Кам’янець-Подільський міський Центр СССДМ інформує

З 1 січня 2015 року, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора», контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Протягом станом на 29.07.2016 спеціалістами Камянець-Подільського міського Центру СССДМ було обстежено 485 сімей, зокрема в липні, з метою перевірки використання допомоги при народженні дитини, відвідано 92 сім`ї. Встановлено, що у всіх обстежених сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням.

При здійсненні контролю за цільовим використанням коштів спеціалісти Центру перевіряють  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

Використання коштів державної допомоги на придбання спиртних та тютюнових виробів, дороговартісних товарів, що не стосуються задоволення потреб дитини, тощо вважається нецільовим використанням коштів.

Контроль за цільовим використанням коштів державних допомог дає можливість на ранньому етапі виявити сім’ї, які потребують соціального контролю та вчасно надати їм допомогу у вирішенні складних життєвих обставин.

В разі встановлення фактів нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється.

Виплата допомоги припиняється у разі:

– відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

– нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

– перебування отримувача допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

– коли сім’я тривалий час  відсутня за вказаним місцем проживання і у спеціалістів немає можливості перевірити цільове використання коштів;

– виникнення інших обставин.

Потрібно зазначити, що рішення про припинення виплати державної допомоги не є кінцевим і виплату допомоги можна відновити (окрім випадку смерті дитини). Для цього особі, яка здійснює догляд за дитиною, потрібно звернутися протягом 6 календарних місяців після припинення виплати допомоги в орган соціального захисту населення з письмовою заявою.Наголошуємо, що спеціалісти, які здійснюють перевірку, завжди мають при собі службове посвідчення та повідомлення про призначення відповідної допомоги!

Якщо виникають сумніви щодо осіб, які прийшли здійснювати перевірку, у місті Кам’янці-Подільському можна  зателефонувати за тел: 9-14-29, (067) 2793088 або звернутись за адресою: вул. Шевченка, буд. 26, каб.10, ІІІ поверх.

protecting a family

protecting a family

Виїзна акція соціальних партнерів міста Кам’янця-Подільського

Галерея

This gallery contains 3 photos.

На виконання Розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 27.04.2016 № 203/2016-р «Про підготовку до оздоровчої кампанії «Літо 2016» 28 липня 2016 року в дитячому оздоровчому таборі «Дністровська чайка» відбулась спільна виїзна акція міського центру зайнятості, міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділення Клініки, дружньої до молоді. Робота виїзної бригади передбачала здійснення превентивної роботи з дітьми за різними напрямками. Так, спеціаліст центру зайнятості, Леся Нечитайло розповіла дітям про те, як потрібно правильно обирати майбутню професію. Провідний спеціаліст Центру соціальних служб, Віталій Поліщук та  спеціалісти відділення Клініки дружньої до молоді – лікар уролог, Ігор Бондар та лікар Читати далі…

Переселенці – частина кам’янецької громади

26 липня 2016 року, за участю заступника міського голови м. Кам’янця-Подільського Вадима Савчука, у приміщенні Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася група взаємопідтримки вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим.

Захід був присвячений організації літнього відпочинку дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб, а саме підготовці до відпочинку у туристичному таборі «Карабін», робота якого розпочнеться 6 серпня.

Учасники ознайомилися з презентацією про роботу табору «Готуємось до таборування» та почули схвальні відгуки дітей, які у 2015 році відпочивали в «Карабіні».

Особливим сюрпризом для дітей та дорослих стали подарунки, які, від імені міського голови Михайла Сімашкевича, вручив учасникам групи його заступник. Вадим Анатолійович Савчук підкреслив, що спортивні кофти та батники були передані міському голові громадою гміни Тарнаво-Підгурне Республіки Польща спеціально для сімей переселенців, які проживають у Кам’янці-Подільському.

Учасники заходу висловили подяку міській владі за підтримку та турботу про їх дітей та, користуючись нагодою, звернутися особисто до заступника міського голови з нагальними запитаннями.

Вадим Анатолійович запевнив присутніх, що міська влада й надалі буде надавати всебічну підтримку сім’ям вимушених переселенців.

0501 0203 04

Дбаємо про молодь!

Галерея

Співпраця Центру соціальних служб і кримінально-виконавчої інспекції спрямована передусім на зменшення ризику скоєння повторних злочинів неповнолітніми та особами молодіжного віку, аби вони не опинилися за гратами. 20.07.2016 р. з метою попередження та профілактики злочинності серед неповнолітніх, Дунаєвецький РЦСССДМ в особі провідного спеціаліста Верещинської А.І.  спільно з Дунаєвецьким районним сектором кримінально-виконавчої інспекції в особі фахівця з питань соціальної роботи Білокінь К.І. та Дунаєвецьким центром зайнятості в особі Наливайко Т.В., на території Маківського санаторію «Україна», Дунаєвецького району провели черговий спільний профілактично-виховний захід для дітей, які відпочивали у санаторії. Під час проведеного заходу діти отримали корисну, сучасну інформацію щодо здорового способу життя та Читати далі…

Цільове використання державної допомоги при народженні дитини на контролі фахівців Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини. У 2016 році вона становить 41 280 грн., незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина. Однак, із збільшенням цієї суми почастішили випадки нецільового використання державних коштів. Нерідко отримувачі не забезпечують належних умов для повноцінного життя та виховання дитини, її безпечного та комфортного проживання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 р. № 623 ,,Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора“ контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, фахівцями із соціальної роботи складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями центру. В ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги, а також консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей.

