Як розпізнати насильство в сім’ї та жорстоке поводження з дітьми

DF84D196-BD6E-44F3-BD26-DFC50C738D2F25.11.2022р. у Хмельницькому ВПУ 25 провідний психолог міського центру соціальних служб  Джал Антоніна провела для учнів  відеолекторій на тему “Як розпізнати насильство в сім’ї та жорстоке поводження з дітьми”. 
Цей захід розпочинає загальноукраїнську подію “16 днів проти насильства”. 
Одним із показників соціальної зрілості суспільства є ставлення до дітей, адже діти – майбутнє кожної країни. В суспільстві, що зорієнтоване на високі загальнолюдські цінності, не можуть бути терпимі прояви жорстокого поводження з дітьми.
Проблема насильства над дітьми стосується 
кожного громадянина суспільства, яке не повинно виявляти нерішучості
у боротьбі з цим соціальним злом. Такі заходи дають інформацію завчасно, поки учні ще не є батьками і можуть сформувати правильні уявлення та звички щодо теми насильства у всіх проявах. Це допоможе їм правильно виховувати майбутніх власних дітей, навіть якщо вони самі зазнавали насильства в дитинстві. 
Учні переглянули відеоматеріал по темі, задавали запитання, дискутували, обговорювали історії з  власного досвіду. Отримані знання обов’язково стануть їм у нагоді. Також учні отримали інформацію про послуги, які надаються в міському центрі соціальних служб.

До Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози

A890E32B-C6DF-40D9-91E9-8779F81F0F96Цього тижня, 20 жовтня, проводиться Всесвітній та Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози.  Мета проведення цього Дня – привернути увагу світової спільноти до проблем ранньої діагностики та лікування цієї недуги.  За даними ВООЗ, рак молочної залози є найпоширенішим раковим захворюванням серед жінок в світі. AC017DC5-16BC-4493-A57A-8F4275EC2B93
Тому на запрошення #Арт_хаб #ХОХМ психолог Хмельницького міського центру соціальних служб Наталя Полюк мала змогу долучитися до дискусії, присвяченої профілактиці жіночого здоров’я. Психологиня говорила про те, як віднайти та зберегти свій ресур для перемоги над хворобою, була спрямована робота на профілактику стресових станів .

Поради психолога

картинкаКожен із нас практично щодня зустрічається з нервовими напруженнями, правда? Дитина може втомлюватися й нервувати в школі, а дорослі регулярно стресують на роботі. Іграшка-антистрес – прекрасний спосіб розслабитися.
Використання іграшок антистрес усуває занепокоєння і пригнічує відчуття нервозності, а також сприяє підтримці стійкого емоційного фону.
Зовсім необов’язково йти в магазин, щоб обзавестися іграшкою антистрес, так як її досить просто зробити своїми руками в домашніх умовах з підручних засобів, таких як: папір і клей. Всім нам напевно знайоме орігамі, однак, мало хто знає, що процес складання різних фігурок з паперу може допомогти нам поліпшити настрій і зменшити рівень стресу, достатньо лише скористатися пошуком в Інтернеті, щоб знайти ту фігурку, яку ви хочете скласти. Це не займе у вас багато часу і здорово відверне від рутини, крім того, якщо ви любите малювання, то готові фігурки можна розфарбувати візерунками або намалювати на них різні зображення.

Що робити, якщо ви не в змозі встати з ліжка вранці

377716_1Поняття «виспався-невиспався» ми звикли пов’язувати з тривалістю сну. Але це не зовсім вірно. Адже іноді навіть після 8-9-10 годин сну ми не знаємо, як встати з ліжка зранку. Чому так? Справа не тільки у тому, скільки ми спимо, а як саме ми це робимо. Тобто увагу варто приділяти і кількості і якості сну.
Отже, що зробити, щоб виспатись як слід. Доведено, що є люди «спрінтери», котрі сплять менше шести годин на добу і при цьому не відчувають побічних ефектів. Але це властивість їх організму і зважати на чужі відчуття не варто. Адже хронічне недосипання через цілеспрямоване урізання годин сну може спричинити депресію, ожиріння, проблеми з фізичним та психічним здоров’ям.
Часто, відкриваючи очі рано вранці, ми однаково почуваємо себе втомленими. А біль в шиї, суглобах, попереку та набрякле обличчя тільки підсилюють ці відчуття. Таке буває, якщо обрати неправильну позу для сну. Наприклад, сон на животі з повернутою на бік головою спричиняє перетискання артерії, що призводить до погіршення кровопостачання у мозок: легені стискаються, дихання стає важким, з’являються зморшки. А сон на боку збільшує навантаження на серце, викликає біль у шиї.
Щоб позитивно почати день, не потрібно хвататись за гаджети одразу після пробудження. Перед тим, як встати ранком з ліжка, варто дати собі 3-5 хвилин, протягом яких:
  • позіхнути та гарно потягнутись;
  • подумати про близьких людей, події чи місця, де були щасливі;
  • злегка помасажувати потилицю, скроні, брови та долоні для кращого кровопостачання;
  • сісти на ліжку та випити стакан води (краще приготувати з вечора);
  • розкрити гардини чи придбати нічник, на якому освітлення посилюється поступово;
  • прослухати приємну музику чи пташиний спів;
  • помріяти про щось особисто-приємне;
  • посміхнутись.
В принципі усе. Достатньо створити організму комфортні умови для сну та домовитись з ним, що ввечері він йде спати на свій розсуд, а зранку – ви встаєте раніше. І тоді кожен ранок буде добрим. І бадьорим.

