якщо це трапиться? (Що мені від цього буде, які плюси).

▪️ Що буде, якщо цього не трапиться? (Все буде, як і колись, які плюси від неотримання).

▪️ Чого не відбудеться, якщо це трапиться? (Негативні сторони від отримання того, що ми хочемо).

▪️ Чого не відбудеться, якщо цього не трапиться? (Негативні боки він неотримання того, що ми хочемо).

Запис на радіо на тему: “Робота ХОЦСС в умовах війни”

Популярні

Програма “У Полі зору”

“З перших уст”: Діяльність ХОЦСС в умовах війни

Популярні

Про основні напрямки роботи Хмельницького обласного центру соціальних служб: зокрема, результати дії чат-боту «Дитина не сама» у Хмельницькій області, яку психологічну підтримку надають краянам та про онлайн-навчання для спеціалістів соціальної сфери ТГ в умовах війни.

Гості студії:

Тетяна Власюк – директорка Хмельницького обласного центру соціальних служб Наталія Мельник – заступниця директорки Хмельницького обласного центру соціальних служб.

https://www.youtube.com/watch?v=D92WlR8olq4

Перша психологічна допомога потребуючим

Популярні

20230201_100555В Хмельницькому обласному центрі соціальних служб  відбулося онлайн-навчання для фахівців  територіальних громад. Юлія Воробієвська, практичний психолог організації, вела мову на тему надання першої психологічної допомоги (ППД) потребуючим.

Передусім спеціаліст наголосила на основних правилах надання  ППД. Вони допомагають оцінити кризову ситуацію, забезпечити власну безпеку на місці події, знайти підхід до переміщеного населення, зрозуміти його і спрямувати туди, де можна отримати практичну допомогу та інформацію.20230201_100620

Психологиня зауважила, щоб надавати першу психологічну допомогу, не обов’язково  мати кваліфікацію психолога або фахівця з соціальних питань. Однак, при ППД людям в кризових ситуаціях рекомендується працювати через відповідні компетентні організації  або громадські групи. Діючи самостійно, можна піддати себе ризику, дії можуть негативно вплинути на координацію заходів, а переміщені особи можуть не отримати належної допомоги.

Взявши на себе функцію допомоги людям, що переживають трагічну подію, важливо поважати їхню гідність та захищати  їхню безпеку. До речі, ППД можна надавати у будь-якому безпечному місці, до прикладу, в медичних установах, притулках, таборах переселенців…

Юлія Воробієвська акцентувала увагу на тому, що першим чином потрібно вчинити так, щоб люди надати раду собі самостійно, відновивши контроль над ситуацією. Сформувати  відчуття безпеки, сприяти доступу до соціальної, фізичної та емоційної підтримки.

Як вберегти дитину від сексуального насильства…

Популярні

За інформацією Хмельницького міського центру соціальних служб

Поговоривши з дитиною про відношення до свого тіла, Ви вбережете дитину від сексуального насильства. 

1CF9C746-440D-43CC-A559-D72E28B1EA08     F802AF46-D298-4FC6-A988-B02B4B3BFA85    F0739A1A-281E-4C57-88CC-3B8AFF87D0A1

 

«Перша психологічна допомога, як працювати з наслідками кризових подій»

Популярні

За інформацією Хмельницького міського центру соціальних служб

За підтримки міжнародної організації з міграції (МОМ). Працівники центру розпочали навчання, на тему « Перша психологічна допомога, як працювати з наслідками кризових подій»

6E8B8C33-9C2D-4015-815A-80ADF7183C50637AC1DC-640B-4592-8AAA-EA0999B1472C5FE2DA3F-94FB-4B91-B4A2-A0628F6CB364

Психологічну і правову допомогу зможуть отримати більше людей

Популярні

juridikalВи можете звернутись до психологинь, психологів та юристки Вектор прав людини для отримання психологічних та юридичних онлайнових консультацій за номером телефону (також Viber, Telegram, WhatsApp): +38050 224-72-36 або заповнивши гугл-форму — https://bit.ly/36ZxDPd, після чого з вами зв’яжеться оператор у обраний вами спосіб.https://hrvector.org/podiyi/22-12-13-newhl

Опитувальник для підготовки публікації про ініціативи, що надають психологічну та/або юридичну допомогу в умовах війни РФ проти України https://bit.ly/3QOQfnw

 

Навчальні матеріали

Популярні

  Інформація щодо зменшення ризику  насильства та жорстокого поводження. Детальніше інформація за посиланням:

  https://mycloud.coe.int/s/4Js9ykGWKZZZQ3b

Психологічна допомога породіллям

Популярні

d3c9a450ba3d17609570e41377b73b6dПід час війни емоційний стан людини різного віку загострюється. Почуття напруги і тривоги особливо спостерігається й у матусь, які нещодавно народили. Аби зняти цей тиск із породіль, психологиня Хмельницького обласного центру соціальних служб Юлія Воробієвська  відвідала жінку, яка знаходиться у відділенні сумісного перебування  матері та дитини обласного пренатального центру, котра днями отримала статус «МАМИ».

Надавши психоемоційну підтримку жінці, фахівець наголосила, що це надзвичайно відповідальний період життя її і маляти. Тому виконання  материнських обов’язків має бути на належному рівні. Також звернула увагу на харчування, адже збалансована їжа для обох – це міцне фізичне і психічне здоров’я. Розповідала про формування педагогічної культури батьків і сім’ї в цілому.

Юлія Воробієвська спрямувала інформаційний лист-повідомлення про жінку з дитиною за місцем їхнього подальшого проживання, аби спеціалісти територіальних громад забезпечили надання соціальних послуг та, за потреби, здійснили соціальний супровід.

Щодо оцінки потреб сім’ї/особи під час надання соціальних послуг

Популярні

20230125_100119Сьогодні, 25.01.2023 року, в Хмельницькому обласному центрі соціальних служб відбулося онлайн-навчання для спеціалістів соціальної сфери територіальних громад. Вступне слово на занятті в Zoom-форматі мала директорка Центру Тетяна Власюк. Перед обговоренням теми «Оцінка потреб сім’ї/особи під час надання соціальних послуг», керівниця озвучила кількість звернень у цифрах, порівнюючи  2021-2022 роки. Так, виявилось, що порівняно з позаминулим роком роботою надавачами  соціальних послуг торік загальна кількість звернень збільшилася на 55%.

Зауваживши, що у зв’язку з воєнним станом значно збільшились відповідальність  і навантаження на наших фахівців, попросила працювати злагоджено і відповідно до чинного законодавства. Бо, як наголосила заступник директора обласного центру соціальних служб Наталія Мельник, приєднавшись до теми обговорення, оцінка потреб в першу чергу будується на основі ЗУ «Про соціальні послуги».20230125_101136

Наталія Валентинівна представила відповідно до усіх вимог презентацію оцінки потреб сім’ї/особи під час надання соціальних послуг, акцентуючи увагу на тому, що підставою для їх здійснення є повідомлення/інформація про сім’ю, особу, які перебувають або можуть потрапити в складні життєві обставини. Перед прийняттям рішення щодо подальших дій, оцінка потреб має пройти щонайменше три етапи, і лише потім відбувається документування акту оцінки потреб.

Також Наталія Мельник зауважила, що підписуючи документ, обов’язково треба бачити дитину, опираючись на фактори сім’ї та середовища.