“Втратив роботу… Що далі?”

  Економічна ситуація в державі спонукає до вивільнення або звільнення з роботи багатьох наших співгромадян. Можливість безвізового виїзду в країни Європи створює в багатьох враження, що можна нелегально працевлаштуватися та заробити кошти. Але це не так. Намагаючись порушити або обійти закон, можна легко стати жертвою торівців людьми!

  Слід знати, що для легальної роботи за кордоном необхідно мати дійсний закордонний паспорт та відповідну візу (найчастіше, робочу).

  • Власне, безвіз не надає право на працю. Треба мати дозвіл або документи, які дозволяють працювати по закордонному біометричному паспорту.
  • Переконайтесь, що запропонована Вам робота є легальною – не виїздіть з країни, доки не отримаєте повної інформації про місце роботи та місце проживання.
  • Для легального працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудову угоду із закордонною фірмою-роботодавцем. Трудова угода повинна бути складена зрозумілою мовою або перекладена на мову, якою Ви володієте. Таку угоду оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у працівника.
  • Сконтактуйте з рідними або друзями після приїзду. Повідомте про своє місцезнаходження. Обов’язково залиште вдома копії паспорта, візи, трудової угоди, усі контактні дані. Ніколи і нікому не передавайте на зберігання Ваш паспорт під час перебування за кордоном. Обов’язково майте при собі контактні дані предтавництва України в країні Вашого перебування.

  Запам’ятайте та усвідомте! Працюючи нелегально, Ви не зможете належним чином захистити свої права на гідні умови праці та проживання; на відпочинок, вихідні; на виплати в разі втрати працездатності. Крім того, Ваша зарплатня буде набагато меншою, ніж якби Ви працювали легально. Погоджуйтесь лише на офіційне працевлаштування, адже законодавство будь-якої країни захищає перш за все тих, хто його дотримується.

  Зважайте, що втрата роботи – це неприємність, яка може трапитися з будь-ким. Але вихід з складної ситуації можна спробувати знайти, не полишаючи Україну. Для забезпечення тимчасово безробітних громадян створено центри зайнятості, після реєстрації в яких виплачується фінансова допомога по безробіттю. Це питання врегульовано Законом України «Про зайнятість населення», постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 р. № 198 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу» (зі змінами) та іншими нормативно-правовими актами. Отримати відповідь, роз’яснення чи довідкову інформацію можна, звернувшись на урядову «гарячу лінію» за номером телефону 1545 у цілодобовому режимі та безкоштовно як зі стаціонарних, так і телефонів мобільних операторів (Київстар, Vodafone Україна, Lifecell). Для підприємців діє «гаряча лінія» за номером: 0-800-503-045. Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону урядової «гарячої лінії»:+38(044)284-19-15. Оформити звернення можна також через веб-сайт Урядового контактного центру за адресою: www.ukc.gov.ua.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*