Профілактика правопорушень серед неповнолітніх

У наш час надзвичайно гострою є проблема збільшення правопорушень серед дітей і молоді. Проблема злочинності неповнолітніх набуває особливого змісту, хоча вже прийнято ряд нормативних актів з метою покращення ситуації в цьому напрямку.

 Безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, розпадом сім’ї, поширенням інших соціально негативних явищ.

Вжиття профілактичних заходів до підлітків, які вчиняють дрібні правопорушення, значною мірою дозволяє не допускати формування у них кримінальної спрямованості. Даючи криміногенну характеристику злочинності неповнолітніх, можна сказати, що вона майже нічим не відрізняється від злочинності дорослих, за винятком окремих видів злочинів, які притаманні тільки дорослим.

Правопорушення, здійснені неповнолітніми – це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів (лише третина покараних повертаються до повноцінного суспільного життя); по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності (дві третини рецидивістів розпочинають свій злочинний шлях ще неповнолітніми).

 Профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх є одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми та молоддю.

 Хмельницьким  міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводяться профілактичні інформаційно-просвітницькі заходи з неповнолітніми. Також основними формами роботи є: відвідування сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах,  виступи на батьківських зборах, участь у проведенні виховних годин на морально-етичні теми, консультативна робота з учнями, батьками. 

 Мета таких заходів полягає в роз’ясненні дітям їх законних прав та обов’язків, виявленні причин, які спонукали їх до скоєння злочинів та правопорушень, популяризації здорового способу життя та важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення.

У разі виникнення даної проблеми можна звернутися до практичних психологів, фахівців із соціальної роботи, юристів Центру за адресою: м.Хмельницький, вул.Кам’янецька, 38 або за тел.76-29-28, 65-78-78.

Робота «Школи відповідального батьківства» у місті Кам’янці-Подільському

Щотижня, по середах та п’ятницях, психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталій Поліщук, спільно з лікарем акушер-гінекологом, Олесею Мельник, проводять заняття для майбутніх батьків у Перинатальному центрі міста Кам’янця-Подільського. Заходи проходять у «Школі відповідального батьківства», у рамках реалізації спільного шведсько-литовсько-українського проекту «Становлення особистості дитини».

Так, 27.01.2017 відбулося чергове заняття для вагітних жінок та їх чоловіків.

План заняття передбачає спільну роботу жінок з чоловіками щодо  особливостей перебігу пологів, переваг та технік грудного вигодовування, методів стимуляції  лактації, особливостей догляду за новонародженою дитиною.

Також, окремо від дружин, чоловіків, які виявили бажання бути присутніми під час пологів, психолог ознайомлює із перевагами та алгоритмом їх дій при партнерських пологах та методами  знеболення під час переймів. Чоловіки, які раніше вже приймали участь у пологах, охоче діляться своїм досвідом та висловлюють впевненість у важливості народжувати разом з дружинами.

 Зазвичай, зустріч завершується запитаннями від чоловіків та відповідями спеціалістів.

Робота «Школи відповідального батьківства» триває. Заняття проводяться у кожну середу та п’ятницю о 13.00. Запрошуємо майбутніх батьків міста Кам’янця-Подільського на заняття.

вагiтнi

Волонтерська практика студентів у м. Кам’янці-Подільському

25 січня 2017 спеціалістом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Наталією Гомілко, прийнято участь у настановчій конференції для студентів 1 курсу факультету корекційної та соціальної педагогіки і психології Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, які будуть проходити волонтерську (безвідривну) практику на базі Центру.

Під час проходження волонтерської практики студенти будуть мати можливість брати участь у заходах Центру у зручний для них час.

Поєднання теоретичної та практичної підготовки із здійсненням волонтерської діяльності, що починається ще з 1 курсу, надасть можливість підвищити якість підготовки майбутніх фахівців соціальної сфери та принесе користь отримувачам соціальних послуг міста Кам’янця-Подільського.

 конференцiя

Участь у засіданні круглого столу

24 січня 2017 року в Теофіпольській райдержадміністрації за участю т.в.о. заступника голови райдержадміністрації Мирослави Майдан відбувся круглий стіл на тему: «Використання трирівневої моделі у профілактиці правопорушень серед неповнолітнього населення на території району»,  до участі в якому запрошено фахівців із соціальної роботи Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталію Скрильнікову та Ольгу Трайчун.

