Участь у засіданні круглого столу

29 серпня 2016 року в Теофіпольському бюро правової допомоги  начальником Людмилою Коберою та головним спеціалістом Тетяною Віркун було  проведено  засідання круглого столу на тему: «Безоплатна правова допомога – захист індивідуальних прав», до участі в якому запрошено спеціаліста Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час заходу розглядалися питання, які  безпосередньо стосувалися діяльності Теофіпольського бюро правової допомоги. Дане бюро є структурним підрозділом Старокостянтинівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Під час засідання йшлося про функції, цілі та завдання роботи бюро, організацію діяльності щодо надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги задля належної реалізації Закону України «Про безоплатну правову допомогу», забезпечення правового захисту конституційний прав, свобод та інтересів громадян.

На завершення «круглого столу» було обговорено питання щодо взаємодії та подальшої співпраці із представниками, направлених на захист прав кожного громадянина, а саме:  Теофіпольської райдержадміністрації, районної та селищної рад, відділу Держгеокадастру у Теофіпольському районі, відділу освіти та управління соціального захисту Теофіпольської райдержадміністрації, Теофіпольського відділення Білогірського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Хмельницької області, Теофіпольського відділення поліції ГУНП у Хмельницькій області, Старокостянтинівської місцевої прокуратури, Теофіпольського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

136 137

РОДИЧАМ ТА БЛИЗЬКОМУ ОТОЧЕННЮ АЛКОЗАЛЕЖНИХ І НАРКОЗАЛЕЖНИХ

Алкоголізм, а тим більше наркоманія  в нашому суспільстві поки що є тавром і тому у цьому стидно признатися. Як правило, не розуміють, що це хвороба, і таврують не лише самого хворого, але і сім’ю, яка вже і так терпить понад всяку міру. Тому люди звертаються за допомогою лише тоді, коли ситуацію вже неможливо приховати від сторонніх очей.

  На жаль, наше суспільство ще дуже далеке від розуміння того, що таке алкоголізм і наркоманія, а ще дальше від розуміння того, наскільки важливо працювати над собою не лише  самому залежному, але і його близьким. 

В часи мого дитинства нам часто говорили, що немає в нашій державі жодної сім’ї, в якій би хтось не загинув на війні. Зараз багато сімей в Україні, які б не зазнали втрат через алкогольну чи наркотичну залежність. Алкоголізм і наркоманія стали настільки поширеними, що ми вже починаємо звикати до цього, як до буденного явища. І стараємося не помічати.  Поки це не зачіпає безпосередньо нас. Таких сімей багато і саме такі сім`ї потребують психологічної допомоги  та підтримки.

        В нашому місті ви можете отримати таку допомогу  та підтримку в Хмельницькому міському Центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (вул.Камянецька,38)

    Пропонуємо деякі поради.

Пастки для рідних і близьких залежного

  • Якщо ви дорікаєте, погрожуєте, обзиваєте, сварите, кричите, просите алкоголіка/наркомана, то знайте: це все не йде йому на користь. Він тільки відчуває при цьому загрозу і неcприйняття його близькими, ці почуття додають сум’яття до його хворобливого стану.
  • Якщо ви почуваєтеся винними у тому, що трапилось і постійно запитуєте себе: «Що я не помітила, де недогледіла?», знайте: навіть, відповівши на ці запитання, алкоголіку/наркоману ви не допоможете, а свій стан погіршите. Йому вигідно, щоб у вас було почуття провини. Йому тоді легше маніпулювати вами, кажучи: «Це ви в усьому винні…»
  • Якщо ви скривджені і часто повторюєте: «Я все життя тобі віддала, а ти такий невдячний» — знайте, це алкоголіку/наркоману на руку. Поки ви ображаєтеся і не спілкуєтеся з ним, він знімає з себе будь-яку відповідальність і робить те, що вважає за потрібне, не радячись з вами.
  • Якщо ви відчуваєте безпорадність і безсилля, то це передається й алкоголіку/наркоману. Він теж починає вважати, що приречений, і ще швидше котиться вниз.
  • Якщо ви вважаєте алкоголізм/наркоманію шкідливою звичкою, то помиляєтесь — це хімічна залежність, важка небезпечна хвороба, і до того ж, смертельна. Перестаньте тішити себе ілюзіями, залежність сама не мине. Хімічну залежність можна лікувати і зупинити, але від неї не можна зцілитися цілком і остаточно. Тих, хто лікувався і повернувся до звичайного способу життя, називають такими, що видужують, а не такими, що одужали. Одужання — це тривалий процес і щоденна обітниця. Казати алкоголю/наркотику «ні» необхідно все життя.
  • Якщо ви відчуваєте постійний страх і тривогу, знайте: ці почуття передаються алкоголіку/наркоману і сприяють прогресуванню його хвороби, він іще більше намагається заглушити їх алкоголем/наркотиками.
  • Якщо ви приховуєте від усіх біду своєї сім’ї і боретесь в самоті, знайте: ви втрачаєте час і виснажуєте свої сили, яких багато йде на те, щоб приховувати правду й прикидатися.
  • Якщо ця проблема існує у вашій сім’ї, а ви нічого не змінюєте… Чого ж ви чекаєте? Хто це зробить за вас?

