5 грудня відзначають День волонтера

IMG_20211208_115044Україна — єдина країна у світі, де цей день переходить у День збройних сил, який відзначається 6 грудня. Волонтерський рух у нашій країні став популярним, починаючи з Революції гідності і російської окупації. 

Волонтер у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють скрізь, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах, будинках престарілих і на війні. Волонтерство — це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання — те, що веде волонтерів вперед.IMG_20211208_114920

У всьому світі 5 грудня відзначають День волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. 

IMG_20211208_115014Історія виникнення волонтерства. Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проект за участю німецької і французької молоді, в рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія, і рух поширився світом. 

6 грудня в приміщені Хмельницького обласного центру соціальних служб відбулася зустріч колективу із волонтером Денисом Бондарчуком. Відповідно до розпорядження    голови обласної державної адміністрації Сергія Гамалія, його  нагороджено  почесною  грамотою та цінним подарунком.

Директорка  Хмельницького обласного центру Тетяна Власюк подякувала Денису за його активну участь у гуманітарній та волонтерській  діяльності, щирій допомозі тим, хто її  потребує  та   вручила грамоту і цінний подарунок.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*