Зроби правильний вибір

IMG-e2c5006977dc7ee96a13683da129ba49-V  З такою темою була зустріч працівників Теофіпольського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, РС філії ДУ «Центр пробації» та Теофіпольського бюро правової допомоги, із особами молодіжного віку, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. В наш час надзвичайно гострою є проблема зростання правопорушень серед осіб молодіжного віку. Повсякчас неповнолітні та молодь не усвідомлюють, що їх повсякденні вчинки мають правову оцінку, що право, закони супроводжують людину все її життя.

  Саме тому в рамках акції «16 днів проти насилля» та Тижня правових знань 05 грудня 2019 року було проведено захід із молоддю, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та стоять на обліку в РС філії ДУ «Центру пробації». Захід  мав на меті ознайомити про попередження та подолання домашнього насилля, зменшення ризику випадків скоєння злочинів.

засуджені  Під час бесіди обговорювалися основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку та шляхи їх вирішення. Зокрема, серед факторів, які стають причиною вчинення злочинів молоді люди назвали – низьку трудову зайнятість, зловживання алкоголем, слабкі соціальні та сімейні зв’язки, відсутність позитивної життєвої позиції, асоціальне коло спілкування, що призводить до такого явища як домашнє насилля. Переглядалися профілактичні відео «Зроби правильний вибір» та «Вибір засуджених у колонії». Для кращого ознайомлення з даною категорією було проведено анкетування. Було роздано буклети даної тематики. Також здійснено акти оцінки потреб сімей/осіб.

  Розмова пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері. Учасники брали активну участь у спілкуванні, висловлювали свої думки, ділились наболілими проблемами.

Робота служби соціальної підтримки сімей

РЕЙД  Нерідко сім’я сама невзмозі подолати складну життєву ситуацію, подолання домашнього насильства, потребує сторонньої допомоги – кваліфікованої підтримки. Саме тому 03 грудня 2019 року працівники Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівниками Служби у справах дітей та Теофіпольського відділення Красилівського ВП ГУНП здійснили виїзди в 2 сім’ї, де виховуються дитина під опікою та вчинено домашнє насилля.

  В ході виїзду було обстежено умови проживання  даних сімей, складені акти оцінки потреб сімей/дітей. В результаті відвідування обговорювались питання з членами родин щодо: відповідальної поведінки опікунів, роз’яснено наслідки неналежного виховання, проводилися інформаційні, профілактичні бесіди щодо подолання домашнього насилля.

  Обговорено шляхи подальшої роботи з даними родинами та співпраці відповідних установ з метою мінімізації складних життєвих обставин.

IMG-8dc1a8f56adffb2d7289eb44a1119fcd-V IMG-c851f98d3c44f65e3e72a4ff4fdaa5a2-V

Спільна робота із кривдниками домашнього насилля

  Домашнє насилля є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку кривдника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи в сім’ї. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки, а особливо – діти. Страждає їх психіка, можуть розвинутись складні психічні захворювання, зневага до батьків. У більшості випадків, стаючи дорослими, такі діти копіюють поведінку своїх батьків, створюючи свої сім’ї, адже іншого вони не бачили у дитинстві і не знають, як ще можна поводитися у сім’ї. 

IMG-9de3bbf9f59879237f000ea5f68b043e-VIMG-78e3b0d938e4bd5bbcdb1bb66dc520bb-V

  Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та Постанови КМУ від 22 серпня 2018 № 658 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі” фахівець із соціальної роботи Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Скрильнікова спільно із психологом, який проводить корекційну роботу, Територіального центру соціального обслуговування Дмитром Рудим було проведено профілактичну роботу із кривдником. З даною особою здійснено оцінку потреб сім’ї. Проконсультовано про посилену відповідальність за протидію домашньому насильству, бесіда щодо покращення психоемоційного стану кривдника, подальші плани даної особи, наголошувалося на пріоритетності сімейних цінностей, а також надано буклети з даної тематики.

Робоча зустріч в рамках акції

РОБОЧА ЗУСТРІЧ  В рамках акції «16 днів проти насильства» 28 листопада 2019 року відбулася робоча зустріч Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з Теофіпольським РС «Центр пробації» та Теофіпольським бюро правової допомоги з питань узгодження профілактичних заходів щодо осіб, які скоїли домашнє насилля та  перебувають на обліках в даних установах.

  Під час зустрічі було зазначено, що на обліку в Центрі пробації перебуває 9 осіб молодіжного віку, які притягнуті до адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насилля, а також 39 умовно засуджених осіб молодіжного віку.

