Відбулося засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при районній державній адміністрації

  В умовах конфлікту питання запобігання і протидії домашньому насильству є одним із пріоритетних в діяльності органів влади всіх рівнів. Ефективним інструментом та комунікаційним майданчиком, де всі суб’єкти органів державної влади та громадськості, що працюють у цьому напрямку, можуть обговорити останні події, спільно вирішити нагальні питання, обмінятися корисним досвідом, є координаційні ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку та протидії торгівлі людьми.

narada KR 26 09  Заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко провів засідання координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству у сім’ї та протидії торгівлі людьми при районній державній адміністрації.

  На засіданні було розглянуто наступні питання: організація міжвідомчої взаємодії та здійснення соціальної роботи із сім’ями, які постраждали внаслідок насильства; організація виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України стосовно здійснення комплексних заходів щодо захисту прав дітей; встановлення соціального супроводу сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

ВІЛ/СНІД – ЖИТТЯ ЦЕ НЕ ГРА

  У рамках роботи Мобільного консультаційного пункту Летичівський селищним центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 28 вересня 2017 року здійснено виїзд у Летичівський НВК №3. Фахівцями центру О. Шрубковською та  А. Ніцевичем проведено захід серед учнів старших класів на тему: «ВІЛ/СНІД – життя це не гра». Мета заходу: інформувати молодь шкільного віку про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі інфекції, формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей та як себе вберегти від хвороби. Із школярами було проведено бесіду та продемонстровано відеоролик на дану тематику.

Exif_JPEG_420  На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнах усіх континентів у тому числі і в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих: загальна кількість людей, які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600. Сьогодні лікування, на жаль, не може привести до одужання, проте воно може повернути до нормального ритму життя, оскільки лікування попереджує розмноження вірусу та розвиток хвороби.
  Різні методи лікування СНІДу мають побічні ефекти. Щоб лікування було ефективним протипоказано вживати алкоголь, наркотики та палити. Необхідно регулярно відвідувати лікаря.

Exif_JPEG_420  Слід пам’ятати, ВІЛ-інфекція – не вирок. У жодному разі ВІЛ не може стати перешкодою при прийомі на роботу або стати причиною припинення трудової діяльності. ВІЛ-позитивна людина не зобов’язана ставити до відома роботодавця про свій статус.
  ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ-позитивна людина має право: вести особисте життя, мати друзів, одержувати інформацію і освіту.

  Людина має право жити!

 

 

Підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів

22070528_1937687809824593_159641743_o  27-29 вересня 2017 року на базі Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулися курси підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів міста та Кам’янець-Подільського і Чемеровецького районів.

  Відповідно до чинного законодавства, не рідше ніж раз на два роки обласні центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять планові тренінгові навчання прийомних батьків та батьків-вихователів з метою підвищення їх виховного потенціалу.

  Навчання проводили спеціалісти Хмельницького обласного центру СССДМ: заступник директора – начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи, Наталія Мельник, та провідний фахівець із соціальної роботи, Тетяна Яцух.

тренінг  Під час курсів були розглянуті теми: «Особливості виховання підлітка», «Дисципліна: заохочення та покарання», «Емоційне вигорання батьків». Курси проводяться за програмою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України.

  Про проходження навчання учасники отримали довідки про проходження підвищення кваліфікації прийомних батьків та батьків-вихователів від директора обласного центру, Тетяни Власюк.

сертифікат

У місті Кам’янці-Подільському продовжується юридично-правова освіта молоді

  Продовжуються планові зустрічі юрисконсульта Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, В’ячеслава Галайбіди, з читачами бібліотеки-філії №2.

  «Наслідки злочину для особи і суспільства». Таку тему обговорювали зі спеціалістом Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ читачі з числа студентів-правовиків коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету. У ході заходу були розглянуті такі поняття, як злочин, його види, відповідальність за його скоєння, у тому числі відповідальність неповнолітніх.

  Метою подібних зустрічей є не тільки юридично-правова освіта молоді, а й формування соціально-свідомого способу її життя.

