Відбулося підвищення кваліфікації для спеціалістів (фахівців із соціальної роботи), які здійснюють соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування

Популярні

photo_2024-05-16_15-44-46  Протягом двох днів, 15-16 травня 2024 року, на базі Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації проходило навчання для публічних службовців. Під час піднесення рівня знань із слухачами говорили на тему «ЗДІЙСНЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ СІМЕЙ, У ЯКИХ ВИХОВУЮТЬСЯ ДІТИ-СИРОТИ, ДІТИ, ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ».

  Тренерами семінару стали представники обласного центру соціальних служб.

  Крім того, у ході тренінгового заняття було розглянуто такі теми, як:

– сімейні форми виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

– механізми подолання у дитини, яка влаштована у СФВ почуття втрат;

– роль спеціаліста, який відповідає за надання соціальної послуги соціального супроводу, у плануванні заходів щодо подолання затримок у розвитку дитини;

– формування прив’язаності дитини до прийомних батьків. Особливості виховання дитини, яка потрапила в сімейні форми виховання.

– виконання норм наказу Мінсоцполітики України від 11.08.2017р. №1307 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування» під час надання послуг.

  Слід зауважити, участь у навчанні взяли 20 фахівців із соціальної роботи територіальних громад області.

photo_2024-05-16_15-44-47photo_2024-05-16_15-44-46 (5)

photo_2024-05-16_15-44-46 (4)photo_2024-05-16_15-44-46 (3)

photo_2024-05-16_15-44-46 (2)photo_2024-05-16_15-44-47 (2)

Відбулося підвищення кваліфікації для фахівців із соціальної роботи територіальних громад

Популярні

1  Протягом двох днів, 29-30 квітня 2024 року, на базі Хмельницького регіонального центру підвищення кваліфікації проходило навчання для публічних службовців. Під час піднесення рівня знань із слухачами говорили на тему «ЗДІЙСНЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО СУПРОВОДУ СІМЕЙ, У ЯКИХ ВИХОВУЮТЬСЯ ДІТИ-СИРОТИ, ДІТИ, ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ».

Тренерами семінару стали представники обласного центру соціальних служб. Крім того, у ході тренінгового заняття було розглянуто такі теми, як:

– сімейні форми виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування;

– механізми подолання у дитини, яка влаштована у СФВ почуття втрат;

– роль спеціаліста, який відповідає за надання соціальної послуги соціального супроводу, у плануванні заходів щодо подолання затримок у розвитку дитини;

– формування прив’язаності дитини до прийомних батьків. Особливості виховання дитини, яка потрапила в сімейні форми виховання.

– виконання норм наказу Мінсоцполітики України від 11.08.2017р. №1307 «Про затвердження Державного стандарту соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування» під час надання послуг.

  Слід зауважити, участь у навчанні взяли 20 фахівців із соціальної роботи територіальних громад області.2

Тренінг провели психологи центру для колективу Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка

photo_2024-03-18_09-27-59  Тренінг із профілактики емоційного та професійного вигорання провели психологи центру для колективу Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г. Шевченка. Долучилися до заходу і магістри-психологи Хмельницький національний університет ХНУ. Профілактика вигорання допомагає зберегти енергію, підвищити продуктивність, підтримувати стресостійкість та гармонізує спілкування між колегами. Психологи центру радо завітають і у ваш колектив з подібними тренінгами. Звертайтеся. Телефон для довідок:  0687296029
За інформацією Хмельницького
міського центру соціальних служб

Способи навчитися приймати правильні рішення

  1EF2D984-FF99-4486-842E-BBABB970E552Способи навчитися приймати правильні рішення

За інформацією Хмельницького міського центру соціальних служб

1️⃣ Скажіть “ні” перфекціонізму

У сучасному світі ми маємо практично безмежний вибір усього. А перегони за  найкращим – це  втрачений час.

2️⃣ Зробіть вибір звичкою

Хтось вирішує, що йому їсти на вечерю, і знову ж таки втрачає час. Почніть приймати рішення щодо дрібних питань. Тоді в масштабних ситуаціях ви також, виходячи зі звички, прийматимете швидкі рішення.

3️⃣ Метод 4-х питань

Це метод називається “Квадрат Декарта”. Вам необхідно поставити собі 4 питання, отримати відповіді на них. 

