Здійснення соціального супроводу та супроводження сімей

IMG-3d84a67ceba1a17226c6b73869eef5f7-V  Пріоритетними напрямками діяльності Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є забезпечення соціальної підтримки та здійснення соціального супроводу сімей із дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах. Так, згідно плану роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді фахівцями із соціальної роботи 18 – 19 жовтня 2017 року, з метою повного охоплення соціальними послугами найбільш уразливих категорій населення відвідано 4 сім’ї, в них 13 неповнолітніх дітей, що проживають в смт. Базалія, с. Коров’є та смт. Теофіполь, які перебувають у складних життєвих обставинах та знаходяться під соціальним супроводом.

  В результаті відвідування даних сімей обговорювались питання з членами сімей щодо: відповідальної поведінки батьків, роз’яснено наслідки розлучення батьків для дітей, поліпшення житлових умов для комфортного проживання родини, скеровано до раціонального використання соціальних допомог сім’ям, матеріального забезпечення майбутньої мами необхідним речами, проводилися інформаційні бесіди щодо протидії торгівлі людьми, приурочені Європейському дню боротьби з  торгівлею людьми.

IMG-4dd403d8fab01e26b6b47beec35e94cb-V  Також фахівцями в ході здійснення соціального супроводження відвідано 2 прийомні сім’ї, в яких виховується 5 дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування. Сім’ї розповідали про проблеми та успіхи дітей у навчанні та вихованні.

  Фахівці провели бесіди та надали консультації прийомним батькам та дітям, щодо методів виховання дітей, недопущення порушень прав дітей та жорстокого поводження з ними, покращення успіхів, підготовка дитини до школи, проблеми перехідного віку.

  Прийомні батьки приділяють багато уваги розвитку творчих здібностей, заохочують дітей до навчання та праці.

                                                   Теофіпольський районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

«Торгівля людьми. Міф чи реальність?»

  18 жовтня 2017 р. в рамках Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у читальному залі обласної наукової бібліотеки відбулася освітня година «Торгівля людьми як соціальна проблема сучасності».
22555191_718904554961194_374630818946083196_n  Для обговорення цієї проблеми з учнями Хмельницького ліцею та попередження злочинної експлуатації була запрошена практичний психолог міського Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Антоніна Віговська, яка розповіла що жертвами його можуть стати чоловіки, жінки і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Нині у світі понад 21 мільйон людей є жертвами примусової праці. Чоловіки, жінки і діти потрапляють до рук торговців людьми, як у власних країнах, так і за кордоном.

  Якщо донедавна  переважала торгівля людьми з метою сексуальної експлуатації, то зараз лідирує трудова експлуатація. Так само змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю – якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз понад 60% складають чоловіки.

  Торгівля людьми та експлуатація доведених до відчаю людей – загрози, що зростають в умовах економічної кризи та збройного конфлікту. Важка ситуація багатьох українців, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, робить їх більш схильними приймати будь-які пропозиції працевлаштування.

22490119_718904678294515_3748638600410803759_n  Під час заходу відбулася презентація книжкової виставки «Торгівля людьми. Міф чи реальність?», перегляд та обговорення тематичного фільму «Небезпечна гра». Разом з учнями психолог проаналізувала основні психологічні чинники, які впливають на прийняття рішення ризикувати в питанні виїзду за кордон і основні психологічні ресурси не помилитися у виборі.

  Підводячи підсумки, присутні зауважили, що такі бесіди дуже необхідні сьогодні, адже вони дають усвідомлення того, що найвищою цінністю є людина, її здоров`я, недоторканість та безпека.

Інформаційно-просвітницький захід в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

image-0-02-05-9e77d84a55ae0de74871176b68555b5c85761d29a037087a477cbddf012625fc-V  Відповідно до Угоди про співпрацю між ОЦСССДМ та НАДПС 19 жовтня психолог Хмельницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провела інформаційно-просвітницьку роботу з питань профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі для курсантів IV курсу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

  Під час інтерактивної лекції курсанти активно долучилися до обговорення проблеми наркоманії серед сучасної молоді, ситуації ризику інфікування ВІЛ-інфекції та можливих дій щодо їх запобігання. Психолог звернула увагу курсантів на відповідальне ставлення до власного здоров’я та профілактику ризикованої поведінки.

image-0-02-05-da4874f0fc8a119b9ed980e15f29a1e1d0bb780d314a49fe6f13e2c07bb11fac-V  Перегляд фільму «Мрія» нікого не залишив байдужим. Набагато легше запобігти виникненню залежності ніж боротися з її наслідками.

 Роботою охоплено 80 осіб.

