АНТИПСИХОКОВІДНЕ ЩЕПЛЕННЯ

     ФОТО для Що почитати та подивитисьДрузі та підписники сторінки ХМ ЦСССДМ, поки до нас «доїжджає» рятувальна китайська вакцина від ковіду, я вирішіла, не чекаючи, запропонувати Вам свою власну – антипсихоковідну)) Отже, «комбінувала» я її з порад наших хмельничан. Багатьох з  них ви, мабуть, знаєте чи щось про них точно чули. Дехто можливо, стане вашим фб-другом в подальшому. Байдужим точно не залишиться ніхто, тому що всі вони – цікаві, творчі особистості , готові «прищепити» вам любов до життя!
Сергій Толстіхін – громадський діяч, знаний веломандрівник, який закликає в своєму профілі – «Будь терплячий і відповідальний» ( що є наразі дуже актуальним))
«Час карантину вивільняє досить немало часу, який можна присвятити цікавый книзі або цікавому фільму. В моєму випадку і книгою, і фільмом виявився один і той же твір – “Марсіянин” Енді Вейра. Справа в тому, що я захоплююсь діяльністю одного американського підприємця Ілона Маска. Мене дуже захоплюють і дивують усі його проекти, зокрема SpaceX. Ілон впевнений, що ще в цьому десятилітті людство потрапить на Марс. Я, щиро кажучи, не дуже в це вірю, але хотів би дожити до цього моменту)) Спочатку я з захопленням прочитав книгу “Марсіянин”, в якій Енді Вейр, котрий був дотичний до реальних космічних розробок – досить детально з технічно-наукової точки зору описував різні аспекти перебування людини на Марсі. А потім ще й на додачу подивився екранізацію «Марсіанина» з Рідлі Скотом. Усім раджу)»
Ще один експерт – також досить відомий хмельничанин Микола Палига – музикант, поет, письменник і лектор, маестро некромант в Домі Химер)) та володар клавіш в «Панацея» (саме так він себе називає у  своєму профілі ФБ), teacher в Комп’ютерна Академія “IT Step”…. ну, ви вже бачите – людина різностороння. Так от, його рекомендації на всі карантинні часи, як то кажуть: «Під час карантину почитайте щось казкове: «Маленького Принца», (найвідоміший твір Антуана де Сент-Екзюпері)  «Алісу» (персонаж Льюїса Керрола), або «Керамічні Серця» Наталії Матолінець, а якщо є бажання зануритися в сни та відчути себе справжнім онейронавтом, тоді вам обов’язково варто прочитати “Книгу живих неістот” Євгена Ліра, Кшисі Федорович і Нати Фріден.
     Під час карантину подивіться: мультфільм “Навсікая з Долини Вітрів” Хаяо Міядзакі. На мою думку саме те, що потрібно. 228-й фільм з 250 кращих за версією IMDb)) Творчість Міядзакі поза трендами: занадто багатогранні персонажі, занадто складні сюжети щоб подумати…можливість регулярно передивлятися. Естетично приємні, ескапізмічні анімешки. Музика Дзьо Хісайсі – окрема тема). Ще гляньте «Твоє Ім’я» 2016р. Макото Сінкая (як його ще називають «другий Міядзакі»)»
     Наступні дружні рекомендації від  Анастасії Площинської, юристки, адвокатки, виконавчої директорки в ГО “Подiльська правова лiга”. Як і належить фахівцю з юриспруденції, вона була лаконічна і конкретна: «Почитайте книги Джона Кехо “Квантовий воїн” та “Підсвідомості все підвладне”, Ірини Хакамади “Дао життя”. Подивісться фільм “Мирний воїн” та мультфільм “Душа”.»
     Напевно ви думали, що музиканти читають лише партитури? А от і ні! Відомий хмельницький музикант Антон Вараниця з радістю поділився своїми антипсихоковідними рецептами, коментуючи карантинний період так: «Через сьогоднішні обставини у багатьох з’явилось більше вільного часу який можна перетворити як мінімум у саморозвиток!
     Під час карантину почитайте «Чому ми такі» Отто Крегера. Допоможе краще розуміти людей з різними характерами та просто різним стилем поведінки – як в любовних та сімейних стосунках,  так і на роботі тощо.
     Також цікава книга «Трансферинг реальності» Вадима Зеланда. Допоможе скерувати життя та життєві ситуації в позитивне русло.
     Подивіться «Сіль Землі» (інша назва «Фотограф» з Рібейру Салгаду). Фільм добре розкриває реальний стан речей на Землі в наш час, разом з тим дуже гарна зйомка та фото!
     Інформативним буде фільм «Реальна ціна моди», який  показує споживацьке ставлення людства до речей, одягу та людської праці! Всім раджу до перегляду. Розвивайтесь під час карантину, поки є більше часу на це!» – бажає  Антон.
