Проведено зустріч з активними жителями громади щодо надання дієвої допомоги дітям, які виховуються в інтернатних закладах

Популярні

 IMG-5157eb8015f1e24224b91edfdf6988ec-V 27 травня 2019 року, в переддень Дня захисту дітей, на базі комунальної установи «Дунаєвецький територіальний центр» проведено зустріч з активними жителями громади щодо надання дієвої допомоги дітям, які виховуються в інтернатних закладах.

  Заступником директора-начальником відділу методичного забезпечення соціальної роботи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Мельник Н.В. надана інформація щодо сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, створення патронатних сімей, діяльність наставників. В ході зустрічі учасники цікавились станом розвитку сімейних форм виховання дітей в Україні та на Хмельниччині.

IMG-2f410b959612609efc236f64961af91e-V  В зустрічі взяли участь священики, соціальні педагоги, спеціалісти служби у справах дітей Дунаєвецької районної державної адміністрації, спеціалісти територіального центру. До обговорення долучилась заступник міського голови Слюсарчик Н.О.

Підсумки благодійної акції

 20170831_173757 Ось і настало одне із світлих та радісних свят для шкільної дітвори – першовересневий День знань. Веселі, відпочилі після довгих літніх канікул прийдуть вони на шкільні подвір’я, щоб знову продовжувати навчання. Проте, для певної частини школярів, які виховуються в сім’ях, що знаходяться в складних життєвих обставинах, воно  не таке вже й радісне. Адже у них не вистачає всього необхідного для повноцінного навчання у школі – зошитів, портфелів, канцелярських товарів, одягу, взуття тощо.

  Вже традиційним для Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом серпня місяця стало проведення благодійної акції «Готуємо дітей до школи». Метою якої є забезпечення дітей з сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебувають у скрутному матеріальному становищі шкільною формою, спортивним одягом, взуттям, шкільним приладдям та необхідними канцтоварами.

image-0-02-05-4b83e780542d90e32691a11816d897558074ceb656b33dfeab67585ebc0c2731-V  Слова вдячності за пістримку хочемо висловити та всім небайдужим до долі знедолених дітей громадянам, працівникам магазину канцелярських товарів «Офіс Центр», (які вже не один рік поспіль приймають участь у акції. Завдяки такій співпраці 6 дітей забезпечено шкільними рюкзаками), Хмельницькому ОЦСССДМ (за їх сприянням багатодітну родину, де виховується 4 дітей шкільного віку та 3 дошкільнят забезпечено взуттям та одягом).

  Меценатство та благодійність завжди вважалося у суспільстві найблагороднішою й найпочеснішою справою. Особливо, коли це стосується дітей, які потребують сторонньої допомоги. Пам’ятайте, діти — це наше майбутнє. Будьмо милосердними, не залишаймось осторонь від проблем дітей, адже кожна дитина має право на підтримку дорослих, а Ваша допомога – це один з кроків на шляху до щасливого дитинства.

image-0-02-04-3ceabf0285b1e9167e03e7b75b552977032637f513ea902f7625e42eb175c5ac-V

Дунаєвецький районний центр соціальних служб проти правопорушень

  Профілактика злочинів серед дітей є пріорітетним завданням Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вона включає в себе виховні заходи впливу, завдяки яким ліквідуються обставини та умови, що призводять до скоєння правопорушень.

  Основною причиною злочинів, що вчиняються дітьми, є неусвідомленість ними всієї серйозності виконуваних вчинків. А умовами для їх вчинення неповнолітніми найчастіше є неблагополучне оточення, бездоглядність,безпритульність, негативний вплив оточення з боку, як дорослих, так і однолітків, продаж неповнолітнім алкогольних напоїв, відсутність зайнятості дитини тощо.

