Сімейні традиції

suchasna_rodina-e1562606946596  Вітаю. Поняття «сім’я» не обмежена тільки спільним проживанням, побутом. Це щось більше: тепло, затишок, спільне проведення часу. Чудово, коли у сім’ї є свої традиції. Вони можуть передаватися з покоління в покоління, а можуть – створюватися нові. Це сприяє гармонійній атмосфері та позитивно впливає на всіх членів сім’ї. Багато хто відчуває прояв цих традицій як тепло та затишок. Тож сьогодні у рубриці «Поради психолога» https://youtu.be/glige2DERno підкажемо вам як започаткувати хороші сімейні традиції.
  Не нав’язуйте, а пропонуйте
  Дуже важливо, щоб традиції в сім’ю вводилися поступово і делікатно, з повагою до кожного члена сім’ї, з урахуванням його потреб, згоди. Ні в якому разі вона не повинна бути нав’язана. Тут можна проявити фантазію. Наприклад, ваша дитина – підліток не любить готувати, і, взагалі, сприймає «в багнети» всі пропозиції по згуртуванню сім’ї. Спробуйте в цьому випадку взяти рецепт з кухні тієї країни, яка їй подобається. Будьте терплячі.
Робіть усе щиро
  У створенні традиції важлива щирість: робіть це не для того, щоб показати оточуючим, яка ви гарна сім’я. При створенні традиції повинні стояти інтереси членів сім’ї, бажання згуртувати родину, створити здорову, гармонійну атмосферу в домі. Традиції створюються не напоказ. Швидше за все, це щось внутрішнє і навіть приховане від сторонніх очей. Не потрібно вибирати складні заняття. Традиції можуть бути дуже простими, такими як читання дитині казки на ніч, вечірній перегляд кінофільмів з попкорном щоп’ятниці або обговорення за обіднім столом того, за що ви вдячні долі. Традиції – це «клей», який скріплює сім’ю.
Проаналізуйте, що ви робите разом
  Перед тим як розпочати вводити нові традиції, проаналізуйте й оцініть те, що ви вже робите всією сім’єю. Що ви робите на свята? Як ви відзначаєте дитячі дні народження? Чи святкуєте ви перші або останні дні у школі? Як щодо сезонних заходів, таких як спільне прибирання новорічної ялинки або розфарбовування крашанок? Подумайте всією сім’єю, наскільки важливі для вас такі заняття. Сімейні традиції повинні бути веселими, гнучкими та простими, тоді їх неодмінно чекає успіх. Складіть список занять, які ви вже систематично робите всією сім’єю, удоскональте ті з них, які можуть стати вашими постійними традиціями.
Спільна трапеза
  Разом снідайте та вечеряйте. Насамперед така традиція привчить вас та дітей регулярно й корисно харчуватися. Окрім того, збираючись всією сім’єю за столом, батьки мають унікальну нагоду дбати про емоційне благополуччя дітей. Це — прекрасна можливість відчути взаємну підтримку та дізнатися, що відбувається в житті один одного. Споживаючи їжу з сім’єю, діти також навчаються спілкуватися. За столом вони вчаться говорити з повагою слухати, збагачують свій словниковий запас і вдосконалюють вміння правильно висловлювати власні думки. Крім того, під час обіду в колі родини, дитина, наслідуючи старших, легше вивчає правила етикету за столом. А ще традиція сімейних трапез навчає дітей співпрацювати та допомагати іншимАдже трапеза — це не просто прийом їжі, але й спільне її приготування, сервірування столу, миття посуду.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*