«За дитячими коштами – наглядають»

Держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини, розмір якої встановлюється на дату народження немовляти  Постановою КМУ від 27.12.2001 р. № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми»

     Так, у  2007-2010 рр. сума виплати була фіксованою і збільшувалась, враховуючи градацію народжуваності (12240 грн. –  на  першу дитину,  25000 грн. – на другу дитину, 50000 грн – на третю і наступну дитину. З грудня  2010  р. до червня 2014 р. – розрахунок проводився відповідно розміру прожиткового  мінімуму,  кратність якого збільшувалась з народження першої, другої та третьої дитини. Розмір виплати при народженні дитини у 2016рстановить 41 280 грн., незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина. Зі збільшенням суми допомоги при народженні дитини почастішали випадки нецільового використання державних коштів. Нерідко отримувачі не забезпечують належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини, її безпечного та комфортного проживання.                 Під час обстеження матеріально-побутових умов сім’ї неодноразово фіксуються антисанітарний стан приміщення, в якому перебуває дитина, відсутність елементарних предметів побуту для немовляти (немає ліжечка, візочка, іграшок, одягу тощо). 

 Тому, з метою контролю використання «дитячих коштів», на спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді районних, міських та селищних рад  покладено обов’язки відслідковувати  цільове використання коштів при народженні дитини, шляхом проведення моніторингу виплат і використання допомоги, а також  вибіркового обстеження окремих сімей.

У разі встановлення факту нецільового використання коштів, зазначені органи подають пропозиції щодо припинення виплати допомоги.

Відновлення виплат відбувається при умові повторного обстеження сім’ї та встановлення факту цільового використання виплат грошової допомоги.

Так, протягом 2015р. спеціалістами центрів було здійснено 5 426  вибіркових обстежень окремих сімей, за результатами яких, подано 57 пропозицій щодо припинення виплат допомоги при народженні дитини.

Найбільшу кількість обстежень проведено Хмельницьким міським,   Красилівським та Полонським районними  центрами – відповідно: 660, 476 та 455 обстежень.

Найбільша кількість  припинення виплат у Волочиському районі центрі – 9 пропозицій. По 7 – у Віниковецькому, Ізяславськиму  та м. Шепетівка.

Усі пропозиції щодо припинення виплат на народжені дитини фіксуються у актах перевірки та мають посилання на Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», саме тому, звертаємо на них особливу увагу.

Виплата допомоги припиняється у разі:

–       позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

–       відібрання дитини в отримувача допомоги без позбавлення батьківських прав;

–   нецільового використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини;

–       тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

–       припинення опіки або звільнення опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини;

–       у разі виникнення інших обставин.

Робота продовжується.

Провідний спеціаліст ХОЦСССДМ

Длугашевська Тетяна Олександрівна

Брифінг на тему: «Ситуація з пожежами в області у 2015-2016 роках. Причини їх виникнення та наслідки»

Популярні

28 січня в Головному управлінні ДСНС України у Хмельницькій області відбувся брифінг на тему: «Ситуація з пожежами в області у 2015-2016 рр. Причини їх виникнення та наслідки». У заході взяли участь заступник начальника Головного управління ДСНС України у Хмельницькій області з державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту Сергій Юра, начальник Управління цивільного захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації Євген Данилюк, представник Департаменту соціального захисту населення ОДА та директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Власюк.

За інформацією С. Юри з  початку поточного року на території Хмельниччини виникло 113 пожеж проти 66 за аналогічний період минулого року, на яких виявлено загиблими дев’ять осіб, із них одна дитина, травмовано дві людини.

Основними причинами пожеж, від яких гинули люди, є:

  • необережне поводження з вогнем,
  • порушення правил пожежної безпеки під час влаштування та експлуатації печей,
  • порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електропобутових приладів,
  • пустощі дітей із вогнем.

Особливу увагу представники ДСНС звернули на пожежі в сільській місцевості, кількість яких теж зростає – 64 проти 40, в містах та селищах міського типу – 48 проти 26.

