Кам’янець-Подільський міський Центр СССДМ інформує: 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІД та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми

Сьогодні, на тлі подій, які відбуваються в Україні, засоби масової інформації практично припинили розповідати про ВІЛ/СНІД, і пересічні громадяни про це почали поволі забувати.

Проте, як не прикро, Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. За даними Українського центру контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 293 739 випадків ВІЛ-інфекції серед громадян України, у тому числі 90 833 випадки захворювання на СНІД та 40 816 смертей від захворювань, зумовлених СНІД.

Основною причиною поширення ВІЛ-інфекції називають безвідповідальне ставлення людей до власної безпеки здоров’я.

Саме тому, Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щорічно, 1 грудня, проводить мотиваційну акцію «Знати, щоб жити!» метою якої є інформування громадськості з проблем ВІЛ/СНІДу.

Спеціалісти Центру переконані, що тільки просвіта, безпечна поведінка та стійкі переконання у тому, що у побуті та при спілкуванні ВІЛ-інфекція безпечна – зможуть змінити відношення до хвороби та зупинити вірус.

У цей день люди у всьому світі, відзначаючи Всесвітній день боротьби зі СНІД та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, носять на своєму одязі червону стрічку.

«Червона стрічка» – це міжнародний символ боротьби зі СНІД: пам’яті про тих, кого втратили, солідарності з тими, кого епідемія торкнулася особисто, протест проти дискримінації та суспільної ізоляції людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

Пропонуємо 1 грудня колективам усіх організацій та установ підтримати акцію «Знати, щоб жити!» та приколоти до одягу червону стрічку.

Дякуємо усім за розуміння та підтримку. Будьмо солідарні!

Більше інформації можна дізнатись на офіційних сайтах з протидії ВІЛ/СНІД, у тому числі на сайті «Анти-СНІД» http://www.antiaids.org/projects/aidsinfo.html

470

16 днів проти насильства щодо жінок

25 листопада 2016 р. стартувала Всесвітня кампанія “16 днів проти насильства щодо жінок”, започаткована у 1991 р. Центром жіночого глобального лідерства та Форумом з питань жінок, насильства та прав людини. З того часу тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу беруть у ній  участь. Майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства у будь-яких сферах є порушенням прав людини. Україна приєдналась до Всесвітньої глобальної кампанії «16 днів проти насильства щодо жінок» у 2000 р., а вже у 2001 р. вона вийшла на загальноукраїнський рівень. Кожного року у всіх областях України відбуваються різні заходи, що мають на меті привернення уваги громадськості до домашнього насильства.

         На 29 листопада 2016 р. припадає Міжнародний день захисту прав жінок, до якого в рамках кампаніїі Хмельницьким міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено інформаційну акцію “Жінки…другого плану” на базі Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Під час акції юристами Центру Н. Крещук та Ю. Січненко присутнім були продемонстровані відеоматеріали, ознайомлено з напрямками та формами роботи Центру у напрямку попередження та подолання насильства в сім’ї, з станом чинного законодавства України, яке визначає правовий статус жінки в сучасному українському суспільстві та надані друковані інформаційні матеріали. Студенти під керівництвом викладача кафедри психології С. Тафінцевої мали можливість поставити спеціалістам Центру запитання з поданої проблематики.

У місті Кам’янці-Подільському обговорили ґендерні аспекти при влаштуванні на роботу

29 листопада 2016 року, на виконання розпорядження Кам’янець-Подільського міського голови від 24.11.2016 №653-р «Про проведення в місті щорічної акції «16 днів проти насильства», у рамках співпраці з міським центром зайнятості, провідний спеціаліст Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ, Віталій Поліщук, прийняв участь у семінарі «Техніка пошуку роботи» та висвітлив питання: «Ґендерне насильство».

Питання гендерних відносин та утисків часто постають при влаштуванні на роботу. Адже роботодавці частіше обирають у робітники чоловіків, а не жінок, які, за їх думкою, можуть піти у декретну відпустку або на лікарняний з дитиною, або взагалі, не будуть виконувати свої обов’язки так, як чоловіки. Проте сучасна ситуація у світі демонструє, що жінки поступово не гірше чоловіків освоюють діяльність в політиці, бізнесі, юриспруденції – сферах діяльності, які традиційно вважалися чоловічими, а в західноєвропейських країнах чоловіки все частіше беруть декретну відпустку по догляду за дітьми. Тому Віталій Аркадійович висвітлив саме аспект проявів економічної нерівності жінок та чоловіків при пошуці та влаштуванні на роботу.