Зверніться до фахівців Хмельницького міського Центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (вул.Камянецька,38, тел.76-29-28)

Робота Кам’янець-Подільського міського Центру СССДМ з попередження торгівлі людьми

18 серпня 2016 року, у рамках семінару Кам’янець-Подільського міського центру зайнятості «Молодь на ринку праці», спеціалістом Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) було проведено інтерактивне заняття для безробітної молоді на тему: «Торгівля людьми».

Торгівля людьми – одна з найбільш актуальних проблем серед безробітної молоді. Адже, саме пошуки роботи спонукають молодих людей до виїзду за кордон. Тому, спеціаліст Центру, Гомілко Н.Д., обговорила із присутніми небезпеки, пов’язані із торгівлею людьми та зупинилась на причинах виїзду українців за кордон. Учасники семінару також з’ясували, хто найчастіше потрапляє у тенета рабства, переглянули статистичні дані по нелегальній міграції і торгівлі людьми та окреслили основні моменти,  на які потрібно звертати увагу, якщо збираєтесь їхати за кордон.

Спеціаліст Центру сподівається, що обговорення цієї проблеми допоможе молоді підвищити рівень знань стосовно прав людини та усвідомити, що кожен сам несе відповідальність за своє життя і своє майбутнє, за свою подальшу долю. І не потрібно віддавати свого права вільного вибору до чужих рук.

IMG_9318

 

Діти з сімей вимушених переселенців, які проживають у місті Кам’янці-Подільському, повернулись з відпочинку

Галерея

З 5 по 14 серпня 2016 року 16 дітей з сімей внутрішньо переміщених осіб, які наразі проживають в місті Кам’янці-Подільському, перебували на відпочинку в туристичному таборі «Карабін». У таборі, що розташований в мальовничому с. Рудківці Новоушицького району, діти брали участь у конкурсах, змаганнях та спортивних розвагах. Особливо юним туристам сподобались альпінпарк та водні атракціони. Усі заходи у таборі були направлені на виховання дітей та підлітків в дусі поваги до батьків, родини та Батьківщини, а також отримання навичок  відпочинку на засадах здорового способу життя. Запорукою надійної підтримки соціально-вразливих категорій сімей з дітьми є тісна співпраця підрозділів Кам’янець-Подільської міської влади з недержавним Читати далі…

Популяризація сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в м. Кам’янці-Подільському

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування… Як часто ми чуємо історії про їх життя в інтернатних закладах та про те, що вони мріють про сім’ю. На сьогоднішній день в Україні функціонує декілька форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка/піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Популяризація останніх форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування покладена державою на систему центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Кам’янець Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в даному напрямку тісно співпрацює з міським центром зайнятості.

Так, 17 серпня 2016 року, у рамках семінару міського центру зайнятості «Жінка на ринку праці» головний спеціаліст відділу соціальної роботи КПМЦССССДМ Гомілко Н.Д. провела інтерактивне заняття для безробітних жінок на тему: «Прийомна сім’я. Дитячий будинок сімейного типу».

Під час заняття учасники:

– ознайомились з інформацією про прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу;

– з’ясували, що потрібно для того, щоб взяти на виховання дитину;

– які діти влаштовуються в прийомні сім’ї;

– хто може бути прийомними батьками;

– якими пільгами користуються прийомні сім’ї.

Спеціаліст КПМЦСССДМ навела присутнім статистичні дані щодо прийомних сімей, які функціонують в нашому місті, та акцентувала увагу на мотивації батьків, які створюють прийомні сім’ї. Кожен учасник заходу отримав інформаційні матеріали щодо функціонування прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу.

За більш детальною інформацію щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу у місті Кам’янці-Подільському звертатися до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул. Шевченка, буд. 26 (ІІІ поверх), тел. 91429.

фото_семiнар

Зустріч прийомних батьків Кам’янця-Подільського

Галерея

Альбом містить 1 фотографій.