Якщо є факти нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється.

Підставою для цього може бути:

–                позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

–                відмови отримувача допомоги від виховання дитини;

–                нецільового використання коштів і незабезпечення  отримувачем допомоги     

   належних  умов  для  повноцінного утримання та виховання дитини;

–  відібрання дитини  в  отримувача  допомоги  без   позбавлення батьківських прав;

–  тимчасового  влаштування  дитини на повне державне утримання, крім  дітей,  які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі  або  установі  виконання  покарань за умови перебування дитини  разом  з  матір’ю;

–  перебування отримувача  допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

–  смерті дитини;

–  смерті  отримувача  допомоги; 

–  виникнення інших обставин.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені  обставини,  за  рішенням  органу,  який призначив допомогу.

Станом на 25 липня 2016 року фахівцями із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було обстежено 375 сімей. Встановлено, що в обстежених 359 сім’ях батьки задовольняють потреби дітей відповідно віку та використовують соціальні виплати за призначенням.16 сім’ям виплати було припинено.

Відповідно до плану роботи Центру означені перевірки будуть проводитися і надалі.

Ресоціалізація наркозалежної молоді

Галерея

25 липня т. в. о. заступника голови облдержадміністрації Олійником В.Ц. та директором Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Власюк Т.М. здійснено робочий візит до «Обласного центру ресоціалізації наркозалежної молоді». Центр розпочав діяльність у 1999 році як центр „Твоя перемога” і на сьогоднішній день є одним із найкращих в Україні. Дезадаптована молодь, залежна від психо-активних речовин, може пройти курс соціальної реабілітації, що передбачає психодіагностику, психотерапію, психокорекцію та трудотерапію. Робота спрямована на закріплення тих позитивних тенденцій, які склалися в процесі діяльності, підбору методів, форм роботи, які себе виправдали. Курс реабілітації становить 1.5 року. За 2015 рік кількість клієнтів, Читати далі…

Мобільний консультативний пункт

Здійснено черговий виїзд Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи у сільській місцевості до с. Криворудка, під час якого обстежено умови проживання  трьох сімей, що опинились у складних життєвих обставинах, перевірено цільове використання державної допомоги при народженні дитини однієї сім’ї, в якій  виявлено не цільове використання коштів, виявлено 1 сім’ю, що опинилась у складних життєвих обставинах. Стосовно двох  сімей надіслано лист про необхідність заслухати батьків на засіданні Комісії з питань захисту прав дітей РДА  у зв’язку із безвідповідальним батьківством  та на розгляд виконкому Криворудської сільської ради.

DSCN9757

З турботою про дітей!!!

22 липня 2016 року обласним центром розпочато  курси підвищення кваліфікації для прийомних батьків, батьків – вихователів. Наступні заняття заплановані на 26 та 28 липня. 

  У курсах брали участь родини з Білогірського, Староконстянтинівського, Полонського районів та Наркевицької ОТГ. Сьогодні було розглянуто тему “Особливості виховання підлітка”, а на наступних заняттях планується розглянути такі питання: “Статеве виховання дітей”, “Профілактика емоційного вигорання батьків”. Прийомні батьки та батьки-вихователі активно брали участь в обговоренні проблем та визначали найкращі шляхи їх розв’язання для різних вікових категорій дітей, ділились власним досвідом. Всі учасники відзначали необхідність та позитив таких форм тренінгів та спілкування батьків.

Бажаючих взяти участь у навчанні звертатись до ОЦСССДМ. Контакти ви можете знайти на нашому сайті.

vk1

МАЙБУТНЄ В НАШИХ РУКАХ

Галерея

Нещодавно в  дитячому оздоровчому містечку «Джерельце» (с. Жилинці) Ярмолинецьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та центром зайнятості, було проведено виїзну акцію для учнівської молоді – «Майбутнє в наших руках». Відкрив захід директор оздоровчого табору Олег Віш, який представив дітям гостей та побажав усім плідної співпраці.  Дітей було ознайомлено з програмою актуального дійства, яке набрало масового характеру серед підростаючого покоління. Начальник відділу соціальної роботи центру Лілія Варгата разом з провідним спеціалістом відділу соціальної роботи Мальвіною Савлюк продемонстрували дітям відео лекторій «Молодь за здоровий спосіб життя».  Захід дав змогу подарувати кожній дитині масу позитивних емоцій та вражень. Адміністрація Читати далі…

Валерій Олійник: Маємо максимально докласти зусиль, щоб діти мали можливість рости та розвиватись в благополучних сім’ях

Популярні

Хмельницька обласна державна адміністрація

Кожна людина розуміє важливість сім’ї для  забезпечення максимально можливого рівня фізичного та психічного здоров’я, доступу до отримання якісної освіти, безпечного життя та захисту від заподіяння шкоди, позитивних емоційних переживань дитини.  Лише сім’я здатна задовольнити  основні потреби дитини, надати стимули для її подальшого розвитку, створити стабільну атмосферу.

