Спільний рейд

12 січня 2018 року спеціалістами Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службою у справах дітей райдержадміністрації, згідно плану соціального супроводу та з метою створення належних умов для забезпечення реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї, підтримки сімей, які перебувають в СЖО та захисту прав дітей у таких сім’ях, допомоги сім’ям, запобігання їх безпритульності та бездоглядності, здійснили виїзд на територію Олійницької, Бережинецької та Лідихівської сільських рад для надання соціальної допомоги.

В ході виїзду дітям із цих сімей вручено новорічні подарунки від народного депутата України Шиньковича Андрія Васильовича та речову допомогу від небайдужих жителів району.

zlzzhelopshldshzhzhvappoldprold oprglldzhnshshchzzhe apgoldzhe 2290

Ялинка бажань. Кожен здатен на диво!

  З 15 по 28 грудня 2017 року на Хмельниччині вже 6-й рік поспіль, за ініціативи Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, проводиться благодійна акція «Ялинка бажань». За умовами акції, усі листи написані дітьми, прикріплюються до Новорічної ялинки, яка розташована в магазині «Сільпо» (торгівельний центр «Оазис») м. Хмельницький.

olplood  Метою акції є збір подарунків для дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей.

  До цієї акції долучився і Теофіпольський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Механіка акції полягає у зборі солодощів, канцелярії, іграшок, засобів гігієни  у мережі супермаркетів “Сільпо” для цих діток. Щодня, впродовж акції біля «Ялинки бажань» волонтери обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді запрошують усіх небайдужих громадян взяти участь у акції – допомогти дитині повірити у диво. Акція триватиме до 28 грудня 2017 року. Подарунки будуть передані кожній дитині особисто працівниками центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Вже 12 дітей нашого району отримали такі подарунки.

  Завдяки небайдужим та чуйним покупцям, які бажають підтримати сім’ї різних категорій та подарувати дітям новорічний настрій і яскраві емоції, десятки дітей поринуть в атмосферу справжнього новорічного свята.

  Ми живемо і працюємо заради того, щоб творити добро і немає більшої вдячності за добрі справи , як щирі слова подяки.

shrzzrshshzrorlol 1mtoiloviber_imagefjkhfkhj shrshchzrshshchrshshch

Соціальна робота з сім’ями, що виховують прийомних дітей.

IMG-64f0d89ed6ba803db105adde732f0650-V  Під соціальним супроводженням Теофіпольського РЦСССДМ перебуває 4 прийомних сім’ї, в них виховується 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  8 грудня 2017р  фахівцями із соціальної роботи Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у ході здійснення соціального супроводження прийомних сімей проведено зустріч із прийомною дитиною та прийомними батьками, які проживають в селищі цукровиків.

  Під час індивідуального консультування з дитиною та прийомною мамою були обговорені питання: особливості виховання дітей та причини і наслідки емоційного вигорання; періоди адаптації дитини у сім’ї – емоційно-поведінкові зміни,  недопущення порушень прав дітей та жорстокого поводження з ними.

Робоча нарада з районним відділом з питань пробації

РОБОЧНАРАДА b9708283ed11371bfc14d70a-V  В рамках Тиждня правових знань 8 грудня 2017 року відбулася робоча нарада Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з Теофіпольським РВ з питань пробації  щодо питань «Виконання Закону України «Про амністію у 2016 р.» та подальшої роботи із засудженими молодіжного віку, які перебувають на обліку.

  Начальник Теофіпольського РВ з питань пробації зазначив, що на обліку перебувало 3 умовно засуджені особи, які підпадають під амністію, з них 1 особа – молодіжного віку.

  Спеціалісти  районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  зробили акцент на подальшій співпраці та плани роботи на 2018 рік, посиленні  профілактичних заходів серед умовно засуджених осіб.