«Обласною державної адміністрацією розроблений і погоджений зі відповідними відомствами план зі стабілізації кількості пожеж, – продовжив захід Євген Данилюк. – Слід зазначити, що збільшенню кількості пожеж передувало подорожчання газу, тому люди почали переходити на пічне опалення, яке вже 10-15 років ніхто не перевіряв. Крім того, сьогодні немає такої служби, яка б могла перевірити пічне опалення. Влада робить все можливе для того, щоб консультаційні пункти, які знаходяться у всіх сільських радах, якісно працювали, і люди могли отримати допомогу з ремонту пічного опалення, електрообладнання, різні консультації. Також, щоб зменшити кількість пожеж, потрібно організовувати роботу місцевих пожежних команд у новостворених територіальних громадах – збільшити їх кількість, залучити більше добровольців, які б надавали кваліфіковано допомогу в цьому напрямку». 

Директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Власюк зазначила, що між відомствами налагоджена тісна співпраця щодо проведення спільних профілактичних заходів серед сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, передбачених спільним планом дій ХОЦСССДМ та Головного управління ДСНС у Хмельницькій області . Переважна більшість таких сімей проживає у сільській місцевостіі  опалюють будинки плитами, які, зазвичай, знаходяться в несправному стані. Працівниками ЦСССДМ соціальною роботою у 2015 році охоплено 5901 сім’я, в якій виховується 10450 дітей.Щоб не допустити сумної статистики загибелі дітей та дорослих спеціалістами центрів  під час інспектування таких сімей та їх соціального супроводу звертатиметься увага на недопущення залишення дітей без нагляду дорослих, помешкання, експлуатацію печей, газових та інших нагрівальних приладів, обізнаність правил пожежної безпеки. Саме ці причини призводять до винекнення пожеж.

Крім того, у літній період планується проводити роз’яснювальну та профілактичну роботу серед дітей та молоді в дитячих оздоровчих закладах.

 

Відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

27 січня 2016 року під керівництвом заступника голови районної державної адміністрації Наталії Собчук відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. В засіданні взяли участь члени районної ради (медичні працівники, начальники управлінь, відділів адміністрації), Грицівський селищний голова, Михайлючський, Хролинський сільські голови, головні лікарі Грицівської лікарні, Михайлюцької, Хролинської, Плесенської та

Сульжинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

На засіданні розглянули питання:

1. Про хід виконання районної соціальної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз в 2013-2016 роках.

2. Внесення змін до складу районної ради протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/ СНІДу.

3. Затвердження плану роботи районної ради з питань протидії туберкульозу і ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016 рік.

Виступили та взяли участь в обговоренні питань порядку денного: голова ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу заступник РДА Собчук Н.М., районний фтізіатр Усенко І.С., заст. головного лікаря Шепетівського ЦПМСД Фоміна Т.В., головний державний санітарний лікар Шепетівського та Полонського району Нечипорук А.Г., керуючий справами виконавчого апарату районної ради Капелюх М.П., сільські та селищний голови, головні лікарі АЗПСП.

Із першого питання інформацію « Про хід виконання заходів районної соціальної цільової програми протидії захворюванню на туберкульоз в 2013-2016 роках» взято до відома та прийнято рішення:

1. Рекомендувати сільським та селищному головам:

1.1 Передбачити фінансування заходів на виконання програми протидії захворювання на туберкульоз.

1.2. Надавати всебічну допомогу медичним працівникам в організації профілактичної роботи щодо раннього виявлення туберкульозу серед населення.

1.3. Сприяти проведенню госпіталізації та лікування хворих із заразними формами туберкульозу в базові спеціалізовані заклади.

2. Головному лікарю Шепетівського центру первинної медико – санітарної допомоги Градомському В.В.:

2.1. Взяти під контроль організацію проходження профілактичних флюорографічних обстежень сільського населення.

2.2. Покращити роботу серед медичного персоналу щодо раннього виявлення хворих на туберкульоз методом дослідження мокротиння

2.3. Проводити обов’язкову госпіталізацію за рішенням суду в обласні туберкульозні заклади хворих із заразними формами туберкульозу, які відмовляються від лікування.