Акція «16 днів проти насильства» триватиме до 10 грудня 2016 року.

До відома (за матеріалами проекту «розвиток потенціалу з метою реалізації якісних ґендерно-чутливих інтервенцій Сменшення шкоди в Україні»).

У рейтингу країн з найбільш рівними можливостями для жінок і чоловіків Україна поки ще знаходиться на 56 місці.

Прояви економічної нерівності:

  • Розрив у заробітній платні: дві третини усієї роботи в світи виконують жінки; за це вони отримують лише 5% світових доходів. В Україні жінки у віці 30-34 років у середньому отримують на 1100 грн. менше, ніж чоловіки.
  • Скляна стеля – невидимі перешкоди, з якими зіштовхуються жінки у просуванні по кар’єрних сходах.
  • Жінки більше чоловіків представлені у сфері обслуговуючої праці (асистентки, офіціантки, гувернантки).
  • Фактично жінки працюють на 4-5 годин більше чоловіків, проте хатні справи не оплачувані.
  • Слабка представленість на владно-адміністративному рівні. Жінок на керівних посадах усіх рівнів – менше 30%.

%d0%b3%d0%b5%d0%bd%d0%b4%d0%b5%d1%80

Попередження жорстокого поводження в дитячому середовищі

З 25 листопада по 10 грудня, на виконання розпорядження міського голови від 24.11.2016 №653-р «Про проведення в місті щорічної акції «16 днів проти насильства», Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить просвітницькі заходи.

Головним завданням акції є привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

28 листопада провідний спеціаліст-юрисконсульт Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ, В’ячеслав Галайбіда, взяв участь у заході Кам’янець-Подільської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 з поглибленим вивченням німецької мови з виступом на тему: «Попередження жорстокого поводження в дитячому середовищі. Правові аспекти».

З метою попередження виникнення випадків жорстокого поводження у дитячому середовищі, юрисконсульт Центру провів бесіду зі старшокласниками. Він зупинився на виконанні обов’язків учнів шкіл, на питаннях уникнення насильства та організаціях, до яких потрібно звертатися у разі небезпеки. Особливу увагу було приділено профілактиці вживання дітьми алкогольних напоїв. В’ячеслав Миколайович наголосив на юридичній відповідальності за придбання алкоголю, його розпиття та перебування у нетверезому стані в громадських місцях. Окремо юрисконсульт зупинився на відповідальності за хуліганські дії, оскільки багато з таких дій вчиняються саме під впливом алкоголю.

Акція «16 днів проти насильства» триватиме до 10 грудня 2016 року.

%d1%81%d0%b7%d0%be%d1%88%e2%84%961

18 листопада – Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі залишається трагічною реальністю для України. Діти, які стали жертвами насилля, зазнають фізичних, психо – соціальних і емоційних страждань, наслідки яких впливають на все життя і навіть загрожують йому. Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації у 2012 році і тим самим взяла на себе відповідальність щодо здійснення заходів із запобігання сексуальній експлуатації і насильства над дітьми. 18 листопада 2016 року європейська спільнота вдруге відзначала Європейський день захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. І тому Теофіпольський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно із Службою у справах дітей провели захід в дитячій художній школі на тему: «Скажи насильству серед дітей – НІ». Дітям розповідалося, як розпізнавати небезпеку, спілкуватися з незнайомими людьми, куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства і завжди розповідати батькам про неприємності в будь-яких дивних ситуаціях. Наголошувалося на те, що у 70 – 85% випадків сексуальних зловживань щодо дітей, злочинець є знайомою для дитини людиною. У більшості випадків про такі зловживання не повідомляють в поліцію у зв’язку із нерозумінням, що з ними сталося, боязні і сорому відкриватися чужим. На завершення заходу було роздано пам’ятки щодо попередження сексуального насильства над дітьми. Важливо, щоб отримані знання вплинули на свідомість дитини, знадобилися в реальному житті, підвищили рівень обізнаності щодо проблеми сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей, сформували правове ставлення до життя.