  Підводячи підсумки за 2019 рік, по направленню до РЦСССДМ звернулося 8 осіб молодіжного віку, які засуджені до покарання без позбавлення волі та звільнилися з МПВ, яким надавалися соціальні послуги відповідно до карток клієнта. Проводилися групові профілактичні заходи виховного характеру щодо скоєного злочину, бесіди по запобіганню та протидії домашньому насильству, складалися діагностичні картки для виявлення життєвих орієнтирів, профілактика негативних явищ (вживання алкоголю, тютюнопаління), надання буклетів.

  На завершення заходу учасники дійшли висновку про необхідність в подальшій співпраці та посиленні проведення соціально-виховної та профілактичної роботи серед осіб даної категорії.

Круглий стіл «Запобігання та протидія домашньому насильству»

16 днів  Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Ось і в Теофіпольському районі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

  Так, 27 листопада 2019 року в Теофіпольському РЦСССДМ було проведено круглий стіл на тему: «Запобігання та протидія домашньому насильству». Захід покликаний  привернути увагу громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання домашнього насилля, протидії жорстокого поводження з дітьми. В обговоренні заявленої тематики заходу взяли участь представники Теофіпольського управління соціального захисту населення, Територіального центру соціального обслуговування, Теофіпольського відділення поліції ГУНП у Хмельницькій області, Служби у справах дітей, Теофіпольського бюро правової допомоги та Центру пробації.

  Під час проведення круглого столу було акцентовано увагу на співпраці між суб’єктами з метою ефективного реагування на факти здійснення насильства в сім’ї. Учасники круглого столу активно обговорили: норми діючого законодавства щодо покарання осіб, які вчиняють насильство, проведення корекційної роботи із кривдниками, підтримка жертв, які постраждали від домашнього насильства, надання їм необхідної допомоги. Наголошувалося про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток. Кожен висловив своє бачення щодо ефективної роботи для покращення якісних послуг постраждалим особам.

  На завершення заходу було поширено друковану продукцію щодо запобігання та протидії домашньому насильству у вигляді буклетів та листівок.

Не стань на хибний шлях повторно!

  У житті кожної людини бувають ситуації, коли складно знайти вихід, і тоді виникає проблема вибору шляху їх розв’язання. Хтось вирішує складні життєві обставини йдучи по важкому, але законному шляху, а хтось зважується на злочин, вбачаючи в цьому можливість влаштувати своє життя швидко, не прикладаючи зусиль. У другому випадку молоді люди нерідко опиняються на лаві підсудних, і їхні мрії розбиваються об сувору реальність. Однією з мір виконання покарання злочинів є умовний термін. Саме робота Теофіпольського РЦСССДМ спрямована передусім на зменшення ризику скоєння повторних злочинів неповнолітніми та особами молодіжного віку, аби вони не опинилися за ґратами.

  Фахівцями із соціальної роботи Центру 04 вересня 2019 року було проведено профілактичну бесіду на тему «Не стань на хибний шлях повторно!» із даними особами. У кожного із них своя історія, свій невдалий крок, і кожен відповідає за вчинення протизаконного діяння, яке регулюється саме Кримінальним кодексом України. Є молоді люди, які розуміють свої помилки і хочуть виправитися, але є й такі, які мають абсолютно протилежну думку щодо свої вчинків та способу життя.

БесідаБесіда2

  Під час бесіди обговорювалися основні причини здійснення правопорушень та злочинів серед осіб молодіжного віку та шляхи їх вирішення. Зокрема, серед факторів, які стають причиною вчинення повторних злочинів молоді люди назвали – низьку трудову зайнятість, зловживання алкоголем, слабкі соціальні та сімейні зв’язки, відсутність позитивної життєвої позиції, асоціальне коло спілкування, брехливість з боку знайомих. Відповідно було проведено аналіз індивідуальних ситуацій, розглядались можливі варіанти подальших дій, ділились наболілими проблемами.

  Розмова пройшла у цікавій та доброзичливій атмосфері. На завершення складалися діагностичні картки та було роздано буклети.

Теофіпольський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді долучився до проведення акції « Готуємо дітей до школи»

  В області протягом 8 років поспіль за ініціативи Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до початку нового навчального року проводиться  обласна благодійна акція «Готуємо дітей до школи».

