“Підліток у правовому суспільстві”

Дитинство — найважливіший період в житті людини, коли вона формується фізично, психічно, інтелектуально, здобуваючи необхідні знання, вміння і навички. Права дитини — це певні можливості, які потрібні дітям для того, щоб жити і дорослішати. Дитиною вважають людину віком до 18 років. Саме діти внаслідок своєї фізичної і розумової незрілості потребують особливої охорони і піклування з боку батьків та суспільства. Права дитини захищені Конвенцією ООН про права дитини, яка була прийнята 20 листопада 1989 року Генеральною Асамблеєю ООН, Конституцію України, Законами України «Про охорону дитинства», «Про освіту». З метою підвищення рівня правового виховання підлітків, ознайомлення їх з Конвенцією про права дитини спеціалістами Ярмолинецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівником Ярмолинецького ВП ГУНПУ в обласному дитячому психоневрологічному санаторії «Куява» проведено відео лекторій «Підліток у правовому суспільстві» Діти, що оздоровлюються в закладі, ознайомились з правами, які забезпечені їм законодавством, розглянули приклади практичного їх застосування в повсякденному житті, обговорювали ситуації, в яких права дітей порушувались та шляхи їх вирішення. Також діткам було роз’яснено їх обов’язки, які вони повинні добросовісно виконувати. Учасникам заходу надано інформаційно-просвітницькі матеріали, а саме листівки і буклети «Дитині про права людини», «Що ти маєш знати про свої права».

Акція “Знати, щоб жити”

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Якщо у найближчі 10 років не знайдуть ефективний і недорогий засіб лікування СНІДу, половина населення 30-50 років буде інфікована в нашій державі. Така думка деяких вчених.

Вперше про СНІД дізнались в 80-х. З того часу померло 20 млн. осіб. Кожні 8 секунд інфікується 1 людина. В день – це 100 тис. осіб.

В Україні найбільший відсоток ВІЛ-позитивних у Європі. Кожний 70-й українець уже ВІЛ-інфікований. 3 із 4 не знають,про свій статус. Найбільше ВІЛ-позитивних серед молоді 15-30-и років (особливо жінок і дівчат). Серед підлітків, половина інфікуються після 1 статевого акту. За 10 років у нас народилося 14115 ВІЛ-позитивних дітей, а кожну 10-у з них залишили в пологовому будинку. Через 6 років може померти 800000 чоловік, 140 будуть помирати кожен день.

І все ж, більшість з нас вважають СНІД хворобою «дна суспільства». 1 грудня велетенські червоні стрічки висять на вході до приміщень парламентів та урядів, президентських палаців Америки та країн Європи. А ми, при тому, що за даними Всесвітньої організації здоров’я, Україна за темпами розповсюдження СНІДу має першість серед країн Європи та посідає шосте місце у світі, продовжуємо ігнорувати проблему.

Саме необізнаність населення про шляхи поширення вірусу, методи та засоби профілактики є головною причиною епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Нещодавні опитування, проведені Українським інститутом соціальних досліджень, виявили, що лише 80% школярів віком від 15 до 17 років не мають достатніх знань про шляхи поширення ВІЛу.

З метою підвищення рівна обізнаності молоді з питань ВІЛ/СНІДу, Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено щорічну акцію “Знати, щоб жити”.

1 грудня на вулицях міста волонтери та спеціалісти Цетру роздавали інформаційні буклети та листівки, в яких висвітлено шляхи передачі ВІЛ та рекомендації щодо уникнення інфекції. Перехожим також пропонували згорнути шістнадцятиметрову червону стрічку у вигляді переверненої V і приколоти до одягу як символ пам’яті та солідарності з людьми, які постраждали від епідемії. Проведено інформаційно-просвітниці заходи серед молоді за участю лікаря «Кабінету довіри». Адже, насьогодні ВІЛ-інфекція не має радикальних засобів лікування. Але кожен з нас, захищаючи себе, водночас може стати головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу. Залишається лише сподіватися, що разом нам вдасться знищити вірус раніше, ніж він знищить нас.

