Складні життєві обставини, це не вирок!!!

PicsArt_03-04-11.16.36  Фахівці із соціальної роботи Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах.
  Складні життєві обставини – обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно.
  Чинники,що можуть зумовити складні життєві обставини:
а) похилий вік;
б) часткова або повна втрата рухової активності, пам’яті;
в) невиліковні хвороби, хвороби, що потребують тривалого лікування;
г) психічні та поведінкові розлади, у тому числі внаслідок вживання психоактивних речовин;
ґ) інвалідність;
д) бездомність;
е) безробіття;
є) малозабезпеченість особи;
ж) поведінкові розлади у дітей через розлучення батьків;
з) ухилення батьками або особами, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків із виховання дитини;
и) втрата соціальних зв’язків, у тому числі під час перебування в місцях позбавлення волі;
і) жорстоке поводження з дитиною;
ї) насильство за ознакою статі;
й) домашнє насильство;
к) потрапляння в ситуацію торгівлі людьми;
л) шкода, завдана пожежею, стихійним лихом, катастрофою, бойовими діями, терористичним актом, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією.
  Види послуг, що надаються фахівцем із соціальної роботи:
– допомога в оформленні документів;
– виявлення необхідності та сприяння в наданні відповідної допомоги різним категоріям населення, безробіття та професійна адаптація;
– надання консультацій з питань психічного здоров’я та поліпшення взаємин з оточуючим соціальним середовищем;
– допомога у вирішенні соціальних та психологічних конфліктів, кризових, стресових ситуацій;
– забезпечення сприяння й участі в рішенні проблем органів влади та інших соціальних установ, тощо.

Робота служби підтримки сімей

IMG-a9334181690069df5890afc01652c2cb-V  Протягом лютого 2020 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзди у Богдановецьку, Гришковецьку, Галузинецьку, Кальнянську, Копачівську, Яблунівську сільські, Лозівську селищну ради та м. Деражню.

  Спільно із представниками органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я та ювенальної превенції відвідано 11 сімей (в них 26 дітей), 2 особи, що перебувають на обліку центру у зв’язку із складними життєвими обставинами та 22 сім’ї (в них 47 дітей), що перебувають під соціальним супроводом.

  З батьками проведено бесіди щодо попередження неналежного виконання батьківських обов’язків, конфліктів у сім’ї та домашнього насильства. Надано консультації щодо підвищення виховного потенціалу батьків, особливостей фізичного та емоційного розвитку дітей різного віку та їх потреби. Вкотре роз’яснено норми законодавства щодо неналежного виконання батьківських обов’язків. Особливу увагу приділено профілактиці зловживання алкоголем та впливу алкоголізму батьків на формування особистості та поведінку дитини.

  Перевірено використання допомоги при народженні дитини у 2 сім’ях. Фактів нецільового використання не виявлено.

  В рамках оперативного реагування на повідомлення про вчинення домашнього насильства проведено профілактичну роботу  у 3 сім’ях, в т. ч., в яких виховується 2 дітей. Роз’яснено норми діючого законодавства щодо підтримки особи, яка постраждала від домашнього насильства, покарання осіб, які вчиняють насильство. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток.

  Із суб’єктами соціальної роботи з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, обговорено спроможність батьків задовольняти потреби дітей, шляхи мінімізації складних життєвих обставин та дії у разі виникнення загрози життю та здоров’ю дітей.