2.4. Контролювати забезпечення запасу туберкуліну та туберкулінових шприців для проведення туберкулінодіагностики підлягаючим контингентам. Інформацію надавати до Держсанепідслужби у Хмельницькій області і Хмельницький обласний протитуберкульозний диспансер.

2.5. Активізувати санітарно – освітню роботу щодо раннього виявлення та профілактики туберкульозу.

3. Головному лікарю Шепетівської ЦРЛ Савчук В.М.

3.1. Надавати медичну допомогу хворим на туберкульоз, обстеження та лікування в повному обсязі згідно діючих наказів Міністерства охорони здоров’я України. 3.2. Забезпечити достатньою кількістю дезінфікуючих засобів, сучасних засобів індивідуального захисту персоналу амбулаторного туберкульозного відділення

4. Начальнику ВП ГУМП в Хмельницькій області Завадському О.М.:

Надавати допомогу ЦРЛ в госпіталізації хворих на туберкульоз, які відмовляються від лікування та обстеження.

До складу районної ради введено Савчук В.М. – головного лікаря Шепетівської ЦРЛ.

Затверджено план роботи районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016 р..

 

Інспектування у сім’ях з новонародженими

21 січня 2016 р. здійснено виїзд мобільного консультативного пункту соціальної роботи в села району Судилків, Білокриниччя, Лозично.

Під час виїзду спеціалісти Шепетівського районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді відвідали і провели інспектування у сім’ях з новонародженими дітьми, здійснено перевірку цільового використання державних виплат, а також відвідали сім’ї, що перебувають у складних життєвих обставинах.

Оформлено 5 актів на предмет цільового використання державних коштів, батькам наголошено на дотримання правил протипожежної безпеки при користуванні пічним опаленням та при користуванні електроприладами в домашніх умовах. Під час рейду негативних випадків не виявлено, державні кошти використовуються за призначенням на потреби дітей.

Захід «Профілактика девіантної поведінки серед підлітків»

У наш час надзвичайно гострою є проблема збільшення правопорушень серед дітей і молоді. Безперечно, правопорушення тісно пов’язані з процесами деморалізації суспільства, безробіття, зі стрімким розвитком наркоманії, токсикоманії, розпадом сім’ї, поширенням інших соціально негативних явищ.

Профілактична робота з подолання злочинності серед неповнолітніх є одним з найважливіших напрямів виховної роботи з дітьми. Хмельницьким міським Центром соціальних служб для сімї, дітей та молоді постійно проводяться профілактичні інформаційно-просвітницькі заходи з неповнолітніми правопорушниками. Мета таких заходів полягає в роз’ясненні дітям їх законних прав та обов’язків, виявленні причин, які спонукали їх до скоєння злочинів та правопорушень, популяризації здорового способу життя та  важливості розуміння перспектив свого життя та шляхів їх досягнення.  Під час бесід акцентується увага на застереження вчинення ними протиправних дій в майбутньому та проявів агресивної поведінки і порушень громадського порядку.

         27.01.2016 року практичним психологом Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено захід «Профілактика девіантної поведінки серед підлітків». Під час проведення заходу учасники переглянули відеофільм “Історії життя неповнолітніх за гратами”, обговорили, які висновки з побаченого зробив кожен.        

Провели анкетування «Молодь і протиправні дії» з метою: визначення причин, які спонукають до скоєння протиправних дій, ставлення неповнолітніх до цих дій однолітками і яка профілактична робота більш дієва для підліткового середовища.

“Як вберегтися від вуличних шахраїв і зловмисників”

Юристом міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводилась бесіда для вихованців підліткового клубу “Фантазія”, по вул. Завадського, 38 на тему “Як вберегтися від вуличних шахраїв і зловмисників”. Дітям розповідали про безпеку на вулиці, як поводити себе з незнайомими і підозрілими людьми, куди звертатися за захистом.

