Навчальний семінар фахівців із соціальної роботи

25 травня в приміщенні райдержадміністрації відбувся навчальний семінар фахівців із соціальної роботи Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які працюють в територіальних громадах району.

На семінарі виступили Ільчук Л.С. – завідувач сектору молоді та спорту з питань літнього оздоровлення та відпочинку дітей, Більчук Г.В. – заступник начальника управління соціального захисту населення щодо процедури та своєчасності оформлення державних соціальних виплат сім’ям з неповнолітніми дітьми, Кондратюк Т.А. – начальник відділу у справах сім’ї управління соціального захисту населення висвітлила питання соціального захисту і підтримки дітей та молодих людей з особливими потребами.

На семінарі розглянуті питання соціальної роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, своєчасність оформлення державних соціальних виплат та проведення контролю цільового використання коштів у сім’ях з новонародженими дітьми.

Директор центру Романець Л.Я. та начальник відділу соціальної роботи Мельник С.Б. визначили основні завдання та напрямки соціальної роботи з дітьми та молоддю в літній період. Розглянули питання безпечного проведення дозвілля дітей та молоді, відповідальності батьків за виховання дітей, залучення до соціально реабілітаційних заходів дітей з особливими потребами.ї

qqqqqqqq

«Реалізація спільного шведсько-литовсько-українського проекту «Становлення особистості дитини»

З 17 по 19 травня 2016 року делегації міст Кам’янця-Подільського та  Укмерге (Литва)  перебували з робочим візитом у шведському  місті Херрльюнга у рамках реалізації спільного шведсько-литовсько-українського проекту «Становлення особистості дитини ІІ». 

До складу української делегації входили:  Юлія Побережна, директор Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Дзвенислава Цуглевич, завідувач жіночої консультації та «Клініки, дружної до молоді», лікарі Юлія Калинюк, Олеся Мельник, Руслана Корчиста, Інна Поситько та психолог, Людмила Рудик.

Враховуючи, що головною метою проекту є створення в містах Кам’янець-Подільській та Укмерге   «Центрів сім’ї» за шведською моделлю, то  делегація Кам’янця-Подільського представила свої напрацювання та досягнення у реалізації проекту. Доповідали Юлія Побережна та Дзвенислава Цуглевич, які презентували проведену у місті роботу по створенню «Центру сім’ї» на базі Центру ОХМАТДИТ  міської лікарні №1: за кошти благодійників розпочато ремонтні роботи, триває оснащення приміщення необхідними меблями та інвентарем. Також, щосереди та щоп’ятниці у «Школі відповідального батьківства» (приміщення жіночої консультації) проходять заняття для вагітних жінок та їх чоловіків з питань підготовки до пологів, грудного вигодовування  та отримання соціальних допомог.

Проведені у нашому місті заходи отримали схвальні відгуки від  представників муніципалітету міста Херрльюнга.

Також, під час візиту члени делегації ознайомилися зі структурою, штатом та основними завданнями  Центру сім’ї. Шведські колеги провели майстер-клас «батьківської освіти» для мам з дітьми у віці до 1 року.

Окрім того, члени делегації ознайомилися з роботою «Денного кризового  центру по роботі з жертвами насилля та агресорами» та «Кризового центру довготривалого перебування для жінок з дітьми, що зазнали насильства», який розташовані в місті Борас.

            Мер міста  Херрльюнга, Йонні Карлссон, подякував за співпрацю керівництву м. Кам’янця-Подільського та особисто міському голові Михайлу Сімашкевичу  та зазначив, що комуна міста зацікавлена у подальшому співробітництві та  реалізації нових спільних проектів між містами Херрльюнга та Кам’янець-Подільським у галузі культури та енергозбереження.

Заключна робоча зустріч у рамках реалізації проекту відбудеться у вересні 2016 року у місті Кам’янці-Подільському. Під час зустрічі українська та литовська сторони представлять звіти про результати діяльності  у рамках спільного шведсько-литовсько-українського проекту «Становлення особистості дитини ІІ». 

