В м. Кам’янці-Подільському готують до самостійного життя осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

28 вересня 2016 року Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Юлія Побережна) було проведено перше інтерактивне заняття із «Програми адаптації до самостійного життя осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Програму було презентовано спеціалістами КПМЦСССДМ заступникам з виховної роботи ВУЗів міста 13 травня 2016 року на засіданні  «круглого столу» на тему: «Соціальна підтримка осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються у вищих учбових закладах міста Кам’янця-Подільського». І першими запропонували її впровадити у своєму ВУЗі – Кам’янець-Подільський планово-економічний технікум-інтернат (директор – Мар’ян Тріпак).

Перше заняття для студентів цієї категорії на тему: «Я сам коваль свого щастя» проводив головний спеціаліст Центру – Наталія Гомілко.

Під час заходу спеціаліст ознайомила студентів із діяльністю Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ та Програмою адаптації до самостійного життя осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Студенти прийняли участь в анкетуванні, яке мало на меті  з’ясування їх обізнаності щодо своїх прав, вміння розпоряджатися власним бюджетом та слідкувати за станом власного здоров’я, а також готовності молодих людей до створення сім’ї.

Так як заняття включало в себе інтерактив, то учасники  мали можливість проявити своє вміння спілкуватись з іншими, логічне мислення та, в деякій мірі, акторські здібності.

Такі заняття в навчальному закладі будуть відбуватися двічі на місяць на протязі всього навчального року. Вищезазначена програма передбачає навчання студентів самостійно справлятися із вирішенням щоденних питань, формування їх адекватної самооцінки, підвищення соціального статусу молодої людини в громаді та підготовку до самостійного життя.

%d1%84%d0%bb%d0%b0e%d1%80_cr

Мобільно-консультаційний пункт

27 вересня організовано черговий виїзд Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи в сільській місцевості на території Михайловецької та Севрюківської сільських рад. Здійснено перевірку цільового використання державної допомоги при народженні  дитини  6 сімей, обстежено умови проживання дітей у 3-х сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах та умови проживання потенційних кандидатів у прийомні батьки. За результатами роботи , виявлено одну сім’ю, у якій неналежним чином доглядають та виховують малолітніх дітей, про що підготовлено відповідну інформацію до служби у справах дітей райдержадміністрації та виконкому сільської ради.

dscn1038

День міста

Галерея

Немов червоні ліхтарики, кульки, випущені у безхмарне небо міста Хмельницького 25 вересня 2016 року оповістили про початок святкування 585 річниці нашого славного міста. У парку  культури та відпочинку імені М.Чекмана  працівниками  Хмельницького міського Центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на чолі з директором Центру М.Любецькою було організовано та створено чудову програму для школярів, дошкільнят та маленьких гостей міста, які прибули сюди разом зі своїми батьками, а саме – проведення традиційного конкурсу малюнка на асфальті «Хмельницький очима дітей», де діти мали нагоду розкрити свої творчі таланти, за кращі малюнки маленькі митці отримали солодкі подарунки. Крім того, діти змогли проявити Читати далі…

З турботою про дітей

Хмельницький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить навчання для потенційних  прийомних батьків, батьків – вихователів Хмельниччини для створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Навчання проводиться за програмою ПРАЙД (українська версія) відповідно до наказу № 2670 Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 25.07.2007 року.

У навчанні беруть участь 11 сімей: з Красилова, Хмельницького, Летичева, Нової Ушиці.

Заняття проводять тренери: Мельник Наталя Валентинівна – заступник директора центру та Тетяна Коломієць – головний спеціаліст відділу методичного забезпечення соціальної роботи.

  Програма навчання передбачає опрацювання  наступних тем:

  1. історія та сучасний стан розвитку сімейних форм виховання в Україні. Сфери компетентності прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників;
  2. оцінювання потенціалу батьків та потреб дитини. Юридичні аспекти функціонування прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу;
  3. зміст і методи сімейного виховання;
  4. роль сім’ї у розвитку індивідуальності, підтримці самооцінки й культурної ідентичності дитини;
  5. важливість батьків та сім’ї для розвитку дитини. Причини переміщення дитини з сім’ї;
  6. подолання у дитини почуття втрати;
  7. повноцінний розвиток дитини та причини його затримки;
  8. задоволення потреб дитини й формування її прив’язаностей;
  9. планування стабільності життя дитини та сім’ї.