IMG-1944ee16c20d97f6995e5758f4160a71-VIMG-2f2e7a2ca1f48466d5e27311f3aac547-V

  В кінці серпня 2019 року завдячуючи благодійникам із м. Хмельницького 6-ох діток із багатодітної, малозабезпеченої сімї, в якій молода матір виховує 7 неповнолітніх дітей отримали новий одяг, взуття та шкільне приладдя до нового навчального року.

  Також користуючись нагодою хочеться подякувати Теофіпольським підприємцям-благодійникам, які протягом року надавали одяг, взуття, іграшки, стільці – ходунки для діток із сімей в складних життєвих обставинах.

  Теофіпольський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді   висловлює щиру подяку благодійникам, за небайдужість та турботу до малят.

  Адже усі речі були адресно передані сім’ям. Завдяки наданій благодійній допомозі діти та підлітки отримали можливість підготуватися до нового навчального року та відчути радість зустрічі зі школою.

IMG-78f5803bae7691d95cebb3383dbcb3da-V IMG-3b7f3f71588b9cddc27109fc42933bdc-V IMG-6dd8b4de187f275f3d11557e18b7b80d-V IMG-8e69dc3573e4ae40d43ba9f7ac2b0caf-V IMG-423541f189e13174eb70b7a7f2e421c7-V IMG-c7d45ff942b7df0e84cbc7df59484755-V IMG-c3588de68c3bcd0fde7f954d04039d21-V

Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

P90729-141116  З метою відзначення в районі Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми представниками Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління соціального захисту населення, Служби у справах дітей та Теофіпольського бюро правової допомоги було проведено круглий стіл. Мета заходу: підвищити рівень поінформованості та усвідомлення гостроти проблеми торгівлі людьми, її основні причини, ознаки, форми та способи втягнення в експлуатацію.

  Проблема торгівлі людьми залишається актуальною для України з часів здобуття нею незалежності і продовжується  із загостренням політичної та економічної ситуації та розгортанням збройного конфлікту на сході України. І тому найбільш поширеною формою торгівлі людьми стала трудова експлуатація, яка є проблемою світового масштабу.

IMG-0e5fac4ac0cf349473a138be48c65071-V  В ході проведення заходу було обговорено питання щодо об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, надання підтримки і допомоги потерпілим, проведення профілактичної роботи, надання буклетів та листівок з інформацією про те, як не бути ошуканими шахраями при працевлаштуванні.

Робота служби соціальної підтримки сімей

112y3tcu45ke6n78gsh9  Теофіпольським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та службою у справах дітей Теофіпольської районної державної адміністрації 20 червня 2019 року здійснено виїзд в сім’Ї, які знаходяться на обліку та під соціальним супроводом  центру.

  Членам  вказаних сімей надано соціально-педагогічні та інформаційні послуги.

  З батьками дітей було проведено роз’яснювальні профілактичні бесіди, щодо належного виконання батьківських обов’язків. Наголошено про вплив насильства на формування особистості дітей, їх емоційний і фізичний розвиток.

День захисту дітей

1y2tc3u4k5e6n78gsh9  Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі. Тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов’язків.

1y23tcu4ke5ngshshchz  За сприяння та підтримки громадської організації «Благодійний центр «Довіра» в смт. Теофіполь таке свято відбулося 5 червня. Учасниками свята стали діти із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Служба у справах дітей Теофіпольської районної державної адміністрації та Теофіпольський центр соціальних служб для сім’ї дітей та молоді щиро дякує організаторам за позитивні емоції, хороший настрій, гарні подарунки. Завдяки чудово складеній програмі свята, діти постійно перебували в активному русі між розвагами та іграми аніматорів. Аквагрим додав яскравих фарб на обличчях малюків. Особливо захопленими для дітвори були забави з мильними бульбашками. Наприкінці заходу учасникам було вручено подарунки та організовано для них солодкий стіл.

  Свято пройшло в теплій сімейній обстановці. Воно запамятається дітям та дорослим надовго. Зі спонсорською допомогою долучилися до свята магазини «Офіс-центр» та «Капітошка».

  Закликаємо усіх зігрівати теплом і любов’ю дитячі серця, об’єднувати зусилля заради майбутнього, і тоді маленькі громадяни виростуть достойними людьми й неодмінно стануть гордістю України.

12ytc3u4k5e6n7gshshch 1y2tcuke56n78gsh90shch 1y23tcu4k5e6n7g8sh90shchz 1y23tcu4ke6ngshshchz 1y23tcu45ke6n78gsh90shchz 1y23tcukenrgshshch 11y2tc3u4k5e6n78gsh9 11y2tcuke6ng 11ytcukengshshch 12y3tcuk5engshshchz