▪️ Що буде, якщо це трапиться? (Що мені від цього буде, які плюси).

▪️ Що буде, якщо цього не трапиться? (Все буде, як і колись, які плюси від неотримання).

▪️ Чого не відбудеться, якщо це трапиться? (Негативні сторони від отримання того, що ми хочемо).

▪️ Чого не відбудеться, якщо цього не трапиться? (Негативні боки він неотримання того, що ми хочемо).

Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства»

823A8F53-F62C-444B-AAD4-1AC71E138E7CЩорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. Саме тому фахівцем із соціальної роботи І кваліфікаційної категорії Хмельницького міського центру соціальних служб проведено роз’яснювальну бесіду щодо видів насилля, протидії насиллю в сім’ї та шкільному середовищі для учнів 7 класу СЗОШ №8

Як розпізнати насильство в сім’ї та жорстоке поводження з дітьми

DF84D196-BD6E-44F3-BD26-DFC50C738D2F25.11.2022р. у Хмельницькому ВПУ 25 провідний психолог міського центру соціальних служб  Джал Антоніна провела для учнів  відеолекторій на тему “Як розпізнати насильство в сім’ї та жорстоке поводження з дітьми”. 
Цей захід розпочинає загальноукраїнську подію “16 днів проти насильства”. 
Одним із показників соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей, адже діти – майбутнє кожної країни. В суспільстві, що зорієнтоване на високі загальнолюдські цінності, не можуть бути терпимі прояви жорстокого поводження з дітьми.
Проблема насильства над дітьми стосується 
кожного громадянина суспільства, яке не повинно виявляти нерішучості
у боротьбі з цим соціальним злом. Такі заходи дають інформацію завчасно, поки учні ще не є батьками і можуть сформувати правильні уявлення та звички щодо теми насильства у всіх проявах. Це допоможе їм правильно виховувати майбутніх власних дітей, навіть якщо вони самі зазнавали насильства в дитинстві. 
Учні переглянули відеоматеріал по темі, задавали запитання, дискутували, обговорювали історії з  власного досвіду. Отримані знання обов’язково стануть їм у нагоді. Також учні отримали інформацію про послуги, які надаються в міському центрі соціальних служб.

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

зображення_viber_2022-11-25_14-57-38-264Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок в 2000 році.

Дата 25 листопада була вибрана в пам’ять про сестер Мірабаль – політичних активісток, забитих до смерті палицями таємною поліцією за наказом диктатора Домініканської Республіки Рафаеля Трухільо в 1960 році.

зображення_viber_2022-11-25_14-58-24-457ООН зазначає, що жінки і дівчатка піддаються насильству, як у мирний час, так і під час збройних конфліктів, – з боку держави, суспільства, родичів. Насильство щодо жінок не обмежене рамками будь-якої конкретної політичної або економічної системи. Воно існує в будь-якій країні, не визнає кордонів матеріального добробуту, раси і культури. Структури домінування, на яких ґрунтується насильство, глибоко вкорінені в суспільстві. Досвід або загроза насильства повсюдно перешкоджають жінкам в повній мірі здійснювати свої права людини і користуватися ними.

зображення_viber_2022-11-25_14-58-01-023Спеціалісти відділу соціальної роботи ВК Полонської міської ради ТГ спільно зі спеціалістом Служби у справах дітей та завідувачкою сектору «Полонської правової допомоги» відділу безоплатної правової допомоги Шепетівського МЦ НБВД, задля  обізнаності громадян, провели інформаційну роботу – «Що може робити кожна людина для припинення насильства щодо жінок»; та вручили для перехожих громадян інформаційні буклети.

 

Курс самодопомоги у подоланні стресу Self-Help Plus (SH+).

IMG_2989З 18 листопада 2022 року Деражнянським міським центром надання соціальних послуг за підтримки Ініціативи з захисту прав дитини та розвитку соціальних послуг, Проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), який впроваджується Alinea International за підтримки Уряду Канади розпочато груповий курс з подолання стресу за програмою Self-Help Plus ВООЗ. У навчанні беруть участь фахівці із соціальної роботи центру надання соціальних послуг, працівники служби у справах дітей, практичні психологи та соціальні педегоги навчальних закладів громади.