  Профілактика правопорушень і злочинів неповнолітніх включає в себе ранні попереджувальні заходи впливу, спрямовані на формування особистості дитини і завчасне запобігання його переходу на шлях злочинця, а також попередження рецедивів.

image-0-02-04-a6209231710d49b705566a4989a8cf1b698f947ee17f094f30513ae5cca43e97-V  Саме з цією метою в загальноосвітніх навчальних закладах району та оздоровчих дитячих таборах було проведено ряд групових заходів на теми: «Психологія неповнолітніх. Кримінальна відповідальність за скоєння злочинів», «Профілактика бездоглядності», «Синій Кит», «Адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Здоровий спосіб життя», «Профілактика туберкульозу», «Небезпека в мережі», «Кримінальна відповідальність», «Дозвілля без інтернету». Роботою охоплено 5 навчальних закладів та Маківський санаторій «Україна».

image-0-02-05-ce05265e8977a87319067486e8b3b2ed72cc6849250c07084a46a32e8e2d4a03-V  Для проведення даних профілактик в рамках спецформування «Служба соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та молоді, яка повертається з місць позбавлення волі» залучаються представники не лише Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, а й Дунаєвецького ВП ГУНП, бюро правової допомоги, Дунаєвецького РС з питань пробації Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції

  Окрім того практичний психолог ЦСССДМ систематично приймає участь у допитах та соціальній роботі з неповнолітніми, які вчинили правопорушення. Протягом поточного року індивідуальну роботу з питань попередження повторних скоєнь злочинів було охоплено 7 сімей неповнолітніх осіб.

image-0-02-05-270fd48c164ad5f74dc72f701e13f36e5f0a8cf29ac42ffe6bc717e2dfc89776-V  Також, в рамках роботи «Служби соціального супроводу і контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та молоді, яка повертається з місць позбавлення волі» згідно плану-графіку роботи спільно з кримінально – виконавчою інспекцією було проведено 3 групових заходи з умовно засудженою молоддю, та молоддю, схильною до правопорушень, яка навчається в ВПУ № 36 з метою недопущення повторних правопорушень та профілактики протиправної поведінки.

  Рання профілактика є більш пріорітетним завданням, так як дозволяє виявити та усунути антисоціальні зміни в особистості дитини, які ще не стали стійкими, а значить, у подальшому є велика ймовірність того, що буде попереджено злочин, вдасться уникнути нанесення шкоди, заподіяння збитку і застосування суворих заходів примусу по відношенню до неповнолітніх.

Практичний психолог ДРЦСССДМ

Дзіневська В. В.

«Профілактична робота в період відпочинку та оздоровлення»

1112 Традиційно у 2017 році розпорядженням голови районної державної адміністрації від 28.04.2017 року №212/2017-р. «Про підготовку оздоровлення дітей та молоді влітку 2017 року» передбачено здійснення профілактично-просвітницької роботи серед дітей та молоді під час їх літнього оздоровлення та відпочинку.

 Саме з цією метою 1 серпня поточного року працівниками Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках роботи «Мобільного консультаційного пункту соціальної роботи в сільській місцевості», що створений та працює при ДРЦСССДМ, організовано та здійснено виїзд в дитячий оздоровчий табір “Подільські джерела». До роботи Мобільно-консультаційного пункту долучились представник районного центру зайнятості Юлія Кондратюк та представник ССД  Ігор  Поворознюк.

1113 Під час зустрічі практичний психолог Центру Віталіна Дзіневська акцентувала увагу підлітків на основних складових здорового способу життя: відмову від шкідливих пристрастей, оптимальному руховому режимі, раціональному харчуванні, загартуванні, особистій гігієні, вливі алкоголю та тююнопаління на організм людини і, звичайно, на позитивних емоціях.

  Змістовною була лекція представника служби у справах дітей щодо наслідків скоєння правопорушень та відповідальності за них.

1114 1111      В свою чергу представником центру зайнятості було наголошено на видах послуг, які надаються школярам з метою сприяння у виборі професії.

  Роботою було охоплено 60 відпочиваючих, найактивнішим з яких на завершення було запропоновано пограти в гру «Відгадай професію», що забезпечила активну участь та творчу взаємодію учасників між собою.