Особливу увагу держава повинна приділяти прийомним сім’ям. За ними має здійснюватись соціальний супровід, тобто цілеспрямована діяльність соціальних працівників зі створення необхідних умов для оптимального функціонування прийомної сім’ї і розвитку дитини.

З метою підвищення ефективності здійснення соціальної роботи з прийомними сім’ями, дитячими будинками сімейного типу, опікунами, піклувальниками, особами з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та вивчення досвіду роботи Кам’янець-Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо діяльності фахівців із соціальної роботи 19 липня у Кам’янець-Подільській райдержадміністрації відбувся семінар-навчання. У ньому взяли участь т.в.о. заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Валерій Олійник, директор Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Власюк, керівники Кам’янець-Подільського району та представники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Хмельницькій області.

Валерій Олійник зазначив, що основним завданням, яке ставить на сьогоднішній день Уряд країни та Міністерство соціальної політики України перед обласною державною адміністрацією та структурними підрозділами, є забезпечення благополуччя населення регіону, надання якісних, вчасних та в повному обсязі соціальних послуг. Особливу увагу має приділятися сім’ям з дітьми, багатодітним, малозабезпеченим родинам, учасникам АТО та їх сім’ям, сім’ям внутрішньо переміщених осіб.

DSCN1466

Помітною тенденцією останніх років є відокремлення сім’ї від батьківства, зокрема, значне збільшення неповних сімей у результаті свідомої відмови реєстрації шлюбу з метою отримання соціальної допомоги від держави. Дедалі частіше трапляються випадки, коли батьки залишають своїх дітей у притулках для дітей, медичних закладах, інтернатах, відмовляючись при цьому виконувати свої батьківські обов’язки. Зубожіння сімей, асоціальний спосіб життя батьків, небажане материнство, конфлікти,вимушене заробітчанство призводить до збільшення соціального сирітства в державі.

У зв’язку з тим, що в ході адмінреформи відбувається ліквідація та реорганізація центрів соціальних служб, спостерігається зменшення надання соціальних послуг на 31% у порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. На 28% збільшилась кількість відмов від новонароджених дітей, спостерігається ріст рівня злочинності серед дітей на 14%, випадків нецільового використання державних допомог на дітей – на 17%.

Невчасне виявлення проблемних сімей, відсутність кваліфікованих спеціалістів з надання соціальної допомоги, зволікання з вилученням дітей з таких сімей, недостатній контроль за їх вихованням у неблагополучних сім’ях, поповнення інтернатів дітьми призводить до критичних випадків у сім’ях, інколи з летальними наслідками.

Саме тому такою важливою є збереження та активізація центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У зв’язку з цим Валерій Цезарович наголосив на тому, що зі створенням на території Хмельницької області об’єднаних територіальних громад, начальникам центрів потрібно налагодити співпрацю з головами ОТГ у своїх районах та переконати останніх у необхідності існування та функціонування таких установ. На території новоствореної громади потрібно забезпечити ефективну роботу соціальних працівників та реалізацію в повній мірі основної мети їх діяльності – надання комплексної соціально-педагогічної, психологічної, юридичної, соціально-економічної, інформаційної допомоги громадянам.

На прикладі Кам’янець-Подільського району голова райдержадміністрації Василь Сукач  поділився досвідом організації роботи та пошуків шляхів взаєморозуміння між районною владою та головами створених в районі об’єднаних територіальних громад. Зокрема, посадовець розповів про порядок фінансування соціальних служб у районі. За його словами, 7 осіб в районі фінансуються з державного бюджету, арешту коштів делегують 15 сільських рад, Колибаївська, Гуменецька та Китайгородська ОТГ.

Під час обговорення учасники семінару порушили тему стану медицини в області, зокрема плани по створенню на Хмельниччині трьох округів надання медичної допомоги з центрами у Хмельницькому, Кам’янець-Подільському та Шепетівці. Прийняття такого рішення зумовлене зменшенням кількості жителів в області.

DSCN1471

На завершення семінару Валерій Олійник подякував присутнім за їх працю та вагомий внесок у покращення соціального життя населення.

“Я розумію, що на сьогоднішній день кадрове забезпечення центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді бажає бути кращим: згідно вимог чинного законодавства – один фахівець на 2 тис. сільського населення та 6 тис. міського населення, тобто повинно працювати 456 спеціалістів, фактично працює 233 особи. Але незважаючи на всі складнощі, ,” – підкреслив т.в.о. заступника голови.