IMG_2991Self-Help Plus (SH+) — це 5-сесійний курс боротьби зі стресом, розроблений Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Він підходить  для  всіх  випадків, коли  є  групи  населення,  що постраждали від вкрай несприятливих умов. Його можна використовувати для подолання психологічного страждання у дорослих, і було доведено, що він запобігає виникненню психічних розладів.

Його інноваційний  формат  дозволяє пройти короткий  тренінг  з  питань самодопомоги з подолання стресу, а потім проводити його  серед груп людей. Курс SH+ є одним із ряду науково-обґрунтованих масштабних психологічних втручань, опублікованих ВООЗ. Заснований він на терапії прийняття та дотримання, одній із форм когнітивно-поведінкової терапії.

Під час 1-ї сесії учасники  дізналися більше про стрес, емоційні бурі та про те, як можна «зачепитися за гачок». Отримали навички допитливого спостереження та заземлення. Надалі учасників заохочують відпрацьовувати нові навички на заняттях та між ними. Оскільки, тільки завдяки багаторазовій практиці основних навичок, люди можуть почати користуватися ними під час стресу.

 

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози

A890E32B-C6DF-40D9-91E9-8779F81F0F96Цього тижня, 20 жовтня, проводиться Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози.  Мета проведення цього Дня – привернути увагу світової спільноти до проблем ранньої діагностики та лікування цієї недуги.  За даними ВООЗ, рак молочної залози є найпоширенішим раковим захворюванням серед жінок в світі. AC017DC5-16BC-4493-A57A-8F4275EC2B93
Тому на запрошення #Арт_хаб #ХОХМ психолог Хмельницького міського центру соціальних служб Наталя Полюк мала змогу долучитися до дискусії, присвяченої профілактиці жіночого здоров’я. Психологиня говорила про те, як віднайти та зберегти свій ресур для перемоги над хворобою, була спрямована робота на профілактику стресових станів .

Насильство в сім’ї та торгівля людьми – актуальні проблеми сьогодення

зображення_viber_2022-10-20_10-16-08-16119 жовтня 2022 року відбувся інформаційно-просвітницький захід для учнів Плужненського професійного аграрного ліцею (м. Ізяслав) з питань насильства та  протидії торгівлі людьми. Участь у заході взяли провідний фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради Юлія Потюк та провідний фахівець профорієнтації Ізяславської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Ольга Волинець.

Юлія Потюк поінформувала присутніх про проблему насильства в сім’ї, його види, основні прояви та ознаки. Адже часто ми не усвідомлюємо, що втягнуті в коло насильства, що по відношенню до нас вчиняються насильницькі дії. Особливий акцент зроблено на розгляді поняття «булінг», адже все частіше доводиться чути про булінг в українських школах. На жаль, жорстокість дітей переходить усі межі, тому надзвичайно важливо проводити профілактичні заходи в учнівському середовищі.зображення_viber_2022-10-20_10-26-48-172

Юлія Потюк роз’яснила визначення поняття «булінг», його основних форм (фізичного, сексуального, психологічного, кібербулінгу, тролінгу, зведення наклепу, переслідування та ін.). Присутні отримали інформацію  щодо організацій в Ізяславській територіальній громаді, куди можна звертатися по допомогу у випадку проявів насильства, «гарячих ліній», які надають підтримку для постраждалих від жорстокого поводження та насильства.

Ольга Волинець ознайомила учасників заходу із проблемою торгівлі людьми у сучасному суспільстві та зазначила, що торгівля людьми стоїть на одному рівні із торгівлею зброєю та торгівлею наркотиками. Потрапити у пастку работоргівців  може будь-хто, незалежно від віку, статі, соціального та майнового статусу. Тому надзвичайно важливо бути поінформованими та «озброєними», адже після завершення навчання в аграрному ліцеї перед випускниками постане питання пошуку роботи  та  працевлаштування.  Присутні поінформовані про основні причини та форми торгівлі людьми, способи вербування людей. Ольга Волинець також надала інформацію щодо організацій, які допомагають людям, що потерпіли від торгівлі людьми.

Наприкінці заходу присутнім роздано соціально-рекламну продукцію з питань насильства та протидії торгівлі людьми.