⚡️Мінсоцполітики розробило проект Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціях

278710486_366681648831176_3552614906901467886_nВійськові дії, спричинені збройною агресією Російської Федерації, призвели до переміщення всередині держави значної кількості осіб, які змушені були покинути свої домівки в пошуках безпечного місця перебування. Переважна більшість цих осіб – жінки та діти.
☝️Для внутрішньо переміщених осіб одним із актуальних є питання працевлаштування. Разом з тим для осіб, які мають дітей, вирішення цього питання може бути проблемним через необхідність забезпечення нагляду за малолітніми та неповнолітніми дітьми.
Крім того, зазвичай через вимушену відпустку по догляду за дитиною жінка втрачає можливість розвивати свої професійні навички та отримувати гідну винагороду за свою працю. Гостро постає проблема, повʼязана з відсутністю можливості громадян поєднувати свої професійні та сімейні обовʼязки. Так як в більшості випадків цю функцію виконують жінки, це позначається на карʼєрному та матеріальному становищі відповідної статі в державі.
✅ З метою врегулювання цих проблем підготовлено наказ Міністерства соціальної політики України „Про затвердження Положення про діяльність дитячих кімнат в установах та організаціяхˮ.
Положенням передбачено, що дитяча кімната в установі / організації створюється для забезпечення можливості тимчасового перебування дітей працівників та відвідувачів без супроводу батьків / законних представників або за їх присутності в разі потреби із організацією дозвілля.
Дитяча кімната може утворюватися Офісом Президента України, Верховною Радою України, Секретаріатом Кабінету Міністрів України, центральними органами виконавчої влади, Офісом Генерального прокурора, органами судової влади, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Діяльність дитячої кімнати має проводитися з дотриманням принципів захисту прав дитини, гуманності, конфіденційності із забезпеченням інклюзивності, доступності та зручності послуг.
Тимчасове перебування дітей в дитячій кімнаті є безоплатним, для забезпечення дозвілля дітей в дитячій кімнаті залучаються фахівці, які мають педагогічну / психологічну освіту, володіють навичками та досвідом роботи і спілкування з дітьми, в тому числі з дітьми з інвалідністю (із порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, інтелектуальними порушеннями).
Також Положенням визначено тривалість перебування дітей у дитячій кімнаті та особливості її функціонування у разі введення правового режиму надзвичайного або воєнного стану.
Наразі відповідний наказ надіслано до Міністерства юстиції України для проведення державної реєстрації.

Міністерство соціальної політики України

277364359_5147999925264497_5351968003096963028_nЮНІСЕФ разом із Міністерство соціальної політики України запустили програму грошової допомогу Спільно для незахищених родин із дітьми, які постраждали через війну❗️
На першому етапі допомога призначена для родин, які мають
👉 троє і більше дітей до 18 років, серед яких є дитина до двох років,
👉 двоє і більше дітей до 18 років, з яких одна дитина або більше з інвалідністю.
Сума допомоги: 2220 грн на місяць на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ять осіб. Одноразову виплата за три місяці на український банківський рахунок чи дебетову картку.
📌 Для реєстрації у програмі, необхідно заповнити заявку на сайті https://register.unicef.org/. Через велике навантаження на сайті виникли технічні збої. Не хвилюйтесь і спробуйте зареєструватись пізніше 🙏
Якщо ви відповідаєте критеріям, то отримаєте підтвердження через СМС та допомогу протягом 4 тижнів.
за номером гарячої лінії Спільно 0 800 600 017 (безоплатно, працює щодня з 8:00 до 22:00)

“Проведення соціальної роботи з жінками, які пізнали зґвалтування”

IMG_20220413_093152

За словами уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, під час військових дій на території України випадки зґвалтувань російськими солдатами набули масового характеру і, наразі, їх неможливо підрахувати. Жертвами сексуального насильства з боку російських військових стають як дорослі, так і діти.IMG_20220413_093225

Школа соціальної роботи (ШСР) ім. професора Володимира Полтавця — перша в Україні професійна школа в сфері соціальної роботи, член Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи, Європейської асоціації шкіл соціальної роботи, Східно-Європейської регіональної асоціації шкіл соціальної роботи. Навчальні програми  якої поєднують теоретичну та практичну фахову підготовку, побудовану на ідеї активного і партнерського навчання.

IMG_20220427_14021826-27 квітня 2022 року відбувся другий етап навчань за участі Європейської та Східно-Європейської асоціації шкіл соціальної роботи, якою було започатковано ініціативу «Підтримка й солідарність соціальної роботи з колегами в Україні».

IMG_20220427_150702Дводенні навчання стосувались теми: “Проведення соціальної роботи з жінками, які пізнали зґвалтування” участь в яких взяли тільки соціальні працівниці та фахівчині із соціальної роботи Хмельницького обласного центру соціальних служб та представники інших областей України.