%d1%84%d0%be%d1%82%d0%be0407img_20161201_130303 img_20161201_135626

Акція «16 днів проти насилля» у дитячому садку «Захистіть мене від зла, я дитина ще мала»

Дитинство – унікальний період, коли формуються уявлення про навколишній світ, явища суспільного життя, взаємини між людьми. Вступаючи у життя, малюки мають засвоїти багато правил, які склалися у суспільстві. Життя дитини сповнене різноманітних, складних для неї ситуацій та перешкод. І саме дорослі повинні знаходити вихід із ситуацій, щоб почуватися малюкові впевнено та комфортно, бути готовими до труднощів та їх подолання.

Тому в рамках акції «16 днів проти насилля» та за сприянням Теофіпольського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 2 грудня 2016 року вихователем   Теофіпольського дитячого садочку «Зірочка» Коломоєць В.В. з дітками старшої групи було проведено профілактичний захід «Подорож у країну Милосердя» у формі гри. Метою даного заходу  було виховати почуття доброти, поваги один до одного, навчити  доброти та милосердя, говорити добрі слова, оцінювати свої вчинки, вміти поводитися із незнайомими людьми стримано, ввічливо. З дітьми було проведено ігри-вправи «Чарівна торгівля», «Так –  ні», «Доброта»,. Під час проведення  вправи «Добрі і злі серця» – за героями  казок діти наглядно визначали добрих і злих персонажів.

Захід був цікавим та захоплюючим, малюки отримали приємні враження. На завершення  роздано тематичні закладки для  книг «Чини тільки добре».  Важливо, щоб отримані знання вплинули  на свідомість дитини, знадобилися в реальному житті, сприяли розвитку самостійності та сформували позитивне ставлення до життя.

DIGITAL CAMERA

Захистіть себе, і цим ви зробите перший крок до захисту інших!

Проблема насильства в родині є досить гострою для України, як і для багатьох інших країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Проблема насилля небезпечна ще й тим, що від неї страждають діти. Страждають не лише від насильства стосовно себе, а й, спостерігаючи за насильством у своїй сім’ї, у майбутньому переносять цей негативний досвід у власні родини.
Досягнення позитивних результатів у протидії насильству в сім’ї, щодо жінок, дітей можливе тільки за умови соціального партнерства державних органів, громадськості із залученням волонтерів числа молоді.
Під час проведення щорічної акції «16 днів проти насилля» працівники Чемеровецького районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді провели такі заходи: семінар – тренінг для студентів волонтерів «Захистіть себе, і цим ви захистите інших!», лекції та бесіди у навчальних закладах району і з безробітними.

71 23 45 6

Обстеження сімей, що опинились у складних життєвих обставинах

Комісією у складі директора Красилівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т. Магмет, завідуючої сектором сімейної політики та координації суб’єктів,що надають соціальні послуги управління соціального захисту населення Н.Поліщук, дільничного офіцера поліції О. Шевчука здійснено рейдове обстеження сімей, що опинились у складних життєвих обставинах м. Красилів, з метою профілактики насильства в сім’ї. Було надано ряд консультацій про наслідки насильства в сім’ї та способи його попередження.

20161201_112859

В Кам’янці-Подільському відбулася акція «Знати, щоб жити!»

Щороку 1 грудня, з метою привернення уваги громади міста до проблем ВІЛ/СНІД, Кам’янець-Подільським міським Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводиться мотиваційна акція «Знати, щоб жити!».

В рамках проведення акції, спеціалістами Центру Еліною Ковтун  та Віталієм Поліщуком були проведені тематичні заходи для читачів центральної міської бібліотеки ім. Костя Солухи та бібліотеки-філії №6.

Учасники акції були ознайомлені з шляхами передачі ВІЛ-інфекції, правилами безпечної поведінки, а також із статистичними показниками поширення ВІЛ-інфекції в Кам’янці-Подільському.

Спеціалісти Центру наголосили на тому, що неможливо ефективно протистояти поширенню хвороби без особистого внеску кожного із нас. А цей особистий внесок полягає в прихильності до здорового способу життя, збереженні вірності своєму партнеру, відмові від вживання наркотиків, толерантності та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. 

Також молодь отримала вичерпні відповіли на свої запитання, що стосуються ВІЛ/СНІД, та була проінформована про можливість здійснення безкоштовного тестування на наявність ВІЛ в кабінеті «Довіра» Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1.

Подібні заходи спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ планують проводити і надалі, адже саме просвітницька робота серед молоді міста є запорукою формування у громади міста свідомого ставлення до власного здоров’я.