Учасники активно беруть участь в обговоренні проблем та визначають найкращі шляхи їх розв’язання для різних вікових категорій дітей, діляться власним досвідом. Всі присутні відзначали необхідність та позитив таких форм тренінгів.

  Станом на 10.09.2016 року в області діє 122 прийомні сім’ї та 23 дитячих будинки сімейного типу в яких виховується 377 дітей. Також 45 осіб пройшли курси підвищення кваліфікації для прийомних батьків, батьків-вихователів.

  Бажаючих взяти участь у навчанні звертатись до РМЦСССДМ. Контакти ви можете знайти на нашому сайті.

vk2

У місті Кам’янці-Подільському впроваджують шведсько-литовсько-український проект

Галерея

21 та 22 вересня 2016 року,  у рамках реалізації спільного шведсько-литовсько-українського проекту «Становлення особистості дитини ІІ», в місті Кам’янці-Подільському з робочим візитом перебували делегації міст Херрльюнга (Швеція) та Укмерге (Литва).  Головною метою проекту є створення в містах Кам’янець-Подільський та Укмерге   «Центрів сім’ї» за шведською моделлю. Центр сім’ї  м. Херрльюнга функціонує  вже  11 років та надає медичну, соціально-психологічну підтримку  і своєчасну допомогу сім’ям, в яких планується народження дитини і сім’ям з дітьми віком від 0 до 6 років. У місті Кам’янці-Подільському вже зроблені певні кроки по створенню «Центру сім’ї» на базі Кам’янець-Подільського Перинатального центру: за кошти благодійників проведено ремонтні роботи, приміщення Читати далі…

Відкриття “Правового університету”

Доброю традицією Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді стало щороку у вересні відкривати двері слухачам “Правового університету”. Так 21 вересня відбулось перше засідання даного спецформування. На це засідання були запрошені директор Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Босакевич О.Л., начальник Дунаєвецького районного центру зайнятості Мельник В.О., в.о.начальника відділуДунаєвецького бюро правової допомоги Шалигіна Т.В., та начальник Дунаєвецького районного сектору кримінально-виконавчої інспекції Гуцол В.М., які презентували роботу своїх установ.

Спеціалізоване формування “Правовий університет” – діє при Дунаєвецькому районному центрі соцільних служб для сім’і, дітей та молоді вже 18 років у тісній співпраці з районним центром зайнятості, кримінально-виконавчою інспекцією, Дунаєвецьким бюро правової допомоги.

Слухачами цього спеціалізованого формування є учні 8-х класів міських шкіл. Протягом навчального року спеціалісти проводять лекції, бесіди, тренінги та відеолекторії для формування системи правових знань. На засідання запрошуються представники прокуратури, служби у справах дітей, кримінальної міліції у справах дітей, юристи, лікарі. Фахівці спілкуються з молодим поколінням на теми правової допомоги громадянам, правопорушень і цивільної та юридичної відповідальності.

Також слухачі дізнаються про негативні соціальні явища (алкоголізм, тютюнопаління, наркоманію, торгівлю людьми, інфекційні захворювання і т.д.), як їм запобігти та обмежити їх негативний вплив.

Працівники центру зайнятості допомагають підліткам зорієнтуватись в світі професій, зокрема, ознайомитись з професіями юридичного спрямування.

Заняття у “Правовому університеті” відкривають для дітей нові можливості. Адже знання права і вміння правильно ним користуватися свідчать про високий культурний рівень людини, розкриває можливості доцільного і розумного використання правових цінностей для реалізації власних інтересів, задоволення потреб, що виникають у повсякденному житті людини. Знання права створює умови для активної соціальної, політичної, правової діяльності.

Керівник спеціалізованого формування “Правовий університет” Аліна Верещинська.

