“16 днів проти насильства”

16 daysЩорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію “16 днів проти насильства”. Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства. В Україні акція розпочинається 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Хмельницький міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приєднується до участі у акційних заходах — сьогодні стартує наша інформаційна онлайн-кампанія з попередження та припинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі “Не треба мовчати — треба говорити!”. Протягом наступних двох тижнів ми публікуватимемо соціальні  відеоролики та інформаційні матеріали, спрямовані на підвищення рівня обізнаності громадян з питаннями протидії та подолання домашнього насильства. 
Висловлюємо подяку за надані відеоматеріали упралінню оганізаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області #поліціяХмельниччини.
Інформація підготована провідним юрисконсультом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Надією КРЕЩУК

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*