SAMSUNG CAMERA PICTURES SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

У місті Кам’янці-Подільському посилено роботу з протидії торгівлі людьми

волонтери  За даними Міністерства соціальної політики України останнім часом стрімко зростає кількість громадян України, які потрапляють у ситуації торгівлі людьми. Так, наприкінці 2016 року великого розголосу набула справа так званих «кур’єрів-експедиторів», коли наших громадян втягують у злочинну діяльність, а саме під приводом роботи кур’єр-експедитором з перевезення малогабаритного багажу, вмістом якого виявляються наркотичні речовини. За незаконну діяльність українців затримують правоохоронні органи іноземних держав та позбавляють волі у середньому на 8-25 років. Такий вид торгівлі людьми найбільше поширений на території Російської Федерації, Бразилії, Таїланду та Малайзії. Загалом, у місцях позбавлення волі цих країн перебуває понад 2000 українців.

МЦЗ  Спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять роз’яснювальну роботу серед населення з метою запобігання випадкам вербування. Так, щомісяця проводяться групові консультації для безробітних у міському центрі зайнятості, а також, навчальні заняття для волонтерів з питань протидії торгівлі людьми з метою розповсюдження ними інформації серед однолітків.

Співпраця з районним відділом з питань пробації.

  У житті кожної людини бувають ситуації, коли складно знайти вихід, і тоді виникає проблема вибору шляху їх розв’язання. Хтось вирішує складні життєві обставини йдучи по важкому, але законному шляху, а хтось зважується на злочин, вбачаючи в цьому можливість влаштувати своє життя швидко, не прикладаючи зусиль. У другому випадку молоді люди нерідко опиняються на лаві підсудних, і їхні мрії розбиваються об сувору реальність.

P70925-153534  Одним із важливих аспектів діяльності Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є взаємодія з Теофіпольським РВ з питань пробації. Так, 19 вересня 2017 року відбувся круглий стіл, щодо питань покращення співпраці та взаємоінформованості між Центром та районним відділом пробації, ефективності роботи із засудженими молодіжного віку, які перебувають на обліку.

  Начальник Теофіпольського РВ з питань пробації Гринюк С.І. зазначив, що на обліку перебуває 23 особи даної категорії, які мають проблеми із законом та наголосив на дотриманні ними законності під час іспитового строку.

  Фахівці із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повідомили, що основною метою взаємодії є недопущення скоєння повторних правопорушень молодими особами. Злочинність не знає обмежень, не залежить від соціального статусу: злочинцями стають як вихідці із неблагополучних сімей, так і ті, які виховуються в матеріально забезпечених сім’ях. Постійно зростає кількість молодих людей, які ніде не навчаються і не працюють. Це свідчить про відсутність мотивованої спрямованості молодих людей на формування свого майбутнього. При роботі з даною категорією фахівці центру проводять профілактичні бесіди виховного характеру по недопущенню скоєння повторних злочинів, зловживання шкідливими звичками, надають речову допомогу сім’ям, проводять консультації з питань чинного законодавства, щодо державних допомог, надання соціальної підтримки, щодо виховання дітей, взяття під соціальний супровід, розповсюджують інформаційно-довідкову та соціально-рекламну продукцію.

  На завершення заходу учасники круглого столу дійшли висновку про необхідність посилити проведення соціально-виховної роботи серед умовно засуджених осіб молодіжного віку, а саме: запобігання негативним явищам, спонукання до усвідомлення ними необхідності правослухняної поведінки, вироблення нової позитивної життєвої позиції, яка відповідатиме суспільним нормам та інтересам.

Теофіпольський районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Не дай СНІДу шанс!!!

20170921_084738  У рамках роботи мобільно консультативного пункту Старосинявського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Старосинявскої селищної ради 21 вересня 2017 року здійснено виїзд у Паплинецьку ЗОШ І-ІІ ступенів. Директором  центру Іриною Володимирівною Шостацькою проведено захід серед учнів навчального закладу на тему: «Не дай СНІДу шанс!!!». Мета заходу: інформувати молодь шкільного віку про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі ВІЛ-СНІД, формувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих людей та як себе вберегти від хвороби.

  Однією з найгостріших проблем сучасності, що переросла своє суто медичне та суто національне значення, і набула ознак глобальності, є проблема поширення ВІЛ/СНІДу. Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає життя мільйонів людей. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає будь-кого, будь-якого віку, статті, соціального чи майнового стану. Адже життя – це багатство, дане кожному з нас батьками. Як кажуть, береженого Бог береже, а життя та здоров’я – це багатство, які потрібно зберегти на довгі роки. А це можливо тільки за умови міцного здоров’я, високої самосвідомості та відповідальності. І дуже хочеться, щоб наші діти були здорові та щасливі. Адже здорові діти – це майбутнє нашої країни!!!