1

День пам’яті жертв голодомору

Галерея

This gallery contains 3 photos.

26 листопада, в Україні відзначають щорічний національний День пам’яті жертв голодоморів. Ці криваві сторінки історії навіки залишаться в пам’яті українців. Кожного року цього дня, мільйони українців, щоб згадати та вшанувати пам’ять загиблих в роки голодоморів в України запалюють свічку. Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку тодішньої влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Неможливо навіть уявити, якими б стали українці, якби не ні трагічні роки, що назавжди поламали їхні життя. Однак, комуністичним катам не вдалося знищити нашу націю. Серед мільйонів понівечених людських доль, Читати далі…

З нагоди Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації

18 листопада європейська спільнота відзначає День захисту дітей відсексуального насильства та сексуальної експлуатації.

Проблема насильства над дітьми є актуальною в усьому світі, це прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно.

Сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя.

Основними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації є підвищення рівня обізнаності суспільства про проблему насильства над дітьми.

З цією метою соціальними партнерами: Старокостянтинівським центром соціальних служб,  службою у справах дітей Старокостянтинівської районної державної адміністрації 24 листопада 2016 року на базі Радковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено захід на тему: «Захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації». Учнівська молодь з цікавістю слухала виступи: начальника служби у справах дітей Москалюк В.І., юрисконсульта районного центру соціальних служб Павліченко Н.А., медичного працівника школи Никитюк Н.Г. Учасники заходу отримали тематичну буклетну продукцію.

cam00827cam00824 cam00826

Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Фахівцями із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, який відзначається 18 листопада поточного року, протягом тижня організовано та проведено заходи, спрямовані на підвищення обізнаності дітей та дорослих щодо загроз жорстокого поводження з дітьми. В 12 територіальних громадах з дітьми та батьками проведені тематичні лекції, бесіди, семінари, години спілкування, «круглі столи», дискусії на теми: “Якщо ви зазнали сексуального насильства”, «Життя без насильства», «Домашнє насильство:як захистити дитину», «Як попередити насильство в сім’ї?», «Обізнаність учнів щодо проявів насильства та жорстокості по відношенню до дітей», «Знущання та агресія у шкільному середовищі» тощо.

Працівниками центру розроблено та розповсюджено буклет щодо попередження сексуального насильства та захисту дітей. 

В місті Кам’янці-Подільському відбулося навчання у рамках проекту «5 хвилин рятує життя»

23 листопада 2016 року у приміщенні Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбувся навчальний тренінг з навичок надання першої медичної допомоги при різних нещасних випадках.

Захід проводили викладач та студенти, що входять до складу рятувальної дружини ДВНЗ «Кам’янець-Подільський індустріальний коледж» у рамках реалізації міжнародного польсько-українського проекту «5 хвилин рятує  життя». Тренінг пройшли волонтери Центру – студенти спеціальностей «Соціальна педагогіка» та «Соціальна допомога» Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка.

На занятті молоді люди мали змогу відпрацювати практичні навички на медичних тренажерах-фантомах по методиці надання першої невідкладної медичної допомоги: штучного дихання, непрямого масажу серця, перев`язок, накладання джгута тощо.

Участь у практичному занятті надала можливість майбутнім працівникам соціальної сфери набути практичних навичок, які можуть стати в нагоді при наданні першої невідкладної медичної допомоги у важких та непередбачуваних ситуаціях.

%d1%83%d1%87%d0%b0%d1%81%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b8 %d0%bd%d0%b0%d0%b2%d1%87%d0%b0%d0%bd%d0%bd%d1%8f

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

Галерея

Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН  20 жовтня 1989 р, кожна дитина (людина віком до 18 років) має право на повний захист від усіх форм сексуальної експлуатації та насильства.       Сексуальна експлуатація – одна з найжорстокіших форм насильства до дітей. Діти, які стали її жертвами, зазнають фізичних, психо-соціальних і емоційних страждань, які впливають на все життя і навіть загрожують йому.     18 листопада європейська спільнота і Україна відзначають Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Чорноострівський селищний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді також приєднався до відзначення цього дня. Читати далі…