Навчіть дітей безпеці!
Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх самих удома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину і самим не вчинити чогось протиправного.
Не давайте дітям великі суми грошей, золоті речі.
Завжди цікавтеся, з ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, особливо вечорами.
Дітям слід:
– завжди говорити, куди вони йдуть;
– вчасно приходити додому (у визначений батьками час) і ніколи не затримуватися на вулиці наодинці;
– нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків;
– не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу;
– не приймати дарунків у невідомих чи маловідомих людей без дозволу батьків;
– голосно кричати і, якщо є можливість, втікати, коли хтось має намір застосувати силу;
– розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися.
Як вберегти себе чи членів своїх сімей 
від шахрайського посягання на особисте майно, гроші?
Згідно до ст. 190 КК України шахрайством є заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою.
Під час зустрічі на вулиці чи в приміщенні осіб циганської національності, при спробі їх заговорити з вами, намагайтеся не дивитися їм в очі, уникати розмови та йти далі у своїх справах. У випадку, якщо уникнути розмови вам не вдалося, намагайтеся перевести розмову в друге русло чи погрожуйте повідомити працівників міліції про їх діяльність. При зустрічі вказаних осіб, негайно повідомляйте про них органи внутрішніх справ.
Обов’язково з цього приводу необхідно провести роз’яснювальну бесіду зі своїми дітьми, які під час знаходження на вулиці зустріли незнайомих громадян з пропозицією «погадати» чи зі словами, що на їх батьків наведено «порчу», від якої вони можуть померти, у цьому випадку необхідно негайно звертатися до дорослих осіб, які знаходяться поруч, з проханням провести до школи чи додому і спробувати додзвонитися до своїх батьків.
Намагайтеся в людних місцях не розмовляти, а також показувати чи віддавати на прохання незнайомих осіб подивитись чи подзвонити на мобільний телефон.
При отриманні пропозицій з боку невідомої особи надати телефон для здійснення термінового чи необхідного дзвінка, необхідно відразу повідомити про таку особу в найближчий пункт міліції.
Крім того, з метою попередження шахрайських дій у відношенні осіб похилого віку, останнім необхідно роз’яснити, що ряд шахраїв під видом співробітників СОВБЕЗу, а також інших служб соціального захисту громадян намагаються ввійти у довіру з пропозицією обміну грошей на нові чи придбання за гроші пенсіонерів продуктів харчування. У випадку зустрічі з вказаними особами необхідно витребувати їх службові посвідчення, уважно їх розглянути, по можливості, переписати дані, звернути увагу на термін дії посвідчення та ні в якому разі не запрошувати останніх до свого помешкання.
Як зберегти свої гаманці, мобільні телефони від кишенькових крадіїв?
В людних місцях, в транспорті, на ринках зберігайте свої речі у внутрішніх кишенях одягу, в літній період року гаманці чи мобільні телефони кладіть до кишень, які тісно прилягають до тулубу, намагайтесь при розрахунку за придбаний товар всі гроші не доставати. При виході з дому брати із собою ту суму грошей, яку ви розраховуєте витратити на покупки.
Як уберегти себе від нападу зловмисника?
Повертаючись додому увечері, по можливості, не ходіть поодинці, уникайте погано освітлених вулиць, скверів, глухих, безлюдних місць, лісопаркових зон, районів будівництв.
Якщо на вас напав грабіжник і сили явно не на вашу користь, краще віддати йому гаманець, сумку, чим битися за неї, ризикуючи здоров’ям і життям.
Якщо ви затримались допізна, зверніться з проханням до близьких або знайомих зустріти Вас біля метро, зупинки автобуса та провести до будинку.