“Станція призначення — життя”

IMG_20171018_144728_HDR  18 жовтня 2017 року з нагоди відзначення Європейського дня боротьби із торгівлею людьми Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді для старшокласників ЗОШ №1 спільно з шкільним психологом проведено груповий захід.

  Молоді люди висловили своє розуміння актуальності проблеми торгівлі людьми та її наслідків. І хоч вони не цілком усвідомлювали повноту проблеми, після перегляду відеофільму, представленого Міжнародним Жіночим Консорціум за підтримки Міжнародної організації з міграції “Станція призначення – життя”, думка багатьох змінилася. Фільм розкрив для молоді суть торгівлі людьми, актуальність проблеми для сьогодення, стадії торгівлі людьми, ознайомив з групами ризику тощо. В фільмі представлено чіткі механізми дій в різноманітних ситуаціях пов’язаних із торгівлею людьми. Особливо зацікавили молодих людей рекомендації щодо виїзду за кордон на відпочинок та навчання.

  Також, учасники семінару ознайомились номерами телефонів установ та організацій, які працюють у сфері протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів. Отримали інформаційні буклети і листівки.

IMG_20171018_150631_HDR IMG_20171018_144607_HDR

Соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу

  Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, найкраща альтернатива – прийомна сім’я або дитячий будинок сімейного типу.

clip_image001  На території Чорноострівської селищної ради функціонує дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 3 прийомні сім’ї, в яких проживає 5 дітей, 13 опікунів, піклувальників, в яких виховується 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

  Працівники центру регулярно проводять соціальну роботу, спрямовану на  адаптацію дітей в сім’ях, налагодження відносин з дітьми за місцем проживання, створення належних умов проживання тощо.

  З прийомними дітьми, дітьми-вихованцями проводяться бесіди, консультації, лекції, психологічні тренінги з метою подолання педагогічної занедбаності, стабілізації емоційного стану, допомоги у набутті навичок самообслуговування, формування відповідальності.

clip_image002  На виконання листа Мінсоцполітики №15027/0/2-17/37 від 25.07.2017 «Про забезпечення найкращих інтересів дітей, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу» з батьками-вихователями, прийомними батьками та опікунами вкотре були проведені профілактичні бесіди щодо попередження насильства та жорстокого поводження в сім’ї, недбалого ставлення батьків до виконання своїх обов’язків.

  Також проведена інформаційна просвітницька компанія для різних категорій населення щодо попередження насильства та запобіганню жорстокого поводження в сім’ї – роздано буклети на тему «Сім’я без насильства», «Відповідальне батьківство».

Торгівля людьми – грубе порушення прав громадянина

  18 жовтня – Європейський день боротьби із торгівлею людьми.

Фото0896  Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.

  18 жовтня у Мар’янівській ЗОШ І-ІІ ст.. фахівець із соціальної роботи Чорноострівського селищного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Л.А.Римар провела з учнями 8-9 класів бесіду-тренінг «Торгівля людьми – грубе порушення прав громадянина», під час якої учні ознайомилися з небезпеками, які пов’язані із трудовою міграцією, працевлаштуванням без укладання трудових відносин, роботою за кордоном, як себе уберегти та не втрапити в рабство.

  Діти активно брали участь в обговоренні запропонованої теми.

  По закінченню заходу спеціалістом Центру проведено анкетування «Торгівля людьми – найжахливіша форма злочинності» та розповсюджено інформаційні буклети «Торгівля дітьми: як себе застерегти», «Стати жертвою торгівлі людьми може будь-яка людина, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального стану».

Фото0894 Фото0895

Співпраця у напрямку протидії торгівлі людьми у м. Кам’янці-Подільському

захід  18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми. У цей день відбувся захід для студентів Державного навчального закладу «Подільський центр професійно-технічної освіти» на тему: «Нелегальна трудова міграція. Протидія торгівлі людьми». У заході взяли участь психолог Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Віталій Поліщук, та старший інспектор сектору ювенальної превенції Кам’янець-Подільського міського відділу поліції ГУНП, Олександр Горюк.

  Спеціалісти спілкувалися з молоддю про сутність «торгівлі людьми», як злочину, а також надали їй інформацію про форми торгівлі людьми, методи вербування та експлуатації людини, небезпечні випадки працевлаштування за кордоном та реалії, з якими стикаються трудові мігранти. Також, студенти дізнались про порядок в’їзду – виїзду громадян України за кордон, легальне та нелегальне працевлаштування, консульський захист людей, та отримали корисні поради для тих, хто зібрався за кордон.