     Андрій Мейхер – здавалось би пересічна людина…Але коли ви хоч раз побуваєте з ним на авторських екскурсіях  Хмельничиною (Тарноруда, Кам янець Подільський – то зрозумієте, що він фанат рідного краю. Сам про себе каже:  «Та я ше поки дисертацію не захистив, то може просто краєзнавець,  громадський активіст». Але його рекомендації свідчать про те, що він має різносторонні захоплення.  Як зясувалося – Андрій вже другий експерт, який радить анімацію японського режисера мультиплікатора Міядзакі: «Обожнюю японську анімацію, тому рекомендую її. Я люблю його роботи і просто від них у захваті! Завдяки історіям відкривається великий світ і багатство образів: «Вітер дужчає» 2013 р. про короткозорого хлопчика Дзіро, якому наснився дивний сон…., «Ходячий замок»,- про події, що розгортаються в паралельному світі, «Мій сусід Тоторо» – анімація для дітей. Це краще зі світу аніме шо тільки можна знайти! Ви будете мати пару вечорів естетичної насолоди».
     Тетяна Матвійчук – психологиня також охоче відгукнулась на прохання поділитись враженнями від прочитаного чи побаченого на екрані і рекомендує переглянути фільм “Перед класом”, який викликав у неї неймовірні емоції радості, задоволення та вдячності головному актору та сценаристам за розкриття актуальної теми – відношення до дітей з особливостями розвитку та ставлення таких людей до власного захворювання.  Головний герой – чоловік із синдромом Туретта, який прийняв свою хворобу і прагнув до самореалізації, не зважаючи на неї. Це важкий період у його житті, але він досягнув своєї мети – став креативним та чуттєвим вчителем, якого полюбили діти. Щирість, відвертість, чуйність та впевненість – важливі речі, яким навчає цей фільм.
     Батькам рекомендує прочитати  книгу Анни Гресь “Діти і гаджети”. «Гаджети набирають популярності і забирають багато часу не тільки у дітей, але і у дорослих. Чому діти “тікають” у комп’ютерні ігри та у мережу, які особливості розумної взаємодії з ними, що робити у випадку виникнення залежності… Тут є відповіді на більшість питань. А загалом – просто, доступно і емоційно».
     Запитувати Катерину Чабан – директора  Хмельницької  обласної  універсальної  наукової бібліотеки про одну книжку і один фільм – було точно смішно)) Людина, яка щодня живе в царстві книжок, ексклюзивного зібрання медіа-фондів, унікальних ексклюзивних видань, не могла обмежитися такою малістю. Лише перелік поспіхом у телефонній розмові усього спектру послуг, які надає щодня наша унікальна  ХОУНБ потребував добрячих 9 хвилин часу!))  І усі ці друковані, електронні, зоображувальні скарби пані Катерина, як керівниця цього поважного закладу і давнього ділового партнера ХМ ЦСССДМ,  мусить  хоча би пробігти очима, або прискіпливо вичитати, проаналізувати!  Ось лише частковий перелік послуг, які надає біблотека:
– довідково-пошуковий апарат електронного каталогу; віртуальні виставки; постійне оновлення і поступлення нових книг; дитячі література, розвивальні ігри, аудіоказки; консультації в пошуку та виборі джерел інформації шляхом звернення до Віртуальної довідки; приймання замовлень на електронну доставку документів; віддалене користування документами із фондів бібліотеки; медіа- та фільмотека; доступ до ресурсів eLibrary USA надається користувачам Хмельницької ОУНБ за сприяння Посольства США в Україні; можливість доступу до платформи Web of Science та до найбільшої бази рецензованої літератури Scopus згідно з Договором із Державною науково-технічною бібліотекою України, консультація з роботи із цими базами даних  у відділі наукової інформації та бібліографії; освітні серіали з навчань цифровій грамотності пропонує онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта»; відкрито доступ до повних текстів газет з архіву української періодики онлайн LIBRARIA.
     Катерина Анатоліївна розповідала про бібліотечні можливості з таким захопленням, що я точно зрозуміла – навіть у періоди карантину хмельничани не нудьгуватимуть!  До того ж – на сайті бібліотеки є і свої навігатори в темах «Що почитати та подивитися». Заходьте на сайт та сторінку ХОУНБ у фейсбуці та користайте на здоровя!
     Ну і, звісно, рекомендація від мене.
Один фільм: вирішила, (як справжній фанат документального кіно), що це – «Чистильщики» (The Cleaners), 2018р. Тема, яка наразі актуальна, як ніколи: хто ці специфічні чистильщики, які щоденно позбавляють всесвітню павутину від великої кількості “небажаного” контенту. І хто саме вирішує, що можна незворотньо  видалити без відома мільйонів користувачів? Як вони живуть? І чому вони час-від-часу  помирають?
Одна книжка: напевне, це буде легка і мила підліткова історія «Містраль» італійської письменниці Анджели Нанетті. Вона, як ніхто, знається на психології підлітків і написані для них понад 20 книжок (на жаль, не всі у нас перекладені), свідчать про це. Вперше, я познайомилась з авторкою у книжці «Мій дідусь був черешнею». Ця книжка настільки зворушила мене і нагадала власне дитинство, що викликала бажання продовжити знайомство з творчістю Анджели. «Містраль»  – історія  зростання та пошуку себе головного героя, хлочика-підлітка  одноіменної книжки. Вона допоможе вам щось більше зрозуміти про власні почуття і зрозуміти почуття ваших дітей без огляду на роки.
   І це наразі усі рекомендації для тих, хто нудьгує в карантині. Бажаю Вам здоровя та гарного імунітету!
Провідний психолог ХМ ЦСССДМ Джал Антоніна.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*