Будьте обережні і розбірливі в нових знайомствах, не варто жінці, якщо вона одна, сідати до машини незнайомої людини.
Якщо ви змушені скористатися випадковою машиною, щоб дістатися до вашого дому, намагайтеся запам’ятати номер автомобіля і повідомити його комусь із друзів або родичів по мобільному телефону так, щоб водій не чув.
Не показуйте водію таксі чи випадкового автомобіля, що у вас в гаманці значна сума грошей.
У темний час доби йдіть посередині тротуару, щоб знизити ризик раптового нападу та, у разі нападу, мати час оцінити ситуацію.
Якщо вас пізно ввечері з будь – якої причини зупинили сторонні особи, не зупиняйтесь у темному місці, а намагайтесь дійти до найближчого ліхтаря, вітрини магазину або іншого освітленого місця. Вірогідно, що зловмисники в такій ситуації відмовляться від злочинних дій.
Не давайте можливості хуліганам спровокувати себе. Уникайте зневажливих висловлювань на їх адресу. Залишайтеся спокійним, об’єктивним та виваженим.
Мобільні телефони носіть у кишенях, бажано таких, що закриваються ґудзиками або блискавкою, на крайній випадок у сумці.
Вам часто приходиться повертатися додому пізно?
Носіть в сумочці індивідуальні засоби захисту: балончик з газом, електрошок ер або свисток – в скрутну хвилину врятувати може навіть він.
Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам’ятайте, що застосовувати їх треба з урахуванням вітру і лише у великих приміщеннях.
Захист при нападі на відкритому просторі (на вулиці, в парку)
Ви йдете по пустинній темній вулиці і помітили, що за вами довго йде незнайомець? Різко поверніться у зворотній бік та спробуйте роздивитися людину – це може значно послабити її агресивні дії та дозволить вам в подальшому впізнати цю особу. Зробіть все можливе, щоб пропустити його вперед. Якщо не вийшло, вдайте, що у вас під тим ліхтарем призначена зустріч з чоловіком, братом тощо. І доведіть це до свідомості підозрілої вам особи. Наприклад, голосно покличте брата: «Максиме, ще довго тебе чекати?», або покличте собаку: «Мухтар до мене!». Вам, то все одно це дозволить виграти час.
Якщо на вас напали на вулиці, створюйте якомога більше шуму: кричіть, розбийте скло, вдарте по машині, що стоїть поряд, щоб спрацювала сигналізація.
Коли вам удалося вислизнути від нападаючого, відразу відбігайте, принаймні, метрів на 10 і зберігайте дистанцію. Злочинець вважатиме за краще відмовитися від переслідування, ніж ризикувати бути спійманим.
Вам здалося, що вас переслідує машина?
Оберніться і йдіть в протилежному напрямку. В такому випадку щоб прослідувати за вами, водію доведеться розвернутися. В цей час ви зможете вийти з поля зору переслідувача.
Щоб перешкодити злочинцю затягти вас в машину, хапайтеся за будь – який предмет, який опинився поблизу: дерево, лава, велосипед – все, що перешкодить йому зрушити вас з місця або не пройде через дверці машини, і голосно кличте на допомогу. Люди звернуть на це увагу і зателефонують до міліції.
Захист при нападі в закритому просторі (під’їзді, ліфті)
Правила для жінок і дітей: ніколи не сідайте в ліфт з незнайомими. Близько 50% випадків нападів на жінок відбувається в під’їздах і, особливо, в ліфтах.
При нападі у ліфті негайно натисніть на кнопку «виклик диспетчера». Диспетчер визначить місце знаходження ліфту та доповість про випадок в міліцію.
Якщо при вході в під’їзд ви почули постріли або підозрілий шум – негайно вийдіть на вулицю.
Якщо ви збираєтеся зайти в під’їзд і бачите підозрілу особу, яка хоче зайти за вами слідом, – не заходьте в під’їзд, пройдіть мимо до найближчого освітленого біль – менш безпечного місця. Зателефонуйте додому або сусідам, щоб вас зустріли біля під’їзду або біля квартири. Якщо можливості зустріти вас немає, телефонуйте до міліції.