Робота служби соціальної підтримки сімей

  12 жовтня 2017 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено виїзд у Коричинецьку сільську ради.

  Спільно з сільським головою Тетяною Чорною відвідано різні категорії сімей. Перевірено їх готовність до зимового періоду: наявність дров та сезонного одягу у дітей. Проведено профілактичні бесіди у сім’ях, в яких має місце насильство.

Exif_JPEG_420  Особлива увага була приділена молодій сім’ї осіб з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, які днями повернулися з пологового відділення з новонародженим дитям. Молодим батькам надано рекомендації з приводу догляду за новонародженою дитино, консультації щодо оформлення допомоги при народженні дитини, її цільового та раціонального використання. Приємно було бачити, що молоді батьки не лише уважно слухали рекомендації, а й самі багато запитували.

Exif_JPEG_420  І хоч сільська рада постійно контролює ситуацію в сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах, все ж є одна сім’я, яка ухиляється від належного виконання батьківських обов’язків та ігнорує, при цьому, будь-які рекомендації як соціальної служби, так і місцевого самоврядування. Тому подальше рішення відносно батьків будуть приймати правоохоронні органи.

 

 

Семінар з питань запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми

  Торгівля людьми – це особливо тяжкий злочин, жертвами якого може стати кожен з нас. Проте, з кожним роком все більше українців виїзджають за кордон у пошуках роботи та кращої долі.

Exif_JPEG_420  13 жовтня 2017 року Деражнянським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на базі районного центру зайнятості населення проведено семінар для безробітних осіб з питань запобігання нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми.

  Під час семінару були розкриті теми: торгівля людьми — актуальна проблема сьогодення, нелегальне працевлаштування, стадії торгівлі людьми, групи ризику торгівлі людьми, наслідки торгівлі людьми, національне та міжнародне законодавство в сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, учасники семінару переглянули відеоролик “Життя на продаж”, у якому репрезентована тема рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення сюжету кожний мав змогу висловити свою думку щодо актуальності цієї проблеми для українського суспільства та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

  Також, учасники семінару ознайомились номерами телефонів національної телефонної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів:  (0800-50-55-01, 527 (безкоштовно для абонентів (Київстар, Vodafone UA, Life)), благодійного фонду «Карітас Хмельницький УГКЦ» (067-557-21-28), благодійного фонду “Кснена” (067-22-34-185), управління соціального захисту населення (2-24-31), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (2-28-86). Отримали інформаційні буклети і листівки.

 

«Дитина не хоче вчитися, що робити…»

  12 жовтня 2017року в Полонській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 відбулася лекційна бесіда на тему «Дитина не хоче вчитися, що робити…», організована колективом вчителів ЗОШ І –ІІІ ступенів, разом з присутніми – начальником відділу соціальної роботи з населенням ВК Полонської міської ради ОТГ- Кравчук-Багінською Л.П.,  начальником в Полонського районного сектору з питань пробації ЦЗМУ з питань виконання покарань та пробації – Годзюримом М.П., інспектором з питань превентивної діяльності Цвіркуном О.П. Начальниками відповідних підрозділів та вчителями була проведена консультативна бесіда з учнями та батьками щодо пріоритетних заходів, які слід використовувати для заохочення дитини до навчання.

IMG_20171012_110520  В теперішній час перед батьками, вчителями та суспільством стоїть не легке завдання – виростити та сформувати здорове покоління, здорових дітей, віддалити їх від бажання спробувати шкідливі звички (алкоголь, куріння, наркотики). Не бути байдужими до того як саме зростає дитина. Діти, – це, ніби, як посаджена корисна рослина,  від того, як саме ми будемо доглядати, проривати бур’ян навколо рослини, залежить наш майбутній урожай. Батькам та вчителям – потрібно повністю зайняти дитячий час – заохочувати до шкільного навчання, а також до участі у додатковому навчанні – вивченню танців у відповідних танцювальних колективах, грі на відповідних інструментах в музичній школі, вивченню художніх навичок в художній школі, зайняттю спортом у різних спортивних гуртках, брати участь у різних конкурсах та турнірах… Радіти і переживати разом з дитиною в досягненні відповідних результатів… Попри зайнятість та втому проводити з дитиною вільний час, аби дитина не знайшла часу для шкідливих звичок. Дитина – це ніби піддатлива глина, з якої митець (батьки, рідні та вчителі) мають зліпити досконалий витвір, який після висихання на сонці та після дощів і вітру залишиться таким, яким бажали його бачити митці.

Начальник відділу соціальної роботи з населенням

 ВК Полонської міської ради ОТГ

Кравчук-Багінська Л.П.