Домашнє насильство під час війни

IMG_20220518_093400Війна, як і будь яка екстремальна ситуація, загострює проблеми людей, які були й до цього. Домашнє насильство під час війни – поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний час. Людям, які зазнали такого насильства зараз, складніше знайти вихід – вони часто обмежені у пересуванні, їм немає в кого попросити про допомогу, вони ще більше залежать від кривдників фізично та матеріально.

З початку війни кількість дзвінків на Всеукраїнську телефону гарячу лінію 1547 з запобігання домашнього насильства зменшилася. Але це не означає, що зменшилася кількість таких випадків. Навпаки, домашнього насильства загострюються під час війни в родинах

Причин зменшення кількості дзвінків багато. Через воєнний стан люди налякані, часто не вірять, що їхній дзвінок може щось змінити, думають, що краще терпіти. В деяких регіонах немає фізичної можливості зробити дзвінок, та й поліція і суди не працюють так, як раніше. Поліція задіяна в охороні громадського порядку й не виїздить зараз на випадки домашнього насильства, а суди не розглядають такі справи. Система реагування на випадки домашнього насильства в країні змінилася. Але це не означає, що нічого не можна вдіяти.

IMG_20220518_093356Сьогодні, 18 травня 2022 року фахівцями Хмельницького обласного центру соціальних служб Іриною Конопко та Людмилою Дідух було розглянуто дане питання на щотижневих навчаннях  фахівців із соціальної роботи/спеціалістів, які надають послуги в громадах.

IMG_20220518_093531За словами Ірини Конопко, соціальні служби працюють на місцях в своїх громадах. В регіонах, де не ведуться бойові дії, є спеціалізовані служби для підтримки осіб, що постраждали від домашнього насильства (в Хмельницькій області зараз функціонує 63 таких служби). На її думку,увагу треба приділити внутрішньо переміщеним особам з ними проводити бесіди, щодо насильства в сім’ї. Ніхто адміністративної, кримінальної відповідальності не скасовував. ВПО отримали соціальну допомогу і можуть вживати алкоголь, а де пияцтво там зазвичай відбувається насилля.  

Викликати поліцію зараз є сенс лише в більш-менш спокійних регіонах. Там, де ведуться бойові дії, максимум, що можна зробити, – написати заяву, щоб зафіксувати факт насильства.

IMG_20220518_093817Під час навчань фахівцем Людмилою Дідух були розглянуті приклади домашнього насильства під час військових дій на території України. За  підсумками яких була надана інформація  куди   зателефонувати людині  яка постраждала від насильства.

Хмельницького обласного центру соціальних служб (0382) 76-55-58, 65-02-38, поліції 102, служби психологічної допомоги «телефон довіри» зі стаціонарного 15-50, з мобільного 067-133-15-50, центру соціально-психологічної допомоги (0382) 74-64-72.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*