Суїциду – НІ!!!

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у другій половині ХХ століття самогубства посіли четверте місце у переліку причин смерті взагалі та перше місце серед смерті внаслідок насильницький дій. Дані статистики свідчать про постійне зростання рівня самогубств і спроб самогубств в останні десятиріччя в Україні та м. Хмельницькому зокрема.

За останніми даними ВООЗ, Україна, на жаль, належить до так званої топ-десятки країн з найвищим рівнем самогубств у світі.

Минулорічна статистика показує, що в середньому у Хмельницькому щомісяця покінчує життя самогубством 2 людини. За даними хмельницької поліції, минулого року 30 хмельничан звели рахунки з життям. Ще шістьох вдалося врятувати. Але вже з початку 2016 року зареєстровано 4 випадки завершеного суїциду, та ще 4 вдалось врятувати.

Більшість людей, що намагаються покінчити з собою, не мають твердого наміру померти. Найчастіше вони навіть відкрито попереджають про свої наміри, саме тому необхідно бути уважним до висловлювань та настрою оточуючих.

Самовільний вихід із життя – велика трагедія не тільки тому, що на Землі стало на одну людину менше, не тому, що даний акт несе горе та сльози рідним та близьким, а ще й тому, що причини та умови, які підштовхують до самогубства залишаються.

Серед багатьох причин, що зумовлюють суїцидальну поведінку вирізняється психологічна схильність до депресивних станів, наявність відхилень у розвитку емоційно-вольової сфери. Як доводять дослідження, кризові ситуації в житті людини виступають лише пусковим моментом суїцидальної поведінки. Адже, мабуть, кожна людина в своєму житті час від часу опиняється в скрутній ситуації, переживає психологічну травму. А лиш частина людей не знаходить ресурсів для того, щоб справитись з цим.

Суїцидологи зазначають, що для попередження скоєння завершеного суїциду необхідно сприймати всерйоз несподівані або драматичні зміни, що впливають на поведінку людини, зміни у поведінці, словесні й емоційні ознаки. До них відносяться:

  1. втрата інтересу до звичних видів діяльності;
  2. збільшення споживання тютюну, алкоголю або таблеток;
  3. інциденти   із   залученням    правоохоронних   органів,   участь   у правопорушеннях;
  4. схильність до необачних і безрозсудних вчинків;
  5. підведення підсумків, приведення справ до порядку, приготування до уходу;
  6. нехтування зовнішнім виглядом та ін..

З метою інформування про актуальність проблеми самогубств та виявлення суїцидальних тенденцій у населення працівниками Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться індивідуальні та групові консультації, тренінги та лекції; cлід також наголосити, що для ефективного виявлення суїцидальних тенденцій необхідно сформувати адекватне ставлення до цього явища, подолати помилкові думки, стереотипи його розуміння у широких верствах населення.

Додатково повідомляємо, що у місті працює Служба «Телефон довіри 15-50» – служба спеціалізованої телефонної психологічної допомоги. У разі виявлення суїцидальних думок та тенденцій, як у себе, так і серед оточуючих можна звертатися за консультацією. Працює і мобільна лінія служби за номером: 067-133-15-50. «Телефон довіри 15-50» – анонімна, конфіденційна, компетентна та безкоштовна служба.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*