  Всі діти по закінченню зустрічі отримали пам’ятні листівка ДРЦСССДМ з контактними данними мережі центрів.

   Яскрава зустріч, в ході якої учні задавали та отримали відповіді на хвилюючі їх запитання, нові знайомства припали до душі як школярам так і працівникам центру. Сподіваємось, що проведена робота дасть позитивний результат і кожна дитина принаймні задумається над своїм майбутнім.

1115  В рамках оздоровчої компанії Дунаєвецьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом серпня поточного року планується подальша профілактична робота з питань формування здорового способу життя дітей та попередження негативних проявів у підлітковому та молодіжному середовищі.

Спеціалізоване формування «Служба соціальної підтримки сім’ї» допомагає сім’ям, які перебувають в складних життєвих обставинах

  В існуючих сьогодні в Україні соціально-економічних умовах значна кількість українських сімей потребує соціального захисту і допомоги, які тією чи іншою мірою надаються державними організаціями.

  Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. В зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги спрямованої на вихід сімей зі складних життєвих обставин та повернення до повноцінного життя.

  Встановлено державні критерії, за якими сім’я визначається як така, що опинилася у складних життєвих обставинах – це інвалідність батьків або дітей, вимушена міграція, наркотична або алкогольна залежність одного з членів сімей, перебування одного з членів сім’ї у місцях позбавленні волі, ВІЛ-інфекція, насильство, безпритульність, сирітство, зневажене ставлення і складні стосунки в сім’ї, безробіття та багато ін.

  В ході своєї роботи Служба виявляє та обліковує сім’ї, які опинилися в СЖО, здійснює соціальний супровід різних категорій сімей, надає консультації з питань виховання дітей в сім’ї, догляду за дитиною, виступає посередником між дитиною, членами її сім`ї і адміністраціями навчальних закладів, сприяє пошуку житла, оформленню державних допомог, пенсій, пільг, наданню гуманітарної допомоги з різних джерел, незаборонених чинним законодавством, переадресовує до центрів зайнятості для подальшого працевлаштування, сприяє у влаштуванні дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в прийомні сім`ї, ДБСТ та ін..

  Незважаючи на скорочення штату та брак фахівців, кількість сімей на обліку ЦСССДМ зростає.

  Так, нещодавно було отримано повідомлення про чергову родину, в якій виховується двоє неповнолітніх дітей, що переїхали з сусіднього району. Центром, спільно із залученими відповідними структурами комісійно було відвідано родину, складено початкову оцінку потреб, надано ряд відповідних консультацій та зауважень стосовно  подальшого планування життя на території району.

  Також, в оперативному порядку, завдяки небайдужим людям для даної родини вже зібрано гуманітарну допомогу у вигляді дитячого одягу та іграшок.

  В подальшому родину планується взяти під соціальний супровід з метою захисту і забезпечення дотримання прав та інтересів дітей, сприяння у покращенні соціально-побутових умов, профілактики соціально небезпечних хвороб та популяризації здорового способу життя, оформлення необхідних пакетів документів, відстеження вчасності отримання батьками державних виплат на утримання дітей; надання консультацій з питань чинного законодавства та ін..

18072017

Фахівцем із соціальної роботи ДРЦСССДМ спільно з заступником голови райдержадміністрації Рудиком А.В. проведено роботу на території Дунаєвецької селищної ОТГ

11 травня 2017 року фахівцем із соціальної роботи ДРЦСССДМ спільно з заступником голови райдержадміністрації Рудиком А.В. проведено роботу на території Дунаєвецької селищної ОТГ. Роботою охоплено 3 населених пункти (с. Маліївці, с. Ставище, с. Підлісний Мукарів). В ході роботи відвідано 1 прийомну сім’ю, 2 родини з метою контролю за цільовим використанням коштів, 2 родини учасників АТО, 1 багатодітну родину, яка знаходиться в СЖО. Надано консультації щодо оформлення  соціальних виплат, соціальних гарантій учасникам АТО, оформлення субсидій, належного виконання батьківських обов’язків.