IMG_20220427_150340Статеві злочини це не тільки фізичні, а й складні психологічні травми. Переживши наругу над власним тілом, опанувати себе складно. Але зробити це необхідно. Важливо, щоб такі жінки отримували спеціальну кваліфіковану допомогу (медичну, психологічну, соціальну та матеріальну) спеціально призначену для задоволення їхніх потреб.  

 

 

СпівДія: в Україні запустили офіційну платформу гуманітарної допомоги

співдіяВ Україні створено офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни «СпівДія» (spivdiia.org.ua).

Волонтерське об’єднання «СпівДія» координується за підтримки Офісу Президента України спільно з Міністерством розвитку громад та територій України, Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством молоді та спорту України. Створення платформи ініційовано волонтерами разом із Координаційним штабом з гуманітарних і соціальних питань для ефективної організації допомоги населенню. 

Як працює платформа? За більш детальною інформацією  https://www.minregion.gov.ua/press/news/spivdiya-v-ukrayini-zapustyly-oficzijnu-platformu-gumanitarnoyi-dopomogy/

Шлях до соціалізації дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, що знайшли другу домівку в Кам’янці-Подільському

ІРЦДнями відбулася надзвичайно продуктивна тристороння робоча зустріч представників Інклюзивно-ресурсного Центру Кам’янець-Подільської міської ради (директор – Лариса Ільніцька), Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (директор – Еліна Ковтун) та заступника директора з навчально-виховної роботи ДПТНЗ «Краматорський центр професійно-технічної освіти» Яни Приступи.

Місто Кам’янець-Подільський не тільки щиро прийняло студентів з території України, де сьогодні є небезпечним їхнє перебування, а й робить усе можливе для забезпечення базових, освітніх та інших їхніх потреб.

На зустрічі були обговорені актуальні питання надання послуг соціально-психологічної підтримки цільовій аудиторії на професійному підґрунті.

У результаті плідної роботи було прийнято рішення щодо розробки та впровадження спільної програми, яка буде стосуватися соціальної адаптації до самостійного життя дітей-сиріт, дітей-позбавлених батьківського піклування, а також адресної соціально-психологічної допомоги задля формування та підтримки певних соціальних навичок та комфортного проживання.

 

Кам’янець-Подільський міський Центр СССДМ інформує

ФСР1 закритіВнаслідок воєнних дій, які відбуваються в нашій країні впродовж останнього часу, гостро постала потреба у соціально-психологічній підтримці і психологічній допомозі окремим людям – дітям, дорослим, сім’ям, які перемістились у нашу громаду із областей України, де ведуться активні бойові дії.Колибаївка

Саме з цією метою спеціалісти Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з працівником КПТЦСО (НСП) «Турбота» відвідують вимушених переселенців за місцем їх тимчасового проживання. Фахівці оцінюють потреби людей, які не проїхали транзитом, а залишились на певний час в Кам’янець-Подільській територіальній громаді, надають психологічну підтримку та інформують про різноманітні послуги, які можуть отримувати вимушені переселенці.

рихтаНаразі, спеціалісти відвідали за місцем тимчасового проживання та надали необхідну допомогу 432 сім’ям, а це 1233 вимушених переселенців. Усім сім’ям надано необхідну інформацію про інфраструктуру міста, сприято в отриманні довідки ВПО, отриманні ліків, підписанні декларацій з сімейним лікарем та ін. Значна частина громадян, які потребують психологічної допомоги, відвідують консультації психолога Центру соціальних служб за адресою: вул. Шевченка, буд. 26, ІІІ поверх, тел. (03849) 91429, (097) 7504454. Села Кам’янець-Подільської територіальної громади.

В селі Колибаївка фахівець із соціальної роботи Центру, окрім головного завдання – з’ясування потреб та надання психологічної підтримки – допомагає вимушеним переселенцям в оформленні документів задля отримання довідки внутрішньо перемішених осіб та відповідних виплат.

В селі Рихта фахівець із соціальної роботи Центру не тільки вишукує благодійників задля допомоги переселенцям продуктами, а й сприяє у проведенні світлопостачання та косметичного ремонту. А головне – огортає увагою та моніторить стан задоволення потреб дітей тими дорослими, які взяли на себе відповідальність за їх життя, здоров’я та добробут.

P.S. Фото з дозволу. Проте, з етичних міркувань все одно обличчя не показуємо.

Немає чужих дітей, немає чужої біди

0-02-05-c839c7b4d9fdfe839fa4060ce0db4fa7cc697d8388b45fd29041cf9c6e3faa9b_aaea3a64383baf53З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Ізяславська міська територіальна громада прихистила уже понад тисячі дітей внутрішньо переміщених осіб. І щодня ця кількість зростає.