Якщо на Вас напали в під’їзді, ніколи не намагайтеся забігти в ліфт. Злочинець чекатиме Вас перед виходом з ліфту.
При нападі в під’їзді біжіть вгору по сходах і дзвоніть у всі двері підряд. Хто – небудь з ваших сусідів може опинитися вдома і виглянути за двері або хоча б запитати: «Хто там?», на що Ви можете крикнути «Я ваш сусід, на мене напали, викличте міліцію». Злочинцю не потрібні свідки, тому ймовірно, що він залишить свої наміри.
Психологи також говорять, що для залучення уваги сусідів навіть краще кричати «Пожежа!». На такий крик вибігають всі.
Захист при нападі на квартиру
При нападі на квартиру, насамперед прагніть привернути увагу сусідів. Викиньте стілець у вікно, вибіжіть на балкон з криками «Вбивають!». Психологи говорять, що для залучення уваги сусідів навіть краще кричати «Пожежа!».
Подумайте прямо зараз – чи є у вашій квартирі місце, де ви можете сховатися в разі нападу. Це може бути ванна кімната, туалет, комора, якщо ці приміщення обладнані міцними дверима.
Опинившись в укритті, стукайте в стіну (якщо воно має спільну стіну з сусідами), кричіть, намагайтеся всіма можливими способами привернути увагу сусідів.
Захист від нападу з метою сексуального насильства
Довіряйте собі у всьому і завжди. Прислухайтеся до своєї інтуїції. Часто ми відчуваємо небезпеку, але не встигаємо її усвідомити. Не ігноруйте сигнали «тривоги», які подає Ваша інтуїція.
Вчіться слухати себе і розуміти свої бажання. Навчіться говорити «ні», коли мова йде про загрозу здоров’ю і життю. Діяти «неввічливо» – ваше право. Краще перестрахуватися, ніж ризикувати.
Виховуйте впевненість у собі. Злочинець, який нападає на жінку, жадає відчути її приниження і страх.
Ви маєте право захищати себе всіма можливими способами.
Запам’ятайте: зґвалтування – це злочин. Ніякі дії жертви злочину не можуть служити виправданням для насильства!
Виявлення підозрілого предмету, який може виявитисявибуховими або отруйними речовинами
Інколи громадяни виявляють підозрілі предмети у транспорті, біля дверей квартир, на садових ділянках. Як поводитися при їх виявленні? Що робити?
Батьки! Ви відповідаєте за життя і здоров’я ваших дітей. Роз’ясніть дітям, що будь – який предмет, який знайшли на вулиці або в під’їзді, може представляти небезпеку.
Якщо ви виявили забуту або безхазяйну річ, опитайте сусідів, людей, які знаходяться поруч. Намагайтеся встановити, чия вона або хто міг її залишити. Якщо господар не встановлений, негайно повідомте про знахідку за телефонами 101 або 102.
Увага! Зовнішній вигляд предмет може приховувати його справжнє призначення. Як камуфляж для вибухових пристроїв, використовуються звичайні побутові предмети: сумки, пакети, згортки, коробки, іграшки тощо. Ртуть може знаходитись у звичайній скляній банці. Якщо виявлений предмет не повинен, як вам здається, знаходитися «в цьому місці і в цей час», не залишайте цей факт без уваги.
Пам’ятайте, що виявлений вами предмет може бути вибухівкою або отруйною речовиною (наприклад, ртуттю тощо).
У всіх перерахованих випадках:
– Не торкайтеся! Не чіпайте, не розкривайте і не пересувайте знахідку; 
– зафіксуйте час виявлення знахідки;
– намагайтеся зробити так, щоб люди відійшли якнайдалі від небезпечної знахідки.
Пам’ятайте, що ви є найважливішим свідком. Тому обов’язково дочекайтеся прибуття наряду міліції або рятувальної служби, але покиньте небезпечну зону можливого ураження в разі вибуху.
Ще раз нагадуємо: не робіть самостійно ніяких дій із знахідками або підозрілими предметами. Якщо виявлений Вами предмет – вибуховий пристрій, то це може призвести до вибуху, численних жертв і руйнувань!

