«Ігрова залежність, що це та чи можна її подолати?»

viber image 2019-04-19 , 11.26.23

Під час проходження практики студентка ХІСТ ВМУРоЛ “Україна” Магеррамова Анна Ахмедівна підготувала статтю на тему: “Ігрова залежність, що це та чи можна її подолати?”

  Лудоманія – це залежність від азартних ігор. Слід усвідомлювати, що ігроманія – це недуга, яка потребує обов’язкового лікування.

  Проблема ігрової залежності існує з того часу, як виникли азартні ігри. Сьогодні необов’язково грати в ігри, кінцевою метою яких є отримання прибутку. Більшість ігроманів віддає перевагу комп’ютерним розвагам з військовою, історичною та побутовою тематикою.

  Ця хвороба особлива, оскільки її дуже важко виявити. З цієї причини ігроманія носить назву прихованого захворювання. Це обумовлено тим, що особа, яка має залежність від азартних ігор, ніяким чином її не виявляє (відсутні саме фізичні ознаки, які існують при наркотичній або алкогольній залежності).

  Але проблема ігроманії не менш серйозна, ніж алкоголізм або наркоманія. Ця хвороба потребує термінового лікування, оскільки з часом її перебіг ускладнюється, а наслідки можуть бути непередбачуваними.

  Існує чотири стадії ігроманії:

  перша – людина грає періодично, такі розваги супроводжуються мріями про значний виграш. Лікування ігрової залежності не потребує значних зусиль і часу.

  друга – характеризується частими програшами, які супроводжується відчуттям гострого відчаю. Хворий може кинути роботу, сім’ю, друзів.

  третя – людина потребує сторонньої допомоги фахівців і лікування, на цій стадії хвороби не існує можливості здолати залежність від азартних ігор самостійно.

  четверта – супроводжується відчуттям повної безнадійності, виникають думки про самогубство. На цій стадії лікування ігроманії необхідне надтерміново.

  Чи можна подолати ігрову залежність? Це можливо. Перш за все, потрібен дуже потужний емоційний стимул, який стане сильнішою психологічної домінантою і змусить ігромана забути про свою згубної звички. Це можуть бути такі захоплення, як стрибки з парашутом, гірськолижний спорт, альпінізм, серфінг, водні лижі і багато іншого. Прозвучить трохи романтично, зате абсолютно правдиво, якщо сказати, що в такій ситуації ефективними ліками може стати любов. Якщо ж ніяке нове захоплення не здатне допомогти, необхідно звернутися до фахівця-психолога.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*