17 серпня 2016 року у приміщенні Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбулася група взаємопідтримки для прийомних батьків. У групі прийняли участь прийомні батьки 7-ми прийомних сімей нашого міста. Тема зустрічі: «Спілкування дітей з однолітками». Прийомні батьки ділились власним досвідом, приймали активну участь в обговоренні поставлених запитань. Особливо емоційно учасники заходу сприйняли ситуацію по відтворенню психології спілкування дітей з однолітками. Як завжди, під час проведення групи взаємопідтримки батьки змогли винести на обговорення питання, які цікавлять їх особисто та отримати на них відповіді від своїх однодумців. Приємним є те, що беручи участь у такого роду заходах, прийомні Читати далі…

Розвиток волонтерського руху в місті Кам’янці-Подільському

З вересня місяця Кам’янець-Подільський міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді планує розпочати навчання для молодих людей, які виявили бажання бути волонтерами. Спеціалісти Центру запрошують усіх бажаючих долучитись до участі в інтерактивних заняттях та стати волонтерами соціальної служби. Адже волонтери Центру залучаються не лише до здійснення соціальної роботи, а й приймають активну участь у загальноміських заходах, вчаться працювати в групі та здобувають навички і вміння, які зможуть використовувати у дорослому житті.

Якщо  Ви бажаєте знайти нових друзів, Ви – молоді та активні, бажаєте реалізувати себе, хочете бути корисним – станьте волонтером міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Кам’янець-Подільського міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: вул. Шевченка, 26, тел. 9-14-29.

Спеціалісти Центру висловлюють подяку волонтерам, які прийняли участь у загальноміських заходах до Дня Незалежності: Козак Олеся, Шлапай Анна, Семенюк Анастасія, Заїка Анастасія та Ярославський Богдан.

фото

Участь Ізяславського РЦСССДМ в літній оздоровчій кампанії 2016 року

Галерея

Розпорядженням голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 27.04.2016 № 203/2016-р «Про підготовку до оздоровчої кампанії «Літо 2016»  передбачено здійснення профілактично-просвітницької роботи серед дітей та молоді під час їх літнього оздоровлення та відпочинку. Ізяславським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано роботу серед учнівської молоді на період літніх канікул  з метою пропаганди здорового способу життя, попередження негативних проявів у підлітковому та молодіжному середовищі. В червні проводились тренінгові заняття на базі пришкільних таборів  з денним перебуванням за тематикою: «Добре там жити, де вміють дружити», «Бути здоровим – престижно», «Ми – за здоровий спосіб життя» тощо. Також спеціалістами Ізяславського районного центру Читати далі…

Превентивна робота соціальних партнерів міста Кам’янця-Подільського

11 серпня 2016 року відбулась друга спільна виїзна акція міського центру зайнятості, міського Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділення Клініки, дружньої до молоді, що проходила виконання Розпорядження голови Хмельницької обласної державної адміністрації від 27.04.2016 № 203/2016-р «Про підготовку до оздоровчої кампанії «Літо 2016». Цього разу виїзна бригада працювала з дітьми та підлітками у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Лісова пісня».

Превентивна робота спеціалістів різних організацій міста Кам’янця-Подільського включала у себе заходи, спрямовані на формування відповідальності за власну поведінку. Адже позитивне майбутнє формується з різних чинників, у тому числі, неабияке значення мають: збереження власного здоров’я, правильний вибір професії, а також дотримання суспільно-прийнятних норм поведінки. Саме про це вели розмову з дітьми та підлітками спеціаліст центру зайнятості – Леся Нечитайло, лікар-уролог відділення Клініки, дружньої до молоді, – Ігор Бондар та спеціаліст І категорії міського Центру соціальних служб – Ольга Князева-Криворучко.

Як показує практика, спільна профілактична робота має достатньо високий вплив на учасників заходів: отримана ними інформація та здобуті навички сприяють зросту рівня обізнаності з важливих для їх майбутнього питань.

IMG_9281

Збереження та підвищення соціального статусу сімей

Батькам призначена роль захисника своїх дітей. Перш за все, це належне виховання, створення сприятливих побутових умов проживання, а також збереження і розвиток фізичного та психічного здоров’я дитини. За невиконання та порушення батьківських обов’язків наступає відповідальність, передбачена законодавством.

З метою надання методичної допомоги батькам, підвищення їх рівня виховного потенціалу, спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 10 серпня 2016 року було проведено виїзд в Рилівку та Дубіївку

Під час виїзду відвідано 3 сім’ї, які перебувають в складних життєвих обставинах, з батьками проведено бесіду щодо дотримання санітарно-гігієнічних побутових умов, належного виховання дітей та їх підготовки до школи.

У 3 сім’ях здійснена перевірка цільового використання державної допомоги при народженні дитини. Виявлено, що кошти використовуються батьками раціонально, придбано необхідні меблі та речі першої необхідності для повноцінного і комфортного проживання родин. Батьки володіють основними навиками догляду за дітьми. Випадків нецільового використання коштів немає.

logo