%d0%b7%d0%b0%d1%85i%d0%b4_%d0%b2i%d0%bb

«16 Днів проти насильства»

Впродовж останніх років з 25 листопада до 10 грудня в усіх регіонах України проходить міжнародна акція «16 Днів проти насильства», в рамках якої Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, структурними підрозділами з питань реалізації сімейної політики, громадськими організаціями проводяться заходи з попередження і подолання насильства в сім’ї.

Світовою громадськістю насильство визнано одним із ключових моментів, які ставлять людину в залежне становище, наносять величезну моральну шкоду суспільству і є перепоною на шляху подолання нерівності і дотримання людських прав.

Проблема насильства в родині є досить гострою не лише для України, а і для багатьох країн світу. Її небезпечність полягає в тому, що прояви насильства і жорстокості в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в родині, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом.

Особливо гострою проблемою є насильство над дітьми. Згідно із дослідженнями, кожна десята українська родина б’є своїх дітей. При цьому більшість дітей навіть не знає, що фізичні покарання щодо них і в сім’ї, і в школі, і деінде заборонені українським законодавством.

Закриті двері квартир і будинків не дозволяють дізнатися, що відбувається за стінами житла. А іноді там відбувається дуже жахливе.

Протягом одинадцяти місяців в районі зареєстровано 85 звернень з приводу насильства в сім’ї, з них у 59 сім’ях з дітьми. У 4 сім’ях від насильства постраждало діти.

Психологи вважають, що існує кілька причин, чому батьки зривають свою агресію на дітях. Найчастіше це відбувається тому, що батьки самі не змогли належним чином реалізуватися в житті, або не вміють інакше виражати свої агресивні стани, або ж просто – з безвиході, коли доросла людина не може висловити своє незадоволення та агресію за адресою, агресія виливається на тих, хто не може відповісти. А основною причиною сімейних конфліктів переважно є складні соціально-економічні умови, які не дозволяють сім’ям створити сприятливі побутові умови.

Тому, питання попередження домашнього насильства, а надто насильства відносно дітей, обговорювалося серед безробітних, які перебувають на обліку у центрі зайнятості населення. Учасники семінару розширили свої знання як з питання захисту прав, так і відповідальності за порушення закону України “Про попередження насильства в сім’ї». Було продемонстровано фільм про вплив насильства в сім’ї на формування особистості дитини.

Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  постійно здійснюється робота щодо виявлення кризових сімей та соціальний супровід таких сімей з метою збереження цілісності сім’ї, створення умов для належного функціонування та виконання сім’єю своїх функцій.  З цією метою Центром налагоджено тісну спрацюю з усіма структурними підрозділами, органами місцевого самоврядування на місцям.

І, безумовно, подолання такого негативного явища,  як насильство в родині, можливе лише за умови об’єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. І кожен з нас має сказати «Ні! Насильству» у власній родині».

dscn2617dscn2611

Протидія торгівлі людьми

1 грудня 2016 р.  директор Старокостянтинівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Романюк Олена Юріївна взяла участь у тренінгу для  представників держструктур міста та Старокостянтинівського району в рамках реалізації регіонального компоненту проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні».

Проект реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства соціальної політики України та за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Канади.

Під час тренінгу представники державних структур підвищили свою обізнаність щодо законодавства у сфері протидії торгівлі людьми та покращили спроможність виявляти постраждалих від цього злочину, надавати їм допомогу та підтримку відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» в умовах розвитку державного Національного механізму взаємодії суб’єктів.

dsc_0580dsc_0624 dsc_0642

Акція «СТОП – насильство!!!

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Домашнє насильство – це загальна проблема, а також одна з найбільш розповсюджених у світі форм порушення прав людини. Домашнє насильство вважається серйозною проблемою в кожній країні, де вивчається це питання. Насильство в сім’ї – одна з найпоширеніших у світі форм порушення прав людини. Насильство й жорстокість в сім’ї не лише руйнують гармонію і злагоду в ній, а й виступають однією з передумов злочинності в суспільстві загалом. Ця проблема небезпечна ще й тим , що від насильства страждають діти.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, проти кожної п’ятої жінки у світі хоч раз у житті було скоєно фізичне або сексуальне насильство. В Україні 68% зазнають систематичних знущань у сім’ї, а щороку помирає 1000 жінок внаслідок насильства. Від психологічного чи фізичного насильства страждає майже 60% дітей у віці від 2 до 14 років. Близько 75% жертв різних видів насильства ні до кого не зверталися за допомогою.