В ході засідання круглого столу було розглянуто наступні питання:

  1. Про комплексну програму використання трирівневої моделі у профілактиці правопорушень серед неповнолітнього населення на території Теофіпольського району.
  2. Про налагодження співпраці та обміну інформаціями між структурними підрозділами райдержадміністрації, які займаються профілактикою насильства в сім’ї та Теофіпольським відділенням поліції Красилівського відділу поліції ГУНПУ в Хмельницькій області.

За результатами засідання круглого столу прийнято рішення винести на розгляд депутатів районної ради комплексну програму використання трирівневої моделі у профілактиці правопорушень серед неповнолітнього населення на території Теофіпольського району. Також було обговорено питання щодо взаємодії та подальшої співпраці із представниками, направлених на захист прав кожного громадянина, який постраждав від насильства в сім’ї, а саме:  представників управління соціального захисту населення райдержадміністрації, служби у справах дітей райдержадміністрації, Теофіпольського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділу освіти райдержадміністрації, Теофіпольського відділення поліції Красилівського відділу поліції ГУНПУ в Хмельницькій області (організатор круглого столу).

фото_101214_001

День Соборності України

Свою Україну любіть.

Любіть її… Во врем’я люте.

В останню тяжкую минуту

За неї Господа моліть.

Т. Шевченко

22 січня Україна відзначає одне з головних свят нашої країни – День Соборності України. Це свято щороку відзначається у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західно – Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

Напередодні в Хмельницькому міському Центрі соціальних служб для сім’ї дітей та молоді проведено  захід «Великий день єднання» до Дня Соборності та Свободи України, до якого  долучились представники з «Товариства молодих інвалідів» та студенти Хмельницького інституту соціальних технологій ВМУРоЛ «Україна».

Під – час заходу присутні мали змогу пригадати цікаві факти про  історію становлення та возз’єднання  України, звучали поетичні рядки відомих українських поетів, у яких відчувався непереборний дух, заклик до свободи та єднання заради життя у вільній та незалежній країні. Усі разом співали державний гімн України.

Таким чином, учасники заходу дізнались багато цікавої та нової інформації, підтвердили думку про те, що «У єднанні й підтримці ми сильні й впораємось із усіма труднощами!»…

Практичний психолог Центру О.Захожа

20152201113613

Соціальна адаптація учасників антитерористичної операції у м. Кам’янці-Подільському

Галерея

17 січня 2017 року у м. Кам’янці-Подільському відбулися заходи соціальної адаптації учасників антитерористичної операції. Проводив групові консультації психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Поліщук. Для військових в/ч 3053 спеціальної патрульної роти було проведено консультацію на тему: «Практичні прийоми першої психологічної допомоги. Саморегуляція психологічного стану в екстремальних умовах»,  а у рамках тематичного семінару для військовослужбовців міського центру зайнятості, демобілізованих учасників антитерористичної операції проконсультовано на тему: «Психологічні аспекти адаптації демобілізованих учасників антитерористичної операції до мирного життя». Проведення подібних заходів має на меті адаптації учасників антитерористичної операції до мирного життя, попередження виникнення кризових станів, а також запобігання Читати далі…

«Ялинка бажань» здійснила мрії дітей з Летичева

Галерея

Період новорічних свят – період див. Особливо вони трапляються з тими, хто в них щиро вірить. Хмельницький обласний центр соціальних служб у  торгівельному центрі «Оазис»  та „Сільпо” вже вп’яте організовує акцію «Ялинка бажань», де кожен небайдужий може стати Миколаєм чи Дідом Морозом для діток, сім’ї яких опинилися у складних життєвих обставинах. Для цього просто потрібно прочитати листа від малечі, придбати омріяний подарунок та покласти його під ялинку. Книги, ляльки, солодощі…. Малюки старанно писали листи Миколаєві та Дідові Морозу, якими волонтери і прикрасили „Ялинку бажань”. Приємно відзначити: навіть попри скруту, подоляни не залишилися байдужими і купували усе, про що мріяли дітки. Читати далі…