Найти спільну мову

0-02-0a-2409d701d62bf94abced9d7105c01e409adfe539823b7da4dcf6b120267e36a2_9657bd2bef7d3f21З початком навчального року діти вчаться активно знаходити спільну мову з однолітками та й взагалі з різними віковими категоріями людей. Не завжди це виходить одразу.  Але ж дружній колектив – мрія кожного. А для школярів це не просто мрія, а життєва необхідність. У дитячо-підлітковому віці особистість починає формуватися, тому потреба у спілкуванні і взаєморозумінні з однолітками відчувається ними більш гостро.
0-02-0a-8640cae1cb94cfece6b42300fdf883bdbdfb0022f4bfa4531930d6a353b9d206_f2e98110bae80bfeПрикро, але досить часто сучасні школярі не є згуртованими, що в майбутньому може призвести до негативних наслідків – невміння співпрацювати в команді, спілкуватися в колективі, разом працювати над одним проєктом, і, як наслідок, починаються проблеми на робочому місці. В таких випадках на допомогу прийде тимбілдинг (teambuilding) – ряд зустрічей та заходів, спрямованих на згуртування колективу. Психолог Центру Коцюк Олександра провела подібну зустріч, яка була спрямована на покращення міжособистісного клімату в  колективі  учнів 5 – го класу НВК 7.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей

EA207388-3981-4FA7-950E-350FF1F8CAC4Генеральна Асамблея ООН в 1992 році оголосила 3 грудня кожного року днем осіб з інвалідністю і закликала всі держави та міжнародні організації проводити заходи в цей день з метою інтеграції людей з інвалідністю у життя суспільства.

У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю. Цей день є нагадуванням про необхідність створення умов для людей з особливими потребами, вжиття заходів з метою поліпшення їхжиття та самореалізації.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.64193094-8C94-4766-B617-EA8CA76C8098

Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя, надала ряд пільг, конституційно гарантувала рівні з іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства.

5EE6ED83-54C8-4C23-816C-7D4B3B9A906F

З метою ознайомлення із Конвенцією прав дитини, усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги і милосердя, виховання толерантного ставлення до осіб з інвалідністю провідним психологом та фахівцем із соціальної роботи ІІ кваліфікаційної категорії Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено виховні уроки-тренінги «Зрозуміти іншого» у 2-Б та 3-Б класах СЗОШ №12, де учні мали можливість дізнатися про поняття толерантності, ознайомитись із проблемами, з якими щоденно зіштовхуються люди з інвалідністю.

Види насильства

IMG-9c5bde6a3bc3f1832cd54d8e6320f0cb-VФахівці Хмельницького міського Центру продовжують лекційно-просвітницьку роботу присвяченій Всеукраїнській акції “16 днів проти насильства”. Цього разу зустріч відбулася у СЗОШ 27 ім. В. Співачука, з учнями 8 класу, на якій обговорили види насильства, актуальність проблеми в шкільному та сімейному середовищі.

Прямий ефір 7TV+

Популярні

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»! У СТРАШНІЙ СТАТИСТИЦІ УКРАЇНЦІ ЗВИНУВАЧУЮТЬ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЮ, НАРКОТИЧНИХ РЕЧОВИН ТА ФІНАНСОВІ НЕГАРАЗДИ!

Гість студії : Мар’яна Любецька – директорка Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. https://www.youtube.com/watch?v=KpPA534HP-s

Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформує «Як протидіяти домашньому насильству»

0-02-05-632c16afaab1ccc0a301d24571368e951159bea2e6fadc18b9782c6ef3216c94_462925d465c42519За статистичними даними протягом 2021 року до Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло близько 250 повідомлень щодо вчинення домашнього насильства. Фахівцями із соціальної роботи здійснюються  відвідування сімей, у яких були виявлені випадки вчинення домашнього насильства або жорстокого поводження з дітьми, проводиться оцінювання потреб сім’ї у соціальних послугах.изображение_viber_2021-11-25_11-45-27-398 Постраждалі від домашнього насильства отримують соціальні послуги спрямовані на поліпшення психоемоційного стану, налагодження стосунків у родинах та отримують рекомендації для конструктивного вирішення конфліктних ситуацій в майбутньому. Сім’ї, у яких були випадки вчинення жорстокого поводження з дітьми перебувають під соціальним супроводом Центру. За потреби особи, що постраждали від насильства та потребують послуги тимчасового притулку направляються Центром до відповідних притулків. За 2021 рік Центром здійснено 5 направлень.
изображение_viber_2021-11-25_11-45-27-164В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», яка щорічно проводиться з 25 листопада до 10 грудня, працівниками Хмельницького міського  Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  проводиться просвітницько-інформаційна кампанія з метою запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статті  «Не треба мовчати – треба говорити»  в закладах  освіти, організаціях, установах Хмельницької міської територіальної громади.  
До того ж працівниками розповсюджуються  інформаційні матеріали «Як протидіяти домашньому насильству?» в старостинських округах громади, закладах та організаціях.

Прямий ефір на радіо UA Суспільне Поділля-центр

изображение_viber_2021-11-23_16-53-11-305«Кімната гніву». Як приборкати негативні емоції? 

Виколи-небудь ловили себе на думці, що Вас усе дратує. Психолог Центру, Коцюк Олександра у радіо ефірі “Поділля центр” підняла тему про те як позбутися агресії і дратівливості. У наш час багато людей стикається з такою проблемою. Іноді люди думають, що деякі зриваються без причини, незрозуміло навіщо кричать і нервують. Але нічого не відбувається просто так. Для деяких людей техніки, які були розглянуті у радіо- ефірі, стану абсолютно новими. https://www.youtube.com/watch?v=3oBnicCAba8