Тому надзвичайно важливим є підвищення рівня інформованості населення з проблемою насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми. В рамках акції «16 днів проти насильства» Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено інформаційно-просвітницьку акцію «СТОП – насильство!!!»  на базі Ізяславської амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Мета акції – привернення уваги громадськості до проблеми насильства в сім’ї щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, рівних прав чоловіків та жінок, а також збільшення розуміння та обізнаності з проблемою насильства та шляхів її вирішення, сприяння утвердженню ненасильницької ідеології в українському суспільстві.

 В ході акції поширювалась інформаційна та профілактична продукція (листівки, буклети, візитки) з питань профілактики насильства в сім’ї, попередження жорстокого поводження з дітьми, налагодження взаємостосунків у родинному середовищі тощо. Присутні отримали інформацію щодо установ та організацій, куди необхідно звертатися у випадку реальної загрози або вчинення насильства в сім’ї (управління соціального захисту населення Ізяславської райдержадміністрації, служба у справах дітей, Ізяславський РЦСССДМ).

Ніколи не потрібно замикатися  у  собі, і мовчки, на самоті, страждати все життя. Завжди слід пам’ятати, що є небайдужі люди, які будь-якої хвилини готові прийти на допомогу та надати кваліфіковану  і професійну консультацію.

VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100VLUU L100, M100  / Samsung L100, M100

Акція«16 днів проти насильства»

25 листопада 2016 року у Теофіпольському районі стартувала щорічна акція «16 днів проти насилля». Міжнародна правозахисна акція «16 днів проти насилля» розпочата у 1991 році. Ініціатори обрали датою початку акції 25 листопада — Міжнародний день боротьби з насиллям у ставленні до жінок та датою її завершення — 10 грудня — Міжнародний день захисту прав людини. У рамках акції  «16 днів проти насильства» 30 листопада 2016 року в Теофіпольській  ЗОШ – гімназії фахівцями із соціальної роботи Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталією Скрильніковою та Ольгою Трайчун  було проведено  профілактичне заняття з елементами тренінгу на тему: «Конфлікт як прояв насильства та шляхи його розв’язання», якими охоплено 20 осіб. Особлива увага під час проведення заходу  приділялась питанням профілактики агресивності підлітків, конструктивних способів розв’язання конфліктів, домашнього насилля та формування нетерпимого ставлення до будь-якої форми насилля. Дітей поінформовано про те, як можна захистити себе, свою гідність і свої права. За допомогою тренінгових вправ учні з’ясовували суть поняття агресії, конфлікту, насильства, яка відповідальність настає за скоєння злочину. Під час обговорення життєвих ситуацій, діти активно приймали участь та дізналися, які види насильства, хто є агресором та жертвою в даних випадках, як розв’язати конфлікти та куди необхідно звернутися за допомогою, якщо опинилися в такій ситуації. Доречним була притча «Скільки важить сніжинка», де учні погодилися, що  будь-які наші вчинки, які ми робимо, непомітні для нас самих, лягають великою образою й болем на інших,  потрібно виховувати в собі добро, мир, повагу один до одного, щоб не зіпсувати стосунків. Фахівцями Центру було розроблено буклети «Зупинимо насильство разом!», «Сім’я без насильства», пам’ятка «Умій володіти собою», які було розповсюджено під час проведення заходу. Діти отримали корисну інформацію та залишилися задоволенні. Безумовно, подолання такого негативного явища як агресія, конфлікти та насильство в суспільстві можливе лише за умови об’єднання зусиль  державних органів та установ,  громадських організацій,  кожного громадянина. Кожен з нас має сказати “Ні!” насиллю у власній родині, в школі чи іншому громадському місці. Адже  це саме ті місця, які мають бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

image-0-02-05-03dfb5368b0886e317478f72165f0058378b77b3b3252e7ddd8202ebf01339c1-vimage-0-02-05-0ef144c4db2557283128cc17f87113d20541443b2ab1203d5103ac6e70b67aec-v p61130-130744p61130-131332