Ця жорстока війна забрала у дітей з багатьох областей України найдорожче – рідних, домівки… В очах цієї категорії дітей – страх. Хтось охоче ділиться пережитим, а хтось закритий для спілкування.0-02-05-8a27eebe49037bdff85970c341e67fe60b69114c4fa33520180c383e04108134_f8df1e1eed4f265d

Напередодні Великодніх свят ТОВ «Бартнік» спільно із Ізяславською міською радою та КУ «Центром надання соціальних послуг» Ізяславської міської ради було передано благодійну допомогу для 31 родини з числа вимушених переселенців із дітьми від благодійників з Німеччини, Італії та Польщі.0-02-05-6a58554d5a8fe915a1e0fe67e2251a920151e8e82dd20a98fd2ec2a29f201257_e88f0a94715b5437

Серед іменних подарунків були дитячі: засоби гігієни, харчування, солодощі, іграшки, канцелярські товари, книжечки, тощо. А ще в додачу величезна порція позитиву.

Організатори заходу запевнили, що й надалі робитимуть все можливе, аби на обличчях дітей, які втікають від війни, з’являлось все більше і більше посмішок. Адже немає чужих дітей, немає чужої біди. Ми – один народ і у нас зараз на всіх б’ється одне серце.0-02-05-1bd777ea41a3b566a0be91651c8b0d159f9665e5e1c2a423a804db0239075150_7e292daf8229e9ba

Все буде Україна!

 

Раннє втручання – допомога дітям та зміцнення потенціалу сім’ї

1498464799Розвиток дитини не зупиняється під час воєнного стану. Наші діти продовжують рости, та розвиватися. Важливий момент для дитини – це контакт з батьками, особливо в тяжкі часи. Навіть, якщо поведінка дитини здається звичайною, перебування на руках у батьків заспокоює дитину та надає впевненості, знижує інтенсивність стресу, допомагає відновитись та почати знову досліджувати та пізнавати навколишній світ, навіть якщо він обмежений.

У надзвичайно складних умовах для України, в умовах воєнного стану, продовжується робота щодо надання послуги раннього втручання для сімей з дітьми, які мають порушення розвитку або в яких існує ризик отримання таких порушень, на місцевому рівні.

Допомогти дитині з порушенням розвитку або з ризиком виникнення таких порушень адаптуватися й поліпшити якість життя всієї сім’ї – основне завдання фахівців команди раннього втручання.

Команда Благодійного Фонду «Інститут раннього втручання» продовжує надавати послугу сім’ям з дітьми, які мають порушення розвитку або у яких існує ризик отримання таких порушень, онлайн!

Фахівці команди на цей час знаходяться в різних регіонах Україні та за кордоном. Такі сім’ї також виїхали із Харкова та перебувають в Україні та за кордоном.

Незважаючи на це, надання послуги раннього втручання продовжується. Зараз послугу раннього втручання онлайн відповідно до індивідуальних сімейних планів раннього втручання отримують 10 сімей.

Фахівці взяли участь у двох вебінарах, які було організовано фахівцями з Нідерландів, де було поінформовано професійну спільноту про реальність війни, та представлено послугу раннього втручання, її можливості щодо підтримки сімей у воєнному стану та перспектив розвитку: https://www.imhnederland.nl/trauma-informed-care/

Детальніше за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/21751.html

Практична соціальна допомога під час війни

20220422_084350Війна має нищівний вплив на невинних людей, які платять за агресію своїм життям, будинками і безпекою…Людям доводиться переміщуватися, і в результаті їм доведеться шукати притулку в інших країнах. Соціальні працівники по всій Європі також відіграють ключову роль у підтримці людей у відновленні їхнього життя. Європейська та Східно-Європейська асоціації шкіл соціальної роботи  просять надати життєво важливу підтримку для тих, хто працює у сфері соціальної роботи, охорони здоров’я та соціального забезпечення в Україні.

21квітня 2022 року працівники Хмельницького обласного центру соціальних служб взяли участь у навчаннях за участі Європейської та Східно-Європейської асоціації шкіл соціальної роботи, якою було започатковано ініціативу «Підтримка й солідарність соціальної роботи з колегами в Україні».

На даних навчаннях спільно з викладачами Національного університету «Києво-Могилянська академія»,Факультета соціальних наук i соціальних технологій, Кафедрою Школа соціальної роботи ім. В. І. Полтавця обговорюються поточні потреби і проблеми соціальних працівників – практиків, освітян, та можливості допомоги в умовах війни на тему: “Проведення соціальної роботи в умовах війни”.

26-27 квітня 2022 року відбудеться другий етап навчань на тему: “Проведення соціальної роботи з жінками, які пізнали зґвалтування”участь в яких візьмуть тільки соціальні працівниці та фахівчині із соціальної роботи.