Навчальна нарада

Робота  Центру є важливою, тому, що населення сьогодні потребує соціальної, психологічної, юридичної, соціально – педагогічної, соціально – медичної та ін. допомоги. Центр покликаний допомагати людям, покращувати якість життя, підтримувати населення, сприяти та підтримувати повноцінний розвиток сім’ї, дітей та молоді.

Кам’янець-Подільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 27 січня 2016 року    провів  навчальну нараду для фахівців із соціальної роботи  з  тематики :

 «Ознайомлення з плановими завданнями центру на 2016 рік»,

«Методичні рекомендації щодо особливостей роботи з учасниками АТО»,

«Методичні рекомендації із соціальної роботи з неповнолітніми, які вчинили правопорушення».

   Були розіслані запрошення головам новоутворених об’єднаних територіальних громад для участі у нараді фахівців. На нараді були присутні фахівці із соціальної роботи, які обслуговують такі населені пункти:   Баговиця, Тарасівка, Велика Слобідка, Цвіклівці Другі, Мала Слобідка, Шутнівці, Устя,

Привороття, Добровілля, Шустівці, Ніверка, Підпилип’я, Подоляни, Чорнокозинці, Нововолодимирівка, Кізя, Адамівка;  Кадиївці, Суржа, Залісся 1, Параївка;  Оринин, Ріпенці, Теклівка, Лісківці, Руда, Цвіклівці, Руда, Нефедівці, Лучки, Подільське, Крушанівка,  Кульчіївці, Фурманівка, Калиня, Суржинці. Завдяки тому, що голови цих населених пунктів профінансували фахівців із соціальної роботи за рахунок бюджету сільських рад, соціальна робота з вразливими категоріями в них  проводиться  справно, проблем поменшало. 

Від Колибаївської об’єднаної територіальної громади були  також присутні фахівці із соціальної роботи, які обслуговують такі населені пункти  Колибаївка, Ходоровці, Княгинен ; Смотрич, Червона Чагарівка, Вільховець, Острівчани .

 На нараді працівники набули нових необхідних у роботі навичок щодо надання підтримки такій вразливій категорії населення, як учасникам АТО. Було зазначено, що  результатами опитування, індивідуальних співбесід із військовослужбовцями, які брали участь в АТО, і членам їх сімей  будуть визначатися індивідуальні потреби та необхідність у соціальному супроводі, де максимально  будуть враховані потреби у психологічній підтримці, допомозі або реабілітації.

 Фахівці із соціальної роботи підсумували проведену роботу за 2015 рік ознайомилися з плановими завдання на наступний рік, поділилися досвідом у вирішенні певних проблем один з одним  і навіть  допомогли колезі найти правильне рішення у оформлення субсидії сім’ї, яка самотужки нездатна оплатити комунальні послуги.

Працівник Центру повинен уміти вислухати й зрозуміти, пояснити й довести, запитати й відповісти, переконати, створити атмосферу довіри в бесіді, знайти індивідуальний психологічний підхід до клієнта, розв’язати конфлікт, зняти напругу і це все безкоштовно, а головне допомогти повірити в себе, покращувати своє життя та майбутнє своїх дітей.

Щодо організації роботи із демобілізованими учасниками АТО та членами їхніх сімей

26 січня 2016 року працівники Ізяславського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяли участь у семінарі-нараді для соціальних робітників Ізяславського територіального центру.  Одним із питань, яке розглядалося на засіданні, було організація роботи із демобілізованими учасниками антитерористичної операції та членами їхніх сімей.

На початку наради заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Володимир Левченко наголосив на необхідності тісної взаємодії суб’єктів із соціальної роботи з метою надання якісної та адресної допомоги для учасників антитерористичної операції.

Директор Ізяславського РЦСССДМ Світлана Косовська надала детальні роз’яснення щодо заповнення соціальних паспортів потреб демобілізованих учасників антитерористичної операції. Також вона ознайомила присутніх із пільгами, які існують для учасників бойових дій, зокрема щодо постановки на квартирний облік та отримання житла, медичного обслуговування, оздоровлення дітей членів родин учасників АТО та безкоштовного харчування у школах Ізяславського району тощо.

Важливим аспектом у вивченні потреб та складанні соціальних паспортів учасників антитерористичної операції є з’ясування питання щодо наявності/відсутності дров для опалювання будинків, особливо у сільській місцевості. Тому було наголошено на необхідності включення сільської громади для надання допомоги чоловікам, які повернулися додому зі Сходу, та їхнім родинам.

Начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ Юлія Гаврилюк зробила співставлення списків демобілізованих учасників АТО, наданих Ізяславським районним військовим комісаріатом, та списками соціальних робітників сільських рад Ізяславського район. Для того, аби отримати максимальну інформацію щодо учасників антитерористичної операції та надавати їм всебічну підтримку, дійсно потрібно підключати і сільські ради, і районний комісаріат, і громадські організації.

 В ході семінару-наради Сергій Глеба, заступник головного лікаря Ізяславського ЦПМСД, розповів про медичне обслуговування та санаторно-курортне оздоровлення учасників АТО та їхній дітей.

Голова громадської організації «Спілки ветеранів учасників АТО» Володимир Павлюк наголосив про співпрацю та надання волонтерської допомоги демобілізованим учасникам АТО та їх сім’ям.

  

Підтримка громадських ініціатив переселенців у м. Кам’янці-Подільському

26 січня Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провів другу у 2016 році групу взаємопідтримки для сімей з числа вимушених переселенців зі Сходу України та АР Крим.

За ініціативи громадської організації «Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський» під час роботи групи були підняті важливі питання щодо участі переселенців Кам’янця-Подільського у нових програмах та грантах соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб.

Також, учасники обговорили можливість участі бажаючих у безкоштовному навчанні для отримання реальної можливості започаткування власної самозайнятості у рамках проекту «Стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад у розвитку мікропідприємництва» за підтримки представництва Міжнародної організації з міграції в Україні.

«За цей рік ми зрозуміли, що Кам’янець-Подільський унікальне місто. І таким місто роблять зусилля усіх його жителів: від міського голови до простих кам’янчан. – зазначили учасники заходу. –  Завдяки конструктивному діалогові зі всіма структурами міста, ми маємо можливість розвиватися та бути ресурсом для кам’янецької громади».

 

 

Сирітство. Вибір чи обствини долі?

Коли дитина оточена любов’ю, відчуває сердечне тепло і турботу батьків та на світ дивиться радісними очима – у неї щасливе дитинство…. На жаль, є діти, які зростають без родинного затишку, взаєморозуміння. І кожна дитина-сирота чекає, що одного дня вона матиме справжню родину. “Візьміть дитину у родину” – це не просто красиве гасло… Це крик душі кожної дитини-сироти та дитини позбавленої батьківського піклування. У більшості з нас є батьки, рідні та близькі люди, з якими легше долати труднощі. Сирота ж позбавлена цієї життєвої підтримки.Така дитина самотня, зневірена, пригнічена…

Кожен з вас може стати надією для таких дітей. Кожен може  подарувати їм віру і радість життя. Сонячні світлі серця, які чекають життєдайного світла від слова МАМА, ТАТО. Скільки з них мріє вимовляти їх, не в думках, а дивлячись у люблячі мамині, татусеві очі. Щоб їм не зневіритись у такому великому і жорстокому світі, нехай сьогодні такі очікувані і бажані слова: “Ми твоя сім’я” почують діти, які потребують родинного тепла та батьківської уваги. Не секрет, що своє життя ми будуємо за прикладом батьків. У сімейному колі ми вчимось взаємодіяти один з одним, робимо перші спроби спілкуватися за межами родини, на батьківському прикладі вчимося долати життєві труднощі. Сім’я дає нам відчуття своєї приналежності до близьких, сприяє комфорту в житті, здатності обирати свій шлях та відчувати підтримку інших поколінь. Дитині для повного та гармонійного розвитку потрібно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та, на жаль, вони є. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.

Якщо Ви бажаєте, щоб Ваш дім наповнився дитячим щебетом, і вирішили взяти у свій дім на виховання та спільне проживання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, дарувати їй свою батьківську любов та турботу, створити для неї дійсно справжню родину звертайтесь до Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:  вул. Кам’янецька, 38, контактний телефон: 79-46-68. При зверненні Ви отримаєте вичерпну інформацію і необхідну консультацію  про умови створення та функціонування  сімейних форм влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.