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить виховну роботу з неповнолітніми, що знаходяться в Хмелницькому слідчому ізоляторі

  21.09.2017 року відбулась чергова зустріч соціального педагога Омелянської І.А. з підлітками Хмельницького слідчого ізолятора.

  Зустріч пройшла у формі виховної бесіди, темою якої було “Відповідальність за власне майбутнє”.

  На бесіді були присутні 6 неповнолітніх, які перебувають в Хмельницькому слідчому ізоляторі. Неповнолітні ознайомились із елементами, необхідними для успішного керування життям; навчались визначати власні проблеми та знаходити шляхи їх розв’язання; у вихованій формі відстоювати валсну позицію.

СІЗО 2СІЗО !

Хмельницькому виповнилося 586 років! Міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Центр по роботі з дітьми та підлітками організували цікаву програму…

  23 вересня 2017 року у місті Хмельницький відзначили День міста. В парку ім. Івана Франка Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Центр по роботі з дітьми та підлітками за місцем проживання, управління молоді та спорту, студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії організували свято з нагоди 586 річниці міста Хмельницького.

день міста 8  Із самого ранку на головній алеї парку ім. І. Франка стартували всілякі святкові дійства та цікаві розваги. Програма святкування Дня міста була насичена різноманітними майстер-класами: ароматне малювання кавою, розмальовування гіпсових фігурок, майстер-клас з вивчення англійської мови, майстер-клас “Голуби миру”, майстер-клас «Розпис печива», плетіння фенічок, вироби з повітряних кульок тощо. Студенти гуманітарно-педагогічної академії факультету мистецтв наносили на обличчя дітей та підлітків різноманітні візерунки. Від такого боді-арту не відмовлялись навіть дорослі.

день міста 11  З Днем народження Хмельницький привітали студенти факультету початкової освіти та філології гуманітарно-педагогічної академії та порадували гостей заходу своїм майстер-класом “Англійська мова просто неба”. Разом із куратором Ворник Марією Миколаївною студенти презентували дітям лінгвістичні ігри, казкові завдання, пісні тощо. Хмельничан об’єднала атмосфера бажання вивчати іноземну мову, середовище відкритості, доброзичливості, співтворчості. До привітань долучилися й студенти групи ПО-34, запропонувавши усім бажаючим взяти участь у майстер-класі «Голуб миру – рідному місту». Юні хмельничани зі студентами виготовляли паперових голубів, малювали та писали про мир. На крилах птахів учасники майстер-класу писали побажання рідним, друзям, місту Хмельницькому.

  Концертна програма включила в себе виступи танцювального гурта «Феномен», мастер-класи з рукопашного бою та різноманітних руханок для усіх бажаючих.

  Погода намагалася внести свої корективи у хід проведення святкових заходів, відлякавши частину хмельничан, та ті, хто залишився для перегляду святкового концерту, хто привів своїх дітлахів для участі в різноманітних дитячих розважальних програмах – не пожаліли. Адже, заряд чудового святкового настрою вони отримали.

день міста 9 день міста 10 день міста 12 1 2 3 4 день міста 4

За інформацією Хмельницького міського Центру

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

СКАЖЕМО НАСИЛЬСТВУ НІ

  Проблема сімейного насильства надзвичайно важлива передусім тому, що сім’я є основою суспільства і повинна перебувати під особливим захистом держави. Від насильства в сім’ї можуть потерпати всі члени рфодини, але найчастіше воно торкається слабких, нездатних захистити себе і залежних членів сім’ї: дітей, людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними чи психічними можливостями, жінок. Фахівці стверджують, що найбільше потерпають від насильства в сім’ї жінки та неповнолітні діти.

  Багато жертв домашнього насильства не знають, у якому напрямку зробити перший крок до порятунку. Лише 18% громадян знають, що в Україні діє Закон Про попередження насильства в сімї.” З метою підвищення рівня інформативності молодих людей з питань уникнення та попередження проявів домашнього насильства 22.09.2017 року на базі Плужненського професійного аграрного ліцею фахівцями Ізяславського РЦСССДМ проведено захід “Ми проти насильства”.

  В ході проведеного захисту розглянуто соціально – психологічні та соціально – правові аспекти проблеми домашнього насильства, систему надання соціальної допомоги жертвам насильства, моделі та стратегії поведінки в сімях.

IMG_20170922_093535 IMG_20170922_092245