НА РОБОТУ ПІСЛЯ ВІДПУСТКИ

116624608_621293768494906_407272812415352996_n«Ніхто так не потребує відпустки, як людина, яка щойно з неї повернулася», – сказав якось Елберт Грін Хаббард. І навряд чи знайдеться той, хто буде йому заперечувати. Адже часто думка про те, що відпочинок завершений і потрібно повертатися в звичний робочий режим, призводить, м’яко кажучи, до погіршення настрою. Як все правильно організувати, щоб не піддатися поствідпусковому синдрому у розпал відпускного сезону .

Тривалість відпустки

 Насамперед, дуже важлива тривалість відпочинку.  Оптимальний термін відпустки – два тижні, ідеальний – три. Перші сім днів наш організм адаптується до приємного неробства або в разі подорожі – до нового клімату і часового поясу. Другий тиждень – для безпосереднього відпочинку. Третій, або принаймні кілька днів, – для реакліматизації та повернення до колишніх умов життя.

Завершіть справи перед відпусткою

Щоби легше було повертатися на роботу варто дотримуватися простих правил. Перед тим, як відправитися у відпустку, завершіть усі справи. Не варто залишати “хвости”, в надії, що “підчистите” їх після. Повертаючись після відпочинку, людина швидко втомлюється, у неї спостерігаються головні болі, порушене сприйняття. Нескладні завдання здаватимуться нездійсненними, що дуже бентежитиме.

Підготуйтесь до роботи

Крім того, в останні дні відпустки важливо висипатися і не братися за складні справи. А ще, варто потурбуватися і про свою поінформованість: переглянути документи, останні новини, згадати, чим займалися до відпустки. Бажано також поцікавитися змінами, які могли відбутися на роботі, поки вас не було.

Систематизація

Якщо у відпустці ви подорожували, сплануйте повернення так, щоб не одразу братися до роботи, а дати собі можливість 2-3 дні побути вдома. Впорядкуйте й систематизуйте – це один з найбільш дієвих антидепресантів. Допоможе будь-яка діяльність, що вимагає скрупульозності: приберіть речі у шафі, розберіть валізи, впорядкуйте фотографії, папери чи книги.

Спробуйте скучити за роботою

Налаштуйте себе на те, що вам хочеться повернутися на роботу. Розставте пріоритети. Пригадайте, для чого ви працюєте і для чого відпочиваєте. Шукайте позитивні моменти у тому, чим займаєтесь. Пригадайте, що вас найбільше тішить у роботі (окрім відпустки).
 Режим дня
У відпустці був вільний розпорядок дня, при виході на роботу – потрібно рано вставати. Отже, за декілька днів до виходу на роботу, налагодьте правильний режим – вчасно лягайте спати і рано прокидайтеся. На сон виділяйте достатньо часу.
Фізична активність – чудова допомога організму перебороти стрес.
Зарядка вранці, прогулянка увечері – найкращий метод перезавантажитися на позитивний настрій перед майбутніми робочими буднями. Навіть якщо справ накопичилося багато, не слід перший робочий тиждень залишатися в офісі після закінчення робочого дня. В іншому випадку, вже через три дні після виходу на роботу, ви навіть і не згадаєте, як прекрасно провели відпустку.

Приготуйтеся до першого робочого дня

Пережити перший робочий день після відпустки нелегко.  Ситуація ускладнюється, якщо вихід на роботу припадає на понеділок. Тому бажано повертатися посеред тижня – в середу або ж четвер. При цьому, четвер – найоптимальніший день для цього, адже всього за два дні на вас знову чекають вихідні.

Не починайте роботу одразу

Ваша психіка не готова відразу включитися у роботу, тому починати з надто важливих і складних справ не варто. Найкраще після відпустки спершу взятися за найбільш легкі й цікаві завдання – так вдастсья «розігнатися» без зайвих зусиль. Спробуйте скласти план дій. На окремий аркуш випишіть усі проблеми і задачі: виберіть у списку найбільш привабливі та легкі завдання — з них і починайте.

Плануйте наступний відпочинок

Подумайте, як відпочиватимете наступного разу. До прикладу, восени. Варто брати відпустку раз на сезон. Так легше пережити постійні навантаження. Такий відпочинок може тривати усього кілька днів, утім це має бути час для розслаблення і «перезавантаження». Не відкидайте одразу емоції, потіштеся спогадами про ваш відпочинок.Даремно більшість вважає, що після відпустки людина повна сил і енергії. Після гарної відпустки відпочинок просто необхідний, щоб увійти в нормальний ритм і повернутися думками до звичного життя.  Часті кава-брейки та прогулянки офісом допоможуть відпочити і налаштуватися на сумлінну працю.

 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*