Робота служби соціальної підтримки сімей

IMG_20181010_112820  Протягом 08 — 12 жовтня  2018 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках діяльності спеціалізованого формування “Служба соціальної підтримки сімей” здійснено виїзди у Волоськівську, Копачівську, Пилипівську та Шпичинецьку сільські ради.

  На території Волоськівської сільської ради проживає 6 сімей, в яких виховується 19 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та 1 особа з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Органи місцевого самоврядування беруть активну участь у попередженні кризових ситуацій у сім’ї до сприяють у мінімізації складних життєвих обставин. До роботи з таким сім’ями голова села залучає і членів виконавчого комітету, і депутатів сільської ради. Налагоджено тісну співпрацю із центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Фахівцями центру спільно з органами місцевого самоврядування перевірено умови проживання дітей, стан задоволення їх потреб дітей та дотримання прав.

  На території с. Копачівка проживає 1 сім’я, яка перебуває у складних життєвих обставинах. Органи місцевого самоврядування приділяють багато уваги цій сім’ї, оскільки в ній існує ризик вилучення дитини, до того ж сім’я чекає поповнення. Раніше, за попереднім місцем проживання, батьки вже були позбавленні батьківських прав. Нещодавно питання виконання батьківських обов’язків заслуховувалося на засіданні виконкому. Фахівцями центру спільно з головою села та члена виконавчого комітету сільської ради відвідано цю сім’ю з метою перевірки виконання даних їм рекомендацій. Слід відмітити, що проведена робота дала позитивний результат.

IMG_20181010_105304  У Пилипах відвідано сім’ю, щодо якої надійшло повідомлення від відділу цивільного захисту населення та житлово-комунального господарства райдержадміністрації про отруєння дитини. Проведено профілактичну бесіду щодо впливу алкоголю та тютюнопаління на організм підлітка. І дитині, і батькові роз’яснено норми чинного законодавства щодо відповідальності за вживання неповнолітніми алкогольних та тютюнових виробів.

  Особливу увагу сім’ях з малолітніми дітьми приділяє завідувач ФАПом с. Теперівка (Шпичинецька сільська рада). Вона завжди інформує і центр соціальних служб, і органи місцевого самоврядування про ситуацію у сім’ях. Фахівцями центру спільно з медичним працівником відвідано 3 сім’ї, в т.ч. 1 сім’я, в якій виховується новонароджена дитина.

  Під час бесід із сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, надано консультації щодо особливостей потреб дітей різного віку, підвищення виховного потенціалу батьків, попередження конфліктів у сім’ях, попередження алкоголізму, раціонального використання сімейного бюджету, працевлаштування з метою покращення сімейного добробуту, дотримання санітарно-гігієнічних норм проживання. Наголошено на зміни у законодавстві що відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків.

  Здійснено 5 перевірок використання допомоги при народженні дитини.

  З головами сіл обговорено подальшу співпрацю щодо попередження кризових ситуацій у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*