  Підводячи підсумки за 2017 рік, по направленню до Центру звернулося 14 осіб молодіжного віку, які засуджені до покарання без позбавлення волі та звільнилися з МПВ, яким надавалися соціальні послуги відповідно до карток клієнта. З них 1 особа, яка повернулася з МПВ перебувала під соціальним супроводом. Проводилися профілактичні бесіди виховного характеру щодо скоєного злочину, складалися діагностичні картки для виявлення життєвих орієнтирів, профілактика негативних явищ (вживання алкоголю, тютюнопаління), надання буклетів.

  На завершення заходу учасники круглого столу дійшли висновку про необхідність посилити проведення соціально-виховної роботи серед умовно засуджених осіб молодіжного віку.

Теофіпольський районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

«Не терпи насильства «СКАЖИ СТОП»

  Фахівці із соціальної роботи Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 8 грудня 2017 р. провели профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «СТОП НАСИЛЛЯ» у Теофіпольській ЗОШ І – ІІІ ст.. №2 з учнями 9 класу.

IMG-f64e13ec32f5ca500aefe5759c50b830-V  Фахівці ознайомили дітей з даною проблемою, яка є вкрай важливою в даний час у шкільному середовищі. Адже, від насилля може кожний захиститися, тільки не всі це можуть зробити. Учні активно обговорювали поставленні питання, з цікавістю виконували завдання. Під час заходу було переглянуто профілактичний відеоролик «Кібербулінг», де учнів попереджували про випадкові знайомства через соціальні мережі, які призводять до негативних наслідків. Також застерігали підлітків про появу нової гри «Червона сова», яка працює за принципом сумнозвісного «Синього кита». Вона закликає підлітків до насильства відносно самої дитини. Її поширюють у забороненій в Україні соцмережі «ВКонтакте». При цьому група – закрита, і заявки на вступ приймають лише від дітей.

  На завершення заняття були наданні поради та рекомендації як захистити себе від насильства, прочитана притча «Про каламутну воду», роздано буклети та листівки.

  Закликаємо батьків бути більш уважними до проведення часу вашими дітьми в інтернеті.

P71208-121913P71208-121916 P71208-122952 P71208-125653

Теофіпольський районний центр соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з 27 листопада по 8 грудня у Теофіпольському НВК «ЗОШ І ступеня-гімназія» було проведено ряд виховних заходів.

  • Загальношкільна лінійка «Мета та зміст Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»;
  • Заняття з елементами тренінгу «Життя без насильства, ні насильству», «Ми звільнимо світ від насильства» (5 – 11 класи, практичний психолог Сиверська І.В.);
  • Випущено тематичні стіннівки «Скажи ні шкідливим звичкам» (7 клас), «Світ без насильства» (9-Б клас), «Твої права» (1 клас);
  • Проведено конкурс малюнків вчителем образотворчого мистецтва Пилипчуком І.І. «Ми за дитинство без насильства», «Ми проти СНІДу»;
  • Проект «Скажи корупції «Ні!»;
  • Проведено тематичну лінійку для учнів 8-11 класів з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: «СНІД – загроза для людства»;
  • Тренінг для старшокласників спільно з Теофіпольським районним центром  для сім’ї, дітей та молоді «Стоп боулінг. Попередження агресивності та насилля серед підлітків»;
  • Конкурс-захист навчальних проектів «Чи може Україна стати суспільством правової культури», «Чому громадяни мають поважати закони» (9 класи);
  • Протягом тижня працював консультативний центр з правової допомоги (10 клас);
  • Загальношкільна лінійка «Декларація прав людини на захисті інтересів людства».

1MI_NVKZagalnoshkilna_liniyka_Deklaratciya_prav_lyudini_na_zakhisti_interesiv_lyudstva1 1stinnivki_ta_malyunki 1Trening_dlya_starshoklasnikiv_1 1Trening_dlya_starshoklasnikiv_2 2_ILRR_NVK_Konkurszakhist_navchalnikh_proektiv 3_NVKProekt_Skazhi_koruptcii_Ni 2113

Соціальний супровід сімей осіб із числа дітей позбавлених батьківського піклування

  Однією із категорій молоді, яка потребує соціальної підтримки у зв’язку з об’єктивними життєвими обставинами — специфічні умови розвитку та соціалізації — є молодь із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема, випускники інтернатних закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Специфічні умови виховання та розвитку вихованців інтернатних закладів, їх попередній соціальний досвід суттєво впливають на формування особистості молодої людини. Молодь із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вихованців інтернатних закладів можна віднести до категорії «груп ризику», що потребує соціальної підтримки з боку спеціалістів.