Також відвідано Малієвецький табір «Подільські Джерела» з метою планування роботи в літній період.

image-0-02-04-9f7bf7cbf2917089c5fe5f33f1c5be638250ddc8b9665c78cfb6538c35dccb91-V image-0-02-04-e2a12c224fa3fdd1cbb2bb7617f44172cb6574cfc25a9dc31889ce1b451315b3-Vimage-0-02-04-8c656f6d8587dee0e0db2f77da09436ea2960e8c17e86ffc946a333e632e876c-V image-0-02-04-b52a9b85b50f246a42b828145b53ab672e919bf0c0387dfd4567264c9948a655-V

Соціально-профілактична робота на території Маківської ОТГ (с. Михайлівка).

3 травня фахівцем із соціальної роботи Дунаєвецького РЦСССДМ  було проведено роботу на території Маківської ОТГ (с. Михайлівка). Роботою охоплено 2  родини з питань випадку скоєння насилля над неповнолітнім (охоплено 9 клієнтів), відвідано 2 родини на рахунок цільового використання коштів, 1 багатодітну родину на рахунок належного виконання батьківських обов’язків. Також проведено інформаційно – просвітницьку роботу в місцевій ЗОШ по питаннях профілактики шкідливих звичок та негативних явищ в шкільному середовищі (5-9 класи/14 дітей).

image-0-02-05-56edaf9b5eddd995e2672bb8a77256bde3bac1a89bee46e2555a9c06d7ed50eb-V  image-0-02-05-8e0aef55e0cbe6674d4df8ee149ef569baa84f5209b15c10ff5c5592a035a6c3-V

«З відкритим серцем до дітей»

19 грудня День Святого Миколая – покровителя і заступника дітей –  вважається одним із найбільш шанованих, цього дня найбільше очікує саме малеча, адже Святий Миколай приносить усім діткам довгоочікувані подарунки. Ця чудова традиція передається з покоління в покоління, адже саме вона прищеплює головні життєві цінності нашим діткам: милосердя, щедрість, любов, небайдужість до ближнього, доброту.

         Цього року вже традиційно переддень Святого Миколая для працівників районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розпочався із проведення благодійної акції «З відкритим серцем до дітей» для дітей інвалідів прикутих до ліжка, завдяки якій 10 дітей з обмеженими функціональними можливостями отримали подарунки. Окрім того працівниками ЦСССДМ було відвідано 12 родин які перебувають с складних життєвих обставинах по Маківській ОТГ, всі діти, що виховуються у вищезгаданих сім’ях отримали подаруночки від Миколайчика.

Побажання дітей прості, і їх під силу виконати кожному з нас…Приємно, що є люди,яким не байдужа доля людей, які живуть поряд…

Ми щиро вдячні всім небайдужим людям, які не стали осторонь акції  за розуміння та підтримку, а саме  приватним підприємцям Боднару С.Б. (ФГ «Подільська марка»), Магері В.В. (ТОВ «Верест»), Анталу В.І.,  Кузьмінському Л. Л.

 Та найбільшою винагородою для усіх нас була радість в очах дітей, яка не мала меж, приємно було спостерігати за маленькими оченятами, які світилися щастям та вдячністю за подаровані презенти.

Радість дітей – безцінна, тож давайте спільними зусиллями допомогати всім хто цього потребує, сіяти в їхніх душах  добро. Адже доброта  – найбільша цінність нашого життя. Це саме та якість, що коштує так дешево, але цінується так дорого!

%d0%b2%d0%b0%d1%80%d0%be%d0%bf%d0%be %d0%bf%d1%80%d0%be%d0%bb %d0%bf%d1%80%d0%be%d1%80%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b0%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bb

«Благодійна ялинка 2016»

Новий рік – це час, коли кожен з нас чекає на диво та вірить у здійснення бажань. А для малечі це, ще й зустріч з Дідом Морозом, який для кожного має подарунок та добре слово. Хоча дорослі не вірять в його існування, малеча все одно знає, що він існує і обов’язково завітає до свята.