20160519_101632 20160517_105516 20160517_111905 20160518_120640

25 ТРАВНЯ ВІДБУЛАСЬ НАРАДА ДЛЯ ФАХІВЦІВ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПЕДАГОГІВ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ

В ході наради розглянули питання про організацію та проведення оздоровчої кампанії в Старокостянтинівському районі у 2016 році. Ознайомили присутніх із особливостями функціонування позаміського оздоровчого закладу відпочинку «Калинівка» влітку 2016 року.

Говорилося також про роботу з організації оздоровлення дітей в опікунських сім’ях та сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Також спеціалісти управління соціального захисту населення поінформували присутніх про особливості призначення та перерахунку субсидій сім’ям пільгових категорій у літній період.

1 2

Проведено районну акцію «Допоможи родині»

12 травня 2016 року Шепетівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Християнським благодійним фондом до Міжнародного Дня сім’ї з метою подолання сімейного неблагополуччя, матеріальної підтримки малозабезпечених сімей району проведено акцію «Допоможи родині».
15 травня – Міжнародний день сім’ї.
Цей День відображає особливу увагу світової спільноти до проблем сім’ї. Його проведення дає можливість підвищити рівень інформованості в питаннях, що стосуються сімей і поглибити знання соціально-економічних і демографічних процесів, що впливають на стан сімей. Під час акції в приміщенні центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було вручено 8 продуктових наборів та одяг і взуття для сімей із різних населених пунктів району. Також спеціалісти центру разом з представниками благодійного фонду відвідали населені пункти району: смт. Гриців, с. Ленківці та вручили 12 продуктових наборів для сімей які потребують підтримки та допомоги. Під час проведення акції було охоплено 20 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та вручено продуктові набори на суму 3540 грн, а також речі для дітей та батьків.
Щиро бажаємо кожній родині щасливої долі, міцного здоров’я, добробуту, благополуччя, миру, злагоди та любові. Нехай будуть щасливими і вдячними діти, а буденні клопоти завжди радісними і приємними. Нехай для кожного родина буде самою надійною фортецею, тим місцем, де завжди зрозуміють, підтримають і допоможуть. Нехай це свято стане для кожного продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень.

321 4321

Не стань жертвою торгівлі людьми

У сучасному світі торгівля людьми є одним з найбільш брутальних та масових порушень прав і свобод людини. Сукупність соціально-економічних умов, специфіка географічного положення призвели до того, що Україна перетворилася в країну-донора та країну-транзит “живого товару”. Торгівля людьми, зокрема жінками та дітьми – це добре організований транснаціональний злочинний бізнес. Наша сучасна українська молодь, а особливо так звані “діти вулиць» – є приманкою для цього злочинного підприємництва.
Саме тому, з метою попередження і недопущення подібних негативних проявів, 17 травня 2016 р., у Травлинській ЗОШ І-ІІІ ступенів спеціалісти Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели бесіду «Як не стати жертвою торгівлі людьми» з учнями та педагогічним колективом школи.
Основна тема під час обговорення – це проблеми і ризики трудових мігрантів, особливі ризики нелегального працевлаштування за кордоном.

1234 123

Вікторина «Українська народна вишивка»

19 травня 2016 року в Україні відзначався День вишиванки. День вишиванки – відносно нове свято, метою якого є збереження українських народних цінностей та їх популяризація серед населення.

Волонтери Шепетівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучилися до заходів, приурочених до свята «Марш у Вишиванках», та провели у Шепетівському міському парку культури та відпочинку вікторину для дітей на тему: «Українська народна вишивка». Вишивка – це прадавнє народне ремесло, це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, звичаїв, обрядів нашого українського народу. Звичайно, молодь не володіє достатньо глибокими знаннями щодо даного ремесла, проте приємно відзначити те, що на багато запитань прозвучали правильні відповіді.

Запрошуємо усіх охочих перевірити свої знання  та відповісти на питання вікторини.

Вікторина

1. Цей інструмент використовується для натягування тканини під час вишивання.                        

2. Цим швом вишивають стебла рослин.                 

3. Як називається тканина для вишивання?                              

4. Як називаються бавовняні нитки для вишивання?                  

5. В яких орнаментах використовують ромби, квадрати? 

6. Має овальне вушко для заправлення нитки.                  

7. Цей інструмент використовують для відрізання ниток під час вишивання.                                                                                     

8. Елементом якого орнаменту є метелик?    