Саме тому, спеціалістами Теофіпольського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді приділяється особлива увага цій категорії населення.

2_suprovid_rolrdОсновним очікуваним результатом соціальної роботи з молодими сім’ями випуксників інтернатних закладів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, має стати адаптація їх до умов самостійного життя, набуття навичок самостійного вирішення соціальних проблем, інтеграція у суспільні відносини.

Так, 08 грудня 2017 року спеціалісти Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді згідно плану соціального супроводу здійснили виїзд на територію Великолазучинської сільської ради для надання соціальної допомоги сім’ї особи із числа дітей позбавлених батьківського піклування.

3_suprovid_roprlmМолодій матері надано відповідні консультації з хвилюючих її питань, проведено профілактичну бесіду, щодо належного виконання батьківських обов’язків по відношенню до новонародженої дитини, створення умов для її повноцінного життя та розвитку.

Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні Теофіпольський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує

2108  Одним із пріоритетних завдань держави є соціальний захист дітей, створення сприятливих умов для їхнього фізичного, інтелектуального та духовного розвитку, майбутньої повноцінної життєдіяльності.

  Тільки у сім’ї дитина може всебічно, гармонійно розвиватися. Держава контролює процес розвитку дітей, захищає їхні права. Якщо у родині не створено умови для нормального розвитку дитини, державою передбачено інші форми виховання, а саме: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та патронатні сім’ї, як новітня форма сімейного виховання. 26 січня 2016 року Верховною Радою прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який регламентує функціонування патронатної сім’ї.

 Хто може бути патронатними вихователями?

  Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

  Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

 Які документи треба, щоб стати патронатним вихователем?

  Кандидати у патронатні вихователі подають до соціального закладу за місцем їх проживання, зокрема до Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, такі документи: заяву кандидата у патронатні вихователі; заяву кандидата у помічники патронатного вихователя про готовність участі у наданні послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї; копії паспортів кандидатів у патронатні вихователі та помічники патронатних вихователів; довідку про склад сім’ї (форма №3); копію свідоцтва про шлюб; копію диплома про вищу освіту кандидата у патронатні вихователі (за наявності); довідки про стан здоров’я патронатного вихователя та членів сім’ї, які проживають разом із ним (відсутність хронічних захворювань, результати обстеження повнолітніх членів сім’ї наркологом, венерологом, психіатром); довідки про доходи повнолітніх членів сім’ї; довідки про наявність чи відсутність судимості кандидата в патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним; документ, що підтверджує право власності на житло або користування житловим приміщенням; письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей; згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

 Скільки дітей може бути одночасно влаштовано під патронат?

  Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їхньої кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Це принципово, тільки так можна здійснювати індивідуальний догляд, який відповідає потребам дитини. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків.

 Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

  Термін перебування дитини у патронатній сім’ї залежить від потреб дитини та обставин, що спричинили влаштування дитини, але орієнтовно становить від 1 до 6 місяців відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України. На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

 Фінансування патронатних сімей

  Фінансування сімей патронатних вихователів, що передбачає оплату послуг зі здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету у порядку та за умов, затверджених Кабінетом Міністрів України (на період до 31.12.2018 року), надалі – за рахунок коштів, що передбачаються у відповідних місцевих бюджетах.

  На утримання кожної дитини, влаштованої у сім’ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. У разі, коли дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у сім’ю патронатного вихователя.

  По завершенні дії договору про патронат чи при припиненні діяльності сім’ї патронатного вихователя здійснюється перерахунок коштів у відповідності до віку та кількості дітей.

  Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною здійснюється шляхом щомісячних виплат грошового забезпечення патронатним вихователям. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. У разі перебування у сім’ї патронатного вихователя дітей віком до 1 року, дітей-інвалідів та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину та категорію, проте сумарно не більше ніж на 50 відсотків. Нарахування та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування патронатних вихователів із сум їх грошового забезпечення здійснюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

38aae9a0034fb0b89a53928f9696cc3a Де дізнатися деталі

  За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до Теофіпольського районного центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт. Теофіполь, площа Кооперативна 5,  тел. 3-07-26.

Тиждень правових знань «Твої права»

IMG_5245  Кращий спосіб зробити дітей хорошими – це зробити їх щасливими. Кожна дитина має на це право. Формування правової свідомості та правової культури потрібно прививати дітям ще в молодшому шкільному віці.

  Тому в рамках Тижня правових знань та за сприянням Теофіпольського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 7 грудня 2017 року вихователем групи продовженого дня Іванюк О.М. Теофіпольської ЗОШ – гімназії  з учнями 1 класу було проведено правовий захід «Подорож у країну казок». В ігровій формі та на прикладі казкових героїв вчитель ознайомив учнів з правами дітей. З дітьми було проведено ігри-вправи «Кожна дитина має право на ім’я», «Добре – погано», «Складання пазлів». Під час проведення вправи «Подорож у країну Правдилію» дітки складали «Квітку щастя» з відповідними правами. Усі учні активно брали участь та обговорювали ситуації, щодо порушення прав на прикладах уривків із улюблених казок.

IMG_5247IMG_5250

IMG_5254IMG_5257

  Захід був цікавим та захоплюючим, діти отримали приємні враження. На завершення роздано закладки «Чини добре». З допомогою батьків була виготовлена стін – газета «ТВОЇ ПРАВА». Важливо, щоб отримані знання допомогти учням  зрозуміти  свої права та прагнення  реалізовувати їх, не порушуючи прав інших діток.

Теофіпольський районний центр соціальних

служб для сім’ї, дітей та молоді

Тренінг «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства серед підлітків»

IMG-ee733ec977375611e076c575de80ea59-V  Соціальна нестабільність, що склалася у сучасному суспільстві, зумовлює зростання різних відхилень в особистісному розвитку та поведінці підлітків. Це підвищена тривожність, духовна спустошеність, байдужість, цинізм, жорстокість, агресивна поведінка. Особливу увагу привертає проблема насильства в дитячому середовищі, що отримала назву шкільне цькування, а у міжнародній термінології – булінг.

  Саме з цієї актуальної проблеми сьогодення, фахівці із соціальної роботи Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 7 грудня 2017 р. провели профілактичний захід з елементами тренінгу під назвою: «СТОП – БУЛІНГ: попередження жорстокості та насильства серед підлітків» у Теофіпольській  ЗОШ – гімназії з учнями 9 – 10 класів.

  Метою заходу було формування уявлення про проблему насилля й жорстокості, їх наслідків для підлітків чи їх членів родини. Ознайомлення підлітків з поняттями «булінг»,  видами булінгу, як захиститись від будь-якого насильства. Під час заходу були використані ситуаційні вправи, які дали змогу отримати нові знання, визначити для себе наслідки насильницької поведінки, ознайомилися із рекомендаціями та порадами боротьби з булінгом у школі.

  З метою визначення ступеня агресивності, причетності до булінгу серед учнів проведено анкетування. На завершення заняття була прочитана притча про жорстокість, роздано буклети та листівки.

  Учні активно, з користю та цікавістю виконували поставлені перед ними завдання, осмислюючи дану проблему, яка відбувається серед школярів.

IMG-7a921873d2c4d563019d0f5391cbe404-VIMG-9fe5842c16582f9df18b68c4f8fd0baf-V P71207-115606P71207-115610 P71207-120415 P71207-122002

Теофіпольський районний центр

соціальних служб для сім’ї,

дітей та молоді