20160921_135107

Мінімальні стандарти захисту прав дітей під час гуманітарних дій

За ініціативи громадських організацій «Фундація. Захист прав дітей», Подільський центр «Гендерна рада» на базі Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 19 -20 вересня 2016 року було проведено тренінговий огляд загальних принципів захисту прав дітей, учасниками якого були фахівці із соціальної роботи та психологи Центру, психологи Хмельницьких дошкільних навчальних закладів та працівники Центру по роботі з дітьми та молоддю за місцем проживання.

 Метою тренінгу було ознайомлення із Мінімальними стандартами захисту прав дітей під час надзвичайних ситуацій та із доступними вдалими прикладами роботи у сфері захисту прав дітей; посилення координації між учасниками процесу, встановлення потреб дітей у кризових ситуаціях і покращення навичок реагування. Під час проведення практикуму  усі учасники брали активну участь у обговореннях щодо впливу конфліктних та надзвичайних ситуацій та у практичних заняттях, що наглядно показували проблеми та шляхи їх вирішення  очима дітей.

imgp3104 imgp3073

У місті Кам’янці-Подільському дбають про правову освіту студентів

15 вересня 2016 року Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено інтерактивне заняття для студентів (осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування) Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату на тему: «Попередження скоєння злочинів проти власності серед студентської молоді».

Захід проводив провідний спеціаліст-юрисконсульт Центру  – В’ячеслав Галайбіда.

Під час заняття юрисконсульт розповів присутнім студентам про головні принципи права власності, як одного із найбільших цінних соціальних благ, про непорушність права приватної власності та відповідальність за посягання на власність. Також, студентам надано рекомендації стосовно того, як не стати жертвою обману чи зловживання довірою та куди і яким чином звертатись у разі порушення їх конституційних прав.

Подібна практика зустрічей з студентами Кам’янець-Подільського планово-економічного технікуму-інтернату вже стала гарною робочою традицією та відбувається постійно,  в рамках співпраці Центру соціальних служб та технікуму. Керівництво технікуму дбає про правову освіту студентів та ініціює проведення подібних заходів.

%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%be

Кам’янець-Подільський міський Центр СССДМ популяризує сімейні форми виховання

12 вересня 2016 року, у рамках співпраці Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості та Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ відбувся семінар для безробітних жінок «Жінка на ринку праці». В рамках цього заходу провідний спеціаліст Центру соціальних служб, Поліщук В.А., провів консультацію для жінок на тему: «Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Сімейні форми виховання».

Віталій Аркадійович ознайомив присутніх із категоріями осіб та сімей, з якими працює Центр соціальних служб та  послугами, які можна отримати. Особлива увагу приділялась  індивідуальним консультаціям психолога та юриста. Адже, останнім часом почастішали звернення жителів нашого міста саме до таких спеціалістів.

Оскільки на систему центрів покладена популяризація прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, то під час проведення зустрічі спеціаліст інформував жінок про основні вимоги щодо кандидатів на створення прийомних сімей, категорії дітей, які можуть бути влаштованими, а також виплати, які отримують прийомні сім’ї .

По завершенні зустрічі Поліщук В.А. рекомендував безробітнім жінкам за більш детальною інформацією щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429).

img_9394

Соціальна робота

13 вересня працівниками Шепетівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було здійснено виїзд в с. Романів, Корчик, Хутір з метою захисту прав новонародженої дитини на повноцінний розвиток та проведення просвітницької роботи з батьками щодо створення ними належних умов для утримання та виховання дітей.

В ході роботи було здійснено 7 перевірок цільового використання коштів. Порушень у використанні державних соціальних виплат виявлено не було, всі виплати використовуються за призначенням.

Шановні батьки! Виховання дитини залежить, головним чином, від нашого усвідомлення своєї ролі в житті дитини, готовності про неї піклуватися, захищати, оберігати, навчати та любити. Ми повинні пам’ятати, що несемо персональну відповідальність за життя, здоров’я, виховання дитини перед самою дитиною, громадою, державою!

222