Як вберегтись від ризиків нелегальної трудової міграції

Відділ соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ

зображення_viber_2023-07-13_16-22-29-519 Торгівля людьми в Україні на сьогодні є досить болючою проблемою і вона розвивається надзвичайно стрімкими темпами. Воєнні дії, які відбуваються назображення_viber_2023-07-13_16-22-55-544 території нашої держави підвищують вразливість українців  до потрапляння в ситуації торгівлі людьми. За даними Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй у справах біженців, з лютого 2022 року близько 10 мільйонів осіб вимушено виїхали за кордон. Ризики стати жертвою експлуатації за кордоном зростають. Наші співгромадяни, рятуючи своє життя, подекуди виїжджали без відповідно оформлених документів, а після прибуття в іншу країну не були достатнім чином обізнані про необхідність постановки на консульський облік. Така ситуація виступає передумовою до потрапляння в ситуації торгівлі людьми під час працевлаштування.

З метою підвищення рівня інформованості щодо проблеми торгівлі людьми, застереження шукачів роботи від шахрайства при працевлаштуванні, надання корисних порад щодо особистої безпеки при виїзді за кордон  11 липня   2023 року спеціалістами відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ на базі Полонського відділу Шепетівської філії Хмельницького  обласного центру зайнятості для безробітних громадян Полонської громади проведено семінар на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції».

В ході заходу учасникам було розкрито зміст поняття «торгівля людьми», ознайомлено із сутністю та наслідками трудової міграції, у тому числі нелегальної, основними її ризиками; надано статистичну інформацію щодо кількості осіб, які постраждали від рабства та торгівлі людьми, наведено приклади із життєвих ситуацій людей, які постраждали від торгівлі людьми.

По завершенню семінару слухачам було надано поради, які допоможуть не потрапити в пастку торгівців людьми, як за кордоном так і в межах своєї країни, а також контакти державних установ і громадських організацій, що опікуються постраждалими від торгівлі людьми. 

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*