21 грудня 2016 року на базі загальноосвітньої ЗОШ селища Дунаївці  було організовано та проведено благодійну ялинку для діток, які виховуються в сім’ях, що перебувають в складних життєвих обставинах. У даному заході взяли участь заступник голови райдержадміністрації Рудик А.В., заступник селищного голови, начальник відділу освіти Гіджеліцька Л.Ф., директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Босакевич О.Л. Кожен з запрошених в свою чергу привітали присутніх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим.

         Заходом було охоплено більше 170 діток пільгових категорій, мешканців Дунаєвецької селищної об’єднаної територіальної громади. Разом з казковими персонажами завітали на святковий ранок Дід Мороз, Снігуронька та Баба Яга, які також  вітали малечу з наступаючими святами, гралися в розважальні ігри, загадували загадки, співали разом з дітьми новорічні пісеньки та водили хороводи біля  ялинки. Радості дітей не було меж, особливо цікавими для малюків були естафети та рухливі ігри, кожен учасник яких отримав цікавий подарунок.

Після концертної програми усім присутнім на святі дітям було вручено  солодкі новорічні подарунки від організаторів та благодійників. А для усіх присутніх на святі дорослих найкращим подарунком  став веселий дитячий сміх.

Ми щиро вдячні всім небайдужим людям, за розуміння та підтримку  в організації та проведенні благодійної ялинки, а саме: голові Дунаєвецької селищної  об’єднаної територіальної громади Камінському А.П., приватному підприємцю Ясінському І., дирекції, педагогам, учням – волонтерам  селищної ЗОШ (Музикорижко Вероніці, Катеринко Владиславу, Грушкевич Дарії, Колісник Діані, Антонюк Марії, Івасик Ірині, Сліпащуку Максиму, Дженджелею Дмитру, танцювальному колективу «VIP», виконавцям пісень Саврацькій Анастасії та Шкапоїд Анні).

Дитячі посмішки та радісні очі ще нікого й ніколи не залишали байдужими. Подарована дітям увага повернеться нам сторицею і додасть наснаги для подальшої роботи!!!

Дитяче свято в наших з Вами руках!

432

Волонтерство – поширене явище в сучасному світі

   Волонтерська діяльність, як прояв милосердя і доброчинності буде існувати доти, доки існує потреба людей у тій чи іншій допомозі .

   Так, з метою інформування  молоді  про  потреби суспільства , формування особистісних цілей соціальної відповідальності у молодих людей та підвищення мотивації участі в добровільній діяльності при Дунаєвецькому районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді функціонує спецформування “Школа волонтерів”, де здійснюється теоретична й практична підготовка учнівської молоді до волонтерської діяльності . В свідомості учнів шкіл  розвивають та підтримують молодіжні ініціативи, направлені на організацію добровільної праці молоді.

   Нещодавно в Міському центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів “Ластівка” відбувся захід “Людина у світ приходить для добра” присвяченний Міжнародному дню людей з обмеженими фізичними можливостями, що відзначається щорічно 3 грудня.

   До заходу долучилися працівники Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  й діти-волонтери міських шкіл. Вихованці центу соціальної реабілітації “Ластівка” порадували всіх присутніх своїми талантами черговий раз доводячи, що діти з обмеженими можливостями мають надзвичайно добрі серця, щирі душі та сильний дух. В кінці заходу волонтерами було вручено пам’ятні подаруночки діткам-інвалідам.

   В рамках роботи “Школи волонтерів” Дунаєвецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді її учасники і надалі будуть долучатись до подібних заходів з метою розповсюдження волонтерської діяльності в Дунаєвецькому районі.

20161202_111024_1 20161202_111829_1