9.  Цей шов вишивають нитками різних кольорів у два – три ряди.                                                                                                                                                                

10. Чи потрібно зав’язувати вузлики під час вишивання?              

11. В яких орнаментах використовують троянди, дубове листя.

12. Як називається вишитий виріб?  

13. Як називається процес прикрашання виробу за допомогою стібків? 

14.Як називають вишитий рушник? 

20160519_144409 20160519_143929

Виїзд Мобільного консультаційного пункту

18 травня 2016 року здійснено виїзд Мобільного консультаційного пункту Красилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Члени комісії відвідали  сім’ї сіл Юзіно та Гриценки. В результаті, здійснено перевірку цільового використання державної грошової допомоги при народженні дитини у 10 сім’ях та здійснено оцінку потреб дітей та їхніх сімей  у 4-х сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах. Стосовно трьох родин направлено листи до виконкому Гриценківської сільської ради з проханням заслухати батьків на  засіданні виконавчого комітету з питань невиконання ними належним чином батьківських обов’язків.20160518_130732

«Літературними стежками Поділля»

Галерея

Кожна держава має свої культурні корені, зібрані в музеях і виставкових залах, які дозволяють всім охочим долучитися до світу прекрасного і вдихнути на повні груди повітря, просочене духом часу.Щоб привернути увагу до музейної діяльності, було засновано Міжнародний день музеїв, який щороку в усьому світі відзначають 18 травня. Хмельницький обласний літературний музей — один з найбільших просвітницьких закладів, культурний осередок міста та області, що містить зібрання  матеріалів та предметів, що висвітлюють історію становлення і сьогодення літературного і культурного процесу в краї, присвячений окремим видатним його персоналіям. Музей розташований у ошатному невеликому одноповерховому будиночку у самому середмісті Хмельницького, за адресою:вул. Грушевського,буд. 68. Відкриття Хмельницького Читати далі…

«Сучасна сім’я: нові виклики»

Галерея

12 травня 2016 року у читальному залі відбулася подіумна дискусія «Сучасна сім’я: нові виклики» (до Міжнародного дня сім’ї). Організаторами виступили міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Островського. Захід проходив з метою поглиблення розуміння ролі сім’ї як хранительки людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинника стабільності  і розвитку. На сучасному етапі розвитку суспільства перед сім’єю постали нові виклики, пов’язані з найгострішими соціальними проблемами: глобалізація, стрімкий науково-технічний прогрес, автоматизація, роботизація тощо. Як це впливатиме на створення та функціонування сімї, чи потрібно і можливо усвідомлено підготуватись до одруження, які засоби допоможуть Читати далі…

У м. Кам’янці-Подільському відбулося засідання «круглого столу» з питань соціальної підтримки осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

13 травня 2016 року, на виконання розпорядження міського голови м. Кам’янця-Подільського від 05.05.2016 №239-р «Про відзначення в місті Дня матері та міжнародного дня сім’ї» Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено засідання  «круглого столу» на тему: «Соціальна підтримка осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищих учбових закладах міста Кам’янця-Подільського».

У засіданні взяли участь представники Департаменту соціального захисту населення, служби у справах дітей, міського центру зайнятості, центру з надання безоплатної правової допомоги, науковці Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, а також заступники керівників ВУЗів з виховної роботи та інші уповноважені їх представники.

В ході роботи було обговорено стан забезпечення державних гарантій на місцевому рівні, підняті питання соціально-правового забезпечення, оздоровлення, працевлаштування, доступу до соціальних послуг осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особливо жваво учасники обговорювали питання соціально-психологічної адаптації студентів цієї категорії до самостійного життя, у тому числі до умов навчання у вищому навчальному закладі. Представники ВУЗів активно включилися живу дискусію, наводячи життєві приклади з досвіду роботи.

Наприкінці засідання спеціалісти Центру СССДМ презентували «Орієнтовну програму адаптації осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до самостійного життя».

За результатами роботи «круглого столу» була схвалена Резолюція, в якій його учасники висловили сподівання, що тільки об’єднані зусилля усіх зацікавлених сторін допоможуть соціалізувати дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа та підготувати їх до самостійного життя з використанням власних засобів та можливостей.

DSCF1004_cr DSCF0939_cr